Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Aug 08, 2023 6:42 pm

Litz wrote:
Tue Aug 08, 2023 2:29 pm
Тука нали има хора по навътре в нещата, та някой може ли да ми каже защо Васил Терзиев? Смисъл сред като се оказа, че и майка му и баща му са кадри на ДС, нямало ли е кой да мисли в перспектива, че софийският електорат е крайно чувствителен на теми? Честно.
Кой електорат на софия? Новодошлите бачкащи в бизнеспарка? Тия от левски, люлин и надежда които с умиление си спомнят заплатите в кремиковци?

Единствените които им пука са реститутките ... които са на 70 в най младата си възраст и намаляват.

Антикомунизма не е на мода откакто влезнахме в ЕС.

Заглавие от клубз днес
Всеки трети българин иска да живее по времето на Тодор Живков
Разочарованите от прехода са двойно повече от разочарованите от комунизма
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Aug 08, 2023 7:18 pm

Абе новодошлите нямат регистрация в София и не могат да гласуват, така че на тях не им дреме. :ninja:

Иначе има доста хора, Джен х, които са протестирали на Орлов мост, тип Асен Генов, за които това е странен и недообмислен избор. Та не са само реститути нали.
@Moridin за маркетинга нищо не каза :mrgreen: а под къстъмър съпорт визирам и дбпп активистите, които обявяват всеки критикувал Терзиев за трол.

За мен точно проблемът с публичното говорене и проблем, щото нали кмет избираме и трябва да може да говори и наистина многосе плете. Само при Любо Жечев се справи добре досега и там ми беше симпатичен. Са не е толкова зле като варнинския архитиект, чуек, дето имаше и говор и поведение на батка. Та надграждане има. На мен не ми пука особено. Ако живеех в София, щях да гласувам за него, заради хората в екипа му. Просто не смятам, че и топ избора на изборите.

От друга страна пък Терзиев е просто ангел небесен в сравнение с тая путинофилска грешка на природата Бачийски (който впрочем има само една неизгладена бяло ризка), която от ПП са издигнали за кмет на Бургас. Как може уж либерална прозападна партия, да издигне виден нацист, приятел на късопишков, който ходи да замерия гей хора на прайда? Смисъл айде Терзиев се и доказал като нещо, имал е успешна компания, уважаван е, дарил е много пари на ПП, сладък е донякъде, ама кво е постигнал Бачийски в живота си? Какви са му заслугите?

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Aug 08, 2023 8:39 pm

Аз мога да кажа за майка ми, че не се вписва в описанията на Драгъна или Лиц, но по нейна линия фамилията ми е страдала на два пъти от репресивните структури на БКП и на нея ще ѝ пука като дойдат изборите. Преди две години като избирахме президент се спуснахме по the memory lane и някак за втори път в живота ми стигнахме до историята с арестуването на дядо ми заради политически виц. Точно тези избори, на които Радев спечели, като че ли затвърдиха нежеланието да се гласува за когото и да е било, свързан с бившата комунистическа партия.

Не казвам, че Терзиев е лоша кандидатура. Казвам, че трябва да е егати и нечовека, че да си е струвало да се издигне въпреки цялата му ченгесарска рода, защото аз по никакъв не мога да упрекна онази част от електората на ПП и ДБ, които именно заради ДС миналото няма да гласуват за него.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Aug 08, 2023 9:28 pm

Shamajotsi wrote:
Не казвам, че Терзиев е лоша кандидатура. Казвам, че трябва да е егати и нечовека, че да си е струвало да се издигне въпреки цялата му ченгесарска рода, защото аз по никакъв не мога да упрекна онази част от електората на ПП и ДБ, които именно заради ДС миналото няма да гласуват за него.
Qft.
Плюс още повече това нещо идва от партията, дето непрекъснато е за лустрация, махане на моча и тн. Да не говорим, че самият Терзиев малко послъга, как техните никога с нищо не са му помагали, сам е ходил по бригади, а се оказа че не е баш така и са му дали стартов капитал.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Wed Aug 09, 2023 12:32 pm

Ми народа упорито избираше кадри на ДС досега та не знам кво реват, а вече те си уреждаха до 9-то коляно родата нали, ма поне тоя е некст джен човека, да му дадем шанс да преяде с луканкаи да се осере лично и тогава. :D

Веждичката се махнал бе! Баси само 20-30 години докат го разкараме. Явно с толкоз поне сме назад в развитието.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Wed Aug 09, 2023 12:43 pm

Shamajotsi wrote:
Tue Aug 08, 2023 8:39 pm
Аз мога да кажа за майка ми, че не се вписва в описанията на Драгъна или Лиц, но по нейна линия фамилията ми е страдала на два пъти от репресивните структури на БКП и на нея ще ѝ пука като дойдат изборите. Преди две години като избирахме президент се спуснахме по the memory lane и някак за втори път в живота ми стигнахме до историята с арестуването на дядо ми заради политически виц. Точно тези избори, на които Радев спечели, като че ли затвърдиха нежеланието да се гласува за когото и да е било, свързан с бившата комунистическа партия.

Не казвам, че Терзиев е лоша кандидатура. Казвам, че трябва да е егати и нечовека, че да си е струвало да се издигне въпреки цялата му ченгесарска рода, защото аз по никакъв не мога да упрекна онази част от електората на ПП и ДБ, които именно заради ДС миналото няма да гласуват за него.
Еми той е егати и нечовекът, дори само като му прочетеш биографията :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Aug 09, 2023 2:21 pm

@Moridin сигурно.

Какво е оправданието за Бачийски обаче? Айде Васко е секси и успешен бизнесмен и ши годе прогресивен. Смисъл ти и за Кирил Петков обясняваше колко е свестен и после той изцепи "Тези бежанци са бели европейци програмисти и айтита, не са рязани араби" което стигна чак до Daily Show тая излагация и куп други простотии.

Та понякога съм с резерви към твоите впечатления нищо, че си вътре в нещата.

Бачийски обаче е уатдафак. Тва единственото нещо под него като ниво са Коцето, Дренчев, Тошко и Цончо. За чий е кандидат за кмет?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Wed Aug 09, 2023 2:23 pm

Кирил е свестен. Но има изцепки. Васко е свестен и вероятно ще има по-малко изцепки, щото не е толкова импулсивен. Но със сигурност ще има изцепки.

И аз съм доста свестен, но и аз да ида там, ще имам изцепки :mrgreen:

Бачийски е символен за проблемите на ПП и цялото нещо е beyond disgrace. Но да беше само той...
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Aug 15, 2023 12:56 am

Пик са абсолютното дъно. И някак си когато става дума за криминални случаи винаги са с часове преди другите и с много повече подробности. И достатъчно много от тях са истина ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Wed Aug 16, 2023 1:35 pm

Вчера имаше шпиони, днес Алексей Петров е застрелян
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Aug 16, 2023 3:36 pm

Абе знам, че трендовете се връщат на всеки 20 години, знам и че сега се връща y2k модата, но не очаквах да е под формата на убийство на мутра. Все пак е леко изменено, вместо пред сладкарница в гориста местност.

За Алексей Петров става дума. Както мама викаше навремето като ги стреляха, "Аз се радвам"

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Aug 18, 2023 9:33 am

https://m.dir.bg/dnes/krimi/fenove-na-l ... ata-armiya

Къмпинг Левицата вс лумпените от Левски. :ninja:
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Fri Aug 18, 2023 5:40 pm

Копейката явно нещо е измелил срещу агитката, защото във ФБ се появи това:
Spoiler: show
NKP_Levski.jpg
NKP_Levski.jpg (135.3 KiB) Viewed 2010 times
Което пък доведе до този шедьовър от Андрей Велков:
Andrei_Velkov.png
Andrei_Velkov.png (32.7 KiB) Viewed 2010 times
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Aug 18, 2023 8:14 pm

Хаха, за на Анди за следващата му книга що гангста материал има тия дни. :mrgreen:

Малката Копейка дето щеше да го брани там и накрая само три тетки на прецъфтяла възраст незаконно в палатките е другия бисер.

Тая карикатура просто... голям е К. :mrgreen: Да не беше у моя роден град само.
https://www.segabg.com/touche/tush-08-10-2023
Last edited by Xellos on Sat Aug 19, 2023 11:09 am, edited 3 times in total.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Aug 18, 2023 11:18 pm

С риск да разруша настроението, принципно ми е все тая кво ще стане с тоя паметник, но тая почит на градския либерал към отявлени нацисти, насилници, дилъри и тн, каквитомса София Запад.

Не знам. Че Копейкин е зле, зле е, ама еничари е даже комплимент за тия изверги.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests