Interstellar (новият на Нолан)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Nov 26, 2014 9:38 am

Mr. Nobody wrote:Нали уж любовта им беше необходима, за да изменят времето и пространството?
Още един, дето е седял в киносалона, но не е внимавал в картинката.

@Моридин, +1 на повечето от нещата дето ги писа.

@Роланд, според мен шансът филмът да ти хареса е по-голям от шанса филмът да не ти хареса.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 9:45 am

Т.е. под "недомислици" се разбира "част от ставащото е оставено на интерпретация и допълване от зрителя, а не е изведено стрикто каузално съждение по съждение".

Лошо, повечето изкуство заминава под ножа май?
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 26, 2014 9:51 am

Абе бтв вие колко сте наясно с времеви парадокси? Очевидно ако не се е минало през измиращите хора на земята, никога не е щяло да се стигне до петизмерните хора, втф?
Това въобще не е толкова сериозен парадокс. Далеч повече се набива на очи цялата история с това как нашият пич си праща сам инфо за локацията на НАСА, която знае само защото си я е пратил сам. Или с други думи - откриването на НАСА е единствената причина въобще да тръгне на космическото си пътешествие, за да може да си прати съобщението за окриването на НАСА. Т.е. издърпва се сам за косата като същински Барон Мюнхаузен, змията си захапва опашката и т.н.
Такива парадокси (класически bootstrap тип) принципно могат да бъдат направени по интригуващ начин (нищо че в тях рядко има реална логика), но в Interstellar беше просто дебилно и най-вече - ужасно предвидимо.

Иначе много се радвам за вас, че се подкрепяте взаимно и си давате +1 даже. Ама нали знаете, че спора няма да го спечелите, особено от позицията на По-Добре Разбралите Филма? :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 10:00 am

Така де, ако не си прати информацията за НАСА, няма да замине и да прати квантовото инфо (or whatever that was) и няма да се преодолее гравитационния проблем с милиардите хора в ракети. Какво не е ясно? Съгласен съм, че не ползвах думата "парадокс" правилно.
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 26, 2014 10:06 am

Защо трябва да не е ясно? Просто е предвидимо и смешно реализирано.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 26, 2014 10:10 am

Някои тука взеха да се държат като посветени членове на iСектата. 8-) А пък всъщност е факт, че Нолан е Сменен от зъл бездарен двойник, както може да се види и от Черния рицар: Падението.

Очевидно е, че това, което предлага филмът, са красиви гледки, опаковани в патетични послания, плюс музика, на която Силвър, мирнапрахаму, сигурно щеше да отдели няколко последователни статии в блога си. Ужасно ме е яд, че няма как да разберем мнението му за нАучната част от филма, но много силно ми се струва, че щеше да размаха ръждясала брадва.

Енивей, в тоя спор съм изцяло на страната на Амелито, Mr Nobody и пр., да не повтарям аргументите им. Щот другите аргументи на практика се свеждат основно до "баси якото, копелеее! :shock: :shock: :shock: " както и евентуално "ма ти пък не разбираш".

Факт, не разбирам каква беше драмата да се направят "биодомове" на Земята вместо около Сатурн, примерно, а и никой не разбира, ама какво от това. Важното е, че вече франчайзът си върви. Науката на Интерстелър, не знам си кое на Интерстелър... Сигурно в момента Нолън се хапе по задника от яд, че филмът не предполага Интерстелър 2. Макар че знае ли човек...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 26, 2014 10:22 am

AlDim wrote:Иначе много се радвам за вас, че се подкрепяте взаимно и си давате +1 даже. Ама нали знаете, че спора няма да го спечелите, особено от позицията на По-Добре Разбралите Филма? :mrgreen:
+1
Да не останем по-назад и ние, спалите по време на филма
Marfa wrote:Сигурно в момента Нолън се хапе по задника от яд, че филмът не предполага Интерстелър 2. Макар че знае ли човек...
Всъщност с това героично втурване на Матю към спасяването на редник Хатауей абсолютно можем да очакваме едно продължение. Интерстелър: Квантова Дистопия или нещо не по-малко грандиозно.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 10:37 am

AlDim wrote:Защо трябва да не е ясно? Просто е предвидимо и смешно реализирано.
Обърках се. Нали критиката е защо стана така, а не иначе, същевременно става ясно, че не е имало как да не стане така?

Моето мнение вкратце повтарям: има доста неща, които сюжетно можеха да станат (далеч) по-добре, съществени са не те, а атмосферата, асоциативните препратки, играта на актьорите и енормитито на визията, умело съчетаващо намигания към старото кино. Всичко това съспендва дисбилийфа - ако на вас не ви е, all the worse for you, както казвам след всеки филм, за който сте си дали парите и не сте го харесали :)

п.п. Нолън не е бог, но филмите му са с порядък по-задоволителни от на повечето гилдия. Особено Мементо, Престиж и Инсепшън, в които също човек може да намери лоши сценарни решения и да ги игнорира щастливо.
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Nov 26, 2014 10:49 am

Хората сме забавно нещо :D Когато чуждите аргументи не ни кефят най-лесното нещо е да кажем
другите аргументи на практика се свеждат основно до "баси якото, копелеее! :shock: :shock: :shock: " както и евентуално "ма ти пък не разбираш".


Но пък честно казано, аз и не виждам защо трябва да се спори. Това, че на Амелия, АлДим, Марфа и Mr. Nobody филмът не им е харесал, променя ли по някакъв начин кефа на останалите? В смисъл, чупи ли ви личното преживяване?

Същият въпрос и към другата група. Това, че на някой филмът му е харесал, проблем ли ви е?

И двете страни изкараха аргументи, честно казано разбирам им позициите. Накрая всичко опира до перцепцията.

На мен не ми се разваля особено кефа от дадено нещо просто щото Пенчо или Минчо или Гошко не са го харесали / са го харесали. Тяхна работа.

Виж адски ме дрязнят нападките и от двата лагера, които почват да стават някаква тенденция, така че молбата ми е малко да посмекчите тона.
Last edited by Yan on Wed Nov 26, 2014 11:11 am, edited 1 time in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 26, 2014 11:03 am

Нали критиката е защо стана така, а не иначе, същевременно става ясно, че не е имало как да не стане така?
Que?

Иначе ясно е какво Нолън и компания са опитали да направят. Ясно е и че не им е стигнал акълът, за да го направят подобаващо. В момента талантът на този човек не е достатъчен за все по-големите му претенции за интелектуалност и дълбочина. Съответно споменатото от теб "съспендване на дисбилийфа" взима около 100% CPU ресурс на хората с по-силен булшит детектинг софтуер и е трудно да се радваме на актьорите или визията (особено докато Цимър ни бучи).
От другата страна на монетата има филми като Джон Уик, които са абсолютно наясно с това колко могат и го постигат перфектно. При тях каквото и да е количество абсурди нямат значение, защото са си изградили сетинга подобаващо. Много освежаващо ми подейства и поредното гледане на Game of Thrones тия дни. Булшит детекторите излязоха да пият кафе и още не са се върнали.

Бтв защо захапа точно това конкретно малоумие за времевия парадокс, при положение че има още толкова много прекрасни примери за Шаямалайнянирането на Нолан, които могат да бъдат дискутирани?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 11:09 am

Е знам ли, натам тръгна от онова с любовта (за което тотално не сте прави)
Иначе аз споделям - както е видно - позицията на Ян, кой квото иска да си говори, така и така само чешем езици и не решаваме бъднините никому, та все тая :idea:
This is it. Ground zero.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 26, 2014 11:29 am

Yan wrote:Но пък честно казано, аз и не виждам защо трябва да се спори. Това, че на Амелия, АлДим, Марфа и Mr. Nobody филмът не им е харесал, променя ли по някакъв начин кефа на останалите? В смисъл, чупи ли ви личното преживяване?
Принципно, ако не се лъжа, идеята на форумите е зараждането на подобни дискусии - а и все още не сме преминали границите на доброто поведение, започвайки с обиди, лични нападки и т.н. Иначе причините да спорим (поне при мен е така) са няколко:

1. Безалтернативността, за която всички поддръжници на филма говорят. Смятам, че няма такова нещо като произведение, което да се хареса на всички - дори за любимите си филми не бих говорил по този назидателен начин. Нужно беше да им се покаже, че има и друга гледна точка относно качествата на тази Одисея-2001-wannabe.

2. Култът към личността - севернокорейците не говорят за Ким Чер Ин така, както масата хора за Нолън. Гледайки филмите му и възхвалявайки го, те стимулират направата на още такива псевдоинтелектуални филми, изградени от клишета. Смятам, че ако няколко филма за стотици милиони долари крашнат в бокс-офиса, това ще промени тотално политиката на студиата, както и творбите, които ни се предлагат. Ще вдигнат летвата малко повече, ако ние покажем, че го желаем.

3. Цялостното отношение на почитателите на Интерстелър е действително, както Марфа каза, като това на iсектата - кофа студена вода под формата на реална аргументация няма да им дойде зле. Според мен повечето реално са подвластни на предварителния хайп по този филм и се водят по общото мнение - това е момент в психологията, при който имаш нуждата да бъдеш част от общността, споделяйки нейните вкусове и разбирания.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 26, 2014 11:33 am

Strawman much?
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Nov 26, 2014 11:42 am

Your straw man accusation seems covertly ad hominem.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Nov 26, 2014 12:04 pm

Mr. Nobody wrote: 1. Безалтернативността, за която всички поддръжници на филма говорят. Смятам, че няма такова нещо като произведение, което да се хареса на всички - дори за любимите си филми не бих говорил по този назидателен начин. Нужно беше да им се покаже, че има и друга гледна точка относно качествата на тази Одисея-2001-wannabe.

2. Култът към личността - севернокорейците не говорят за Ким Чер Ин така, както масата хора за Нолън. Гледайки филмите му и възхвалявайки го, те стимулират направата на още такива псевдоинтелектуални филми, изградени от клишета. Смятам, че ако няколко филма за стотици милиони долари крашнат в бокс-офиса, това ще промени тотално политиката на студиата, както и творбите, които ни се предлагат. Ще вдигнат летвата малко повече, ако ние покажем, че го желаем.

3. Цялостното отношение на почитателите на Интерстелър е действително, както Марфа каза, като това на iсектата - кофа студена вода под формата на реална аргументация няма да им дойде зле. Според мен повечето реално са подвластни на предварителния хайп по този филм и се водят по общото мнение - това е момент в психологията, при който имаш нуждата да бъдеш част от общността, споделяйки нейните вкусове и разбирания.
В темата единствено Данте влиза в категории 1 и 3 (ще порасне ще му мине). (Е, и Жоро, ама аз неговите мнения за филми не ги взимам насериозно по принцип :mrgreen:)

Нападки вече има и от двете страни (опасно близо са до преминаване на добрия тон).

Между другото т. 1 е валидна и за двете страни като отношение. Големи хора сме, отдавна трябва да сме разбрали, че за всичко има различни мнения :wink:

Частичен оффтопик по този повод - наскоро четох в блог за литература мнение, че книгите на Урсула ЛеГуин са скучни, наивни и безинтересни (Землеморията това). На същото място се величаеха размахът на фантазията и литературното майсторство на Фийст, Джордан и Сандерсън...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests