Captain America: Civil War

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Captain America: Civil War

Post by Killua » Wed May 04, 2016 10:27 am

Бтв официалните мнения на Вивиан и Д-р Хорибъл може да видите тук!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Captain America: Civil War

Post by Martix » Thu May 05, 2016 12:18 pm

Предвид високите ми очаквания, филмът се справи много добре. Класирам го only slightly след BvS по awesome fuck yeah факторът, заради по-добре заснетия екшън. Като изключим операторството обаче, двата филма имат повече общо, отколкото на Марвел им се ще да признаят.
All in All - 8,5/10

Малко генерални мисли за двата тийма със спойлери:

a) Team Ironman
Spoiler: show
1. Тони Старк се бореше защото - заради тежката депресия, която го гони от 3-тия му филм. War veteran, наситил се на насилието и неспособен да понесе тежестта на грешките си. Чувства се виновен за събитията в Ultron, довели до плота на този филм. И бидейки все пак себе си, вместо да порасне той иска да избяга от отговорност, и да прехвърли вината нагоре по командната верига (тука се изисква известен suspension of disbelief, защото филмът дори не hint-на как Тони смята наистина, че това ще успокои съвестта му, как ще реши проблема с убитите невинни в бъдеще, и изобщо WTF). Също така от всичките герои, той е най-уязвим от ООН и правителството. Подобно на Батман, той е това, което е, заради парите си. И е достатъчно да му треснат няколко проверки, да му затворят фабриките за оръжия и до му запорират имуществото, и е GG.
2. Каза Че Се Бори Защото - всъщност каза ли? На практика показа, така че не съм твърде критичен към това, но това, че ние ги знаем тези неща не значи, че героите във филма ги знаят, и не беше дообяснено те защо му се вързаха.
3. Други глупости - поради малкото екранно време на Земо(и поради факта, че това все пак е Captain America 3, а не Avengers 3 или Ironman 4) Тони Старк беше функционалното зло, което да хейтваме по време на филма. За да изпълни тази си роля writer-ите побързаха да го скарат с всички от team cap, започна да не изслушва, да се пали твърде бързо (в противовес на изгражданото му от 3 филма насам порастване), самият той беше най-добрия аргумент за подписването, защото беше най-нестабилен и опасен от всички. Не съм сигурен дали да критикувам или да ръкопляскам.

Другите от отбора:
Вижън фелна по всички параграфи. Как може да имат такъв комплексен герой, и да не го ползват за нищо интересно. Монолозите му бяха дъното на филма.

Спайдър Мен изкърти. Много елегантно го вмъкнаха във филма, без дълги интрудукции. Хареса ми, че lightheartedness-а му се върза с бързата интродукция (т.е пича просто не знаеше нищо за конфликта - ако знаеше нямаше да е ок че е такъм контраст на сериозните avenger-и).

Черната Вдовица - единствения avenger, който не влезе в тийм for the team's sake. По принцип не съм фен на ambiguity-то й, но тук си направи един от по-добрите филми.

War Machine - token, участва в тийма задължително и без собствена мотивация, не беше и особено интересен, но няма и право да бъде, все пак е второстепенен персонаж. Жестоките последствия не бяха особено умно направени.

Черната Пантера - за съжаление прекара повечето от филма като misguided муха без глава, но поне има потенциал. Хареса ми, че му завряха origin-а тук което каво значи? Значи, че в собствения си филм няма да има 40 минути интродукция, fuck yeah!
b) Team Cap. Am.
Spoiler: show
1. Капитан Америка се бореше защото - доста по-лесен за оправдаване герой, капитанът се бореше на страната на истината. Защитаваше приятелят си от лошите, и като цяло всъщност въобще не му дремеше за уж основния конфликт на Civil War правителствен контрол vs superheroesness. Не беше и кой знае какъв лидер, другите някак сами се стекоха да му помагат.
2. Каза Че Се Бори Защото - When the whole world tells you to move, your job is to plant yourself like a tree. Това не се връзва изобщо с действията му във филма, но трябва да се галят и комикс феновете все пак.
3. Други глупости - Един от най-тъпите моменти беше, когато не си спомням кой от тийм Ironman, каза на капитана нещо в смисъла на "Остани си вкъщи днес, ние ще се оправим с Бъки, не можеш да го защитаваш вечно" със заплашителен тон. После се спомена и заповед за стреляне на месо. Това subtly (my ass) го подтикна да започне team Cap to begin with. Чуда се как ли щеше да протече историята ако вместо това там му бяха казали "ще дойдеш с нас, даже ти ще направиш ареста, после ще разпитаме приятелят ти и ще проверим дали историята му се връзва", което всеки нормален би казал, вместо другата реплика, чиято цел явно беше да се запали конфликта.

Другите от отбора:
Бъки - нямаше собствена мотивация и персоналност, влачеше се след Кап.Ам. Замразяването му на края въобще не ме изкефи и не виждам никаква причина за него (освен 1, да не трябва да му търсат роля за следващите филми)

Falcon - token, участва в тийма задължително и без собствена мотивация, не беше и особено интересен(more charisma than War Machine though), но няма и право да бъде, все пак е второстепенен персонаж.

Scarlet Witch - нещо не й повярвах, че толкова бързо pussy out-на, но в характера й липсват големи plot hole-ове, така че съм пас. А и нямаше достатъчно реплики/екранно време извън битка, за да преценя защо не я enjoy-нах (може би просто защото за разлика от останалите, тя не беше badass one liner spewer superhero).

Hawk Eye, Ant Man - deus ex се телепортираха отнякъде за голямата битка. Никаква мотивация, но те са ясни, така че не съдя авторите, че не ни обясниха, какъв бунтар е ant man и как естествено си влиза в team cap.
Другите играчи:
Spoiler: show
Team Government:
Като цяло добра мотивация, и най-реалистичната част от the realistic marvel universe. Напълно си представям как разни държави не биха били доволни от това, как група нелегални супероръжия им нахлуват в териториите и творят разрушение.
Не беше ок обаче, че
1. Филмът дори не зачекна проблемите на правителствения контрол, които са всъщност добри аргументи анти team Ironman, но на кап.Ам. не му се заниваваше с политика, че да ги натърти за повече от половин изречение, а Старк дори не ги чу, камо ли да ги осмисли (бюрокрацията и последващото забавяне на реакциите против поредното вселенско зло, бягството от отговорност и нехуманността на правителството и последващото от това actually увеличаване на косвените жертви, политизирането на Avenger-ите след като някой реши да им посочи удобна цел като някой терористична гропировка например, вероятното вкарване на психотест, след което самия ironman е пиши го пенсиониран).
2. Правителството прати онзи досаден американски генерал да командори тийм Ironman и да прави лоша реклама на идеята за държавни avenger-и. Не ми се струва реалистично, че подхождат толкова не дипломатично, вместо да изземат свободите на супер хората постепенно, както се прави по принцип(с несуперхора).

Team Evil Villain:
Намирам цялата му мотивация за cheap cop out, а наличието му за ненужен plot tool, за да избегнем отговарянето на по-трудните въпроси отгоре и превръщането на филма в политическа драма.
Но изпълнението му е безупречно, освен няклко deus ex-и (разкодира Хидра документите, които някак си се бяха прокнали в интернет, Winter Soldier-а се оказа човекът, убил родителите на Stark от 10-тината възможни извършители, някак знаеше за UN подписката, целия му план зависеше от твърде много случайни фактори, като напр. Тони Старк да се появи навреме в бункера, avenger-ите да не се усетят, че Winter Soldier не е бомбаджията, което frankly не беше сложно за усещане, ама на, не се усетиха, silly silly avengers). Добрата игра също помогна да го направи bearable и не досаден злодей, нещо с което други филми не се справиха.
Плюсове, Минуси:
- Слаби диалози и комуникация (освен смешните one liner-и). Нито един от двамата лидери не успя да изрази с думи за какво се бори. Нито един от останалите герои не каза нищо умно за тея 2 часа. Най-виновен е Вижън, но и останалите стреляха с random important sounding реплики.
- Вижън има много да наваксва
- ШЕЙКИ КАМ КОПЕЛЕ МАЙНА. Специално отварящата екшън сцена е повръщоиндусваща. Сцените във втората половина на филма са далеч по-добре заснети, но и там операторството е слабо та да ти се доплаче за пропиляния потенциал
- свързано е с горното, но на филма нямаше да му навреди малко slow-mo по бойните сцени, твърде много яка хореагрофия се изгуби в blur-а
- музиката беше по-незапомняща се и от тази в BvS, което е постижение
- локациите до една се римуваха с "изоставен паркинг", "около някакви сгради" и "в стая"
+ Най-добрата бойна хореография от The Raid насам, arguably even better.
+ Tons of fun action
+ Добра актьорска игра от всички. Нито едно слабо изпълнение в целия филм.
+ Стабилен филм, който не се разпада, остава believable през цялото време и се движи с добра скорост.
+ Краят е неочакван за Марвел и поставя бъдещите филми на добра основа
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Captain America: Civil War

Post by трубадур » Thu May 05, 2016 1:18 pm

Martix wrote:Предвид високите ми очаквания, филмът се справи много добре. Класирам го only slightly след BvS по awesome fuck yeah факторът, заради по-добре заснетия екшън.
Все пак сме май 3-ма, в тоя форум, дето харесваме BvS и тряя се подкрепяме, ама кажи, че пояснението след запетаята е за батман, че на снайди филмето е с по-добре заснетия екшън. Щот на мен лично това ми беше една от по-слабите страни на капитан америка. Поздравления за братята, че ползват истински каскадьори, насред анимацията, и евала за приличната хореография, но самостоятелният тупаник на батман омита пода с целия екшън в капитана (като монтаж, звук, камера, че и тежест, та даже и постановка).

И отде го извадиха тоя "хлуп" звук при всеки удар. Ясно, че млатят по-бързо от звука и пр. Но да го ползваш при всяко замахване и уцелване беше прекалено. Дори дедпул не вършеше такива престъпления.

И освен това
Най-добрата бойна хореография от The Raid насам, arguably even better.
Е па не е верно, пък :mrgreen:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Captain America: Civil War

Post by Martix » Thu May 05, 2016 2:52 pm

Да, Батмана > Captain America разбира се. Снайдер може да е всякакъв, но знае как се правят екшън сцени.


А за хореографията нямам предвид само качествата на каскадьорите, а и това, че всеки герой имаше собствен боен стил, който си ходи с персоналитито му, и повечето от тях бяха интересни за гледане (само на пантерата му липсваше достатъчно котешковост и беше някак по-generic). Дори War Machine и Falcon се биеха надъхващо. :lol:
Тежест липсва, факт, но ако гледаш на боевете в Civil War като на балет, това е най-добрия балет от години.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Captain America: Civil War

Post by трубадур » Thu May 05, 2016 3:15 pm

A така, отдъхнах си.

Останах с впечатлението, че говориш за тупаника ръкъ ф мъдо, най-вече този между супер хора и нормални абичи, където реално може да се сравнява с тХе рейд и ми стана мъчно :)

Според мен боят има тежест, което много ме израдва, даже го похвалих в по-миналото ми мнение - трейлърът ме накара да вярвам, че ще е плачевно, а то приятна изненада. И, да, компотът между изродите на летището беше страшно добре спретнат. А кат знам на времето как се радваха на кеча между тор, капитана и железния, а язе се кутам под дивана от срам колко лабав беше... как да е.

Въобще сцената на летището почна много плачевно, квото е празно и само 12 киека, ама като се разиграха се радвах кат малко дете колко яко беше направена. Минус... че вижън беше там и можеше да я спре за 2 сек. Но напълно, то и филмът го направи, го игнорирах и се разцепих.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Captain America: Civil War

Post by AlDim » Mon May 09, 2016 8:02 am

Филмът беше страхотен, лесна девятчица.

След абсолютния провал, който беше втория Avengers, Civil War ми върна вярата във франчайза. Режисьорите на последните две Captain America ленти доказват, че този вид филми им се отдават много по-добре, отколкото на Джос Уидън, чиито сценарии и идеи бяха меко казано разочароващи.

Актьорската игра беше чудесна (за разлика от супер изкуствените глупости във втория Avengers), сценарият успя да направи нещо учудващо добро с кашата, сътворена от Ultron, драмата беше добре направена, битките бяха невероятни и филмът не забрави да е по комиксово забавен. Мисля, че Спайдър-мен и Ант-мен бяха най-изненадващите попадения, а и Winter Soldier този път всъщност ставаше за нещо. "Лошковецът", доколкото беше такъв, може и да не беше особено нужен, но също беше изигран отлично от Даниел Брюл.

Абе като цяло почти нямам критики. Като за комиксов филм е изпипан на макс.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Captain America: Civil War

Post by Amelia » Mon May 09, 2016 10:08 am

Квото рече благоверния. Идеше ми да квича от кеф на бойните сцени и всичките драми успяха да ми въздействат, дори тея на Бъки, Черната пантера и главния лошковец. Понеже обичам и Капитана и Айрън мен, ми се късаше сърцето като се изпокараха. Не знаех за кого искам да съм, баси, и двамата са прави в случая. :cry:

Ебаси якия филм, искам пак да го гледам сега веднага!

А на Наташа косата е факин фабюлъс и който не я харесва, може да ходи да се гръмне. Наташа бтв продължава да има ебаси яката химия с Капитана и не знам закво изобщо ни занимават с онзи грозен запъртък между нея и Хълк.

На Спайдърмен искам да му нащипкам бузките - няма такъв сладурковец! Дали ще се случи невъзможното??? ДАЛИ ЩЕ ИМА СПАЙДЪРМЕН, ЗА КОГОТО ДА МИ ДРЕМЕ???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Captain America: Civil War

Post by Ghibli » Mon May 09, 2016 11:02 am

Явно аз ще съм човекът, дето не е харесал особено филма :spite:
Съвсем накратко: скучен е. С повече думи: има 1 (с думи: един) емоционално грабващ момент за два часа и половина, в който на някого му се налага да играе нещо
Spoiler: show
(става въпрос за момента, когато Iron Man разбира, че Бъки е убил родителите му)

, през останалото време всички герои биха могли да бъдат и зомбита без това да се отрази на филма по някакъв забележим начин. Клиширани ситуации и безинтересни герои, които са във филма колкото да се сбият помежду си, обаче когато зрителят не е емоционално ангажиран, екшънът доскучава. Иначе да, боят беше на места як и наистина са се постарали да покажат как всеки си има индивидуален стил и допринася с нещо, това беше приятно за гледане. Но всичко беше твърде размазано в бързите кадри и близките планове, вероятно 3D-то е виновно.
Главният конфликт между двата отбора всъщност наистина беше мотивиран чрез противопоставянето на инат и приятелски чувства от страна на Капитан Америка срещу разумно мислене от страна на Железния човек, което е фейл отвсякъде, защото това уж е смисъл на филма и го има в заглавието. Историята с ООН е там поради претенция за дълбочина и желание да се начеше крастата на комикс-феновете, но всъщност няма никакъв ефект върху сюжета и спокойно може да я няма.
Отделно, по принцип не обичам простотиите с "тази сцена тук няма друга функция, освен да ви напомни да гледате и следващите един-два-пет-десет филма, а и да наваксате с онези другите, ако сте ги пропуснали". Това го имаше на твърде много места тук. Всичко със Спайдърмен, колкото и да е готино момче той самият и да е як хуморът около него, беше от тази категория и седеше като голяма кръпка. Участието на Антмен пък добре се описва с въпроса "Ти кой беше?".
Мога за изброя само тези кефещи неща за целия филм:
- боеве: все пак интересно беше взаимното млатене между наши и наши;
- стойката на капитан Америка като държеше въртолета (смехотворно, но яко, съвсем като комикс);
- успели са да направят мъж в костюм на котка, който да не изглежда като палячо;
- финалната изненада с истинските намерения на лошия;
- Робърт Дауни (който вече не е толкова младши) играе нещо, за разлика от останалите;
- "един Стив, не го познаваш, той е от Бруклин".
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Captain America: Civil War

Post by Ghibli » Mon May 09, 2016 12:33 pm

П.П. Сега като прочетох ревютата в списанието - това на Вивиан почти напълно съвпада с моите впечатления от филма.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Captain America: Civil War

Post by трубадур » Mon May 09, 2016 12:41 pm

Бтв, участието на ант-мен е наистина доста тъповато, просто неговият филм ми е най-пресен от цялата плява, и взимането му на страна, особено тая на капитана, бая мощно му ебава цялата история - който не помни, пичът се опитваше да се върне в живота на детето си и повече да не влиза в затвора. А след като вкараха него, поне и гаджето му да бяха довлекли, тя е няква оса и щеше да ги жили всичките по джуките. Плюс че и ако тя беше тук, някак си нямаше да е толкова като кръпка неговото участие. Взимайки предвид, че баща й е имал търкания със Старк старши в миналото.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Captain America: Civil War

Post by Onslaught » Mon May 09, 2016 12:46 pm

Ghibli wrote: Главният конфликт между двата отбора всъщност наистина беше мотивиран чрез противопоставянето на инат и приятелски чувства от страна на Капитан Америка срещу разумно мислене от страна на Железния човек, което е фейл отвсякъде, защото това уж е смисъл на филма и го има в заглавието.
Аз пък мислех, че е фейл защото е мотивиран чрез противопоставянето на разумно мислене от страна на Капитан Америка срещу индивидуалното чувство за вина на Железния човек заради гафа с Ултрон.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Captain America: Civil War

Post by Demandred » Mon May 09, 2016 1:07 pm

Аз пък си мислех, че е фейл, защото по света няма хора с IQ над 110 които да считат това да са под контрола на комисия на ООН за добра идея в който и да е случай. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Captain America: Civil War

Post by трубадур » Mon May 09, 2016 1:26 pm

Е у таа вселена ООН ги бръснат за слива, реално нещата са един пункт над идиокрация. Въобще, похвално е, че бягат от комиксите, щото развитието и развръзката им са под всяква критика, но там поне целият конфликт се поражда от доста солидно осиране. И тук кат при батман/супермен сблъсъкът можеше да се избегне с една-две реплики, вместо да се хващат за гушите, щото, нали, имаме 500 аниматори и трябва да им дадем някаква работа.

Ама кой му дреме, филмето е забавно, на фона на ултрон си е баси шедьовъра направо и последният бой между тримата глупаци изрина, макар че беше доста интимен и затворен в пространството. Въобще целият филм показа, че нямаш нужда от 10 000 армия от безлични калъфи, за да доставиш епика.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Captain America: Civil War

Post by Ghibli » Mon May 09, 2016 2:50 pm

Между другото, като стана въпрос: на мен ми беше много нелепа идеята с цялата презентация на министъра/секретаря пред нашите, която се предполагаше да подбуди у тях чувство за вина, и не разбирам защо аджеба успя да го подбуди и защо никой от тях не използва този момент да стане и каже че: да, помляхме малко Ню Йорк, СПАСЯВАЙКИ СВЕТА ОТ СИГУРНО УНИЩОЖЕНИЕ, да, причинихме известни щети в някакъв ареал, СПАСЯВАЙКИ СВЕТА ОТ ПОРЕДНОТО СИГУРНО УНИЩОЖЕНИЕ и да, убихме 11 човека, СПАСЯВАЙКИ СВЕТА ОТ БИОЛОГИЧНО ОРЪЖИЕ В РЪЦЕТЕ НА РЕШЕН ДА ГО ИЗПОЛЗВА МАНИАК.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Captain America: Civil War

Post by Martix » Mon May 09, 2016 3:25 pm

На мен ми е по-интересно защо никой във Вселената на Марвел не забелязва, че PTSD-то на Ironman става все по-неконтролируемо и е въпрос на време да му хрумне, че световен мир е наложителен и да пусне нов Ултрон, тоя път нарочно.
Изобщо, скоростта с която героите си забравиха голямото приятелство е обезпокоителна.
Добре, виждаш, че човекът не е добре, направи му една интервенция бе д**ба.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests