John Wick

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: John Wick

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 9:50 am

Баси един джон уик още нямам изгледан, а избозах 2 филма на единия от режисьорите (атомната блондинка и втория дедпуул). От друга страна изглеждах всичките интервюта на киану около тоя филм. Ебаси колко се кефи пичът на какво правят и никога не пропуска да спомене каскадьора си, да направи разликата между каската и заснемане на екшън, обяснява как е направено това с коня, как са тренирали кучетата и всичкото. Включително и тая сцена в пустинята е щото нашият е имал видение, споделя го с режисьора и той го харесва, същото и за коня. Докато режисьорът има идеята за нинджи на мотори. Видях, че и Марк Дакаскос е тука. Екшън сцените са с легендарен статус вече (в цялата поредица) и не мога да го гледам още. Твърде много болка ми причини оная тъпотия с дензъл уошингтън, дето беше много бедес и си засичаше на часовника колко бързо ще претрепе хората и не искам тия филми да са от тоя нисък калибър :ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: John Wick

Post by Xellos » Thu May 23, 2019 10:57 am

Дааамн изгледах си на нискобюджетното домашно кино в нас двата уика пак, втория просто си е упражнение по стил брат, ся ще взема си наруша правилото да не ходя в селския киносалон, където сума неща ми се пречкат на изживяването и го правя 1-2 пъти годишно за визуалното преживяване от 3-ката. :heart:

Deep Keanu is Deep :) :heart:
https://9gag.com/gag/aerqmGO
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: John Wick

Post by tigermaster » Thu May 23, 2019 1:41 pm

трубадур wrote:
Thu May 23, 2019 9:50 am
Твърде много болка ми причини оная тъпотия с дензъл уошингтън, дето беше много бедес и си засичаше на часовника колко бързо ще претрепе хората и не искам тия филми да са от тоя нисък калибър :ninja:
На мен еквилайзерите на Дензъл ми харесаха бая, бтв, обаче поредицата за Джон Уик е друга класа направо, пък и ако човек има някакъв интерес към чистата каскадьорщина, трябва да ги гледа задължително.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: John Wick

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 1:57 pm

Мен просто модерните уан мен арми, без драскотина, юбер пичове много не ми понасят. Навремето в неща кат смъртоносно оръжие, рамбо и умирай трудно нашите бая трябваше да се поизмъчат, за да си постигнат целите. Ся дензъл влаза некъде, пуща си хронометъра и ги гази на пустиняк. Някак си малко усилие, ако вложи в действията си няма да е зле. Затва и модерните мисии навъзможни, както и първият Бонд с Даниел Крейг бяха толкова яки. Не им се получават нещата лесно и не минават през злодеите като стой та гледай. Не знам как е с джон уик, изглежда понабит на моменти, а и предполагам вече за 3 филма са почнали да му хвърлят опоненти, който да са му преко сили, но просто първия Уик излезе покрай еквалайзера и май избрах грешния филм да гледам от двата.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: John Wick

Post by Claymore » Thu May 23, 2019 2:38 pm

Мен затова ми хареса Атомна блондинка, там и Шарлийз и всичките лоши се уморяваха, залитаха и отнасяха солиден бой. Не мога да се сетя за друга толкова мейнстрийм и красива актриса в някакъв екшън филм да е била гримирана като видимо наранена и насинена, вместо само с една естетична драскотинка
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: John Wick

Post by tigermaster » Thu May 23, 2019 3:03 pm

трубадур wrote:
Thu May 23, 2019 1:57 pm
Мен просто модерните уан мен арми, без драскотина, юбер пичове много не ми понасят.
Я се кефя на такива от време на време. На Тоширо Мифуне самураите ме радват ужасно много, примерно, а неговият Телохранител особено минава през повечето противници все едно са направени от въздух. Зависи в огромна степен доколко актьорът може да го продаде това, в крайна сметка.

При Джон Уик готиното е, че, като опре до ключове и хвърляния, ги прави все едно човекът отсреща тежи и оказва съпротива, налага му се да положи сериозни усилия, пък и изяжда доста бой. Сегал в ранните си филми същите техники ги прави все едно е на демонстрация по айкидо - което е готино, де, обаче изглеждат тотално различно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: John Wick

Post by penzata » Thu May 23, 2019 4:25 pm

Claymore wrote:
Thu May 23, 2019 2:38 pm
Мен затова ми хареса Атомна блондинка, там и Шарлийз и всичките лоши се уморяваха, залитаха и отнасяха солиден бой. Не мога да се сетя за друга толкова мейнстрийм и красива актриса в някакъв екшън филм да е била гримирана като видимо наранена и насинена, вместо само с една естетична драскотинка
Точно в Атомната, онзи бой, който си спретнаха по стълбите и из стаите бе чуден. Стилистично толкова добре направен, че чак ти се измаряш, все едно ти си ги раздавал тез кютеци и понасял демиджа. :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: John Wick

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 5:02 pm

И е от един от режисерите на първия джонатан уик, затва се чудя що още не ги гледам тия филмове :dunno:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: John Wick

Post by penzata » Thu May 23, 2019 5:04 pm

Щот се правиш на лили иванова на пудела. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: John Wick

Post by coldie » Thu May 23, 2019 5:51 pm

Филмът не ме кефи, но Киану е рядък екземпляр.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: John Wick

Post by TheGrimReaper » Thu May 23, 2019 6:20 pm

Онзи ден го гледах на кно в най-близкия град тук - екшъна беше супер, много добре заснет и още по-добре изпълнен от Кеану и компания, Холи Бери се беше постарала в нейните сцени, не вкара някаква дълбочина в образа, но то за такъв филм не ми трябват да има Шекспирови герои и фестивални диалози - екшъна е ключа и се бяха справили супер за мен. Сцената с ножките, кучетата, Марк Дакаскос двубоя, с онези двамата от The Raid поредицата (там се виждаше как онези индонезийци нарочно забавят скоростта на ударите си, за да се синхронизират по-добре с уменията на Кеану). Всяка екшън сцена беше добре премислена, вкараха малко Матрицата моменти, май за мен пустинята беше излишна като сегмент, ама после компенсираха с частта с бронираните пичове. Кеану е вкарал много пот и усилия да изглежда адекватно на екран, евала за което. Имам някаква надежда за четвърти, въпреки изказванията на Кеану, че не иска да продължава с героя, ама след тоя край как да не искаш да видиш още една част мамка му :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: John Wick

Post by Amelia » Thu May 23, 2019 7:29 pm

Четвъртият е потвърден за 21ви май 2021.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: John Wick

Post by TheGrimReaper » Thu May 23, 2019 7:36 pm

Amelia wrote:
Thu May 23, 2019 7:29 pm
Четвъртият е потвърден за 21ви май 2021.
Благодаря за информацията, не го знаех това - ще видим какво ще се получи :)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: John Wick

Post by Martix » Wed May 29, 2019 3:05 pm

Гледах двойката най-после. Много е як, братя и сестри, давам му 9-ка само заради тъпите реплики отвреме навреме, съвсем малко му трябва да е перфектния филм. Първия въобще нямаше нужда от продължения, а продължението е още по-добро(ish). Мислех, че ще е няква сбирка бойни сцени като Taken-ите и другите подобни, а то се оказа любовното дете на Hitman, Max Payne и анимето Noir. Тоя филм ме изпълва с надежда, че бъдещето не принадлежи само на дисни. А и ми начеса фетиша към неоново осветление отразяващо се в локви. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: John Wick

Post by penzata » Wed May 29, 2019 3:15 pm

Martix wrote:
Wed May 29, 2019 3:05 pm
А и ми начеса фетиша към неоново осветление отразяващо се в локви. :ninja:
Ю ту?!? :roll:

Двойката е чук. Гръмкото начало с неона и гонката чупи от надръвяне. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests