Academy Awards 2016

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Tue Mar 01, 2016 1:28 pm

Ох да, а нейтив американците толкоз леко им се е разминало, какво от това, че 95 процента от тях са изчезнали от лицето на земята, езиците и културата им са в забвение, живеят в некви резервати и тн.

Аз доколкото го разбирам, Оскарите са на база талант, а не чии предци са по-онеправдани от от други. Факт е, че има много голямо етническо еднообразие в победителите тази година Любецки, Иняриту и тн. Рок се изгаври мега яко с Джейда Пинкет Смит, като каза, че не е като някога да е била contender за Оскар и каквото и да е било. Обаче скеча с малките азиатчета, които той ползва като реквизит, за да се ебава с тях беше най-гнусното и расистко нещо и ако бял мъж/жена си беше направил същата ебавка, щеше да има егати аутрейджа. То беше мега гнусно. The Weekend, който беше номиниран бтв какъв е? Да не е бял случайно?

Смисъл черните в Холивуд, трябва да спрат да правят филми като 50 shades of black, White Chicks и всичките тия гаври, които са 80 процента от тяхното творчество :roll: Роланд, ти кой филм/актьор/актриса/режисьор би номинирал, за да го няма тоз скандал? Щото Идрис Елба не се брои, тъй като филмът му е Нетфликс, тъй че отпада по презумция? Straight Outta Hampton беше много як, ама не се сещам за актьорско изпълнение в тоя филм, което да е УАУ, нали пък продуцентите и всички зад кадър са бели, тъй че...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Trip » Tue Mar 01, 2016 2:05 pm

Ох да, а нейтив американците толкоз леко им се е разминало, какво от това, че 95 процента от тях са изчезнали от лицето на земята, езиците и културата им са в забвение, живеят в некви резервати и тн.
Общественото раздухване е на база "належащ обществен проблем" и това докъде го е добутал общественият дискурс, а не на базата "дай да оправим правата на всички едновременно и веднага". Така както по време на женската еманципация се е гледала женската еманципация, а не всички останали възможни проблеми, така и сега се гледат проблемите на чернокожите, отново, защото отново има поводи.

"Ебавката" с азиатските хлапета беше като всички останали на Рок, reductio ad absurdum с цел да навре поредния стереотип в лицата на хората. И точно защото е черен, може да иронизира по този начин нещата. Такъв му е стилът, take it or leave it.
Смисъл черните в Холивуд, трябва да спрат да правят филми като 50 shades of black, White Chicks и всичките тия гаври, които са 80 процента от тяхното творчество
Произволните форумно-дискусионни статистики for the win.
Роланд, ти кой филм/актьор/актриса/режисьор би номинирал, за да го няма тоз скандал? Щото Идрис Елба не се брои, тъй като филмът му е Нетфликс, тъй че отпада по презумция? Straight Outta Hampton беше много як, ама не се сещам за актьорско изпълнение в тоя филм, което да е УАУ, нали пък продуцентите и всички зад кадър са бели, тъй че...
Няма как да номинираш хора за роли, които не (им) се предлагат в индустрията.

От друга страна, малко по-оптимистично: Стар Уорс, начело с жена, чернокож и латинос, е направил 2 пъти повече пари от всички филми с номинации за главни/поддържащи роли, взети заедно.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Tue Mar 01, 2016 2:18 pm

Trip wrote:Няма как да номинираш хора за роли, които не (им) се предлагат в индустрията.
Не е като да не им се предлагат, имаше няколко високопрофилни почти изцяло черни филми тази година. Единият даже получи номинация за сценарий.
А Спайк Лий и Джейда Пинкет Смит, които направиха скандала, имат необходимите ресурси и възможности, за да направят нещо достойно за "Оскар". Само че последните филми на Лий не стигат и до 6/10 в ИМДБ, а най-сериозната роля на Смит е в сериала "Готъм" - и това е жената на Уил Смит, който може буквално да й купи каквато роля пожелае, точно както направи със сина им неведнъж.
Да бяха взели да направят нещо свястно, пък тогава да се оплакват.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Trip » Tue Mar 01, 2016 2:31 pm

Не е като да не им се предлагат, имаше няколко високопрофилни почти изцяло черни филми тази година. Единият даже получи номинация за сценарий.
А Спайк Лий и Джейда Пинкет Смит, които направиха скандала, имат необходимите ресурси и възможности, за да направят нещо достойно за "Оскар". Само че последните филми на Лий не стигат и до 6/10 в ИМДБ, а най-сериозната роля на Смит е в сериала "Готъм" - и това е жената на Уил Смит, който може буквално да й купи каквато роля пожелае, точно както направи със сина им неведнъж.
Да бяха взели да направят нещо свястно, пък тогава да се оплакват.
Перифразирах впрочем цитат от Виола Дейвис, една от най-високопрофилните черни актриси в момента. Възможно е да знае ситуацията по-добре от теб. Скандалът не го направиха само Спайк Лий и Джейда Пинкет Смит - и дори никога да не се бяха раждали, при две поредни години без номинация на етнически не-бял актьор, някой друг щеше да бие тревога така или иначе. В смисъл, при липса на конкретна информация, каквато, нека не се залъгваме, ни е хванала всичките тук, съм готов по-скоро да приема обяснението за институционализиран проблем с роли/сценарии/предложения за не-белите актьори. Чернокожите конкретно имат по-сериозна културна тежест и могат да си позволят да си отворят устите. Не че другите не щат да го направят и те.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Tue Mar 01, 2016 2:44 pm

В Стар Уорс, можеше главните да са хладилник, печка и пералня и пак щеше да направи повече от всички останли филми взети заедно, просто щото е ОМГ изненада Стар Уорс. А Латинос е супер гадния хомогенизиращ термин принципно. Не виждам как това е някакъв аргумент за разнообразие.

Бях писала, че при сериалите ситуацията беше много по-добре, защото там имаш адски добрите актьори в готини роли, писани от чернокожи/посита. Примерно там имаме Таражи, Вайола, Айзък, Гаел Гарсия Бернал, Джина Родригес, Идрис Елба имаше две номинации, и много много други, защото там има такива роли. Доколкото помня, обаче оплакването на Оскаритетолковабели тълпата, не беше в индустрията като цяло, а в това, че няма номинирани чернокожи въобще. Щото Уил Смит никога няма да е нещо повече от посредствен. Майкъл Б. Джордан можеше да го номинират принципно де.



за ебавката:
Оn a night all about progressive identity politics, a night dedicated from the outset to exposing how unfair Hollywood can be, it’s maybe telling that a joke invoking the laziest phylum of Asian stereotypes landed with a thud. The three (super adorbz!) kids were reduced to wordless and literally aimless props—ornaments to sell a joke woefully lacking in imagination. “Asians are good at math!” is a bad joke mostly because it is an uncreative joke.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Trip » Tue Mar 01, 2016 2:52 pm

В Стар Уорс, можеше главните да са хладилник, печка и пералня и пак щеше да направи повече от всички останли филми взети заедно, просто щото е ОМГ изненада Стар Уорс. А Латинос е супер гадния хомогенизиращ термин принципно. Не виждам как това е някакъв аргумент за разнообразие
Не става въпрос за причините да направи тези пари, а за това, че едни много хора, купили си много билети, бяха облъчени с позитивен пример за расово и полово разнообразие, спрямо обичайните холивудски практики. Чернокож, подозирам, също би могъл да бъде гаден хомогенизиращ термин. Не виждам за чий го изтъкваш в произволен пост във форум.
обаче оплакването на Оскаритетолковабели тълпата, не беше в индустрията като цяло, а в това, че няма номинирани чернокожи въобще
Не го разбрах това противопоставяне. Също така, ще напомня, че приказката на Дейвис за липсата на роли се случва именно посред ужким многото номинации за не-бели актьори в сериалите - за да го каже тя, при все предното и при все всъщност привилигированата си позиция като дружка на Раймс и като популярно име по принцип, значи проблем е възможно, все пак, някак, да има.

От цитата ти разбрах, че споделяш мнението на човек, който не е харесал шегата. Също така, използва думата adorbz и пише в стила на Перез Хилтън. Ами, окей? И на мен не ми беше особено забавна. Не разбрах за какво беше пяната.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Tue Mar 01, 2016 3:15 pm

Репрезентацията работи, когато персонажите ти не са там, за да запълват квоти.

Идеята е, че оплакването тая година не беше "Индустрията не ни осигурява роли", а "Академията не ни номинира филмите. ОМГ МЪЖЪТ МИ НЕ Е НОМИНИРАН КРАЙ"

Вайола тази година не спечели Глобус, а го спечели Таражи. Нека да разбием актьорските номинации там

Рами Малек, Вагнер Маура, Таражи Хенсън, Вайола Дейвис, Caitriona Balfe(ирландка е, но предвид факта, колко опресирана е била тая група я включвам), Гаел Гарсия Бернал, Азис Анзари, Джина Родригез, Куин Латифа, Оскар Айзък, Идрис Елба, David Oyelowo , Узо Адуба, Реджина Кинг- 30 процента цветнокожи.

В сериалите си Шонда е известна с това, че като си концептуализира персонажите не взема предвид етническата принадлежност, а ги каства просто. В Убийството имаш Бони, Конър, Франк и Ашър, които са бели. Империя пък е тотално черен каст. Със сигурност им е по-трудно на малцинствата да си намират роли, но в сериалите е много по-добре. И е доказателство, че ако имаш качествен продукт, хората ще ти го номинират, както е в телевизията. Ако нямаш, няма да го номинират, както е в киното. Ако бяха толкова расисти от академията, едва ли щяха да награждават Иняриту две години подред.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Tue Mar 01, 2016 3:38 pm

Trip wrote:Скандалът не го направиха само Спайк Лий и Джейда Пинкет Смит
Не го направиха само те, но започна от тях. А Лий обръща всичко на расизъм. Огромна част от филмите му са на такава тематика, горе-долу всичките му изказвания, които съм чул - също, доста от действията му - и те. Оплю "Джанго без окови", без да го е гледал, понеже режисьорът му беше бял. Оплю Клинт Истууд, че не изкриви историческите събития в "Писма от Иво Джима". Изпрати линч моб срещу невинно семейство около случая с Трейвон Мартин.
Що се отнася до високопрофилните "черни" филми от миналата година:
http://www.imdb.com/title/tt4594834/
Режисьор - Спайк Лий. Явно обаче публиката не го харесва достатъчно.
http://www.imdb.com/title/tt1398426/
Една номинация за "Оскар" - за сценарий. Може и да е заслужавал повече, знам ли го? Нямам и намерение да го гледам, честно казано.
http://www.imdb.com/title/tt3076658/
Една номинация за "Оскар" - за Сталоун. Доста хора бяха възхитени от изпълнението на Майкъл Б. Джордан, обаче той участва и в най-големия провал на годината, което му е смъкнало акциите с много. А Райън Куглър, режисьорът, няма и трийсет още, тепърва ще расте. (Ако не се загроби с Марвел, де.)

Антоан Фукуа също направи доста читав боксов екшън с доста чернокожи, но там в главната роля беше Джейк Джиленхол, затова не съм сигурен дали е коректно да го споменавам.

Сигурно има и други, но в момента не се сещам.

А бели актьори също бяха пренебрегнати. Винаги става така, при положение, че номинациите са краен брой. Не мисля, че е въпрос на расизъм. Ако беше, нямаше последните три режисьорски награди да отидат при двама мексиканци. Нямаше преди две години "Дванайсет години в робство" да е с девет номинации, от които печели три, включително за най-добър филм - а не ми се вярва в изминалото време Академията изведнъж да е била завладяна от расисти. Нямаше мексиканецът Емануел Любецки да спечели три "Оскар"-а подред, нито да вземе още пет номинации преди това.

Ти кого от белите би извадил и кой черен би сложил на негово място?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Demandred » Tue Mar 01, 2016 4:02 pm

Не мисля, че е въпрос на расизъм. Ако беше, нямаше последните три режисьорски награди да отидат при двама мексиканци. Нямаше преди две години "Дванайсет години в робство" да е с девет номинации, от които печели три, включително за най-добър филм - а не ми се вярва в изминалото време Академията изведнъж да е била завладяна от расисти. Нямаше мексиканецът Емануел Любецки да спечели три "Оскар"-а подред, нито да вземе още пет номинации преди това.
Тия точно мексиканци са си съвсем бели, хайде да не изпадате в американски идиотщини с тяхната малоумнa концепция за Латино/Hispanic расата.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Tue Mar 01, 2016 4:06 pm

Demandred wrote:Тия точно мексиканци са си съвсем бели, хайде да не изпадате в американски идиотщини с тяхната малоумнa концепция за Латино/Hispanic расата.
Това е вярно, обаче номинациите и наградите са гласувани от американци, които (вероятно) вярват в малоумната концепция.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2016

Post by Litz » Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

За мексиканците ако американците ги считат за цветнокожи в контекста на Оскарите, не виждам защо и аз да не го правя точно в тоя случай като ще говорим за латинос раса и тн. Иначе и според мен Оскар Айзък е бял, както и Гаел Гарсия Бернал, Джина Родригез, Салма Хайек и тн.

Даже не помня някой от дори най-големите расисти в бг да е отбелязвал По като цветнокож в Стар Уорс и никой не е рейджвал. Но както казах ако в Щатите мислят всички на юг от тях за цветнокожи, значи Иняриту и Любецки в контекста на Оскарите трябва да ги считаме за такива, колкото и да е абсурдно.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Demandred » Tue Mar 01, 2016 4:13 pm

Любецки е евреин, между другото. Точно евреите трудно ще минат за дискриминирани в Холивуд по какъвто и да е критерий. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Tue Mar 01, 2016 4:16 pm

За това, че е евреин, не знаех :)
И че е мексиканец научих едва преди малко. По някаква причина го мислех за французин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2016

Post by Roland » Tue Mar 01, 2016 9:06 pm

tigermaster wrote:
Roland wrote:Но #OscarsSoWhite не беше изолирано за афро-американци.
Доколкото тръгна от Спайк Лий, чиято кариера се гради практически изцяло върху онеправдаността на чернокожите, мисля, че цялата дандания беше основно заради тях. А на него му беше връчен почетен "Оскар", въпреки че последните му творения, ако може да се съди по оценките на публиката, не стават за нищо.
Е ти какво мислиш, не е от значение, аз ти казвам за какво беше данданията :) Тагът беше за расизъм като цяло. Най-много шум се вдигна като цяло за чернокожите, защото те са най-много като количество в Холивуд след белите. Но имаше и доста негативизъм за това, че единствените двама изпълнители, които не бяха поканени да пеят номинираните си песни, бяха азиатска оперна певица и транс певица.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2016

Post by tigermaster » Tue Mar 01, 2016 9:21 pm

Ако беше тръгнало от някой азиатец, щях да съм по-склонен да разбера, между другото - защото те са наистина набутани в нищото в холивудските филми. В цялата история на Холивуд, ама буквално цялата, има само една актриса от азиатски произход с номинация за "Оскар", и това е от преди осемдесет години.
Чернокожите, при цялото ми уважение, отдавна не са.
И да, ясно е, че простотиите на Спайк Лий биха повлекли крак и в други раси, обаче навсякъде се шуми основно и най-вече за черните.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests