Kill La Kill

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Mar 07, 2014 11:43 am

Признавам че при все якия екшън и прочее, не ми пука чак толкова за героите колкото в TTGL, ма пък и не е казано че трябва да ми пука, за да е добър един наратив. Но KLK компенсира и с хумор, това е може би 4-то аниме на което съм се хилил толкова, просто е по - лековато като атмосфера.
alshu wrote:AlDim
Не е най-добрата творба на Хироюки Имайши.
Определено не е...обаче и на малкото човек трябва да се радва.

По-добре с този сериал отколкото съвсем без.
С нещо човек трябва да залъже глада си за епика, а "най-елитното" което в момента предлага аниме индустрията са драйфни като "Титаните" или "Джоджо".
This. Дори и да не е ултра-мега-гига шедьовъра, пак е оазис в пустиня. Не следя повечето ongoing неща, но и не виждам смисъл, половината са фенсървис лигни пълни с лолита или взели се насериозно шонени като SnK. От това което виджам в този форум единствените неща, което могат да ме изекфят от скорошните са Suisei no Gargantia, Space Dandy и Kill la Kill. Положението е такова, че съм спрял да търся mind-blowing анимета от съвременните и бих се радвал дори на просто окейни.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 07, 2014 2:31 pm

+1

Дам 21еп SO MUCH AWESOME Qtek!
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Mar 07, 2014 9:28 pm

alshu wrote:Това да го видя, няма да го повярвам... :P
Ма дори и да сте прави, значи тонове хипер-мега-ултра еднообразен спорт може да се поемат в неограничени количества, а относително по-свежите и разнообразни неща писват и не си заслужават следенето.
Много ме кефи как коментираш уверено някакви неща, които не си гледал. Това някак спира всякаква дискусия от раз.
Също особено ме радва как си вадиш заключението, че според мен KLK "не си заслужава следенето", при положение че 1. следя го и 2. съвсем изрично казах "много е як сериалът". Викам следващия път да ни спестиш тоя дразнещ булшит, за да се разбираме във форума.

Kill la Kill е много добър сериал, затова и го гледам всяка седмица (а аз от западането на анимето последните 10-тина години гледам доста малко нови неща). Единствено коментирам, че за разлика от други неща на Имаиши, това доста се е разминало с гениалността. Това не значи, че ти ритам играчката в калта.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 07, 2014 9:42 pm

някакви неща, които не си гледал. Това някак спира всякаква дискусия от раз
Кви неща не съм гледал, Иппо-то ли?
Видял съм поне епизод и от допълнителната информация, формата и дори част от хвалбите ви :lol: съм наясно, че няма да ми хареса...пък ти прави паралел между него и KLK-а...аз просто не съм съгласен, че такова сравнение наистина демонстрира каквото и да е било, щото все пак говорим за различни жанрове, контексти, традиции (а страшно мразя спортните такива) и пр.
а ни спестиш тоя дразнещ булшит
Ти пък от такава мижава опозиция, като моята ли се дразниш? :shock:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Mar 08, 2014 7:20 am

Абсолютно мога да правя сравнение. Едното ме кефи на макс. Другото по-малко. И двете са сериали, които могат да бъдат оценявани според общо качество, история, персонажи, визия, звук и т.н. Ипо е върхът в жанра си и то с много, така че доста малко неща от неговия или други жанрове могат да му се опрат. Това, че не намирам KLK да е на неговото ниво е съвсем в реда на нещата.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Mar 10, 2014 10:19 am

Kill la Kill ep. 21 - не знам за вас, но мен страшно ме изкефи как Рюко нарита задниците на всички. Нищо, че беше част от стратегия да я прецакат. Поне за малко имах чувството, че им го връща тъпкано. А и я какви готини панталони и бяха добавили към униформата. :lol: Гмуркането на Мако във вътрешността и беше гвоздеят на програмата и ме скъса от смях.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Mar 10, 2014 11:29 am

В онзи момент бях просто :shock: , след което :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 14, 2014 9:44 pm

Новият КЛК ми беше някак антиклимактичен, въпреки няколкото сцени с оувър 9000 фенсървис. И нямам предвид голотии тоя път. Имам предвид разни неща, които аз поне чакам от началото на тоя сериал. Като това да видим Рюко и Сатски как се бият рамо до рамо + разни диалози и изявления. И това, което стана най-накрая.

Мисля, че сега след като сетъпнаха квото имаше да сетъпват, следващите 3 епа трябва да са як и безкомпромисен екшън. И ако не са, ще се сърдя.

Ожидам да видя Ира и Мако заедно в битка! Може дори да ми се сбъдне желанието, а дотогава ще си гледам ей тая картинка от днешния епизод:
Spoiler: show
Image

Image

Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 14, 2014 10:25 pm

Перфектен в епизодеца бе :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 21, 2014 5:49 am

ДОБРЕ БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!! :metal: :metal: :metal:

Ох, остава само един епизод още, ненам какво ще правя без тва аниме. :cry:
Spoiler: show
Моите две любови...

Image
Image
Image

...и евентуалната любов между тях:
Image
Изумително е как във всеки епизод имаме по някой дребен покъртително мил Ира х Мако момент. :cry:
Ако ни оставят тоя шип да виси в нищото, ще съм адски бясна. То няма и логика да го оставят така, след като го сетъпват толкова грижливо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Mar 24, 2014 10:17 am

Kill la Kill ep. 23 - добро епизодче. Сега съобразих, че пашкулът ми напомня извънземната инвазия в Gundam 00 The Movie. Там имаше подобен, но беше от метал...и беше с размерите на Юпитер.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Mar 28, 2014 7:27 am

ОК свърши Kill La Kill, макар че майката на наш'те не беше особено интересн лошковец. Доста забавно over the top сериалче като цяло, но така и не ми стана любимо... 7.5-8/10 му давам някъде. Началото беше доста зарибяващо, средата беше meh, след това обратите се получиха страхотно, а краят беше умерено вдъхновен. За разлика от Gurren Lagann не мисля, че бих гледал целия сериал втори път.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 28, 2014 7:29 am

Ииииии... Studio Trigger тролна небрежно и двата враждуващи лагера (РюМако и ИраМако). :lol:
Spoiler: show
В момента Tumblr страда от объркани сигнали, щото фенгърлите не знаят да се радват ли, да не се ли радват... И в двата лагера има хора, които цвилят от възторг, че ОТП-то им е канон. Има и от другия вид - тея дето страдат, че ОТПто им не е канон. :lol:

Аз обаче си знам, че ИраМако е канон, граден грижливо в продължение на епизоди, до степен, че ни показва една от най-яките любовни истории в аниме въобще изобщо. А РюМако не разполага с никва романтична химия и феновете му явно не са гледали същото аниме, което съм гледала аз. :lol:

Image

Btw they DID pull a Kamina at the end.
Уроди.

Имаше няколко АДСКИ яки гледки и момента и един епохален Гамагори.
Spoiler: show
Image

Image
А мамчето е една от най-яките роли на Роми Паку - направи чудеса от иначе не кой знае колко интересния лошковец на сериала. Изобщо, сею подбора и войс актинга в тва аниме бяха жестоки, което е безкрайно важно при тея количества крещене. Вместо да ми надуят главата, тея крясъци са ме нахайпвали в продължение на седмици. Респект.

Бе като цяло анимето рутеше по сякви параграфи, ама ми остави едно такова усещане за припряност накрая. Тея дни ще го изгледам наново, за да видя по-добре пейснато ли ще ми се види при това положение. Дори с ръшнатите последни епизоди обаче, това безпрекословно е анимето на 2013-а и съм убедена, че и в 2014 няма да видим нещо, което да може да му се опре. Давам му 8.5/10, което ще закръгля на 9/10 на МАЛ. С което получава същата оценка като Гурен Лаган, макар че не е чак толкова добро като него. Но пък беше по-консистентно в качеството си за разлика от Лаган-а.

Чакам ново творчество от Имаиши. Тоя пич все едно ме познава и си прави аниметата специално за мен, ебаси...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 28, 2014 5:35 pm

Дааам свършииии, последния епизод все едно бяха натикали 2 в 1 ама ставаше. Нарежда се доста плътно след Гуурена по кефометър и се очертава единственото Яко за тази година май.

Гамагори си беше чист гуурен фейс :D
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 28, 2014 5:45 pm

Ganmangoori. :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests