Deadpool

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Deadpool

Post by Litz » Fri Jan 22, 2016 1:51 pm

Понеже 11ти февруари наближава реших да пусна тема, пък и маркетинг кампанията на този филм заслужава да бъде обсъдена, защото е може би най-бруталната такава от доста време насам.


Този бисер:
Spoiler: show
Image
Постерите ала Никалас Спаркс
Spoiler: show
Image
И тази гениална идиотщина.
Spoiler: show
Image
Моите притеснения са, че Wernick и Reese като сценаристи имат един ултра гениален филм зад себе си- Зомбиленд, но имат и помии като Джи Ай Джо. Все пак, ако е като Зомбиленд би било чудесно. Както и че Милър не се е захващал с толкоз големи проекти.
Относно позитиви, имаме правилен Дедпул, който Е merc WITH a mouth, а не merc с зашита уста, Рейнолдс е страшно зарибен, Rated R! Мета хумор и поне на ниво трейлър си личи, че наистина правят разлика между Уейд и Дедпул.

Очаквания и опасения относно филма? :)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Deadpool

Post by Martix » Fri Jan 22, 2016 2:52 pm

очаквания - че ще е на нивото на AntMan

опасения - че хуморът ще е твърде кенефен
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Deadpool

Post by Litz » Sun Feb 07, 2016 12:07 pm

Към момента всички ревюта на тоя филм за само прейз :shock:

От средата на седмицата ще се появят повече и ще видим, а аз нямам търпение до другата неделя :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Deadpool

Post by tigermaster » Sun Feb 07, 2016 12:59 pm

Litz wrote:Към момента всички ревюта на тоя филм за само прейз :shock:
Не знам защо това те учудва, почти всички супергеройски филми напоследък започват подобно. И, честно казано, това не означава нищо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Deadpool

Post by Roland » Sun Feb 07, 2016 7:32 pm

Раян Рейнолдс не е смешен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Deadpool

Post by Litz » Sun Feb 07, 2016 10:38 pm

На мен той ми работи като Дедпул, но като Уейд не, поне на ниво промо и трейлър. И ентусиазмът му е за адмирации. Но Рейнълдс не е комик принципно. И Ейми Шумър не е смешна, ма на, Рейнълдс е някво айкенди, тя redeeming qualities няма ;/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Deadpool

Post by Roland » Mon Feb 08, 2016 1:55 am

Тва брутално джазово и оф топик мнение за Ейми Шумър не знам какво общо имаше с каквото и да е...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Re: Deadpool

Post by Lyanna Stark » Sat Feb 13, 2016 1:12 pm

Някой друг гледа ли вече филма? Аз отидох вчера и доста ми хареса, излязох от киното в много весело настроение. Няма да пиша подробности, за да не разваля ефекта от шегите. Изпълнението на Рейнълдс ми хареса, отговаряше на Дедпуул, както си го спомням - макар че съм чела малко комикси за Дедпуул и доста отдавна, така че може и да греша.

Относно сцените след надписите -
Spoiler: show
имаше само една, след всички надписи. В следващия филм ще участва Cable, което е супер яко. Не знам колко от хората в залата изобщо знаеха кой е Cable и осъзнаха колко е яко. За жалост вече го бях прочела във фейсбук и изобщо не се изненадах. :? Още няма кастнат актьор. Трябва да хвана да дочета Cable and Deadpool, ако можех само да си спомня докъде бях стигнала...
Интересно ми е дали
Spoiler: show
Ванеса в някакъв момент ще стане Copycat, защото в този филм това не се случи.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Deadpool

Post by Martix » Sat Feb 13, 2016 3:45 pm

Добре, очакванията ми не се сбъднаха.
Филмът кърти. Хуморът беше много непостоянен, some jokes work, some don't, Раян Рейнолдс пасваше чудесно на Дедпул, но не беше много приятен за гледане като Wade Wilson. Тонът също се засираше в сцените в човешка форма, щото тогава филмът решаваше да се взема по-насериозно отколкото трябва (Marveluniverse style), но не беше нищо прекалено (фактът, че историята е оригин и не спасяваха света, помогна).

Това, с което изпъкваше лентата, е екшънът.

Не бях осъзнавал колко е детски и цензуриран екшънът в другите марвелски отрочета, докато не гледах Дедпул.
Определено най-близкото нещо до The Raid, което се е пръквало в USA.

Добрата хореография прави чудеса, и докато Марвел не разберат това, филмите им никога няма да излязат от проклятието на 8-цата, колкото и епични битки да слагат в тях. Deadpool го е разбрал обаче, и си нинджваше, все едно е репетирал всяка бойна сцена по 100 пъти. Много enjoyable за гледане.

8.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Deadpool

Post by Litz » Sat Feb 13, 2016 6:15 pm

Аз не мога да го гледам до другата седмица, щото единтсвеното англоезично кино е затворено за Берлинале :cry:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Deadpool

Post by AlDim » Sun Feb 14, 2016 8:19 am

Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deadpool

Post by Amelia » Sun Feb 14, 2016 10:07 am

Доста много забавна простащина. Много се смях. :lol:

Понеже ми е първата евър среща с Дедпуул, трябва да си призная, че съм много доволна. Но това на хартия вероятно е по-яко. Ще взема да се амбицирам и да проверя...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Deadpool

Post by AlDim » Sun Feb 14, 2016 10:35 am

За мен Deadpool е най-добрият Marvel филм досега и най-добрата комедия, която съм гледал от години. Уникално як е и постига повече с мижавия си бюджет от кажи речи всичко. Изглежда не само задмина всичките очаквания с качеството си, ами и е на път да покаже, че има предостатъчно място за вулгарни, дебилни, кървави комедии в супергеройския жанр.

Хуморът е перфектен и в 99% от случаите удря право в десятката по възможно най-правилния дебилен начин. Рядко ми се е случвало да ръкопляскам в киното, но този филм ме накара няколко пъти.

Битките са учудващо радващи. На моменти напомнят леко на slo-mo ефектите в Dredd, но си имат собствен характер и нямат нищо общо със стандартните супергеройски изпълнения.

Персонажите са готини от-до. Райън Рейнолдс май прави ролята на живота си тук и е перфектен като перверзен, ненормален дърдорко. Морена Бакарин е чудесна както винаги. Даарио радва предостатъчно в ролята на главния лошковец (и се подсетих колко повече присъствие има от новия Даарио в GoT), Colossus и Negasonic Teenage Warhead също са доста забавни.

Критики нямам. Филмът е възможно най-перфектният филм за мега дебилен супер герой и явно е правен с гигантски ентусиазъм. Разтърсващия му успех в бокс офиса се надявам да ни докара продължения и други марвелски филми, които не се целят в 12-годишна публика, а в 30-годишни с акъла на 12-годишни. Респект!

This one goes up to 11/10. Нямам търпение да го гледам пак.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Deadpool

Post by Litz » Sun Feb 14, 2016 11:04 pm

Стига ме хайпвали, ще взема да мина през Полша да го гледам :/

Иначе супер якото писмо от Дедпул до некомпетентните родители, дето искат да си водят децата на тоя филм.
CayzPR4W0AEWAmV.jpg
CayzPR4W0AEWAmV.jpg (128.2 KiB) Viewed 6914 times
Тоя филм верно има мега мизерния бюджет обаче, по-малко от Джой и е разбил всякви рекорди до този момент. Еднакво популярен е сред мъже и жени!
Да си кажа, аз много уважавам Рейнолдс, щото от интервютата си личи, че наистина е фен, през цялото време докато лобираше адски много за тоя филм и съществуването на този филм е почти изцяло негова заслуга.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Deadpool

Post by Amelia » Mon Feb 15, 2016 1:07 am

Абе можете ли да ми препоръчате някой комикс с Дедпуул, който показва какво представлява тоя персонаж и е сравнително стендалоун спрямо останалата Нещоменска сволоч? Т.е., нещо, което дори аз, дето съм запозната с Марвел вселената само от летните им блокбъстъри, да мога да прочета и схвана.

Кенефния хумор в Дедпуул, напоителната логорея на главния и анти-геройството са ми някак толкова... аниме... На моменти това беше абсурдно като Гинтама, а аз много обичам Гинтама. Самият Дедпуул е като грозна версия на Гинтоки, която е открила моногамния живот. Има и нещо от Джозеф Джостар в него. Абе МОАР ПЛЗ!

И ЧЕСТИТ СВ. ВАЛЕНТИН!!!

Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 22 guests