JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat May 23, 2015 6:24 pm

Еми аз ще си купя скоро HDMI, щото по-големите филми са ми твърде големи за флашката (8 GB) и някои имат аудиокодеци, което телевизорът не чете (като Kara no Kyoukai 1080p торентът дето изтеглих), ама не ми се ще постоянно да го включвам към ТВ, просто щото ще трябва все да го местя между стаята си и хола. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat May 23, 2015 6:55 pm

Клейморе, учи си ученето - нито Джоджо, нито Гинтамата ще избягат. :lol:

Иначе да те предупредя, че Фантъм Блъд нататък затъпява преди доста якия финал. А Батъл Тендънсис (от 10ти епизод на сериала от 2012-а нататък) също има някои тъпи моменти. За сметка на това Стардъст Крусейдърс НЕМА ЛАБАВО, бойната система в него е десетки пъти по-яка и всеки бой вкарва нещо ново и оригинално. Ако забатачиш на първия сериал, плз не дропвай Джоджото изцяло, ами пробвай Стардъст Крусейдъра - може да се гледа напълно самостоятелно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat May 23, 2015 10:39 pm

Claymore47_Fen
Ами то Гинтамата е втори сезон, която гледам и е SD, та е старичка.
Което не пречи да си попаднал на по-нов релийз, който е кодиран точно 10-битово.
На мен и при 8-битово понякога ми прави проблеми...
събовете не излизат с по-дебели...
Йъп.
повече от два "потока."
С други думи, когато има застъпващи се по време реплики.

Същият проблем го има и са KMPlayer, ако ползваш собствената му система за субтитриране. (Т.е. шрифта можеш да си го избереш колкото искаш голям, но оригиналното форматиране се губи и застъпващите се реплики се прецакват.)
Виждал съм и титри с голям размер и различен цвят от флашка на телевизора, но така и не разбрах какво са им баяли създателите.:lol:
Явно, за да се постигне трябва да знаеш как, да имаш отделните субтитри и да им приложи формулата с програма от типа на Aegisub.
Аз просто търся релийзи на DeadFish и BakedFish.
Те са 8-битови и са с врязани вьв видеото титри (достатъчно големи и четими).
Лошото е, че все пак са леко мърляви и не с най-добрите цветове.
щото по-големите филми са ми твърде големи за флашката
То понякога има и друго ограничение - примерно моят телевизор поддържа само определена фаилова таблица, която няма да приеме файлове по-големи от 4GB.
Да колкото и да е голяма флашката - все тая.
Но си мисля, че по-новите модели може да боравят и с по-новите файлови таблици. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 24, 2015 12:04 am

Е не е размера проблем в случая, щото съм си качил Clouds of Sils Maria със 7-гигабайтов рилийз, и при все че отлагам от две седмици, съм го пускал да видя дали работи, и е ок. Иначе като се замисля, точно двата епизода на Darker Than Black които риуочвах за проба бяха на DeadFish и нямаше проблеми.
Amelia wrote:Клейморе, учи си ученето - нито Джоджо, нито Гинтамата ще избягат. :lol:
Е, то ако студентите учехме твърде редовно преди сесията, нямаше да сме студенти. :mrgreen: :lol:


Edit: Боже, на какво попаднах :D
Spoiler: show
Image
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sun May 24, 2015 8:30 pm

със 7-гигабайтов рилийз
Значи старо ми е знанието вече... :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 24, 2015 10:43 pm

Ми да, той е нов модел Бравия, преди два месеца го купихме... Което прави по-вероятна причина енкоудинга на субтитрите и на самото видео. Бе ако не тормози твърде много, ще си дзяпам така, ако да - HDMI
Иначе стигнах до 9 епизод и съм леко разочарован колко бързо и антиклимактично свърши първия арк, мислех че некъв епичен конфликт за целия сезон ще бъде, пък сега май ще почва Батъл Тендънси. Как да е, пак беше яко, просто ми се струва ръшнато.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 26, 2015 9:58 pm

Краят не беше край, следващият 9-ти епизод беше баш краят. При все че нямах особена привързаност към героите, беше леко трагично по един героичен древногръцика начин... Бе кат цяло ок свърши първият арк.
А вторият... е БЕЗУМНО ЯК! :shock: Джоузеф е некъв брутален янки грубиян, особено ме изкефи как разстреля Стрейтс с автомат и го насоли с гранати. Освен тва е доста по-акълия от прадядо си и доста по-умно си ползва силите. Доста кефи и че го озвучава Гинтоки, ама е и леко объркващо, като в момента гледам и Гинтама, та оная вечер като ми се спеше и станах да си сипя вода, и чух гласа на Гинтоки, помислих че съм пуснал грешното аниме. :) Пилар хората са доста култови като концепция, изкефи ме наистина с колко мъки едва победиха Сантана, беше доста епиц. Оупънинга пак е доста як, направо нечувано да има два оупънинга един след друг които да ме кефят. Сега съм на обучението на Джоузеф за хамон мастър и се кефя доста.

А аз да питам - някой тук намирал ли е некви яки уолпейпъри, щото аз намирам само некви доста дженерик с главните герои
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 26, 2015 11:57 pm

Хаха, радвам се, че ти харесва. Аз съм голяма фенка на пилърляците - единия говори с гласа на Бато от ГитС, а другия - с гласа на Какаши-сенсей. И са факин хот и двамата, а Джоджо и той е хот. Той се предполага да е англичанин, а не янки в тоя ред на мисли, ама си се държи кат реднек, верно. Немеца също е големо жуотно. Май само Цепелина не ми допада - нито тоя, нито предишния. Женските също са няква загуба на материя и енергия там - в Стардъст Крусейдър има по-яки.

Иначе нямам никакви яки уолпейпъри. Имах момент, в който си търсех, но ме сполетя Деус Екс хайпа и се върнах на Адам. :lol:

Ако намериш нещо, сподели го с нас.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 27, 2015 1:05 am

Да де, ма предполагам че между чичо си и баба си е бил отгледан през голяма част от времето в Америка. То не че не може да се каже и че не прилича на пишлигар от по-забутаните части на Лондон...
Изгледах биткаа с Ей Сиди Си и беше уникално яко как го надхитри, и как онова говедо все пак оцеля под формата на мозък, много са упорити бре! После като се пръкна Строхайм ми изпълни гийк душицата - нацист-киборг който е от добрите!!! :lol: :o А като ACDC се разрева по-време на битката и когато Карс спаси кученцето от колата, гледах тъпо няколко секунди и после се смях. Т'ва е много правилен шонен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed May 27, 2015 1:23 am

Налиииииииии? Идиотско е по толкова правилни начини!!! :lol:

AC/DC е с гласа на нинджата с хемороидите от Гинтама и също ми е много любим. Абе сею подбора в тоя сериал е некъв слухов оргазъм постоянен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 27, 2015 2:20 am

А, верно че е Зензоу. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jun 07, 2015 3:08 pm

Забравих да пиша, но изгледах първия сериал и съм много доволен. Последните епизоди и битката с Карс бяха толкова оувър дъ топ, че просто квичах от кеф. Шибано вулканично изригване, брат!! :lol: :lol: Джоузеф кърти от всякъде, Карс накрая беше баси тотипотентния изрод. И като засвири оупънинга на Фантъм Блъд умрех. Една сочна осмица му давам, щото имаше влачене. А във връзка с оупънинга, явно някой си е казал "как можем да го направим ПО-ЕПИЧНО отколкото е? а, да, нека добавим оркестър и хор!"
https://www.youtube.com/watch?v=87w_RaAH8e4
SONO CHI NO SADAME... JOOOOOOOOOOJOO!!!!!! :free: :free: :free: :free: :free:

Кхъм, да. Та в момента гледам Крусейдърите и съм на пети епизод, почва обещаващо. А Джотаро е по-голям грубиян и от Джоузеф на млади години, който пък тук се лигави доста повече. Кефи ме и че Спийдуагън фондацията още я има.
Spoiler: show
Image
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jun 07, 2015 7:52 pm

Speedwagon, да. :lol:
То си има цяло меме с него:
http://knowyourmeme.com/memes/even-speedwagon-is-afraid

За новата бойна система кво ще кажеш? Полнареф появи ли се вече?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jun 07, 2015 8:16 pm

Тъкмо, да, в пети епизод, сбиха се с Абдул и показа колко е менли енд онърабъл, което беше леко странно предвид че беше под контрола на Дио. Сигурно идеята е да покажат точно че е толкова благороден, че дори тва не може да го направи лош. :lol: А бойната система засега не е показала голяма комплексност, но кефи като идея, макар да ме дразни колко интуитивно всички, и най-вече Джотаро, я ползват. Хамонът поне трябваше да го тренират. Не че е лошо да ни спестяват монтажи, но ми е леко странно. Ще видя по-нататък. Иначе аз за жалост покрай едно меме, знам един може би доста важен момент от битката с Дио, ма пак ще гледам, очевидно. Те май тия дни излизат последните епизоди.
Иначе, аз в момента съм си сложил рерото за известие за SMS и в един час като бях забравил да си изключа звука стана доста забавно. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 08, 2015 5:02 am

Пхааааааааааахахахахаххахахахахааааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!

Реро-то като ринг тоун е гениално! Аз съм със звука на ден-ден мушитата от One Piece. Пъръ-пъръ-пъръ-пъръ... :lol:

Бойна система не е точно наименование тук, щото такава почти няма. Всеки станд е някъв уникален и начините, по които стават битките не следват няква формула и са пълни с оригинални хрумки. И трябва всеки път да се измисля нещо ново. Затова и стандовете ме кефят като концепция пъти повече от поредната чакра/нен/хаки вариация там. Всъщност, сега след като се събраха идиотите, вече почват да се шляят по света и да вършат простотии и битките почват да стават все по-яки. Една от любимите ми е с Полнареф и няква кукличка (стандът The Devil), която го направи да си приказва сам. Май се случва някъде 9ти-10ти епизод.

Иначе и аз съм се спойлнала за кво ли не. Знам как ще свърши, кой ще умре, изобщо, не е яко така. ;_;
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests