Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Demandred » Mon Sep 19, 2022 10:11 pm

Separating Sports by Sex Doesn’t Make Sense

Поредна статия за половото разделение в спорта, писана от някой, който очевидно хал хабер си няма от темата. За сметка на това са цитирани специалисти в особено релевантни области като "social neuroendocrinology" и социология.

Няколко от най-безумните пасажи:

"And though sex differences in sports show advantages for men, researchers today still don’t know how much of this to attribute to biological difference versus the lack of support provided to women athletes to reach their highest potential." - що за глупост, от бая десетилетия насам има десетки хиляди жени по цял, които са получавали сериозна подкрепа от най-ранна възраст, най-добрите треньори и т.н., в немалко страни това бе или все още бе държавна политика за гонене на медали на олимпиади, и въпреки това разликата с мъжете си остава и не намалява.

"“Part of the reason why we have this belief that boys are inherently stronger than girls, and even the fact that we believe that gender is a binary, is because of sport itself, not the other way around” - а това просто не се нуждае от коментар, толкова е малоумно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Sat Jan 07, 2023 3:40 pm

Това не знам за абсурдистанската тема ли е или за тук:
https://www.facebook.com/STTrifonov/vid ... 421631128/
Слави Трифонов и Кака Лена.
Из коментарите:
Много гнусен боклик си ти. Елементарен, продукт на прехода. Болен мозък. Освен Максим Генчев да напраи филм за теб, друго не заслужаваш...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Totenkopf » Sun Jan 08, 2023 12:20 pm

Да сексиско е , но нямаше да е зле да добавиш и малко контекст, защо точно сега гуру-то на турбо чалгата, краля на чалгата и кокаина - Шмръколан Безумний( щеше да праща космонавти в космоса) изкарва тая пошлост, която е снимал за 2-3 часа.. Накъсо, Христо Грозев излиза пред Народното събрание, за да говори за руската заплаха срещу журналисти и изобщо хора, които изнасят на бял свят информация срещу руската държава. В този момент ченгетата се свързват със Слави Т. и му казват: - Пич, прави чалга, някакво голямо лайно изсери, че да не се занимава народът с тоя Христо Грозев! Трифонов и момчетата му сядат, пишат глупост и я записват за два часа. Никой не бива да чуе какво казва Христо Грозев. Това не е политическа сатира, а разсейване на противника. Противникът сме всички ние. Бориславова ще си ги осъди тия. Продължавам да съм на мнение, че човек, който се държи като шут, след като почти е бил на власт, вече няма никакви права. Никакви. Но сега вече можем да чуем какво каза Грозев пред Народното събрание. И изумително съвпада с подписването на резидента 13 г. договор за газ с Турция, за най дребните разходи - санкция от Парламента, а за 13 годишен договор не трябва явно, за да ни постави в двойна зависимост хем от руската газ, хем от Турция, по стечение на обстоятелствата дори отклони вниманието от поръчката на филма "Ботев" , на националния предател плешивеца урунгел Максим Генчев.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Sun Jan 08, 2023 4:22 pm

Totenkopf wrote:
Sun Jan 08, 2023 12:20 pm
Да сексиско е , но нямаше да е зле да добавиш и малко контекст, защо точно сега гуру-то на турбо чалгата, краля на чалгата и кокаина - Шмръколан Безумний( щеше да праща космонавти в космоса) изкарва тая пошлост, която е снимал за 2-3 часа.. Накъсо, Христо Грозев излиза пред Народното събрание, за да говори за руската заплаха срещу журналисти и изобщо хора, които изнасят на бял свят информация срещу руската държава. В този момент ченгетата се свързват със Слави Т. и му казват: - Пич, прави чалга, някакво голямо лайно изсери, че да не се занимава народът с тоя Христо Грозев! Трифонов и момчетата му сядат, пишат глупост и я записват за два часа. Никой не бива да чуе какво казва Христо Грозев. Това не е политическа сатира, а разсейване на противника. Противникът сме всички ние. Бориславова ще си ги осъди тия. Продължавам да съм на мнение, че човек, който се държи като шут, след като почти е бил на власт, вече няма никакви права. Никакви. Но сега вече можем да чуем какво каза Грозев пред Народното събрание. И изумително съвпада с подписването на резидента 13 г. договор за газ с Турция, за най дребните разходи - санкция от Парламента, а за 13 годишен договор не трябва явно, за да ни постави в двойна зависимост хем от руската газ, хем от Турция, по стечение на обстоятелствата дори отклони вниманието от поръчката на филма "Ботев" , на националния предател плешивеца урунгел Максим Генчев.
От теб ще излезне не лош Лаврентий Берия ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Totenkopf » Tue Jan 10, 2023 1:42 pm

Не е готино така да минеш и да си кажеш ирелевантната си нападка, вместо нещо по същество, с аргументи. Виждам как цените свободомислието и колко сте гостоприемни тук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Tue Jan 10, 2023 2:29 pm

Напомняш ми как на младини и аз вършеех из форомите и такива ти трясках, и кринджът е на шест :lol:

Начи, разбирам че имаш нужда да си приказваш с някого и да си тестваш аргументите, което е ок, ама досега мненията ти са едно 90% хем нападателни, хем "вижте ме ква съм жертва". Представи си сега да говориш така с хората на площада. Или още по-точно в някакво място, което без значение колко е несправедливо, все пак има някаква постоянна клиентела. Очи в очи. Сигурен съм, че ще си с по-обиграни социални умения.

Обещавам ти, че на повечето такива места, ако подходиш с някакво търпение и не си директно с чепиците напред, бая по-лесно те приемат. И дори да се стигне до разлика в мнения, няма да е толкова катастрофално и да има кой знае какво напрежение. Убачи, винаги да си с рогите напред просто не пасва и то не спрямо гледни точки, ами директно срещу хората.

Чил малко. Останали сме къде 10 човека тука. Силно се съмнявам и един от нас да взима приказките си толкова насериозно, дори и тонът да изглежда по-груб на моменти. Често даже идва от мен, щото дори и аз забравям, че реално никой не ме познава лично и колкото и време да сме писали тука заедно баш не ми знаят тертипа на говорене. Понякога, ако си прегледам по-стари писаници направо ужс, изглежда все едно съм на нож, а съм мега чил, ма кво да се прави :mrgreen: И пак - аз съм тука от 2007-ма с над 5000 малоумни изклесъци нарочно написани на див диалект, и съм сигурен, че не всички са ми свикнали. Дай си време и опитай с добро, дет се вика. Виж във филмовата тема как не хвърляш брадви на всяка крачка.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Tue Jan 10, 2023 6:59 pm

Totenkopf wrote:
Tue Jan 10, 2023 1:42 pm
Не е готино така да минеш и да си кажеш ирелевантната си нападка, вместо нещо по същество, с аргументи. Виждам как цените свободомислието и колко сте гостоприемни тук.
Не е ирелевантна. Достатъчно си интелигентен за да откриеш путинистка конспирация навсякъде дори когато я няма. Достатъчно фанатичен, че да си като кон с капаци и изобщо от теб би станало добър ловец на врагове с партиен билет.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Totenkopf » Tue Jan 10, 2023 10:05 pm

Мина времето, в което мислех ,че хората ще ме оценяват на база дискусиите за кинематографично изкуство. Изпълнен съм от дълбока грижа за съществуването и бъдещето на нашия народ. От времето на хуните и монголските племена, Европа не я е грозяла такава опасност. Това са наследниците на Татарската Златна Орда - хардлайнерите в Кремъл, това е завоевателна война, а те са нашественици. Самото ни съществуване е вече на масата, но разбирам, че хората са конформисти, повечето си мислят че не ги касае по никакъв начин, а това е самоизмама. Касае целия свят, пряко или косвено. Русия обяви ВОЙНА на целия свободен свят! Ние сме във война дори и да не го проумявате още или не искате. Когато идват с меч и ти трябва да имаш меч, остроумните коментари няма да вървят. За ония ****(няма да казвам какви знаят си, разпознават се, а мен ме трият) е ясно - приготвили са си и ушанката и феса, чакат с нетърпение новите си господари, както и благата, които ще се изсипят на новите партийни функционери, те са отровени от античовешката пропаганда, но за други не е още късно. Успехите и неуспехите идват и си отиват, но Достойнството и Честа са вечни! И аз предпочитам да си говорим за кино, но болшевиките не ми дадоха избор. 2023 ще бъде може би най важната година в историята на човечеството. Унтерменшите отново надигнаха глава и трябва да бъдат разгромени, както и ръководителите и офицерите им - болшевики в Кремъл. Това е избор на хилядолетна цивилизация от едната страна и кърваво мракобесие, варварщина и азиатска хитрост, от друга. Ако не дадем отпор, това ще е гибелта на цяла Европа. Защото този противник се състои не от войници, но в по-голямата си част, от зверове. Зверове които лочат от кръвта на Украйна и украинския народ. Украйна или Смърт. Защото - може би за първи път досега - тази война се схваща от почти всички народи в Европа, като обща акция за спасяването на най-ценния културен континент, щатите също разбраха, че трябва да спрат китайското куче на верига, за да не може Китай, криейки се зад машата си, да провежда агресивна политика в Тайван и Региона.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Tue Jan 10, 2023 10:27 pm

Image

чавес, ни мом


пп. явно не е станало ясно, тук нито един от пишещите не харесва действията на русия и не е сляп за кочината
с тва на ум, скрий си малко расизма, че грозно да го развяваш така мекия :ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Jan 11, 2023 1:26 am

Защо просто не си признаем дружно, че това е най-путинското място в интернет пространството и ни плащат за пропаганда? :mrgreen:

Впрочем расизмът верно е доста в стил Костя :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Jan 11, 2023 1:47 am

Totenkopf wrote:
Tue Jan 10, 2023 10:05 pm
(няма да казвам какви знаят си, разпознават се, а мен ме трият)
Ъх... Изпонаобижда всичко живо, а после се изкарва жертва. Хайде стига вече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Marfa » Wed Jan 11, 2023 4:53 pm

Да, аз взех четири бона за ето този коментар!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Jan 11, 2023 5:02 pm

Marfa wrote:
Wed Jan 11, 2023 4:53 pm
Да, аз взех четири бона за ето този коментар!
Аз за това напуснах работа, парите от пропаганда ми стигат :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Jan 13, 2023 2:20 pm

https://www.thetimes.co.uk/article/701f ... c496c13742

Наградите Брит, правят полово неутрални категории. И мъжете избиват рибата и няма и една номинирана женица, небинарен изпълнител.

Ахахахахахаха

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Shamajotsi » Fri Jan 13, 2023 2:31 pm

Нали са небинарни? Съответно не са нито мъже/men, нито жени/women, а става дума по-скоро за AMAB и AFAB? Освен ако не бъркам терминологията.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests