The Witcher 3: Wild Hunt

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Amikae » Tue May 19, 2015 3:48 pm

Кутийката стои на бюрото в офиса и само я заглеждам страстно. Един от най-дългите дни в живота ми. Довечера спирам телефони, залоствам врати, набавям си храна и спирам да съществувам за външния свят. Да видим туй PS4 става ли за нещо...

GL HF BOYZ 8-)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue May 19, 2015 4:13 pm

Хехе, и моята кутийка стои в раницата, а аз се надъхвам със саундтрака :) Но моят работен ден днес е до 20:30 та съм по-зле :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 19, 2015 5:07 pm

Ама... защо не PC? :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue May 19, 2015 5:22 pm

Yan wrote:Хехе, и моята кутийка стои в раницата, а аз се надъхвам със саундтрака :) Но моят работен ден днес е до 20:30 та съм по-зле :)
Аз съм до 20:00. I feel ya mate... Още малко!

Claymore47_Fen, не съм актуализирал машината от 2 години и на този етап няма много игри, за които си заслужава да го направя. Освен това нещо много съм се разлигавил и ме кефи да играя опънат на канапето. Ще си актуализирам PC хардуера, като му дойде времето, в момента просто няма смисъл да го правя за една игра.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue May 19, 2015 6:21 pm

При мен пък на РСто не ще да тръгне, явно има някакъв проблем с ГОГ Галакси клиента и явно не съм само аз, ако съдя по форума им.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue May 19, 2015 8:25 pm

Claymore47_Fen wrote:Ама... защо не PC? :)
Горе долу каквото каза Амикаето, само дето аз не съм ъпгрейдвал от 5 години.
В общи линии заради The Witcher 3 и FF XV си купих PS4.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed May 20, 2015 11:45 pm

Аз да драсна кратко, че свършвам работа в 20:00 и се мятам на играта вече втори ден. :lol:

Към 6 часа игра съм още средата на пролога - 3 левел. :mrgreen:

Играта е наистина next gen и освен това съвсем casually е най-впечатляващото нещо, което съм играл някога. Не знам какъв беше тоя day one ps4 patch, но играта блести с визия, зарежда бързо(а аз мра доста на последната трудност), има почти незабележими дропове в кадрите в опредлени моменти, но са много дребни и въобще не развалят имерсията. Менютата са малко чопи и текста е много ситен за мойто 47 инчовото, на по-голям телевизор може би няма да има проблем, но като цяло това е единствения кусур, който виждам в играта на този етап, има и някои movement досади, но нищо worth mentioning.

Куестовете до тук нямат почти нищо общо с феч шитните в DA:I. Бат Гералт се прави на детектив, траква следи, анализира обстановката, дедуктира каква е гадината, търси слабите и страни, прави се на тарикат. :P Абе яко е!

Освен това всичките DLC-та, 16 на брой обявени(за сега) са безплатни. Първите две са пуснати, едното е козметично, другото е 4 левел сет(нормален ъпгрейд, не е OP) и благинки за кончето. Ще пускат нови всяка седмица след лонча.

Кутийката на играта е тежичка и в картонена обшивка, изглежда яко! Вътре най-отгоре има Note от CDProjektRed, в който ми правят вятър, че съм им купил играта и се кълнат, че заслужавам напълно безплатно да ми я поддържат с нов контент. След това са натикали много готини стикери с вълчото лого, диск със саундтрак в черно джобче, хартиена карта на света в играта с прилични размери, manual и compendium с lore за различните персонажи в историята от тези дето слагаха в кутийките преди 10 години и миришат яко! :)

Шапка им свалям на пичовете! Изключителен продукт!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat May 23, 2015 1:50 pm

Около 10-12 часа навъртях (включително една 5 часова сесия снощи от 10 до към 3 тая сутрин). Евала на пичовете от CD Project RED. В играта има толкова много неща за правене, че човек може да се отнесе и да се занимава с най-различни странични неща. Днес прекарах сигурно час да бера билки и да се шматкам из дивото...

П.П. И брадата на Гералт верно расте :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 31, 2015 7:29 pm

Update: След почти 2 седмици игра съм на горе долу половината история, но не съм дори на 1/4 от останалото. Освен това се зарибих на Gwent и обикалям да събирам редки карти и да си билдвам декове. Абе в общи линии съм до кривата круша.

Куестовете стават сиви, като ги надвишиш с 5-6 левела, но дори така има смисъл от тях, щото дават награди и злато, и са интересни. Особено фън ми е да правя Witcher Contracts, кефи ме да разследвам жувотните и историята покрай всеки контракт, страхотно е направено. Ми то, галиба, един най-обикновен страничен куест в тая игра по-бива от всичко, което BioWare успяха да сътворят в DA:I.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 06, 2015 10:47 pm

Най малоумното ревю на игра писано някога:

http://www.polygon.com/2015/5/13/853305 ... 4-Xbox-one

В игра правена от поляци, развиваща се в средновековна източна европа се оплакваме, че няма негри ... ебати.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jun 07, 2015 1:06 am

Е, те полигон са идиоти по принцип :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by AlDim » Fri Mar 24, 2017 8:41 am

Цъкаме Witcher 3 вече около 10-тина часа и играта със сигурност е много добра, но прекалено нахайпена ми се вижда като цяло. Битките са изключително посредствени и дървени. Нито управлението с контролер, нито с клавиатура са на нивото на конкуренцията. Забавно е да рисърчваш гадовете и най-ефективните начини да ги гътваш, но в крайна сметка имаме посредствено еднотипно доджване и много дървено кастване. Качването на нива е мега бавно и е изключително дразнещо, когато се млатиш 5 минути с някакъв голем или гаргойл и накрая да вземеш точно нула експириънс, защото вещицата, с която си партнираш ги изпържва със светкавица накрая. Диалозите и историята дотук са добри, така че ще коментирам по-късно. Самите персонажи са далече от стандартите на Bioware, да речем, но радват с добро цялостно качество.

Ще пиша още по-нататъка, но засега геймплеят е по-скоро дървен и разочароващ.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Matrim » Fri Mar 24, 2017 10:26 am

Героите с нищо не отстъпват и на най-добрите на Bioware, IMO, а диалозите са по-добри от тези на канадците, нищо че са превеждани (или поне писани от сценаристи с матерен език различен от английски). Сега си цъкам New Game+ и много рядко сипвам кътсцени, защото са страхотни като цяло. В първите десет часа е нормално да няма още много развитие на героите, било то в тази или която и да е друга игра. Това, че народът масово обяви играта за перфектна е глупаво, наистина, защото няма перфектни неща.

Битките са еднообразни, спор няма, но мен лично ми харесва, че се качват нива само от куестове, а не от трепане на чудовища. Досадно е само, че враговете, които са хора в New Game+ са много по-опасни от чудовищата, поне ако носиш Witcher gear за броня, ръкавици и т.н.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by Roland » Fri Mar 24, 2017 12:15 pm

Аз честно казано добър герой на Байоуеър за последните няколко години не мога да се сетя...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: The Witcher 3: Wild Hunt

Post by AlDim » Fri Mar 24, 2017 8:09 pm

Е, аз последните няколко години не съм цъкал нищо на Bioware :P Персонажите са готини, но Гералт все още не ме радва колкото Шепърд и все още не съм попаднал на NPC-та от класата на Garrus, Liara, Mordin, Wrex, или странични персонажи като Joker.

Witcher 3 е чудесна игра, просто не е краят на RPG-тата, както я описват. Всички големи заглавия в жанра си имат предимства и недостатъци, тук недостатъците са основно геймплейни. Детективските сцени и търсенето на най-добрия начин да гътнеш определен монстър са много забавни, но битките и контролите са тромаво дръвце. Ако бяха близо до нивото на Dark Souls, да речем, играта щеше да е краят.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 14 guests