9-ти септември

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

9-ти септември

Post by Yan » Thu Sep 09, 2004 10:01 am

На който празнува, честито:)

За останалите интересно ми е кой какво мисли. Само моля без пенене, и без това цяла сутрин слушам малоумието на народните "избраници" :(
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 09, 2004 10:25 am

Дам, след като ми напомниха къв "празник" е днес, мисля тактично да замълча :р Не че ми пука достатъчно, че да плюя де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Thu Sep 09, 2004 10:29 am

Добра или лоша датата си е ДАТА! На вaше място бих направил един тематичен купон....

Майор Деянов - лице на победата!
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Thu Sep 09, 2004 11:06 am

Извинявайте за пененето, но датата, на която в една държава е наложен тоталитарен режим няма логически връзки в главата ми с думата "празник". Това по принцип. Ако говорим за България, то дайте да го празнуваме като Международен ден на жертвите на хитлерофашизма. И нищичко повече, ясно?
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Thu Sep 09, 2004 11:09 am

Не виждам какво има да му се плюе на 9-ти септември. Особено пък от хора като нас, които са хванали само последните години на комунистическия режим. Но това е много гадна тема и не би трябвало да я започваме въобще.
Както и да е днес празнувам двадесет и една години, откакто за първи път влязох в киносалон. Да ми е честито! Дядо ми ме заведе да гледам "Хан Аспарух", а аз се разревах и избягах от салона, защото реших, че ще се подпали. Нали имаше някакъв епизод, в който горяха едни големи огньове. Май беше при някакво нападение на хазарите - не си спомням вече. :oops:
Last edited by Regsa on Thu Sep 09, 2004 11:14 am, edited 1 time in total.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 09, 2004 11:10 am

Доста по-уърти празник, викам. Честито да ти е :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 09, 2004 11:11 am

Havelock Vetinari wrote:Извинявайте за пененето, но датата, на която в една държава е наложен тоталитарен режим няма логически връзки в главата ми с думата "празник".
Всъщност специално на 9-ти септември подобно нещо не се случва. Прави се държавен преврат. Въвежда се т.нар народна демокрация, която забележете не забранеява политическите партии или нещо подобно. Запазени са болшинството кадри, политически и военни. Доста годинки по-късно, когато вече има реална членска маса на комунистическата партия и са обучени приемници, може се говори за налагането на нещо.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 09, 2004 11:13 am

От друга страна дали поставяш, доста умишлено всъщност, началото на нещо, при това със сила, или се ражда самото нещо, няма ТВЪРДЕ голяма разлика. Ама и мен не ми се навлиза в тоя спор, нито имам историческите познания, нито верно някой от нас е достатъчно навътре в самата епоха, че да водим словесни двубои.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 09, 2004 11:14 am

Regsa wrote:Не виждам какво има да му се плюе на 9-ти септември. Особено пък от хора като нас, които са хванали само последните му години. Но това е много гадна тема и не би трябвало да я започваме въобще.
Аз я започнах защото се издразних от неадекватното поведение на наште любими депутати, които упорито се обвиняват в какво ли не и говорят глупости вместо да си вършат работата....
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 09, 2004 11:15 am

Ми що не? Требе с празнува как храбрите български партизани, сампожертвователно са саботирали лошата фашистка армия, чрез внимателно планирани и осъществени нападения над мандрите на България. Ако не знаете тоталния разгром на нацистите е дошъл от пресекналото снабдяване с българско бяло саламурено сирене.

Така - с простотията дотук. Истината е, че не мога да дам категорична преценка за тази дата поради простата причина, че огромно количество информация за нея е неизвестна. Не искам да омаловажам борбата на българските партизани, но наистина ли се получи онзи рай на земята за който те се бореха?

Който иска да празнува - Честито. Ние сме на всеки километър!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Sep 09, 2004 11:20 am

Което обаче не променя факта, че 9-ти воистина си е ден на държавен преврат, ако и да не забраняват веднага другите политически партии и само подготвят почвата това да се случи непосредствено след това... Не виждам какво общо имат депутатите, те по принцип си се пенявят и биха го правили по всякакъв друг възможен повод, дори да го нямаше 9 като празник. А пък това, че някои от нас са улучили само последните години на този период, с нищо не променя факта, че много други хора са изживели живота си през това време. На мен са ми противни всякакви празнувания на дати, които ознаменуват силовото налагане на нечие мнение над други хора, а сега да седнем и да се надъхваме колко по-добре сме си живели по онова време - мисля, че е несериозно от страна на млади и интелигентни хора, каквито се опитваме да бъдем, нали?
Само да допълня, за уточнение де, че никой още не е казал верно колко сме били добре тогава, последното ми изречение си е превантивна мярка, да знаете:Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Sep 09, 2004 11:42 am

Хех Марф, сходно на моето мнение за превратите. Ма един от НП-та спомена, че трябвало 10-ти ноември да дойде, че да се оправели нещата :) Пък то реално погледнато е абсолютно същото - пак преврат:)

Иначе за начина на живеене - ся когат Съветския съюз ти пуска яко безвъзмездни помощи всяка година верно може да има разлика в лайфстайла:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 09, 2004 11:50 am

Особенно в Беляне. Както и драстично се е променил живота на доста хора набедени за врагове на "Наоднътъ Властъ", от цялата ми рода по майчина линия само майка е успяла да завърши висше - и то защото е била най-малката и времената са попреминали. Другите ми лели и чичовци - приети във Вузовете и след това отпаднали по политически причини.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 09, 2004 11:52 am

Е, по тоя повод на дядо ми брат му са го и поразстреляли, нали, както и на едната ми прабаба братята, ма май отидох много назад. Да, и в нашта линия има доста изхвърляни от колежи поради политическа несъвместимост.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Sep 09, 2004 12:03 pm

Мда. Пък понеже дядо ми беше свещеник, познай майка ми как са я приели в университета:( Вуйчо ми, царство му небесно, успял по някакъв невероятен начин да се набута във Варненския ВИНС. С много голям зор:(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests