Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Aug 01, 2023 7:44 pm

И другия герой при Тото


User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Aug 01, 2023 10:45 pm

Любо Жечев е голям. Искам да кажа, че ме кефите в тоя форум, щото уважавате бг ютюбърите на които аз се кефя..
Впрочем не разбирам защо Цанов в момента го обявява за спасител на момичето едва ли не като той с подкаста си допринесе за рая случка.

По НОВА бяха викнали Тото да говори по темата и той веднага след случая и той почна да обяснява за това как са му откраднали техниката в студиото. Някак навърза двете неща.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Aug 01, 2023 11:50 pm

tigermaster wrote:
Tue Aug 01, 2023 2:53 pm
Друг модератор ме банна от r/antiwork, след като го докладвах за тормоз, понеже ми писа някакви гнусотии, които няма да цитирам тук.
Малко странично - but what the fuck си търсил там?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Wed Aug 02, 2023 12:30 am

The Dragon wrote:
Tue Aug 01, 2023 11:50 pm
Малко странично - but what the fuck си търсил там?
И аз не помня вече. Аз след това спрях да го посещавам онова. Само за малко около на Дорийн глупостите влизах.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Thu Aug 03, 2023 1:45 pm

При все, че част от риториката на Полина Паунова ми беше меко казано странна, тук доста добре е обобщила нещата и кашата около случая.

https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... o_sreshtu/
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sun Aug 06, 2023 8:54 pm

Не харесвам Динко ... ама точно за исусвското чудо да накара сакат просяк да тича да го арестуват ми се струва абсурдно. Да не е имало - за какво да го арестуваме, че да изглеждаме най-зле.
Spoiler: show
Image
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Aug 07, 2023 8:14 pm

FB_IMG_1691428146172.jpg
FB_IMG_1691428146172.jpg (30.84 KiB) Viewed 1989 times
Уайнстийн визира мултака.

Впрочем интимна връзка си води след 60тия ден и само между мъж и жена.

Много ми е забавно как от възраждане говорят за ЛГБТ педофилия понеже нямало уточняване на две пълнолетни лица, при положение, че масово 25+ годишни мъже излизат с ученички. Включително оня с ножчето и излизал с Дебора като е била на 17. Ама пуст Джендър. Харесва ми, че Корнелия е по-дясна от сенатор във Флорида

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Mon Aug 07, 2023 10:20 pm

То като цяло и Възраждане, и разните му там сателити като Ален сега остават доста с пръст в устата. В последната седмица-две излезе наяве, че педофилията явно е повсеместен проблем, просто не е там, където я търсят те, а е по-скоро близо до тяхното обкръжение.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Aug 07, 2023 10:31 pm

Аз не се ебавам имах съученичка в осми клас, която се водеше най-красивата мацка тогава, която ни разказваше как ходи с мъж на 24 и са го правили за пръв път, когато е на 12 със знанието и одобрението на родителите ѝ :shock:

Тогава аз нали си бях устата, казах, че според това е педофилия и ми обясняваха как съм задръстена девственица.

Впрочем и тогава и сега е адски разпространено мъже да ходят с ученички, което явно не е проблем.

Смисъл наистина не знам защо във случая Дебора не се акцентира, че тя е ученичка, а той на 26 и колко нормално е това.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Mon Aug 07, 2023 10:42 pm

от 14 години е по взаимно съгласие и не е педофилия в смисъла на закона.
Дали ме дразни -да.
По мое време със сигурно не беше прието, дори връзка на ученичка със студент не съм виждал.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Aug 07, 2023 11:28 pm

@RRSunknown според мен трябва да има разлика в дефиницията взаимно съгласие. Смисъл ако си на 14 и спиш със 15-16 годишен хуу. Мисля, че в холандската конституция е така, за да не излезе че двама тийнейджъри, които правят секс се изнасилват взаимно.

Ако обаче си на 14 и гаджето ти е 18 плюс или недай боже над двайсет това трябва да е подсъдно.

А и нещо няма нужда да е забранено от закона, за да е морално укоримо. Например - 26 годишен батка с ученичка. А не БиТиВи да ми дават за пример колко сладка двойка някъде трийсет годишен татуист и абитуриентка, като те ходили от няколко години.

Впрочем понеже имам братовчеди тийнове, разбрах, че Андрю Тейт, fresh and fit и инселите от whatever са супер популярни и сред момчетата и трябва да се измисли нещо. Макар че като си спомням кво нелепи програми за превенция правеха по мое време на разни теми, май по-добре не

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Aug 08, 2023 1:55 am

Litz wrote:
Mon Aug 07, 2023 11:28 pm
Ако обаче си на 14 и гаджето ти е 18 плюс или недай боже над двайсет това трябва да е подсъдно.
Ти каквито и закони да сложиш, ако няма кой да ги спазва...

Като бях в осми клас, една съученичка беше станала професионална манекенка. Бях нов в класа и като я видях за първи път, я помислих за учителка, бтв - изглеждаше ми почти двойно на годините си. За друго, освен за работата си и разни свързани с това неща, буквално не говореше. Веднъж разправя за някакъв купон, на който отишла, и понеже него време Митьо Пищова беше бая популярен, едно от момчетата директно я пита с колко мутри е преспала. Доста по-грубо от това, което написах тук. А девойката отговори, че не е легнала с никого още, понеже майка й не дава. Като станела на шестнайсет, тогава. :shock: Иначе вече имала обожатели. :shock: :shock: По-късно в същия разговор някой подхвърли, че законната възраст е четиринайсет.

Иначе, да ни се не знае и на идиотската държава, дето основният дебат около законите за домашното насилие мяза да е дали няма по случайност законово да се признае, че еднополовите връзки съществуват. :shock:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Aug 08, 2023 2:19 pm

На този джулай една мацка на 17 която живееше с 27 годишният си приятел, скъса с него - причинита не я чукал така грубо както тя обичала и се ъпгрейдна с такъв на 31 който имаше нейните фетиши. Just a datapoint.

Изобщо при толкова счупени семейста, самотни родители и т.н. количеството сбъркани тийнове е ужасно много.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Aug 08, 2023 2:29 pm

Тука нали има хора по навътре в нещата, та някой може ли да ми каже защо Васил Терзиев? Смисъл сред като се оказа, че и майка му и баща му са кадри на ДС, нямало ли е кой да мисли в перспектива, че софийският електорат е крайно чувствителен на теми? Честно.

Смисъл дори да разглеждаме на кампанията за кмет като на предприятие, което иска да расте, имаме страшни пробойни.

Начи продуктът невзрачен, нехаризматичен, със скелети в гардероба. Един или двама, добри sales rep, дето се чудят и те кво на правят. Маркетинг нула. Честно, за ебаси успешния бизнесмен, липсата на къвто и да маркетинг. Нищо. Отвратителен къстъмър съпорт. Оплачеш се от продукта и се обосноваваш, викат ти "Герберски трол"

Егати предприятието, егати стартъпа. Един подобен стартъп би фалирал веднага.


Тезите му за градът като продукт, вместо градът като място за живеене са под всяка критика. Не чувам нищо за децентрализация, чист въздух, градски транспорт, чистота, ремонти и тн.

Кой предложи Терзиев и реши, че това ще е добра идея?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Tue Aug 08, 2023 4:44 pm

Не. Мини групичка от софийския електорат, живееща в 92-ра, им пука. Всички други са нормални и рационални хора, немалко са и добре запознати с успехите на Васил от целия му досегашен живот и какво е направил за България (хинт: повече от всеки един политик в момента на политическата сцена, и имам предвид всеки).

Нямам идея откъде ти идват тия генерализации, но понеже лично съм зает с това да участвам в готвенето на програма, по всички изброени от теб теми има повече от достатъчно и казано, и тепърва което ще се казва. За къстъмър съпорта доколкото следя се отговаря на почти всичко поне в официалната група, та пак не знам към кое реферираш :)

Вече за харизматичността предполагам е индивидуален въпрос. За мен е повече от харизматичен на живо, но има доста какво да се иска като маниер на публично говорене, плете се доста във фразите и говори много обяснително. Не ми беше първият избор, но критиките към него са ми тотален когнитивен дисонанс, познавайки работата и славата му отпреди това.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests