Malazan Book of the Fallen

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Wed Jul 16, 2008 9:47 pm

Как не прочетох това навреме. :( Имам да попълвам колекцията...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Wed Jul 16, 2008 9:53 pm

Gardens of the Moon, House of Chains и The Bonehunters със сигурност ги има. Провери.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Wed Jul 16, 2008 9:57 pm

The Bonehunters го имам. :) Това, което нямам, е пари* и място на полицата. :)

* Днес плащах наема. Мъка, мъка... :cry:
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 16, 2008 10:53 pm

Споко, има ги всичките и по много бройки. Освен това Буктрейдингите са 4 и са в радиус един километър един от друг.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu Jul 17, 2008 12:04 am

Roland wrote:Споко, има ги всичките и по много бройки. Освен това Буктрейдингите са 4 и са в радиус един километър един от друг.
Аз ходих до книжарницата на Графа дето е близо до Попа. И оная упорито ми твърдеше че Memories of Ice им било последното копие. Ама явно е некомпетентна. Може да не е имала предвид и другите книжарници...

ПП:Малко са неудобни за четене. Дребни и дебели. Но няма лесно на тоя свят :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 17, 2008 8:41 am

Повярвай ми, огромните хардкавъри са доста по-неудобни, единственият шанс за тях е да са легнали и да им подпираш по-тънката в момента половина с ръка до допустимия ъгъл. Абоминабъл!

Репорт за осма книга на два обърнати чаптъра без спойлеряци:

Нимандър е все същата путка, покъртителен е, почвам да жадувам Майбето. Но покрай него се влачи един доста приятен братовчед. Новите герои като цяло изглеждат добре. Същевременно скипвам известни пасажи от речта на Круппе поради несправяемост с английския. Тия са писани с речник просто!!!

Количеството рандъм overwritten bullshit не е паднало особено от седма книга насам, но бързам да успокоя заинтересованите, че книгата поне на този етап изобщо не е скучна и върви доста лесно.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jul 17, 2008 9:36 am

Нимандър става страшно свестен по-нататък бтв, а той и групичката му въобще не са това, което изглеждат :wink:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Jul 17, 2008 9:52 am

Moridin wrote:Същевременно скипвам известни пасажи от речта на Круппе поради несправяемост с английския. Тия са писани с речник просто!!!
@ Moridin
Spoiler: show
Жоро, не знам колко сериозно си го написал това, но за мен не е новост (мисля, че бях споделил нещо в подобен смисъл преди време.) И не само за Круп(п)е - с него как да е, но често в устата на маринери срещах, наред със сочния войнишки жаргон, сентенции, по-подходящи за Спиноза или Ницше примерно, отколкото за специалист по взривове и диверсии. Между другото подобни слабости (излишна фразеология, изреждане на всевъзможни синоними в рамките на един пасаж, тавтология и пр.) виждам и у други автори напоследък. Не ми се ще да мисля, че е просто маниернечене и трупане на думи...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 17, 2008 10:18 am

Не е много ясно какво е, но определено е.. трудоемко.

От друга страна за маринците отдавна знаем, че са дълбоки философи от-до, това не бива да те учудва :mrgreen:

Езикът е сложен и в авторовата реч, не е просто до герои. Но Круппе като вкара и объркания словоред и аз си фащам влака.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jul 17, 2008 10:39 am

Крупе бтв се води нещо като разказвач на тая книга :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 17, 2008 10:43 am

Да, ма според мен тва не му се е получило много-много. В смисъл тия включвания в стил "и поуката, мили деца, е" или "след тез драми нощта се спуска над прелестния Даруджистан" малко... :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Jul 17, 2008 10:47 am

Trip wrote:Крупе бтв се води нещо като разказвач на тая книга :mrgreen:
В първите книги даже понякога имах чувството, че случващото се той просто го сънува :roll: Не е абсолютно вярно, но има нещо такова.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jul 17, 2008 10:47 am

Де да знам, мен ме кефи :) Вярно, че драмата малко става мелодрама, но точно откъм лични взаимоотношения Ериксън има много хубави неща тая книга :) И засега няма плява бтв, всичко върви нанякъде.

Оувъррайтнато е на доста места, да (най-вече откъм разсъждателност) , но съдържанието е все така ценно в повечето случаи. :wink:

Нимандър бтв е точно обратното на путка от един момент нататък - Майбето в тая книга е best friend-ът на Рейк, Ендест Силан. Но пък неговата гледна точка е в поне 50% ретроспекция към могъществени откровения, така че се търпи :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 17, 2008 10:48 am

@Преводача - Напротив, точно така си беше, конкретно в първа книга. Много от събитията там, включително ОМГ-МЕГА-ВАЖНИТЕ такива се случиха точно в съня на Круппе, поради простата причина, че в онези блажени времена К'рул още не беше архи-архитектът на целия магически свят, а просто рандъм древен бог на сънищата :)

@Емо - еми готино за Нимандър. Мен Ендест ме кефи досега именно поради изложените от теб причини. Но се надявам все пак всички да пукнат накрая,
Spoiler: show
както вече стана с двете откровено най-големи путки в поредицата :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jul 17, 2008 10:52 am

Spoiler: show
Кои путки, бе, Жоре? Нимандър бтв е СЪСТРАДАТЕЛЕН!!! :mrgreen: А Фишър какъв е пич само...и дружбата между двама от най-големите катили в тая поредица...айде стига, да не пускам твърде много кукички, че тук наистина твърде много откровения има...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests