JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 15, 2015 9:59 am

Гледаме сега Джоджо-то от 2012-а, сиреч сериала преди Крусейдърите.

МНОГО ДОБРО!!!!!!!!!!!!!!!!!

Първата част имаше няколко много тъпи епизода със Зепелин и беше лишена от Джоджовския хумор, но сега почна втората и аз се гърча от кеф. Гинтоки от Гинтама в ролята на Джоузеф Джостар, ааааааааааааа!!!!!!!!!!!


Като оставим фенгърлеенето настрана, просто не е истина колко ме кефи това, че се сменят главните герои и епохите и че мангаката явно е направил достатъчно рисърч, че светът му да изглежда що годе достоверен. Главните герои дотук са пълнокръвни различни характери. Историята е простичка, но достатъчна за това, което си е поставила за цел. Намирисва ми я на 9, я на 10 до момента.

АБЕ КАК НЕ СМЕ ГО НАМЕРИЛИ ПО-РАНО ТОВА????????????
Тая манга е неква жизнеопределяща за целия жанр и освен това е достатъчна яка, че да съм я надушила вече. Лошите ми спомени от първата ОВА обаче явно са надделяли. Но се учудвам, че не я референсват навсякъде като Драгънбол. Джоджо е некви десетки пъти по-яко и култово.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Feb 16, 2015 9:15 am

АБЕ КАК НЕ СМЕ ГО НАМЕРИЛИ ПО-РАНО ТОВА?
Беше го оплюла предварително с full of shit аргументи. :twisted: :twisted: :twisted:

Апропо, винаги съм си мислел, че е ваш (+ АлДим) тип аниме.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 16, 2015 7:10 pm

Е, все пак бях гледала ЦЯЛАТА 13-епизодна ОВА, която беше доволно тъпа и изобщо не показваше колко яко може да бъде Джоджо ако се анимира както трябва. :lol:

Но се радвам, че въпреки това успях да се насиля и да погледна новото Джоджо, след като по-знаещи от мен хора казаха, че си заслужава - ето, че си открих още една скъпоценност в аниме света. Ти, алшу, кога ще си надвиеш над задръжките и ще послушаш знаещите за Занкьото, Лейн и прочее? :lol:

edit: Приключихме и със сериала от 2012-а. Давам му осмичка, защото имаше и бая плява наред с доста яките неща. Цепелините ме дразнеха и двата (младшия малко по-малко) и между персонажите нямаше почти нищо от химията, която се наблюдава между петте дебила в Крусейдърс. Баси, даже нацито беше по-интересен и полезен герой от Цепелина (положителен персонаж наци - радвах се доста на оригиналността!). Лиза Лиза беше тотално непотребна и тя - появи се, за да изяде боя и да се пречка на Джозеф. Всъщност, Джозеф опука всички силни противници в това аниме и заради това харесвам Крусейдърите доста повече - там ВСИЧКИ мажат. Почти всички де - нещо се е случило с Джозеф по трасето и от наблюдателността и хитростта му нищо не е останало. Заради което наказвам и Крусейдърите с една единичка - не мое така да ми правят любим персонаж аут ъф керъктър.

Имаше зашеметяващи битки, но за съжаление те бяха разводнени с плямпане и обяснения. Ясно, че Джозеф ги бие с акъл и трябва да ни се обясни пиниза, иначе няма да схванем кво става, ама много досадно бе!!!

Иначе пак имахме готини локации, готина музика и готино озвучаване - Какаши-сенсей като Карс, Бато от ГитС като Уаму, Хатори Зензо от Гинтама като тоя третия пилармен. Бе ушите ми се чувстват много добре в момента. Наточили сме саундтраците и ще си ги метна на мп3 плейъра да си ги слушам.

Обаче така и не разбрах къв им беше проблема на нашите с Карс. Пичът беше някъф глориъс стъд, който спасява кученца и цветенца. Уаму и той беше някъв принципен екземпляр. Ми да ги бяха направили президенти на света викам аз. Сега щяха да бият Дио на почивки. :lol:
В тоя ред на мисли, чудя се как Дио ще може да се опъне на ДВАМА Джоджовци, единият от които самосиндикално е победил някъв БОГ преди години...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Feb 17, 2015 1:38 pm

Amelia
успях да се насиля и да погледна новото
Point-ът ми е, че не е full of shit, човек да не хареса нещо първосигнално и да го избягва.
Има заглавия, които в нормално състояние, не може да се понасят, а трябва да се нагласяш специално и да се радваш само на определени аспекти.
става дума за учудващо интелигентно изпростяване
Ето това можеш да го зацепиш само, ако си много надълбоко и игнорираш плявата. На нивото на първи епизод от 2012, човек може да види само, че става дума за изпростяване.

За да стигне до хубавите неща трябва хем да може да оцени интелигентно + изпростяване, хем да може да гледа драма със свръхмускулести типове, като тези от плаката (по които съдя, че е заглавие за теб и АлДим).

Това ми е проблемът с Лейн, Ехото и т.н.
Примерно убер-гениалните терористчета са ми толкова противни, че не бих изтраял до мястото, където евентуално става смислено.
(А освен бомбаджийската история в Конан, от спойлера ти пък останах с впечатление, че другата част от историята малко напомня за The Unlimited - Hyoubu Kyousuke...нищо, че е толкова опростенческо, някак общата схема.)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 17, 2015 6:04 pm

Моята мисъл беше, че ти отказваш да гледаш разни неща с фул оф шит аргументи, а не че е фул оф шит човек да не хареса нещо. Ти Джоджо няма да го харесаш никога, това ми е ясно. Бтв, аз също щях да го заеба, ако бях почнала със сериала от 2012-а. Но Крусейдърите са си яки още от първите минути.

За Лейн и Занкьото мисля, че има някакъв шанс. Заслужават си да се видят дори само заради хубавата музика дет се вика.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Feb 18, 2015 10:19 am

отказваш да гледаш разни неща с фул оф шит аргументи, а не че е фул оф шит човек да не хареса нещо
Според мен и според спойлера ти, познах 50-60% от Занкьото, просто защото си го бяха загатнали още в първи епизод.
Spoiler: show
Познах че от терористи ще ги представят да герои, донякъде действията им са отмъщение (каквото и да приказваш), а невинните на практика се отърваваха на косъм затова и казвам, че умствените уменията са прекалени. Като нищо, някой можеше да е заседнал в асансьор или нещо такова.
За ДжоДжо и Лейн имам 0% булшит аргументация, защото заявявам, че не ми харесват особено с мелодрамата и толкоз...ако това е булшит...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 18, 2015 6:06 pm

На Джоджо цялата му концепция си личи още от картинките, така че можеш преспокойно да го заебеш на ниво плакат. Ама Лейн е мистерия и се развива бавно. Така че си трябва да го погледа човек, за да разбере какво е.

Иначе ти ако се изчерпваше само с "не ми харесва", нямаше изобщо да се разправям с тебе. Проблемът идва като почнеш да обсъждаш обективните качества на анимето все едно си го гледал. Абе наистина ли е нужно да обяснявам това и да засираме втора поред тема със същия този разговор?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Feb 18, 2015 6:22 pm

все едно си го гледал
Винаги казвам, колко епизода съм гледал и разсъждавам над качествата, които ми се струва че съм забелязал там.
Четейки спойлера ти, си правя извод, че поне част от тях се запазват.
На Джоджо цялата му концепция си личи още от картинките
Първият епизод на заглавието от 2012 ме хвърли в такава музика, каквато въобще не очаквах. Поведение което хич не ми се връзва с културистите от плаката. Мислех, че ще се сграбчат за гушите или нещо такова.
Останах с впечатление, че тези мускули са едва ли не гротеска или пък някакъв социален коментар, който не разбирам.

Както те гледам, колко по-натам почва да ти харесва, предполагам че един поглед не е чак толкова достатъчен.

Пък той аниме народът си го хвалеше с големи приказки още на този етап.
със същия този разговор
Не, няма.
Това е последно.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 18, 2015 6:43 pm

alshu wrote:
все едно си го гледал
Винаги казвам, колко епизода съм гледал и разсъждавам над качествата, които ми се струва че съм забелязал там.
Четейки спойлера ти, си правя извод, че поне част от тях се запазват.
На Джоджо цялата му концепция си личи още от картинките
Първият епизод на заглавието от 2012 ме хвърли в такава музика, каквато въобще не очаквах. Поведение което хич не ми се връзва с културистите от плаката, които очаквах да се сграбчат за гушите или нещо такова.
Останах с впечатление, че тези мускули са едва ли не гротеска или пък някакъв социален коментар, който не разбирам.

Както те гледам, колко по-натам почва да ти харесва, предполагам че един поглед не е чак толкова достатъчен.
Те си се държат за гушите, но това става във втората и третата част. Тук всяка част има различен протагонист и е сравнително независима от другите, т.е. може да се гледа сама за себе си като отделно произведение. Та Stardust Crusaders е доста по-различно от Phantom Blood. Ако бях загледала Phantom Blood (първата част от анимето от 2012-а), вероятно и аз шях да му тегля една майна, щото там го няма хумора от следващите части и избива на Джоджо ОВАта дето ме отказа от заглавието някога. Phantom Blood е по-скоро развитие на бекстори, за което чуваме и по-нататък. Но нейде от десети епизод натам почва Battle Tendency с новия Джоджо (внук на Джоджото от Phantom Blood) и понеже той е идиот, мелодрамата е доста по-малко. Stardust Crusaders до тоя момент (вече около 30-ина епизода) не е станал мелодраматичен. Новият Джоджо е внук на Джоджото от Battle Tendencies, макар че тоя път са и двамата с дядото в анимето.

Това с мултидженерейшъна е прекрасна идея! Опреснява яко нещата, щото иначе заглавие като Джоджо ще се изчерпа със скоростта на светлината. Stardust Crusaders е най-известната част от Джоджо (след него има още 5 нейде с 5 други протагониста) и може преспокойно да се гледа без първите две части. В него за пръв път се показват Стандовете, т.е. бойната система се сменя изцяло. Направо си е различна вселена. Та ако искаш погледни го, въпреки че продължавам да си мисля, че дълбоко не е твоето аниме.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Feb 19, 2015 9:56 am

OK, мерси за информацията.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Feb 19, 2015 2:12 pm

Много блага пародия, макар че тепърва зяпам началните на това от 2012 по диагонал. :roll:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 21, 2015 9:21 am

АААААААААААААААААХАААААААААААААААААААААААХААААААААААААААААААААААААААААХАААААААААААААААААААААААААААААХАААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WTF IS THIS SHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIITTTTTTTTTTTTTTTTTT?!?!?!?!

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Новият епизод беше с нива на простащина нейде между Гинтама и Пинг Понг Клъб.

:rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl: :rollrofl:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 23, 2015 9:20 pm

Това нещо (крусейдарите) ми причинява физически некомфорт направо :shock: нимоааа го гледам
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 23, 2015 11:08 pm

Бе не е за всеки тва аниме, ама определено все едно за мен и Александър е правено. :lol: :lol: :lol:

Ние сега го гледаме за втори път и изкъртвацията е все така могъща. Май ще му върна десетката на 1ви сезон...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 24, 2015 7:17 am

Xellos wrote:Това нещо (крусейдарите) ми причинява физически некомфорт направо :shock: нимоааа го гледам
OH, MY GOD! NOOOO!

https://www.youtube.com/watch?v=P9J5tYShNY8

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests