Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Fri Feb 17, 2023 11:26 am

Не бе нямало цензура в интерес на кремъл във ФБ, аз поредната блокировка, а на волгин кремълското мекере и мурзилка си му стои статуса за банкера и народния съд, то остави масовите доклади, ами това е престъпление според българските закони. Не знам защо не се сещате, какво предстои, ама пак ще си говорим.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Feb 27, 2023 10:00 pm

Абе истина ли е това за Кремена Кунева, че няма да е в листите на КоАлИцИяТа нА дОбРиТе, щото ако е, е крайно неадекватно. Един от най-работещите депутати, събрала 7000 преференции, а в същото време на челни места, имаме нацито Бачийски, Руди Гела и тн. Тия адекватни ли са. Предлагам и Симидчиев и Козилата да махнат и да се надяват на гласове.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Mon Feb 27, 2023 10:15 pm

Litz wrote:
Mon Feb 27, 2023 10:00 pm
Абе истина ли е това за Кремена Кунева, че няма да е в листите на КоАлИцИяТа нА дОбРиТе, щото ако е, е крайно неадекватно. Един от най-работещите депутати, събрала 7000 преференции, а в същото време на челни места, имаме нацито Бачийски, Руди Гела и тн. Тия адекватни ли са. Предлагам и Симидчиев и Козилата да махнат и да се надяват на гласове.
Ако гледаш проучванията - преди ПП беше на един процент зад герб, ДБ - някъде - 7-8 процента. Сега общо коалицията е един процент зад ГЕРБ. Make what you want out of it.

Едит: Хапчетата от сушени жаби пак са свършили за някои смешночерепни форумни членове. Модераторите къде сте?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Tue Feb 28, 2023 1:45 am

@The Dragon замина си, ама взе да става досадно ;)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Mar 04, 2023 2:11 pm

Целият този цирк с Народния Театър ме кара да мисля, че демократичната общност е луда и не мога да разбера защо всичко в тоя свят трябва да е черно бяло.

Начи преди месеци казах, че съм напълно съгласна със становището на Галин Стоев по въпроса как има два скандала е Народния- единият на абсолютно недопустимото отношение на Морфов към Кръстева и тормоза към нея, другият е Кръстева в народният театър.

За 74282946282 път Кръстева, която и да е, с дявола ако ще да се е съюзила не ми дреме. Това да я заплашва и обижда, да ѝ пикае по вратата и тн, щото била ДПС е абсолютно недопустимо, и не ми пука колко велик режисьор е Морфов (честно въобще не е най-добрият БГ режисьор, това винаги ще си остане Явор Гърдев. Морфов има много нафталинова и провинциална режисура). Никой няма право да се държи така с друг човек на работното му място и право на такива наркомански изцепки, който и да е човекът от другата страна. Смисъл това наистина ли трябва да се коментира и наистина ли е окей тормозът на работното място? Честно мисля, че полудявам. Ако вместо Морфов, Христо Мутафчиев/Калин Сърменов тормозеше някаква от администрацията, която беше от ДБ съм сигурна, че щеше да има различен отклик.

Самата Кръстева също няма място в народния театър, не е назначена с конкурс, няма представена ПиАр стратегия и въобще няма място там и трябваше да се махне отдавна. Това аз не го отричам. Впрочем не знам защо никой от хората, които толкова я мразят обаче не вдигна ни стон, ни зов преди няколко години, когато Народният Театър беше пак окупиран от ДПС и директор беше Мариус Донкин. Морфов беше изгонен, всички емблематични постановки бяха паднали и не се играеше нищо със смисъл. Къде бяха демократите тогава? Всичките тия постановки се върнаха с Василев и много други.

Величаенето на Валери Йорданов пък ми е още по-нелепо, щото тоя разиграва такава евтина халтура и преди години, съсипа живота на двама души като ги прегази. Ама нали той е от нашите и срещу ДПС, кво като осакатиш хора, щото бил пиян? Голяма работа.

Друг много нелеп елемент е, че българи, които осмиват Холивуд за Кенсъл културата, искат всички актьори дето не са от правилната страна да бъдат кенсълнати. Егати когнитивния дисонанс. :ninja:

И извиненията за държанието на Морфов бил артист, артистът бил свободен, не подлежал на правила и тн и как поведението му било оправдано, са булшитец. По същата логика дай да оправдаем Кание, Полански и тн и те са артисти.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Sat Mar 04, 2023 5:48 pm

Не мога да кажа, че се интересувам много от театър, обаче съм съгласен.
С поддържници като Морфов на демократичната кауза не й трябват врагове.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Sat Mar 04, 2023 5:56 pm

Народен театър "Иван Вазов" е раздирано от скандали място, което се занимава със себе си и с някакви разправии, а не с постановки. Тоест, няма смисъл да ходим на театър. Всъщност, занимава се с постановки на някакви чужденци, ама те са скъпи. Тоест, нямаме пари да ходим на театър.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Mar 06, 2023 10:11 am

Само да кажа, че Мариус Донкин е човек на Цара, а Морфов все пак не е пикал на вратата, а е драскал по нея. Иначе съм 50/50.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Mar 06, 2023 11:44 am

Донкин е бил кандидат на ДПС навремето :mrgreen:

Преувеличих малко, ама и драскането е нелепа и хулиганска постъпка на тийнейджър.

Сега Василев може всякакъв да е, но откакто той се върна в Народния се случват разкошни неща - върнаха се емблематични и обичани представления, не само на Морфов, има супер готини събития организирани от театъра като това с Галин Стоев и Слава Янакиева "Войната конструиране на драматургии" . Рекордни приходи. Народният театър за пръв път е като истинска европейска културна институция, в която се възпитава вкус.

Начи Морфов е знаел, че Кръстева е била пи ар на театъра като и подписвал и не е било проблем за него тогава и после изведнъж става? Много интересно. Онзи запис в който Василев заплашвал Морфов е повече от нелепа, щото аз заплашване не чух. Чух как Морфов крещи на поразия обаче. Вчера при Цънцарова Морфов казва, че с Василев се били разбрали да поставя една пиеса, ама той решил сам да смени пиесата и кво толкова той е артист? Талантът върви с непокорство. Бунтар бил. Това сериозно ли? Начи навсякъде в цивилизования свят, когато работиш в институция, ако си казал, че ще поставиш пиеса А, поставяш пиеса А. Не пиеса Б, щото така те кефи и си много якият бохем и бунтар и така ти е скимнало.

Никога няма да простя на Морфов, че изкара тоя връх на бездарието и отвратителен плужек- Евгени Будинов, жертва. Начи Будинов е супер бездарен, закъснява за репетиции или не се явява и всичко това са супер нормални причини да го отстраниш от представление. В момента, в който наречеш този плазмодий "герберски боклук", го превръщаш в политически репресирана жертва и нито един от другите факти няма значение.

И въпреки че пиесите на Морфов вонят на нафталин и са за простолюдието, което се кефи на врякане, евтина акробатика, средни пръсти, драскане, псувни и средни пръсти, там пак мога да разбера защо висшите интелектуалци от демократичната общност му се радват. Евтини зрелища, но зрелища все пак. Това, че гласуваш за ДБ, не значи че имаш вкус за театър.

Албена Колева и дъщеря ѝ (нацистка и антиваксърка, конспиративна теоритичка) са на страната на Морфов и обясняваха как Василев Злодеят бил принудил Валентин Ганев да се пенсионира и трябваше Ганев да ги опровергава.

Но това уж интелектуалци да наричат Камен факинг Донев колос и титан е вече непонятно за мен. Камен Факинг Донев с ретроградността си, гнусните си евтини халтури тип Вражалец, уют, които опростачават населението и сквернят театъра, е издигнат в култ от същата тази общност. :shock:


На когото му е интересно да си пусне това интервю на Галин Стоев при Дремджиев. Щото за разлика и от Донев и от Морфов, това наистина е човек с талант, не че талантът е индулгенция.


Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Tue Mar 07, 2023 5:02 am

Очакванията на Морфов и Донев, Народният театър, и изобщо театърът да бъде деполитизиран и всеки, който влиза в него, да си остави "политическите" дрехи отвън, пряко противоречи на претенцията на статуквото, да се намесва и контролира всяка сфера на публичния живот.
Тази публична саморазправа с творците е най-силното предизборно послание - че ТЕ могат да правят каквото си искат.
Акцията срещу Морфов е санкционирана от президента Радев, и то пряко. Без неговата санкция е невъзможно самозванецът Василев, да тръгне действа, при положение, че може да бъде уволнен с един подпис от министъра на културата. Ако Радев нареди.
ДПС също имат полза, защото не могат да оставят без последствие съпротива, която може да внесе съмнение в електората им, че те са всесилни и раздават порции.
ППДБ, обратно, трябва да превърнат тази принципна битка в един от козовете на тази кампания, защото Промяната е тъждествена с изгонването на търговците от Храма на театъра.
Уволнението на Василев е незабавна политическа и предизборна потребност. Защото е София, самия център и ако се оставят нещата така, хората ще се обезверят.
А Весислава Кръстева не се грижете - отново са избори и отново тя е в предизборна кампания.
П.П Кръстева беше за кратко освен ПР и зам. директор

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Mar 07, 2023 12:43 pm

За Вежди Рашидов не мога да кажа нищо лошо, – каза Камен Донев в понеделник сутринта по Би Ти Ви. – Напротив, моите отношения с него са изцяло приятелски. Аз лично като човек и артист нямам вземане-даване с Министерството на културата, изкарвам си сам прехраната, сам инвестирам в себе си. Така че не мога да се изказвам за неговата дейност. Оттук насетне – кой каквото говори…, хората, които най-много говорят, най-малко правят. Има и друг момент – в България най-много говорят онези, които не правят изкуство. Всякакви книжни хора, които са завършили нещо, свързано с изкуство, си позволяват да категоризират и да казват кое е стойностно и кое – не.“
Думи на Камен Донев относно Явор Гърдев и други творци навремето.

Just saying.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Mar 07, 2023 4:32 pm

Totenkopf wrote:
Tue Mar 07, 2023 5:02 am
Очакванията на Морфов и Донев, Народният театър, и изобщо театърът да бъде деполитизиран и всеки, който влиза в него, да си остави "политическите" дрехи отвън, пряко противоречи на претенцията на статуквото, да се намесва и контролира всяка сфера на публичния живот.
Тази публична саморазправа с творците е най-силното предизборно послание - че ТЕ могат да правят каквото си искат.
Акцията срещу Морфов е санкционирана от президента Радев, и то пряко. Без неговата санкция е невъзможно самозванецът Василев, да тръгне действа, при положение, че може да бъде уволнен с един подпис от министъра на културата. Ако Радев нареди.
ДПС също имат полза, защото не могат да оставят без последствие съпротива, която може да внесе съмнение в електората им, че те са всесилни и раздават порции.
ППДБ, обратно, трябва да превърнат тази принципна битка в един от козовете на тази кампания, защото Промяната е тъждествена с изгонването на търговците от Храма на театъра.
Уволнението на Василев е незабавна политическа и предизборна потребност. Защото е София, самия център и ако се оставят нещата така, хората ще се обезверят.
А Весислава Кръстева не се грижете - отново са избори и отново тя е в предизборна кампания.
П.П Кръстева беше за кратко освен ПР и зам. директор

Братле, какво точно пушиш? На никой не му пука за театъра. А на тримата на които им ще гласуват за ДБ така или иначе.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Tue Mar 07, 2023 7:22 pm

Това е целта на слугите на Властниците в Кремъл, да унищожат, контролират всяка една институция в България( има ли някоя която работи в момента, всички назначени са зависими да живее непотизма и рублите), така е с кошлука в БНТ, така е и с Волгин в БНР, които по същество са рупори на болшевишката пропаганда, за ония максим генчев да припомням ли, както и с гаврата която тече в момента "войната на буквите", всичко е част от културното обезличаване и деградация на народа, подложени сме на всички инструменти на войната без да сме консумирали само военното нахлуване и окупацията (тия неща се учат във военните академии).
П.П Конституционният съд отказа да разгледа искането на БСП и "Възраждане" да обяви за противоконституционни двете решения на парламента за оказване на военно-техническа помощ на Украйна. Това съобщи КС, след като с 9 гласа "за" и един "против" отклони искането на двете партии и прекрати производството по делото.

Определението е подписано с особено мнение от докладчика по делото Янаки Стоилов, който е в КС от квотата на президента( О, чудо!).

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Wed Mar 08, 2023 12:14 am

Totenkopf wrote:
Tue Mar 07, 2023 7:22 pm
П.П Конституционният съд отказа да разгледа искането на БСП и "Възраждане" да обяви за противоконституционни двете решения на парламента за оказване на военно-техническа помощ на Украйна. Това съобщи КС, след като с 9 гласа "за" и един "против" отклони искането на двете партии и прекрати производството по делото.
аз ли не мога да чета, ама тва не значи ли точно обратното на това, за което ги обвиняваш? звучи като в ущърб на про-руските интереси :ninja: :neutral:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Wed Mar 08, 2023 10:23 am

Мисля, че ясно обърнах внимание върху Янаки Стоилов назначен от Актива им резидента чучелото радеф

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests