Да си отгледаш добиче :)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Да си отгледаш добиче :)

Post by coldie » Tue Jul 07, 2015 12:02 am

Ами, ще бъда някак си критичен. И ще използвам културен език.
Възмутително е, че някакви парцали като Teen Wolf са свалени 20 хиляди пъти, а смислени неща са свалени 1к пъти. Сещате се за какво говоря.
Какво да кажа, това е прекалено, българина се е превърнал в десетки пъти по-прост, отколкото си беше.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by alshu » Wed Jul 08, 2015 10:34 am

Иии...какви са тези смислени неща дето бъкат по пиратските сайтове, че ми стана интересно?
българина се е превърнал в десетки пъти по-прост, отколкото си беше
Не ти знам ЕГН-то, но аз превалих 40-така и по мои спомени българинът винаги си е бил точно толкова прост (гръцко, сръбско, Лепа Брена...не че няма хубава музика от нашите съседи, но това което се слушаше у нас беше най-пошлото).
Имаше някакви възгледи в обществото, че трябва да се харесват тези книги и онези филми, дори да не си ги чел и гледал, затова и хората външно изглеждаха малко по-софистицирани и начетени.
Като дойде демокрацията процесът продължи по инерция, но след време задръжките на българина паднаха и почна вече без свян да си вее байрака на простотията.

Ето, аз съм такъв пример.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by armageddon » Wed Jul 08, 2015 12:14 pm

Чудо голямо кой що си сваля от торентите. И на мен ми стана любопитно к'во точно намираш за особено стойностно и защо, щом го оценяваш толкова високо, не си възнаградил авторите му за труда им по-подходящ начин, примерно като си го закупиш на легален носител или нещо друго. Щом и ти го точиш най-нагло от замундата/арената/квото там е популярно по настоящем, #многомолядамеизвиниш ама нямаш право да ми се възмущаваш кое, как, защо и изобщо.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by coldie » Wed Jul 08, 2015 1:33 pm

Ами не ща някой да ми се засяга, това си е моето мнение. Ами реално точно статистиката в родните тракери е най-близко до масовият вкус. Особено що се отнася до сериалите, какво? Колко хора имат всички канали и то на български, които излъчват сериалите? Факт е, че в тракерите най-много се славят или свалят... и в много пъти повече коя да е поредна средностатистическа боза, и това на 80% отразява масовият вкус, който е просто под подсредвеното, докато наистина смислените, нещо казващи и качествени сериали, или филми седят в девета глуха.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by alshu » Wed Jul 08, 2015 1:57 pm

То по цял свят масовата консумация демонстрира лош вкус (най-малкото, защото като се върнеш скапан от бачкане, не ти е до философия или социална критика, а искаш да разпуснеш), обаче ти твърдиш нещо друго - "десетки пъти по-прост".
Аз откакто се помня си е същото...да знаеш как се радваше на Изаура българинът...особено на антагониста Леонсио. :lol: :lol: :lol: Значи не тайно, а направо открито драгият зрител се е забавлявал от мъките въпросната робиня.

Още не е лошо да дадеш пример, какво e според теб това смисленото дето трябва да го гледат младежите. Разбрахме, че не харесваш Teen Wolf...аз пък дори не съм се поинтересувал, какво представлява това чудо, та да ми дреме дали го харесва някой или не.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by Litz » Thu Jul 09, 2015 10:36 am

Първите два сезона на Вълка не бяха никак зле. Ся верно сериалът рязко пропадна, но баш боза не е.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by Yan » Thu Jul 09, 2015 10:50 am

Litz wrote:Първите два сезона на Вълка не бяха никак зле. Ся верно сериалът рязко пропадна, но баш боза не е.
Пропадна? 3 и 4 бяха доста по-добри. Особено спрямо първи.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by Litz » Thu Jul 09, 2015 11:58 am

Ми първи е очароватален със своята бутафорност. Не знам мен ме дразни как в последните няколко сезона Стайлс, който прави сериала, има нулево personality, Лидия не същуствува, Мелия я играе някво мега некадърното същество с яки крака(!), а Скот е егати недодяланата Алфа. В крайна сметка обаче превръщането на Стайлс от най-якия персонаж в сериала в безличното пуделче на Мелия, рязко му смъкна нивото. Щото от както беше обладан Стайлс не прави абсолютно нищо, освен да се забива с Мелия??? Освен нали яките му моменти с Лиам този и миналия сезон.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by Yan » Thu Jul 09, 2015 12:29 pm

Явно гледаме различни сериали :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by Litz » Thu Jul 09, 2015 12:56 pm

Не знам какво гледаме. Но в премиерата на пети сезон Стайлс е супер безличния плужек.
"ОМГ ще ми липсватее, аз ви обичам, не искам да се запознавам с други хора, много сте яки. Мелия ти значиш много за мен. Хора не мога без вас." Освен всичко друго Стайлс в последните епизоди, които аз съм гледала не говори/липсва? Вярно е, че Дилан е зает, ама той има сцени само с Мелия, която го дере и бие?
А добре не смяташ ли, че Скот се държи супер безотговорно спрямо Лиам? Това Дерек се държеше по-адекватно. Скот редовно оставя Лиам да се оправя сам на пълнолуние и ходи да се забива с Кира??? Не казвам, че трябва да му е бавачка, но няма логика в това на Скот буквално да не му пука за бетата си.
Освен това откакто Скот е Тру Алфа във филър епизодите някакви абсолютно безсилни персонажи го смачкват от бой, но на финала той побежадва Дъ Биг Бед без грам усилие.

Иначе аз тоя сериал вече го гледам само, щото целия каст са някви айкендита, като по-красива от Лидия няма.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by armageddon » Sun Jul 12, 2015 8:35 pm

Това предполага ли че досега си го гледала заради нещо друго? Щото както и да го въртим, Teen Wolf изначално се предполага да се гледа заради айкендито (както и впрочем около 95% от тийн сериалите), пък че това че някои от тях се оказаха че всъщност могат и да играят, както и на моменти някой успява да напише смислен сюжет за по-голямата част от проция 12 серии, е някъф допълнителен бонус.

Иначе съм леееко съгласен че 4ти сезон беше по-слаб с предните няколко 12ки, с тоя мини-рибуут, но все пак имаше въркопантераиликвотосепредполагашедаеКейт и някви други забавни глупости. Недосмислиците на сюжета не виждам смисъл да се коментират, проблема си е лично на който не е достатъчно разсеян от това колко хубавички излгеждат каста за да ги забележи.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by coldie » Sat Jul 18, 2015 11:02 pm

Е, ами аз си казвам моето мнение, затова натъртих едва ли не никой да не се засяга. От време на време и аз гледам клиширани пуканкови неща, за да разпусна.
Не говоря за морала във филмите, примерно Лолита е един от най-добрите филми които съм гледал.
Просто няма как вече да ми е интересно нещо в което няма някаква философия.
Посочих "младежа вълк", понеже е все на топа в замунда.
Вече ми е писнало всички американски серили да се занимават с терзанията на персонажите. Това време би трябвало да е отминало, в началото може да е било интересно, но вече не е.
А другото е, че се предлага безмислен екшън.
По-добре да си пусна някои сериал от 70-те и 80-те, примерно "Улиците на Сан Франциско", Или "Черният Рицар".

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by armageddon » Sun Jul 19, 2015 1:27 am

Ама пак дискретно заобикаляш въпроса, ако Teen Wolf е дъното, кое се предполага да е от другата страна, та чак те е издразнило.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by coldie » Sun Jul 19, 2015 10:00 pm

armageddon wrote:Ама пак дискретно заобикаляш въпроса, ако Teen Wolf е дъното, кое се предполага да е от другата страна, та чак те е издразнило.
Добре, не е на дъното, но вече ми се размива разликата м/у средностатистическото и дъното... едно и също, едно и също.
От друга страна се предполага да са филми с инфлуенция, с философия и със добър вкус.
Примерно ако взема да сравня "Коджак" с модерни дедективски сериали, ами "Кождак" е много по-интересен, е много по-"Агата Кристи", докато новите са .... Обикновено след втората сцена се сещаш как ще се развие.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Да си отгледаш добиче :)

Post by Litz » Sun Jul 19, 2015 11:58 pm

Ма нека всеки си гледа, квито иска сериали. Бе ако искам да прекарвам времето си с философски неща, ще чета Фуко, Камю, Саид, бля бля. Като гледам сериали, това ми е последната грижа.

Иначе ся пети сезон става някво яко как Скот им смекчава болката? Тая способност би била много яка покрай родилки. Шегата на страна, сцената със Стайлс, когато го прави това беше силна.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests