Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 05, 2023 10:59 am

ДБПП забранили участие на Манол Пейков при Бенатова
:ninja:

Евала. Ни моа. После "Нашите депутати са свободни, не като тия на Бойко"

Като си спомня какво ми разказа Албена Симеонова за това как са искали да спрат нейното участие относно скандала си мисля, че тия да пълни идиоти, а пиарите им са за уволнение. Такава некомпетентност е пагубна

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Wed Apr 05, 2023 7:27 pm

Нямате място в нито едно тв студио и в нито един парламент. Никъде няма да ви пуснат по света с вашите потресаващо глупави тези, политиката не е шикалки. Не случайно имате черен печат и забрана за влизане в някои страни.
И го наречете директно в национален ефир - изражденец, защото те изродиха и опорочиха най-мили, скъпи и ценни думи за мен, като възраждане, патриот, България и българското знаме …
Точка.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 05, 2023 7:31 pm

@Totenkopf кой тва?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Thu Apr 06, 2023 10:46 am

Това е пряко предаване от Фейсбук, не е за нас, не се опитвай да вникнеш.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Thu Apr 06, 2023 1:21 pm

Litz wrote:
Wed Apr 05, 2023 7:31 pm
@Totenkopf кой тва?
Този нали беше нарочил и теб, и мен, и целия форум, че сме руски тролове?
Баш за хората тук се отнася това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Apr 06, 2023 1:33 pm

Без и аз така помислих, ама поста му се чете с по-глобален размах. И мен ми стана интересно на лиц ли говори, на политическите й симпатии ли, на форома ли, на целио беге народ ли. :panic: :dunno:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Apr 11, 2023 12:29 pm

Абе нашите защо не искат касиране на изборите, предвид толкова много грешки в техен ущърб? Смисъл?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Tue Apr 11, 2023 1:06 pm

Вероятно щото си живеят в някакъв собствен балон и вярват, че на следващите избори (я юли, я есента) ще са с по-добър резултат.
Такава вопиюща неадекватност от цялото ръководство на ППДБ, толкова беззъба и безинтересна кампания, че не знам накъде повече може. Личеше си, че на са имали никакъв план подготвен, ако останат втори.
Един хубав коментар от Николай Маринов (университетски преподавател) по темата за Възраждане:
Spoiler: show
"Дискусията за и против Възраждане в момента е колко процента им е тавана и ще управляват ли. Признавам, че не знам отговора. За съжаление, не мисля, че това е най-лошото. Най-лошото вече се случва.
Възраждане нанасят непоправими щети на българската демокрация:
1. Дискурсът нормални хора (=истински българи) срещу предатели (=тълпа, наркомани) е изключително притеснителен. Той надъхва хората по начин, по който други термини не го правят. Този дискурс звучи в НС, по телевизии, площади, социални медии – навсякъде. В дискурса се правят алюзии към "крайно решение" относно "предателите"– няма нужда да ви напомням, къде другаде това се е правело. Нито ми е приятно, нито ми се разсъждава на тема колко е сериозно.
2. Този дискурс е свързан с конкретни действия. Те включват гонене на журналисти, закани са саморазправа, блъскане по улиците на всички градове, крещене. Нормалните хора се чувстват заплашени. "Изтърването" на личните данни на работещи за "чужди организации" не беше случайно – то цели и успешно създава психоза и напрежение.
3. Всички тези прийоми и терминология са директна заемка от режима на Путин. Трудно е за вярване, степента, до която това е така. Законът срещу чуждестранните агенти е един пример. Причината, поради която това е опасно е – това е рецепта, която доказано работи. Тя насъсква части от обществото едно срещу друго, отчуждава хората, и минира доверието в институциите.
4. Това се случва в режим на почти пълна пасивност от медии или други политици. Нито президент, нито правителство – никой – с нищожни изключения – не заклеймява тези прояви като недопустими. Възраждане се радват на някаква толерантност, уважение – което е абсолютно парадоксално предвид това, че те отричат същото право на другите.
5. Възраждане имат креативни идеи за кампании и бяха единствените, които развъртяха нещо прилично през последните месеци. Референдумът против еврото беше проява на перфектен (зъл) политически гений. Ходеха по молове, площади, сега тикат папки и се снимат с тях. Във вялата политическа среда, такива кампании усвояват празното пространство като горски пожар.
6. Има външен фактор, винаги е имало – пропагандна намеса от Путин. В нормални времена, Путин дразнеше, но имаше причина да дърпа ръчната спирачка на подобни движения. Днес това едва ли е така – Путин се бори за оцеляване, и всички опции – особено в "Болгария не за граница" – са на масата. Възраждане се показа, като печеливш кон – лидерът им не е алкохолик, не продават български паспорти, и печели избори. Руският кеш ще бъде практически неограничен.
В заключение, ние вече живеем в една демокрация, която е много по-лошо място, отколкото беше преди Възраждане. Никога не ме е било е страх от поддръжниците на ГЕРБ, те са цивилизовани хора – от тези на Възраждане ме е страх (и вас трябва да ви е).
Да, Възраждане не са първите, и е имало подобни залитания и преди – но никога толкова дръзко явно про-Путински – даже някои предни националисти бяха про-форма срещу него. Ескалацията на езика на омразата – в сравнение с предни патриоти – при Възраждане е очевидна. Никой преди Възраждане не може да се похвали с нещо толкова гнусно и мерзко като закона за чуждестранните агенти. Тези хора нямат скрупули, и ако се спрат няма да е, защото са спрели сами.
Ако мислите, че миналото предсказва тяхната гибел – бъркате; нищо не предсказва миналото. И не, не призовавам за "обединение с ГЕРБ", нито пък вярвам на световната глупост и откровено малоумие, че ППДБ ги били захранили с избиратели и т.н.
Какво казвам: трябва пълен и повсеместен отпор – на улицата, в студиото, в НС, навсякъде. Тези, които смятат, че "то само ще мине" ако не му обръщат внимание, смятат, че ракът сам минава, ако не му се връзваш много.
И друго, което казвам, е политическите партии – ППДБ да развият малко мъгел и да покажат огънче в очите. Нищо не им пречеше да почнат да събират подписи за Шенген и еврозоната. Щеше да лиши Възраждане от единствен фокус на внимание. Можеше да има флашмобове – някой свири класическа музика на площада, или пее опера, въобще – идеи, които хващат окото....и още може.
Изобщо, да оставиш нео-нацисти да увличат и тероризират хората, докато гледаш насмешливо с пенсне – ми, пробвано е. Не е на добре.
Та –
На мен лично ми омръзна, аре да се ядосаме на тоя келеш?"
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Apr 11, 2023 1:58 pm

ПП-ДБ допуснаха много грешки и не знам колко тъп трябва да си да повтаряш нещо пет пъти и пак да повтаряш същата грешка.

Първо скандалът с Дунчев, където имаше проблеми и той им би шута, после Кремена Кунева, един от смислените им депутати логично се отказа след като я бяха набутали на неизбираемо място. И ходят да обясняват за Козилата и Манол. Ми Манол и Козилата са изключения. Събирането на осемнайсе милиона преференци не е лесно. Таня Андреева има 3000 и йок.

И е факт, че никой не отразява Възраждане. Никой не показва възмущение от фашизма им. Всичко обясняват как имат таван, който само допреди година беше "Те няма да влязат"

Костя е гениален. Първо е харизматичен и интересен за слушане за разлика от Метафористо Алегориванов, дето сам заспива от това дето приказва. Нито една акция не хванаха. Техните пиари са за късане на дипломи. Само някви увъртания, никой нищо не казва. Албена Симеонова е единствената неслушала тия идиоти и кво стана? Отиде каза жената, каквото имаше да казва, разясни за случая и всички го забравиха.

Ся понеже съм почнала да ходя по много ДБ -ПП срещи, мога да ви кажа, че тия наистина нямат идея за нищо. Питаш ги "Каква е стратегията ви за привличане на повече гласоподаватели, какви са посланията ви?" И те ти отговорят "Съдебна реформа, дигитализация и Вие трябва да ни помагате като убеждавате близки и приятели да гласуват за нас" :shock:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Apr 11, 2023 2:54 pm

На мен Костя не ми е харизматичен. Мяза ми на още по-изпростяла версия на Бен Шапиро.

Ама не може от всичките ни журналя единствено Любомир Жечев, който даже не се представя като журналист, а като ютубър, да му дава някакъв истински отпор. Копейката гони журналисти от пресконференции, заплашва депутати с насилие, негови мутри скачат на бой на неудобните, директно лъже за неща, които са записани от камери и излъчени в нета, а никой нищо не му казва. Тия от "Здравей, България" май му скръцнаха леко със зъбки, обаче това не стига. Чета из нета как Лора Крумова го била направила на нищо, после гледам интервюто и се хващам за главата, понеже тя само седи и му се хили отстрани, докато той си мели глупостите необезпокояван.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Apr 11, 2023 3:30 pm

Прави сте за това, дето го пишете. Не знам дали изобщо имат някакви пиари тези хора, но е факт, че за тях гласуваха само и единствено твърдите ядра. Защото реално ППДБ просто ги нямаше. Никъде. Освен по някой и друг билборд. Докато Копейкин и миниъните му не слязоха от екраните. Не знам ППДБ на какво разчитат и изобщо разчитат ли на нещо, но с този беззъб подход, с този аутистичен подход към потенциалните избиратели, ами... Не знам, на мен чак вече ми писна да ги защитавам. И няма да се изненадам на следващите избори Въzраждане вече да са вторите. И не, не е забавно.

А, за малко да забравя. Сега пък Лена Бориславова се отказала от депутатското си място. Досега хранихме Славито и Балтов, и изведнъж и тя. Щяла била да работела за местните избори. В смисъл, разбра го тази сутрин ли, или как?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Apr 11, 2023 5:59 pm

@tigermaster Копейкин всеки път съсипва Лора Крумова. Имаше едно потресаващо интервю преди, дето тая велика журналистка му вика "Вие като умрете, ще има специално включване и за вас" и това трябваше да е някакъв Майк дроп, но очевидно не беше, щото тая му даде 20 минути прайм Тайм да си говори.

Право думаш, че Любо Жечев е единственият адекватен в случая.

Иначе @Marfa нали ти казвам, те смятат че твърдите ядра трябва да мобилизират нови избиратели. Не се ебавам. Казаха ми го техни хора и тия баш сектантите викат "Какво им е на посланията, какво му е на Христо, народът е тъп" Еми да, ама и вашата кампания е тъпа.

Това с Лена е толкова тъпо пък, тая жена щеше да получи толкова дивиденти, от това да се изправи срещу сценаристите и да ги гледа как се излагат.

Не знам.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Apr 11, 2023 7:02 pm

Marfa wrote:
Tue Apr 11, 2023 3:30 pm
А, за малко да забравя. Сега пък Лена Бориславова се отказала от депутатското си място.
Плъхове и потъващ кораб. От Козяк не са доволни от представянето на ПП и най-вероятно ще се опитат да направят нов проект нея.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Apr 11, 2023 10:11 pm

В Габрово като идваха бяха тотално неадекватни миналия път - на Радостин Василев на два пъти му сложиха скоба защото не му се плащаше 2 лева и хората се събираха да му се подиграват как вика саботаж на площада и се кара с общинарите ,че ги управлявал Слави.

Последния път на някакви много странни работи наблегнаха - при цялата обстановка главната им тема беше еко гора. Хората напускаха залата на половината време. Мисля , че отказаха много хора и ги прехвърлихга към преминаха към копейката.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Apr 12, 2023 8:50 am

Ма те изобщо посланията им са директно в гъза. Дет вика Лиц, от ушите ми потече тая съдебна реформа. Да, ОК, важна е, знам, че е важна, научих наизуст колко е важна, съгласна съм, че е важна, но може ли най-сетне да поговорим и за други неща?! Които също не са маловажни, впрочем?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests