Mad Max Fury Road

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun May 17, 2015 4:20 am

The Dragon wrote:Не толкова добрите:
Spoiler: show
1. Ся - единствените жертви от добрите бяха бабичките ... тъпо
2. Нямаше хумор - този тип филми си пасват идеално с малко черен macabre или gallows хумор.
3. Можехме и без любовната история между психото и Mad Moxxi
4. На оная както се спусна по въжето гола от токовата кула, как не и се претри ...
Spoiler: show
Ъъъ... бабичките, Никълъс Холт, бременната жена с детето й?? Какви повече жертви искаш? :lol:
За хумора остро не съм съгласен - примери има колкото щеш. Холт си беше кръстил израстъците с имена ебаси и като цяло беше много забавно да му гледа човек дивотиите. Или пък подвижната метъл сцена. Или маймунджулъците на разните "босове".
Любовна история нямаше.



Бтв оупънингът на филма изглежда е ОК, но ето какво ще е номер едно този уикенд:
http://www.imdb.com/title/tt2848292/?ref_=ttmd_ph_tt1
Spoiler: show
Image
Все пак ще искара едно 50 милиона първия уикенд и смятам, че бруталният word of mouth ще помогне много следващите седмици. Въпросът е защо толкова много толкова по-тъпи филми докарват американците на опашка пред кината, а Mad Max е просто ОК.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun May 17, 2015 2:11 pm

Всичко, което описвате е така. Визия, музика, сетинг, ефекти, екшън, оригиналност. Но въпреки това не успях да се насладя на "макс" на филм, който имаше нулев сюжет, смисъл и реплики. Да, знам, че това не е целта му и т.н, но просто субективно не ме "изкърти", както се очакваше. А и май пострадах от синдрома с прекомерно възвишените очаквания - с тия безумни баш оценки от 9/10 в IMDB и 99% в Роутъна...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun May 17, 2015 3:08 pm

Еми явно не всеки може да се изкефи на angry looking Charlize Theron driving a 2000 horse power nitro boosted monster truck of death and destruction. Не знам... :roll:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun May 17, 2015 10:26 pm

Да, и на мен ще ми е трудно, ако това е главното в историята.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 17, 2015 11:05 pm

Такива филми все си мисля че не се гледат за история.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 18, 2015 5:06 am

За мен филмът си е точно 9/10. Това е чист, прекрасен екшън филм с готина концепция, иновативна реализация, божествена визия и кинематография. Историята е точно толкова, колкото трябва и е разказана чудесно на фона на размазващия екшън. Далеч по-важно е общото въздействие на филма и начина, по който поглъща зрителя в невероятния си свят. Със сигурност имаше малко сиренце като стигнаха до бабите към 2/3 от филма, но това е много малък кахър.
Най-близкия филм до Mad Max от последните няколко години е Dredd (и The Raid Redemption) - проста екшън идея, реализирана по невероятен начин. Mad Max е съвсем друга класа от тези филми обаче.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon May 18, 2015 11:05 am

AlDim wrote:За мен филмът си е точно 9/10. Това е чист, прекрасен екшън филм с готина концепция, иновативна реализация, божествена визия и кинематография. Историята е точно толкова, колкото трябва и е разказана чудесно на фона на размазващия екшън. Далеч по-важно е общото въздействие на филма и начина, по който поглъща зрителя в невероятния си свят. Със сигурност имаше малко сиренце като стигнаха до бабите към 2/3 от филма, но това е много малък кахър.
Най-близкия филм до Mad Max от последните няколко години е Dredd (и The Raid Redemption) - проста екшън идея, реализирана по невероятен начин. Mad Max е съвсем друга класа от тези филми обаче.
Може да драснеш едно ревю, няма да ти се разсърдим :wink: .
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon May 18, 2015 12:15 pm

От това което чета от доста места, включително тук, ми се струва че тоя филм е като Dishonored - използва за мизансцен як свят в който чрез готини механики и взаимодействия (в случая екшън сцени и конфликт между различни фракции, де), визия и музика си избиваш кефа, а сюжетът е във втора или трета глуха. I'm okay with that. Ако някой тръгне пък да казва че Dishonored има добър сюжет... съвземете се. :lol:
Бтв, за който не е чел ревюто в Ню Йоркър - http://www.newyorker.com/magazine/2015/ ... thony-lane Доста е добро.
Last edited by Claymore on Mon May 18, 2015 5:14 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon May 18, 2015 5:12 pm

Мен ми стана любопитно как адашката се размаза на Бързи и яростни 7 (както и аз, впрочем), а тук е разочарована, ама ще го погледна като мога, та да видя.

Но ще знам да не очаквам силно присъствие на (уж) главния герой. То и без това като не е Мел Гибсън в тая роля...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon May 18, 2015 5:19 pm

Ако трябва да го сравняваш с игри доста по правилни са Serious Sam и Painkiller. Жанра е изчистен до костите и нищо което не е абсолютно essential не е оставено. И точно затова работи - след като не ти обясняват с протяжна музика и тъга че това е момент от оскарова драма - всъщност в един момент усещаш, че ти пука за героите. И за злодеите.
Spoiler: show
В крайна сметка желанието на лошковеца за чисто дете, както и реалната болка на него и синът му когато разбират, че са го загубили работят добре, точно защото върху тях не е акцентирано. В този луд свят загубата на чисто човешко същество е трагедия, а безчувствения начин по който е представена сцената контрастира гениално
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon May 18, 2015 7:54 pm

Claymore47_Fen wrote:От това което чета от доста места, включително тук, ми се струва че тоя филм е като Dishonored - използва за мизансцен як свят в който чрез готини механики и взаимодействия (в случая екшън сцени и конфликт между различни фракции, де), визия и музика си избиваш кефа, а сюжетът е във втора или трета глуха. I'm okay with that. Ако някой тръгне пък да казва че Dishonored има добър сюжет... съвземете се. :lol:
Бтв, за който не е чел ревюто в Ню Йоркър - http://www.newyorker.com/magazine/2015/ ... thony-lane Доста е добро.
Не сравнявай този филм с липса на сюжет с Dishonored, където историята просто беше клиширана, но пък беше бъкано с яки мини истории...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon May 18, 2015 9:48 pm

По три изреченийца в забутан дневник аз не го класирам чак за миниисторйка, ако и да придава flavor на света. А баш сюжета не е само клиширан, ами и лишен от всякакъв добре представен мотив и тематика. Персонажите - тоже.
Last edited by Claymore on Tue May 19, 2015 11:39 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue May 19, 2015 6:38 am


User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 19, 2015 11:38 am

http://www.avclub.com/article/mad-men-m ... men-219391
Тая статия по ме кефи заради алитеративното заглавие. :lol:
А MRA или PUA, не ме ебе, еднакво са ми противни.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 19, 2015 5:17 pm

Менинисти, феминисти - всичките са един дол дренки.

Аз се изкефих много на Фюриоза, беше толкова силна, уязвима, красива и грозна едновременно, но останалата част от курника беше с IQ под нулата и беше мега досаден, начело с много бременната прийчваща хипарка. Накрая онова с бабиерките от племето на хилядате майки ме накара да си задавам неудобните въпроси те па къде са си държали брийдърите, щото нема да се получи без мъжки инпут тая ралта. Поради тая причина така и не разбрах що ни ги представят като някакви благородни човешки форми на богинята Гея, след като явно са били женската версия на империята на Джо Имортъла или както там се зовеше оня. Всъщност, това идиотско разделение между двата пола май е причината да не се изкефя на тоя филм толкова, колкото якия безмозъчен екшън предполага.
Last edited by Amelia on Tue May 19, 2015 6:30 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 20 guests