Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Сподееееляй, народе

Post by Vash » Fri Feb 17, 2023 12:03 pm

Ходих на "В самотата на памуковите полета", та реших да споделя как беше ако на някой му е интересно. Ще спомена и някои "спойлери" от представлението, въпреки че пиесата няма точно сюжет, че дори и персонажи.

Самата пиеса, бидейки френска и мега абстрактна, не ми е много по вкуса. Имах притеснение, че ще е твърде арт още от самото начало, което буквално е видео проекция на сцената, в която мъж (ама не Малкович :)) се съблича гол и отива в бянята да бие чекии, май, тая част не я гледах внимателно. След това се появиха актьорите и почна очакваното мега философско обменяне на монотонни монолози, та се стреснах, че това ще е така през цялото време.

Но постепенно видях какво точно целят и започна да ми харесва. В режисурата се бяха постарали сериозно да имитират (абе направо да го изкопират безсрамно) стила на Дейвид Линч. През цялото време имаше creepy ambient музика и на моменти смяна на осветлението с драматични звукови ефекти. Изглеждаше едно към едно като dream сцена в Twin Peaks.

Както казах пиесата няма точно сюжет, самото съдържание е философски диалог между двама абстрактни персонажа (Купувач - Малкович, Продавач - Ингеборга), които говорят за сделка за неясна цел, но си личи, че е нещо нередно. В самия текст на пиесата не става ясно за какво е точно сделката, но в режисурата сериозно подсказват, че става въпрос за някаква педофилия, което подсили creepy horror ефекта. Подсказката беше, че в един момент Ингеборга рисува на дъска родител с детенце и Малкович стреснато го изтрива. Май имаше и някои други визуални подсказки в тази посока. Накрая (което май пак липсва в текста на самата пиеса) се оказва, че цялото нещо е nightmare vision на човек, който се е самоубил (този от видеото в началото). Което пак е идея на няколко филма на Линч, така че е ясно от къде са крали.

За актьорската игра нямам оплаквания. След началното монотонно говорене имаше пълната гама - крещене, смях, плакане, бой, въргаляне по пода, etc. Малкович си е Малкович, в началото ми се стори леко дървен в монотонните части, ама после като се раздаде си заслужаваше. И Ингеборга си я бива. Стори ми се, че и двамата яко инвокираха Никълъс Кейдж в по-изперкалите моменти. Абе яко си е да гледаш холивудски актьор да играе като мега ненормален човек на българска сцена.

Като цяло съм доста доволен, но не мога да кажа дали си заслужава тази сериозна цена за час и десет минути представление. Но се зарибих да ходя на по-евтин театър определено.

Имаше яко ръкопляскане, актьорите се върнаха пет пъти на сцената.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Wed Mar 01, 2023 10:52 pm

Брах му и идиотския ден днеска.
А още не е свършил.

Тежък превод имам за работа, отделно от това - разни приключения вкъщи, а преди малко ми се отлепи мостът на зъбите. Та ще трябва да ходя на ремонт скоро, обаче не знам кога ще ми се отвори време, а и в момента си усещам устата странно.
Мислих да си подновя уроците по пеене тая седмица, да му се не знае.
Ух.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Sat Mar 04, 2023 1:28 pm

Знам, че е много ретро, но за пръв път тествах позитивна за корона.

:shock:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Mon Mar 27, 2023 5:57 pm

Всяка година около смяната на времето съм като парцал.
Сега също, да не говорим пък за рязкото застудяване от вчера до днес, заради което се чувствам като пиян.

Искам тази смяна на часа да спре. По възможност да останем за постоянно на лятно часово време, за да не се стъмва през зимата още следобеда, и това да е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by penzata » Mon Mar 27, 2023 6:32 pm

tigermaster wrote:
Mon Mar 27, 2023 5:57 pm
Искам тази смяна на часа да спре. По възможност да останем за постоянно на лятно часово време, за да не се стъмва през зимата още следобеда, и това да е.
Абсолютно съгласен с теб, ит скз, цял ден съм в летаргично настроение. Обаче, аз искам зимното време, за да ми е повече тъмничко. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Mon Mar 27, 2023 6:46 pm

Котаракът шумно настоява, че е време за ядене и го боли фара, че часът е сменен. :mrgreen:
Тва е някаква пълна чиновническа простотия със смяната на времето. :<
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Mon Mar 27, 2023 7:48 pm

Е, то и зимно става, само да не се сменя повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri May 19, 2023 11:38 am

Начи ни знам какво ми става, но от октомври месец насам съм била болна 6 пъти, с различни болежки. И ся пак.

За сведение, преди октомври за 15 години съм боледувала 3 пъти. Остарявам ли или раздялата през която преминах септември ме една психосоматично.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Fri May 19, 2023 3:36 pm

Що не и двете. След 40 примерно си е нанадолнище вече лека полека. :dunno:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri May 19, 2023 6:37 pm

На 29 съм :ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Fri May 19, 2023 7:27 pm

Litz wrote:
Fri May 19, 2023 6:37 pm
На 29 съм :ninja:
сейм тинг :mrgreen: :heart:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Xellos » Mon May 22, 2023 1:14 pm

Въй, звучите по.. зряло тук :mrgreen: :oops:
Ама да, на 30 не би трябвало толкова болежки да има човек, макар че на тая години дори Исус е имал проблеми с кръста :(.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Mon May 22, 2023 1:51 pm

Аз не знаех, че трубадура е толко млад, нямаше ли тийнейджърка у вас или се бъркам.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by трубадур » Mon May 22, 2023 8:20 pm

Имах предвид, че 29 е като да си на 40 в днешно време, утреепаате ми хомора :hihi: . Иначе съм 3-4 години над литц

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сподееееляй, народе

Post by Shamajotsi » Mon May 22, 2023 8:27 pm

Xellos wrote:
Mon May 22, 2023 1:14 pm
на тая години дори Исус е имал проблеми с кръста :(.
Зарад теб ще горя в ада!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] and 15 guests