Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Wed Apr 12, 2023 1:11 pm

Проблема е, послания от този теоретичен тип приличат само твърди ядра предимно от софия , докато тук в прованса хората кънтят на съвсем други проблеми.
А със избирателна система както е в момента по региони дори 100% от София да гласува за ПП-ДБ което е близо 1/3 от населението на държавата реално ще вземат само 19 депутата.
В момента има една свободно плаваща група на хора на които им се гласува но нямат явна ориентация и точно тази група преля към Слави и копейката.

Любо Жечев го гледах, целта му беше не да извлече отговори а да покаже страничната част - как стари атакисти го играят бодигардове , и как някакви "журналистки" се крият и всъщност са подставени лица за моделиране на разговора в правилната посока. Копейкин не се поддаде на провокацията но Цончо не можа да се удържи да се изложи.

Уви тези подкастове се гледат от 10 пъти по-малко хора от тези които гледат Киро брейка и канала на Костя.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 12, 2023 2:50 pm

Не знам много са им абстрактни посланията. Могат да кажат. Ся Дончева, че има много трески за дялане и е комунистка, та дрънка и про Русия, но право дума като казва, че голяма част от тия хора, дето се захващат със съдебна реформа нямат един работен ден или са доста наивни.

Дигитализацията също е нещо, което може да се конкретизира примерно обясняваш как искаш ТЕЛК процесите да се дигитализират, да няма хора на опашки по стълбища, как
смяташ да го решиш тоя проблем и толко.

Конкретика за дигитализиране на разни процеси, колко време, пари и хора отнема нещо сега, колко ще отнеме да се дигитализира, и какви резултати очакваме. Какви системи ще ползват дадени институции SAP ли, кво ли, няква конкретика.

Съдебна реформа/МВР/ Гешев. Ми иска ми се повече конкретика от това колко зъл е Гешев. Честно, той вече взе да ми става симпатичен като филмов злодей. Защо Надежда Йорданова не разкара, съветския съдия като беше на власт? И понеже е на мода що ме ползваха Семерджиев, ама не да говорим за наркотици и да погваме хора пили Аулин примерно, a да говорим за полицейския чадър над Семерджиев, защо някой може да откаже да даде проба и защо след толкова катастрофи единствения осъден е Андре Токев, дето не е убил никого.

Когато затваряха белодробната болница заради сметките за тока, пак идеална възможност беше пропусната. Ни стон, ни вест.

Посланията им освен това са много подобни на тези на БНС понякога.

Въобще една по-смела кампания, за хората да направят.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Wed Apr 12, 2023 3:53 pm

Аз като презентирам започвам винаги с решение на някъкъв проблем , съотвено клиента не го интересува как се постига в детайл защото никой нищо не разбира и без това.

Толкова ли е трудно да поставят слушателите в някаква ситуация сценарий в която се псува админстрацията и се даде решението как това ще изчезне?

ГЕРБ по коренно различен начин се рекламират - в момента в провинцията витае идеята, че ГЕРБ поне правеха нещо и , че всичко е в застой докато не се върнат.

Копейката иронично но е най-силен в социалните медии - постоянно видеа в youtube по всички правила за кликбейт - сигурно само от там от реклами изкарва достатъчно пари за да плати прословутата къща.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 12, 2023 7:22 pm

@RRSunknown много е популистко, да предложиш проблем и решение. :ninja:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Fri Apr 14, 2023 6:29 pm

„Сега ще живеем!“ – обича да казва гладното момченце, тупайки с крачета по усамотената пътека или през пустеещите ниви. Но храната съществува единствено във въображението му. Пшеницата е иззета изцяло в безмилостната кампания за реквизиране на зърното, поставила начало на ерата на масовите убийства в Европа. Годината е 1933 и Йосиф Сталин съзнателно обрича Съветска Украйна на глад. „Ще се срещнем отново под земята“ – казва млад съветски гражданин за съпругата си. Прав е. Разстрелват го след нея и ги погребват – двама от седемстотин хилядите жертви на Сталиновия Голям терор от 1937 и 1938 г.
Подгответе се за болшевишката кремълска диктатура.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Fri Apr 14, 2023 6:36 pm

Добре де, какъв точно беше смисълът да го изсипеш това сега?
Като Колди си, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Sat Apr 15, 2023 1:30 pm

Опитвам се да ви подготвя, какво предстои, разбирам че няма да се борите срещу кремълските слуги у нас, но информирания човек поне ще знае и разбира, какво се случва.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Sat Apr 15, 2023 3:13 pm

Наете ли фо? Тотена е американски трол, лично платен ако не от биден директно, то поне от приближен. Чейндж май майнд.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sat Apr 15, 2023 5:22 pm

трубадур wrote:
Sat Apr 15, 2023 3:13 pm
Наете ли фо? Тотена е американски трол, лично платен ако не от биден директно, то поне от приближен. Чейндж май майнд.
По скоро е платен от путин. Операция под дълбоко прикритие. Или просто е на 16 ... най-вероятното.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Tue Apr 18, 2023 3:09 pm

Няма да принизявам нивото въпреки, очевидните ви провокации, всеки си има глава на раменете и може да прецени сам.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Tue Apr 18, 2023 4:03 pm

#секисамсипреценя ftw

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Apr 18, 2023 4:14 pm

Първото нещо което ми излиза като напиша Totenkopf в google.
Аз си прецених вече.

https://bg.wikipedia.org/wiki/3-%D1%82% ... 0%BF%D1%84

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Apr 18, 2023 4:27 pm

На теория, този символ с това име се е ползвал от разни там хусари и лека кавалерия от време оно, доста преди който и да е от двамата мустакати диктатори да са били дори блян в очите на бащите си. Та едно време си рекох, benefit of the doubt and all that shit.

На практика, същият юзър ни поздрави за Нова година с призив да сме следвали завета на фюрера или нещо такова. Тъй че и аз си прецених, рипортнах и оттогава игнор.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Apr 18, 2023 4:53 pm

Има една опция Foes - преди малко я открих и върши чудеса. Скрива теста на постовете на "избраните" и спестява четене на стени от текст.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Tue Apr 18, 2023 6:00 pm

Аз рекламирам тая опция от колди насам, ма вие топлата вода.

btw, истерията с книжката на Телалов е покъртителна в момента... :devil:
https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/ ... 99316.html

Кака кури да не изостане, тая е толкоз гнусна твар, че дори сред наще политици изпъква.
https://www.dnes.bg/obrazovanie/2023/04 ... ova.566879
Last edited by Xellos on Tue Apr 18, 2023 6:08 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 14 guests