Sense8

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Sense8

Post by Amelia » Sat Jan 28, 2017 10:21 pm

Изгледах т.нар. коледен спешъл и реших да пусна тема, щото се задава втори сезон и щото колкото и бутафорно и зле реализиран да е този сериал, имам нужда от него.

Идеята за сенсейтите е прекрасна и сцените, в които се кефят заедно на живота, са едно от най-жизнеутвърждаващите неща, които съм виждала. В настоящата действителност, в която дори тая част от западната цивилизация, дето говори как трябва да се обединим и обичаме, се цепи активно на мразещи се едно-друго парчета, някаква такава гледка на хора, които успяват да приемат различния, защото са ГО ПОЧУВСТВАЛИ като себе си, ме вкарва в едно такова видиотено просълзено благнеене и ми дава надежда за бъдещето. Сенсейт е идеалната финална точка, към която се стреми мултикултурализмът като философия. Сега, не казвам, че в сериала това е добре направено, щото не е. Всичките етнически кино-клишета (включително около белите персонажи) са ни навряни в носа и нищо всъщност не е развито в няква особена дълбочина. По презумпция сложните човешки взаимоотношения са вкарани в малоумни ТВ-екшън сюжетни рамки, които работеха в матрицата, щото тя беше за биороботи и изкуствен интелект, ама не работи тук, където си говорим за човешки чувства. Но успявам да разпозная като движеща сила на сериала стремежът към това да ни се покаже колко хубав би бил света, ако се разбираме и приемаме и как това всъщност далеч не е невъзможно, ако успеем да влезем в обувките на другарчето. И това ми харесва безмерно.

Аре да излиза вече втория сезон. Едно от малкото неща, които чакам тая година е. Всъщност, учудващото е, че в момента чакам с най-голямо нетърпение все сериали, които намирам за бая изпортени и които бая съм плюла тук. Това са Сенсейт-а, Блек Сейлс (почва утре, йей) и шибания The 100, който ми се залепи като долнопробна шонен боза и ме накара да ходя да търся фикове, заради една хипотетична двойка, която до този момент има по-малко от минута общо екранно време...

Въздъх.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Sense8

Post by Martix » Mon Jan 30, 2017 12:23 am

Изгледах го и аз коледния спешал. :yay: Sense8 е сериал, който колкото повече гледам, толкова повече ми харесва. Красота от всеки кадър, все едно е режисиран от Зак Снайдер, страхотен саундтрак, актьори, които след всеки епизод се сработват все по-добре (има някаква тенденция, че колкото е по-бял един актьор, толкова по-зле играе, но дори най-белите са напълно приемливи и не ме вадят от експириънса, да не говорим, че всичките имат хубави усмивки).
Сценарият има ли изобщо значение? Така или иначе main story-то е сложено колкото да има, а целта на сериала е да пробутва доброта и емпатия между хората.
Дали Уашовски и Стра... са долни манипулатори? Долни са, да, при това или не са могли, или не са се опитали да прикрият hidden agenda-та. Но това няма никакво значение, защото са създали един от тези сериали, които докато гледаш, се променяш и ставаш по-добър човек, или поне така ти се иска.
Чакам с нетърпение май месец, когато излиза 2-ри сезон.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sense8

Post by tigermaster » Mon Jan 30, 2017 6:35 am

Martix wrote:Чакам с нетърпение май месец, когато излиза 2-ри сезон.
Аз сигурно тогава ще гледам и коледния епизод, както е тръгнало.
Иначе, на мен първият сезон ми хареса прекалено много, обаче така, както е зверски, ъъъ, инклузивен (това ли е правилната дума?), стереотипизира доста грубо горе-долу всичките малцинства, които показва. В смисъл, индийката, естествено, е редуцирана до уреден брак, корейката е приравнена на уменията си в бойните изкуства, африканецът е син на болна от СПИН майка, ЛГБТ са опресирани жертви (хубаво е поне, че показаха трансфобията и бифобията в самото ЛГБТ общество, обаче), немецът от славянски произход е престъпник... Не знам какво да мисля за това. Докато гледах сериала, не ми беше направило впечатление, обаче после, като дойде крякането за белите оскари, се позамислих за това как са представени някои малцинства в западното кино и телевизия и...

За момента, честно казано, изобщо не помня сюжета на първия сезон. Спомням си, че общите сцени на сензейтите ме радваха зверски много. Оргията в шестия епизод :shock: Това, бтв, май е единственият сериал, който съм гледал, в който бруталният натурализъм винаги си е на мястото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Sense8

Post by coldie » Mon Jan 30, 2017 7:33 pm

Апогей на мръсотия, развратност, неолиберализъм.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sense8

Post by tigermaster » Mon Jan 30, 2017 8:23 pm

^И затова е прекрасен :bigtongue:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Sense8

Post by Demandred » Mon Jan 30, 2017 9:16 pm

Неолиберализмът няма нищо общо тук, той е дясна икономическа политика. 8-)

Иначе сериалът е прекрасен. Сюжетът не е нищо особено, но силата му е в идеите, прекрасната визия, майсторският подбор на музикален съпровод и отявлено най-добрия монтаж в телевизионен сериал ever. Много ми допада, че вместо да обясняват с думи кой какво прави при взаимодействията между нашите и как едикой си помага на друг от клъстера това се показва с чисто кино средства - монтаж, честа смяна на гледната точка и т.н. Това е история, която би изглеждала коренно различно в литературен вариант и най-вероятно ще е много по-малко ефективна.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Sense8

Post by coldie » Mon Jan 30, 2017 9:24 pm

Demandred wrote:Неолиберализмът няма нищо общо тук, той е дясна икономическа политика. 8-)

Иначе сериалът е прекрасен. Сюжетът не е нищо особено, но силата му е в идеите, прекрасната визия, майсторският подбор на музикален съпровод и отявлено най-добрия монтаж в телевизионен сериал ever. Много ми допада, че вместо да обясняват с думи кой какво прави при взаимодействията между нашите и как едикой си помага на друг от клъстера това се показва с чисто кино средства - монтаж, честа смяна на гледната точка и т.н. Това е история, която би изглеждала коренно различно в литературен вариант и най-вероятно ще е много по-малко ефективна.
Сериала е добър. Интересен е, може би защото съм от малко по-старото поколение, няма нужда да има толкова безмислен разврат. Сигурно с това привличат новите тийнове.
Черни платна и там има такива неща, но умерено и в рамките на нормалното.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Sense8

Post by Martix » Tue May 09, 2017 4:41 pm

Сезон 2 излезе. Първи епизод е 10-ка :heart:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Sense8

Post by Martix » Fri May 26, 2017 6:12 pm

Останалата част от сезона също е 10-ка.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Sense8

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 01, 2017 9:04 pm

http://www.spoilertv.com/2017/06/sense8 ... tflix.html

Сериалът официално е кенсълнат.
Странно е, че го обявяват толкова скоро след излизането на втори сезон - дори не е изтекъл пълен месец. Нетфликс принципно имат политика да не си разкриват рейтингите, така че само можем да гадаем колко е бил гледан сериалът, но вероятно не е било много.

Знам, че малка група хора ще страдат много, ама честно казано не съм изненадан от този развой. Първи сезон имаше зверски интересна концепция, но беше толкова бавен и повтаряем, че споменът ми от него е за едно разтеглено до безкрайност нищо. Така и не изгледах нито коледния спешъл, нито втори сезон. Чух, че завършва с голям клифхенгър, така че може цялостно да го пропусна.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Sense8

Post by Demandred » Thu Jun 01, 2017 9:37 pm

Срамота...

Вторият сезон беше по-слаб за мен, но пак определено си струваше гледането.

Подозирам, че основният проблем е, че този сериал е страшно скъп за направа, а популярността му не е достатъчна да избие гигантския бюджет. Всеки епизод от вторият сезон е струвал средно 9 млн., което е ужасно много, особено с оглед липсата на звездни имена в каста.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sense8

Post by tigermaster » Thu Jun 01, 2017 10:07 pm

Ами... Жалко.
Втория сезон едва ли ще го гледам, макар че първият ми хареса много. Така и не гледах и коледния спешъл.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Sense8

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 01, 2017 11:17 pm

Да, аз също четох, че вторият сезон е струвал над 100 милиона... Което е наистина нереално висока сума за подобна продукция, с толкова тясна аудитория...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Sense8

Post by Martix » Fri Jun 02, 2017 8:26 pm

Sadly, money got in the way. Ако наистина е струвал 100 милиона е напълно разбираемо, че са му дръпнали шалтера.
Обаче да ми разправяте, че втори сезон е по-зле от първи е несериозно. Историята се движи около 4 пъти по-бързо, смислени разкрития валят през епизод, химията между актьорите вече е изградена и работи на пълни обороти. Пиршество за душата е този сериал и единствения redeeming point, че го спират е, че поне завърши окейно. Общо взето не останаха неразкрити мистерии и клифхенгъра в края не е от гадните, дето завършват точно преди някой да пукяса.
хлип. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Sense8

Post by Amelia » Tue Jun 20, 2017 4:47 am

Бая зле беше в последните епизоди, но не исках да свършва. :cry:
Spoiler: show
И сега? Кво стана с любимия ми Волфганг? Баси, исках да ги видя с Кала в Париж. Като цяло исках да имам яка и значителна сцена, в която сенсейтите се събират наживо.
Беше сериал с ужасно много проблеми, но в същото време беше едно от най-свежите и идейни неща, които са се появявали по телевизията. И ме правеше да се чувствам добре - имаше сцени с толкова ударно щастие в тях. Искам светът да е мирен и хората да се обичат и разбират по тоя начин. :cry:

Фак ю, Нетфликс.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 25 guests