Сподееееляй, народе

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by tigermaster » Tue Feb 20, 2024 7:34 pm

Не знам дали някого го интересува, обаче баса го оправих, макар и с прекалено много зор.

В началото идеята беше да сменя само счупеното зъбно колелце. Оказа се, че няма откъде да купя такова.

Поръчах си комплект ключове за бас от Томан. Пратката ми се забави, което... Нали...
Днес дойдоха най-после. Сядам да ремонтирам инструмента. Оказва се, че новите ключове не пасват. :evil: От единия край бяха по-тесни с половин милиметър. Уж гледах мерки, това-онова...
Ядосах се.
Решавам да взема зъбно колелце от единия нов ключ и да сменя счупеното с него, вместо да сменям целите ключове. Откъм размери уж е същото.
Правя го, без да свалям повредения ключ от инструмента. Викам си, щом мога да махна старото зъбно колелце, без да свалям ключа, ще мога да сложа и ново. Слагам новото.
Не става. Хлабаво.
Чудя се какво да правя...
Накрая свалих целия повреден ключ, разглобих го и му сложих ново колелце. Цялото нещо беше абсолютна сръткавня и ми отне сигурно час и кусур да го направя

Получи се. :metal:
Сега ключът се върти малко по-грубо отпреди, обаче поне работи и държи инструмента настроен.
Сега другите ключове си ги пазя за резерва, ако счупя още някое търкалце.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Fri Mar 22, 2024 1:35 pm

VPто на фирмата ми е буумър руснак, който няма идея кво е демокрация и ме дразни и съм почнала да водя война срещу него преди да напусна. Даже го наричам алиекспрес Путин. Инициалите съвпадат.

Всичко започна, когато чрез тикет поисках от HR да направят някакъв адекватен процес за заместване, при дълъг отпуск или боледуване. Демек към кого можеш да се обърнеш, в случай че човекът го няма и ти трябва нещо. Поисках това януари месец. И моят дедлайн беше месец. Те ми сложиха дедлайн за края на юни месец и ходих да го питам не може ли да стане по-бързо и че ни трябва.

Той ми вика, ако ти трябва нещо, и човекът го няма трябва да питаш шефа му. Викам, кво става ако и шефът го няма, отговаря ми, тогава шефа на шефа. :shock:

Демек ако ми трябва нещо от някой sales rep, и той е по бащинство, а шефката му е болна, вместо да питам някой негов колега, който е запознат с проблема, трябва да питам VP Revenue, а ако и него го няма, CEOто явно.

Ако сисадминът го няма (щото е само един), трябва да питам head of hr? :ninja: тази безполезна жена от този безполезен отдел, много може да ми помогне. Верно е.

И други такива абсурди, но съм решила да следвам неговия процес плътно malicious compliance style (въпреки че на теория знам към кого да се обърна), за да накарам всички останали да видят колко абсурден е тоя процес. :mrgreen:

Освен това този уанаби диктатор, който говори с всеки, който не е шеф адски снизходително има Open Hour веднъж в седмицата, който той въведе, за да избегне неудобните въпроси по време на All Hands срещите. Тоя Open Hour е такъв фарс и си противоречи с всяка една от целите на компанията за тази година (професиализиране, повече ефективност, и работене с данни, което той дефинира като записване на процесите :neutral: ) та пак пуснах тикет до hr, в който обясних всичко това и как очаквам ясна адженда, протоколиране на срещите, носене на отговорност за отговорите, които се дават и тн).


На всичкото отгоре всеки път се опитва да държи речи, а е мега нехаризматичен и всичко е мега нелепо, но аз подкарвам и други колеги, да хранят идеите му, което те правят.

:mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Sun Mar 24, 2024 7:42 pm

То беше достатъчно просто да кажеш, че е руснак. Нататък е ясно. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Mon Mar 25, 2024 11:10 am

Не знам ксенофобия ли е, или просто неща доказани в практиката.

Мисля ако това снизходителното не се промени, да се оплача на безполезните мисирки от hr, за неуважетелно и дискриминативно отношение понеже съм жена :mrgreen:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сподееееляй, народе

Post by Marfa » Mon Mar 25, 2024 3:13 pm

Ми много ясно, действай. Не е ксенофобия, научно и емпирично си е доказано благодарение на години теория и практика. Па и да е, не ми дреме. Всеки, минал покрай тях, заслужава последна цигара пред стената. Например шефката ми, която е учила там и много ѝ личи и нейния любимец, дето си е класически руснак алкохолик.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сподееееляй, народе

Post by Litz » Tue Mar 26, 2024 2:24 pm

Това с процедурата по заместване ще бъде моята спечелена война. Днеска CEOто се накара на некви хора в Slack, че някакви неща са неясни.

Бтв понеже тоя идиот руснака има некви сексистки тенденции, да подценява млади и дребни жени, съм решила да го ползвам като мое оръжие.

Мислиш си, че съм тъпо мило видно момиченце, което нищо не разбира, щото съм метър и 55 и съм младолика и заради това ме подценяваш и се държиш снизходително с мен?

Ще те унижа точно държейки се по този начин, като миличко и изгубено девойче, което има помощ от по-висщестоящите мъже в компанията и ще правя мили очи и ще те цитирам дословно :devil:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests