JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 19, 2015 7:33 am

Изчетох и 4тата част. Яка беше, въпреки че цялото действие се развиваше в някво малко градче. Пак беше пълно с изобретателни стандове и имаше няколко мега яки персонажа, като примерно мангаката Кишибе Рохан. Като цяло имахме миниаркчета със станд оф дъ уик и сюжетна линия, в която гонеха някъв сериен убиец. Артът еволюира от онова, което гледаме в анимето, до това, което се вижда в 6тата част с Джолин.

Джотаро имаше няколко култови появи, но това неговото си беше камео вместо пълноценна роля. Пичът, оказа се, си написа дисертацията докато кибичеше в това градче. Като човек, писал дисертация, мога да си представя що не е имал време да бие стандове с чичо си. :lol:

Дъртият Джозеф също се мярна. Цунал беше осемдесетака и го беше хванала старческата деменция. Беше ми едно такова философско и тъжно, щото продължавам да си го спомням като глориъс стъда от втората част...

Сега чета петата част, в която Джоджото е Джорно Джовани, син на Дио или по-скоро, син на Джонатан Джостар, щото все пак е правен с чарковете на Джонатан. :lol:

Стандът му е як, а бойният му вик е като на Дио "мудамудамудамуда". Действието се развива в Италия и нашичкият иска да стане мафиот, за да реформира мафията отвътре. Та ДНКто определено е от Джостаровите.

Да видим. За момента мафията мяза на К-поп бой бенд. Вече усещам физически липсата на 195 сантиметровите убермачо мутанти от фамилията Джостар. :cry:

ВЪРНЕТЕ МИ БАРАТА, ГАДОВЕ!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 21, 2015 4:53 am

Джотарооооооооооооооооооо!!! :rofl: :drool: :suck: :heart:

Ох, много е як бе!!!

Иначе, продължавам да си чета 5тата част и тя засега ми харесва по-малко от 4та и 6та. Нито един от персонажите не ме кефи особено до момента.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Mar 22, 2015 9:04 am

Епизодите с покера бяха мега. Доказаха, че бандата може просто да кисне два епизода на някаква маса и пак е мега яко!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Mar 23, 2015 10:03 am

Приключих и 5тата част. Бе не беше зле, ама нещо не й достига. Може би ми прилича твърде много на 6тата и затова ми харесва по-малко (предишните бяха доста различни една от друга и това ми харесва като подход). Имахме ТВЪРДЕ много кютек. Ма от една битка влизахме в друга, като някъв human centipede бяха нещата. Тя и шестата част е така. Абе предпочитам предишните, дето имаше повече история, повече керъктър девелопмент и повече кенефен хумор. Новият арт не е лош, но мангаката започва да се ориентира към едни blow job lips, които като гледам 7ма и 8ма част вече се вихрят с пълна сила.

Мисля да поспра с Джоджо мангата засега. Може някой ден да изчета 1,2,3,7 и 8 части, за да е пълен комплекта. Подозирам, че 3та ни я анимират много вярно с оригинала, ма си личи, че от 1ва и 2ра бая е рязано в анимето. А 7ма и 8ма май са в паралелната вселена дето се случи в края на 6та и някак не ме влекат толкова.

Ениуей. Поръчах си пластмасови фигурки на Джотаро и Стар Платинум. Като дойдат, ще си нанкам с тях!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 26, 2015 5:56 am

Да, знам, че казах, че няма повече, ама....

Мангата на първа част за пореден път ми показа, че ако бях подкарала Джоджото подред щях да го заеба почти веднага и да не го докосна повече. Боже, добре че тръгнах от Stardust Crusaders! Мисълта, че сега можеше да не съм гледала Крусейдърите ме прави да усещам редуващи се студени и топли вълни. Но това може да се дължи и на факта, че цикълът ми наближава...

Иначе мангата е 1:1 с анимето и може преспокойно да се прецъка на диагонал за 2 часа, което и направих с нея. Втората ще я чета с малко повече внимание.

Бтв, Cruelty гледа Крусейдърите и квичи от смях по Скайп, ама понеже не ще да се разпише тука, я обаждам аз. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 26, 2015 9:22 am

Аз пък ги дропнах от орбита. Като дойдете може да преразгледам отношението си с некво подбрано гледане в Кру :roll:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 07, 2015 10:34 am

Яка картинка от 6та част:
Spoiler: show
Image
Джотаро бая го закъса след това:
Spoiler: show
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Apr 12, 2015 2:44 am

Превивах се от смях на момента с магнетизма, когато с Абдул заставаха във всевъзможни пози. Това аниме е, просто нямам думи :D

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Apr 12, 2015 8:12 pm

И ние вихме от смях на тоя епизод. :lol:

Абе нема лабаво в тва аниме. Току що гледах последния наличен епизод - тоя път е с Иги. Пак се хилих като изрод и битката пак е яка. 10/10 дотука и за втория сезон. Баси феномена!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Mon Apr 20, 2015 10:05 pm

Нямам търпение да се размажат с Дио! Почва да не ми стига епизод на седмица :/

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Apr 20, 2015 10:22 pm

На мен никога не ми стига, затва ги чакаме да излязат два и ги гледаме накуп. Освен когато не мога да издържа и тогава си гриза ноктите докато излезе и втората част на миниарка.

Баси, дори боя на псето беше велик!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat May 23, 2015 5:12 pm

При все че изглежда като приятна кретения, бях скептичен за сериала. Ма вчера седнах и изгледах първите три серии на Phantom Blood (от 2012, де). Въх, ма е добро бе! :shock: В смисъл, очаквах некви пози и простотии още от началото, ма поне засега почва като мелез между умерено чийзи авантюристки роман/история, като Рудниците на цар Соломон и Индиана Джоунс, и британски социален роман от 19-ти век, в смисъл на типажите които използва и избира. Готиното е и че попаднах на някакъв рилийз, в който или превеждат нещата на английски, така че да звучат на съответните британски диалекти, или просто авторът на мангата наистина е написал мангата с това звучене. Ако е второто, евала. Та да, изкефи ме бързият ритъм и таймскипове, и скоростното щрихиране на характерите на Дио и Джонатан, особено с бащата на Дио. Анимацията е просто разкошна, а честата употреба на сцени с по-скицоподобни контури и само по един-два силно наситени цвята доста ме кефи. В тая връзка, бих искал съвет, щото анимета и сериали гледам от USB на телевизора, но по някаква причина само на анимета ми се получава от време на време накъсване на части от картината и случайни цветни петна. Когато гледам на лаптопа ми е ок, само на телевизора се появяват. Не е твърде често и не разваля чак кефа, но е досадно. И на ДжоДжо, и на Гинтама ми се появява, бях гледал един-два епизода Darker Than Black да видя как работи телевизора и там нямаше проблеми. Въпреки че като се замислих, трети епизод май нямаше такива проблеми, а с тия пожари човек би помислил че би било по-проблемно. Както и да е, екшънът също е як, макар че на моменти леко са ми смешни твърде променливите закони на физиката, при които нацепен бадка като Джонатан скача от парче желязо на десет метра нагоре, ама това са бели кахъри. Кефи ме и че е доста натуралистично, предвид че жанрът е шонен, и някак си пак има някакъв тон на зрялост. Оупънинга и ендинга са прекрасни и те, особено анимацията на оупънинга и звуците като от фотоапарат. Сеютата са доста добри, Джонатан Джостар май го озвучава Гинтоки. Та да, яко съм зарибен продължавам нататък, ще гледам когато мога и не уча, или чета от купчината натрупани книги. За жалост това значи че за момента Гинтамата я слагам на хиатус. Лоши хора, идват крайни срокове и сесия, бива ли да сега да се зарибявам... Макар че миналата година изгледах двата сезона на Ханибал в самата сесия, де. :mrgreen:
Last edited by Claymore on Sat May 23, 2015 6:50 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat May 23, 2015 5:52 pm

В тая връзка, бих искал съвет, щото анимета и сериали гледам от USB на телевизора, но по някаква причина само на анимета ми се получава от време на време накъсване на части от картината и случайни цветни петна. Когато гледам на лаптопа ми е ок, само на телевизора се появяват. Не е твърде често и не разваля чак кефа, но е досадно.
Да не би да е, защото аниме фенсъбовете са кодирани h264 10 bit, а всичко друго 8 bit? На по-старички анимета прави ли такива мизерии?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat May 23, 2015 6:06 pm

Ами то Гинтамата е втори сезон, която гледам и е SD, та е старичка. Иначе други освен него и другите споменати не съм пробвал. Иначе, добре че ме подсети и за другия проблем - събовете не излизат с по-дебели очертания, като на компютъра, по-тънки са, и ве поддържат повече от два "потока." Пример - ако някой герой говори и друг се намеси, което би било на втори ред с тире, или ако има изписан на субтитрите в този момент звуков ефект, продължението на това което говори героя не се показва, докато не свърши другият "поток"
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat May 23, 2015 6:14 pm

Не може ли просто да си вържеш лаптопа за телевизора? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests