Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Tue Nov 07, 2017 10:35 am

Статията на Жоро звучи малко преувеличено и крайно, но някои неща не са съвсем далеч от истината.
Помня, че наскоро Бри Ларсън се оплакваше как някакъв охранител на летището ѝ поискал номера и на нея ѝ станало ужасно неприятно и мъчително и осъзнала, че да си жена означава да си винаги в опасност...
Точният туит беше "I merely smiled at a TSA agent and he asked for my phone number. To live life as a woman is to live life on the defense."
И когато някой ѝ пише, че не е редно толкова да драматизира от това, че някой просто се е пробвал, тя отговаря "You do realize you're blaming me for a situation I did not ask to be in? A situation that made me uncomfortable? I hope you take the time to learn more about the experiences of women. It's real + scary sometimes and people like you can make it better."
Ето го тук - http://people.com/movies/brie-larson-tsa-agent-number/

Не знам дали промяната в нагласите към тези неща е чак толкова апокалиптично лоша, колкото я изкарва статията, но е факт, че има такава промяна и тя е грандиозна. Онзи ден пак си гледах DVD-тата на първи сезон на "Анатомията на Грей" :oops: И там в трети епизод идва някакъв уж готин пациент, паднал с мотор, главната лекарка му зашива раната и после той я сграбчва и я целува страстно. Тя го избутва и го отпраща набързо, но като цяло е по-скоро развеселена от ситуацията - не е искала да го целува, но не се чувства изнасилена и осквернена, все пак е поласкана от вниманието, просто няма интерес. Това е излъчено преди 14 години. Ако подобна сцена беше излъчена днес, щеше да се представи като чудовищно сексуално насилие, което изтърпявят докторите.
Впрочем, и с други сериали е така. Като гледам стари епизоди на "Отчаяни съпруги" някои сюжетни линии ми се струват крайно консервативни по съвременните разбирания - толкова консервативни, че днес изобщо не биха били представени/реализирани по подобен начин. А преди десетина години бяха невероятно прогресивни.

Просто наистина много бързо се променят нещата и хем за някои неща западното общество става много по-толерантно, хем за други се връща назад. Като цяло има желание за повече приемственост и равнопоставеност между хората от различните групи, но ако охранител на литещето поиска телефона на някоя жена, става драма все едно някой слуга през 18-ти век е проявил наглостта да поиска адреса за кореспонденция на знатна благородничка и тя се е почувствала изключително унизена и омърсена от този факт.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Tue Nov 07, 2017 12:40 pm

In other news Taylor Swift is a literal Nazi - http://popfront.us/2017/09/swiftly-to-t ... formation/
At one point in the accompanying music video, Taylor lords over an army of models from a podium, akin to what Hitler had in Nazis Germany. The similarities are uncanny and unsettling.
Боже, колко мъка има на тоя свят... :facepalm: :facepalm:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Tue Nov 07, 2017 11:28 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Nov 07, 2017 10:35 am
Точният туит беше "I merely smiled at a TSA agent and he asked for my phone number. To live life as a woman is to live life on the defense."
И когато някой ѝ пише, че не е редно толкова да драматизира от това, че някой просто се е пробвал, тя отговаря "You do realize you're blaming me for a situation I did not ask to be in? A situation that made me uncomfortable? I hope you take the time to learn more about the experiences of women. It's real + scary sometimes and people like you can make it better."
Ето го тук - http://people.com/movies/brie-larson-tsa-agent-number/
- Шефът ми каза, че ако не му оближа подробностите, ще ме уволни дисциплинарно и ще съсипе кариерата ми.
- ОМГ! И с мен е точно същото! Хаштаг Мето! Ох, каква жертва съм, леле, горкичката горка аз, някакъв гнусен патриархален сексист се опита да ме сваля, аз му казах "Не" и с това се приключи! Горката аз, милионерката, вижте ме, съжалете ме, и аз имам проблеми! Хаштаг Мето!
---
Хайде без такива, с други думи. И без това свинщините на нерези като Уайнстийн и Козби са трудни до невъзможност за доказване, няма нужда знаменитости, които явно си нямат истински проблеми в живота, да дърпат прожектора към себе си с подобни глупости. Не може заради нещо, което, в най-лошия случай, те е погъделичкало леко неприятно, да седнеш да ми обясняваш, че жените били в опасност или квототам.

А, да:
https://www.newyorker.com/news/news-des ... y-of-spies
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Thu Nov 09, 2017 12:19 am

I speak for those who cannot speak for themselves!!! :ninja:
Attachments
a5nv7dy_700b.jpg
a5nv7dy_700b.jpg (75.64 KiB) Viewed 3566 times
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Thu Nov 09, 2017 7:28 pm

Почнаха да излизат педофилски неща за чарли шийн ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Sat Nov 11, 2017 7:40 am

Джордж Такей май е сипвал нещо в питиетата на мъжете с които се е занимавал ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Claymore » Sat Nov 11, 2017 10:03 am

The Dragon wrote:
Thu Nov 09, 2017 7:28 pm
Почнаха да излизат педофилски неща за чарли шийн ...
Colour me as unsurprised as I can possibly be
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Sun Nov 12, 2017 4:00 am

Има ли смисъл изобщо да ги изброяваме тука? То ще е по-лесно да се направи списък с тея, дето не са правили изродщини. Очертават се по-малко като бройка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Sun Nov 12, 2017 7:22 am

:cry:
Attachments
6213C8C0-F1C8-400B-AC40-0E7B61997FF9.jpeg
6213C8C0-F1C8-400B-AC40-0E7B61997FF9.jpeg (204.95 KiB) Viewed 3407 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Sun Nov 12, 2017 9:37 am

Ахахахахха, добро!
Тя ще си седи сама и ще си тъгува за Полански.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Sun Nov 12, 2017 11:34 am

Dr. Horrible wrote:
Sun Nov 12, 2017 9:37 am
Ахахахахха, добро!
Тя ще си седи сама и ще си тъгува за Полански.
Споко - ще излезнат и за нея обвинения, че на парти през 1984 е хванала някой младеж без да го пита за пакета и той оттогава е травмиран.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Marfa » Tue Nov 14, 2017 1:51 pm

Може да е хванала Полански за пакета (или да му е отворила по нощница), заради което въпросният е травмиран. Възможно е дори това да го е склонило към педофилия.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Xellos » Tue Nov 21, 2017 11:42 am

Епаа покрива се с ония 80% дебили кво. Сичко ток.
http://dnes.dir.bg/news/evrobarometar-s ... 11231?nt=4
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Marfa » Tue Nov 21, 2017 1:22 pm

Ако щеш вярвай, но току-що го четох и аз. Припокрива се, вярно си е. И просто няма да коментирам, щото няма кво да кажа.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Сексистки хроники

Post by Ordo Malleus » Wed Nov 22, 2017 9:10 am

Евала на нацията, тука сме отговаряли изключително прецизно. Особено точни сме за мъжките сълзи, които трябва да избиват само ако любимият отбор загуби финал на първенство или погрешка забиеш пирон в палеца си - даже във втората ситуация е по-скоро нещо като нежелана реакция, предизвикана от шока, и трябва бързо да маскираш със сочна псувня и неебателно засмукване на шурналата кръв. Шведите са полови органи, то е ясно :mrgreen:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests