EUReKA

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

EUReKA

Post by passer-by » Mon Oct 13, 2014 12:09 am

Image


ТВ клип на първи сезон:
http://www.youtube.com/watch?v=gOecE-AXRG4


Sci-Fi Channel, пет сезона, завършен.


Гледах му двойния пилотен епизод и смятам, че си заслужава отделна тема. :bow: :bow: :bow:

Твърда НФ от тертипа на Fringe, с очертаващи се интересни криминални разследвания в създадено през 1947 г. от президента Труман по настояване на Айнщайн тайно градче с едни от най-добрите учени на планетата (действието протича в наши дни). Има си и хумор и доста добра актьорска игра.
Главният герой е шериф-профан, нает заради следователските му умения, допълват го цапнатата в устата негова дъщеря-тийнейджърка, представителката на Пентагона, помощник-шерифката с опит от спецчастите, местната психоложка ( :drool: ), разни учени, абе стига съм изброявал, струва си запознаването.

Ако двамата Пенчеви, Драгъна, адашката и хуманитаристи фенове на твърда научна фантастика тип Фриндж случайно още не са го гледали, не е зле да го пробват.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Oct 13, 2014 9:34 am

Страхотен сериал от-до, към края малко се поразвлачи, но все пак си държа нивото през цялото време, а последният им коледен епизод беше просто епичност. Трябва пак да си го изгледам :D

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Oct 13, 2014 11:02 am

Мен Склад 13 ме кефи повече, защото е по-кодошлийско. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 13, 2014 11:06 am

Мен - не. Не издържах и пилотния му епизод, погледнах някои от следващите в първи сезон, но не ми пасва нито като актьорска игра, нито като ниво на диалози и по-общ сценарий. Стори ми се по-шаблонен от Евриката. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Oct 13, 2014 1:34 pm

За "по-шаблонен" си в грешка, защото общо взето си е деконструкция на всички теми, които сезира, а и героите които почват по един начин, понякога отиват в неочаквана посока (примерно Клаудия).
Митологията също е идейна.
Може би точно несериозният тон и кретенизмите не ти харесват.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 13, 2014 1:37 pm

Ами мен пък хич не ме грабна от няколко опита, за разлика от Евриката, който ме зариби още в първия половин час някъде. Важното е да има по нещо за всеки. :wink:

Германците като по-точни пичове единствени са пуснали блурейки на Евриката - и общ бокссет с хартиени обложки на дисковете ( :roll: ), и отделни сезонни издания с качествени кутии, които най-вероятно ще купя, макар и да са осезаемо по-скъпи. Освен немското аудио и субтитри, имат и английски и френски. :D
А англичаните са пуснали само ДВД-та, и то без никакви субтитри. :yay:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 13, 2014 2:37 pm

Тая Еврика ми изтъпя доста бързо след сравнително приличния първи епизод и я зарязах...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 13, 2014 4:48 pm

Гледах го донякъде и кефеше едно такова неангажиращо, заради него загледах и Склад 13 ама бързо вдигнах там бяло знаме, просто актьорите са ми много антипатични някак. Иначе да, весела дъвка за мозъка, в тоя порядък е и Defiance и не е лош.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Oct 13, 2014 5:05 pm

Първите два сезона на Eureka са ок, след това почна да се повтаря твърде май. Но определено първият сезон е доста силен, приятно гледане :)
This is it. Ground zero.

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Mon Oct 13, 2014 5:28 pm

и Евриката и Складът са на едно ниво поне за мен - нямат някакви претенции и са перфектни за по едно гледане - зяпах с кеф :)
по някое време, помня, имаше гостуващи персонажи от единият сериал в другия. наистина едното клони към sci-fi, другото към... ъм... градско фентъзи (?), но всичко това е доста условно :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Oct 13, 2014 8:05 pm

Аз издаяних до трети сезон, нo Зейн толкова взе да ме дразни, че се отказах. А и като цяло сериалът вървеше надолу. Warehouse 13 ме кефи многократно повече. На пасъра съм длъжен все пак да кажа старата баналност it gets better, първите епизоди наистина са много клиширани. Но пък от личен опит знам с какво недоверие се отнасям към "ама много по-яко става нататък, честна пионерска" доводите, така че ще ти простя ако не ми се довериш. :D
и Евриката и Складът са на едно ниво поне за мен - нямат някакви претенции и са перфектни за по едно гледане - зяпах с кеф
по някое време, помня, имаше гостуващи персонажи от единият сериал в другия. наистина едното клони към sci-fi, другото към... ъм... градско фентъзи (?), но всичко това е доста условно
То и Alphas се развива във същата вселена като Eureka и W13, макар че всички кросоувъри са доста изсмукани от пръстите. Но епизодът в който екипът на Хранилишето спасява Фарго от неговата видеоигра ми е от любимите.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 13, 2014 9:03 pm

Въх, поохладихте ми ентусиазма, ще трябва значи да мина поне три сезона преди да преценя дали да си го купувам. Благодаря за предупрежденията. :)

Склада хич не ме грабват актьорите и концепцията, но може и да му дам втори шанс предвид отзивите ви. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Oct 13, 2014 9:09 pm

Не знам, аз на склада първите два сезона ги харесвах много, но глупостите след това определено ми дойдоха в повече. "Еврика" я изгледах цялата, обаче, и макар да имаше някои колебливи моменти, така и не спря да ми харесва. "Alphas" пък, понеже и той беше споменат, а и е в същата вселена, не ми харесва изобщо. Просто в рамките на пет епизода стигна от "ЕГАТИ ЯКОТО" до "егати тъпотията".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Oct 21, 2014 2:06 am

Хммм, след якия двоен пилотен епизод нещо ми поспихна ентусиазмът.

Изгледах първи сезон. Епизодите са симпатични стендалоунки, ама ми стигат за еднократно гледане. Намеците за тежка конспирация с Консорциума си останаха намеци - малко в пилота, малко на финала и тук-там между тях.
Стендалоунките са интересни, ама като знам какъв е бил проблемът в даден епизод и как е решен, не чувствам нужда да го гледам пак.
Единични историйки, които не са лоши, ама очаквах нещо по-свързано и динамично като сезонна фабула. А то поредица от отделни случаи тип "разследване на седмицата", които вече леко ми додяват след първоначалния ефект на изненадата от специалното градче. Нищо против по някоя стендалоунка, ама от време на време, не почти постоянно.
Като сюжетно развитие историята тъпче на място, персонажите и те - циклят си в стандартен режим на поведение, вече им се поизгуби свежестта.

Ще продължа да го гледам, но бая ми спаднаха очакванията. Дано от втори сезон да поразвият нещо по-обхватно, а не да карат почти само епизод за епизод.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Oct 21, 2014 3:25 pm

Втори и трети сезони поне на мен ми бяха далеч по-интересни от останалите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests