Page 1 of 2
Kung Fury!!!!!!!
Posted: Sat May 30, 2015 8:40 am
by AlDim
О неразумни юроди, поради что не сте гледали още Kung Fury?!
Това невероятно, изненадващо изригване на титаничен талант от страна на шведа Дейвид Сандберг (като режисьор, сценарист, 3D аниматор и актьор в ролята на главния герой) е най-радващата пародия на 80-тарските филми и 80-те като цяло, която съм гледал някога. Има перфектната безумна история със гениални дупки в сюжета, уан лайнъри които биха накарали и бат Шварци да се изчерви, невероятна долнопробна игра от целия каст, музика натъпкана до дупка със синтезатори и божествен нереалистичен екшън, всичко това представено с шашкаща визия. През трези 30 минути ще видите лазераптори, викингки с узита, Тор с яките бицепси, полудяли аркадни машини, Адолф Хитлер (aka Kung Fuhrer), Powerglove и разбира се Hoff 9000!
Ако гледате два филма тази година, единият трябва да е Fury Road, а другият - Kung Fury. Та направете си услуга и цъкнете долния линк, за да се насладите на този 30-минутен шедьовър!
Филмът:
https://www.youtube.com/watch?v=bS5P_LAqiVg
Трейлърът, от който тръгна всичко:
https://www.youtube.com/watch?v=72RqpItxd8M
True Survivor песента изпълнена от Дейвид Хаселхоф:
https://www.youtube.com/watch?v=ZTidn2dBYbY
Posted: Sat May 30, 2015 10:38 am
by Yan
Posted: Sat May 30, 2015 3:00 pm
by stealth
ибаси!

Posted: Sun May 31, 2015 8:40 am
by Amelia
30 минути скучни и несмешни гагове. Загубено време.
Posted: Sun May 31, 2015 8:43 am
by AlDim
Amelia wrote:30 минути скучни и несмешни гагове. Загубено време.
Your taste is boring.
Posted: Sun May 31, 2015 8:49 am
by Xellos
И това от човек който смята Джоджо за нещо нещо яко

Posted: Sun May 31, 2015 8:56 am
by AlDim
Да, ама никога не мога да я накарам да гледа 80-тарски филми с Ван Дам, Сегал, Сталоун, Джаки Чан, да не говорим за Чък Норис. Все твърди, че се кефи на забавни дебилни неща, но когато нещо наистина влиза в тази категория й е много къс фитила.

Posted: Sun May 31, 2015 12:44 pm
by Martix
Верно е много ЯКК!!!
Добре се получи, че не събраха stretch goal-а за full feature film, щото щеше да се получи нещо като Iron Sky, затъпяване поради твърде много plot.
А сега е просто парченце култовост, не е като в youtube да не е пълно с такива, но не чак толкова добри.
9/10
Posted: Sun May 31, 2015 1:06 pm
by Claymore
Xellos wrote:И това от човек който смята Джоджо за нещо нещо яко

Верно, странно е.

Аз още не съм го гледал, ще го видя днес.
Posted: Sun May 31, 2015 1:21 pm
by tigermaster
Верно е култов.
Ама ако беше по-дълъг, нямаше да е толкова як.
Posted: Sun May 31, 2015 6:15 pm
by Mr. Nobody
Аз се смях най-много на диалозите, трябваше да има повече от тях и по-малко наци-тупалки. Особено изтърканият диалог между нашия човек и партньора му, точно преди да бъде убит, ме разби
Впрочем доста от препратките към култовите филми ги схванах, но едно не разбирам (още откакто излезе трейлъра преди години). Кой филм през 80те аджеба се е занимавал с динозаври? Особено такива в цял ръст! Само на мен ли ми се струва, че всичко започна с "Джурасик парк" през 90те?
Posted: Sun May 31, 2015 7:01 pm
by tigermaster
Posted: Sun May 31, 2015 7:23 pm
by Amelia
Геговете са на ниво средностатистически фартджоук и като такива не са ми смешни. Като цяло, имаме хумор, в който няма финес и предизвикателство. Стои като нещо удобно и safe, което всяко средностатистическо чиче, живяло в 80-те и изпитващо носталгия към тях, да може да кльопне без да се затрудни.
В Джоджо имахме момент, в който Какьоин нахрани бебе с лайното му. Джоджо не се движи в социално приемливите граници на пародията и не борави с миловидни тропове от нашето детство. Джоджо може да ти направи скоминка, докато го гледаш. То си поставя негови собствени граници. И понеже реално мангата е почната през 80-те, то е и оригиналната осемдесетарска изродщина. Само дето си позволява неща, които американците никога не биха си позволили и затова е много по-яко. Надявам се, че така е по-ясно.
За да съм честна, от Кунг Фюрито умерено ми допаднаха бойните сцени накрая при Хитлер. И изглежда готино като трейлър. За съжаление, като се раздуе в цял филм е няква зле скалъпена комбинация от отделни трейлърови сценички. Ако ви се гледа нещо яко от тоя тип, хванете Грайндхауз и филмите, които се получиха от фалшивите трейлъри.
Posted: Sun May 31, 2015 7:30 pm
by stealth
кой не е играл аркадни игри
- Spoiler: show
-


боят в нацисткото хале беше все едно изваден от игра. напрактика, цялото филмче е препратка след препратка към филм или игра, и ме остави доволно ухилен
евала!
Amelia wrote:Стои като нещо удобно, на което вяко средностатистическо чиче, живяло в 80-те и изпитващо носталгия към тях, да може да кльопне без да се затрудни.

вярно си е, но пък какво от това...

Posted: Sun May 31, 2015 7:39 pm
by passer-by
Amelia wrote:средностатистическо чиче, живяло в 80-те и изпитващо носталгия към тях, да може да кльопне без да се затрудни.
Я, как се сетих за "Джон Уик" от тези думи.

Дето ми беше пълното дъно точно защото похватите му вече не работят през 2015 г. (а и беше зверски некадърно режисиран и написан). Кунг Фюрито пък му хвърлих бърз поглед в началото и на две места по-нататък и се отказах - това даже за половин час ми е с 28 минути в повече. А Експендабълите даже не ги отпочнах като заизпонаизлизаха.
Явно ми е минала носталгията към 80-те

(когато се размазвах системно на Арни, Слай, Джеки, Жан-Клод, Стивън и Чък - а Сашо освен Кърт пропусна Терънс и Бъд, които заедно с Джеки са остарели по-добре, главно заради доброто ползване на комедията).
