HearthStone

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Tue Sep 22, 2015 10:00 pm

Ами истината е, че тряба да имаш карти, и освен това да ти идват. Истина е, че ако не си купиш, ще трябва да бичиш месеци за добри карти, а аз нямам време за това. Сега съм ранк 19, най-много с моите карти да го докарам до ранк 18. Тепърва крафтнах две от най-евтините - два секрета на мага.
Но гайдове, не съм чел и не искам. Освен това играта е твърде много ориентирана до късмет. Примерно аз последните дни съм играл около 40 игри, 5 пъти загубих на 1 живот и 1 път на две живот за опонента, и един път бих аз на едно живот.
Въобще не ми върви, таман вдигнах 28 лвл и ми подари карта дето я имам хиляда пъти - 1 дмг то алл миньонс.
Истината е, че трябва да се дадат към 500 евро, да си вземеш карти.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Tue Sep 22, 2015 10:35 pm

Като не искаш да играеш не играй никой не те кара насила ако не ти е забавно. Разбира се няма как да ти е забавно ако упорито отказваш да се научиш и те оунват всеки път.
Парадокс - не си чел никакви гайдове, не познаваш картите, термините и стратегиите но даваш експертно мнение ,че хем играта е на късмет хем ако налееш сериозна сума ще почнеш да мачкаш.

Това, че много от игрите ти приключват на 1 живот не е аргумент за късмет - аргумент е, че не си преценил кога да удариш за победа ако си допуснал да останеш на 1 живот значи си играл зле, ако си оставил противника на 1 значи не си преценил кога да удариш и си удрял безмислено надявайки се на късмет защото във всички декове и стратегии играта обикновено свършва с от 10 до 15-17 демидж изсипан наведнъж с много редки изключения. Късмета се проявява не от това играта да свърши на 1 живот за някой а още в началото - при раздаването на картите , респективно ако някой няма късмет изобщо се предава още на 3-4 ход.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Wed Sep 23, 2015 9:00 pm

Ами доста поизчистих грешките, даже с моя дек, бих няколко пъти меч декове със заучени стратегии. Освен това за моя дек и стил на игра е важно да почна първи, баланса ми с първи ход е много по-добър за втори ход е обратното.
Но наистина не знам защо отричаш огромният рандом елемент в играта, все пак имаш само 30 карти и не знаеш какво ще ти дойде, може да ти се подреди да ти дойдат само съпорт карти или само миньони и тогава не е добре, ще направя едно видео да видиш какви са ми картите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Thu Sep 24, 2015 8:39 am

Принципно не съм чувал за дек който да зависи от това дали почваш първи - дори с монетката има една идея предимство в някои ситуации. Иначе пусни си дека на шот - тогава ще мога да го коментирам.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Thu Sep 24, 2015 9:45 pm

RRSunknown wrote:Принципно не съм чувал за дек който да зависи от това дали почваш първи - дори с монетката има една идея предимство в някои ситуации. Иначе пусни си дека на шот - тогава ще мога да го коментирам.
Това са ми всички карти и дека на мага.
https://www.youtube.com/watch?v=YCqZ4daSVAo
ще продължавам, или с маг или с паладин.
По-рано, като играх с паладина, примерно към 5-6 рунд, така и не ми дойде миньон, имах 6-7 карти за надъхване на миньони, и нито един миньон:) и съответно загубих.
Тука, пък е скрийн на една от най големите ми победи:
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Fri Sep 25, 2015 7:51 pm

Дава ми че видеото е прайвът и нямам право да го гледам.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sat Oct 17, 2015 7:51 pm

Blizzard изтриха най-силното тесте в играта и се очаква голяма промяна в метата от другата седмица - ще се интересно дали ще изскочат нови тактики и карти пренебрегвани досега.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Sat Oct 17, 2015 11:37 pm

По скоро не. Изтриха само патрон warrior-а, най-много да се вдигне малко процента на контрол warrior-ите, друга промяна не очаквам.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sun Oct 18, 2015 11:03 am

А трябва да се очаква защото патроните бяха твърда контра на агро тактиките. Сега ще напъплят пак нови варианти на зуу, фейс хънтър и мек мейджа

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Sun Oct 18, 2015 3:31 pm

Че то и сега е пълно с mech mage, funter и демон зуу, поне на ранковете където се подвизавам.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sun Oct 18, 2015 5:05 pm

Явно нямаш късмет - в официалните класации за високите рангове са рядко срещани, на рангове от 10 до 16 пък аз не ги срещам изобщо.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Mon Oct 19, 2015 12:13 am

Явно да, аз цъкам м/у 10 и 15 ранк и ги виждам постоянно, за сметка на това почти не виждам друиди, авно зависи и с какъв дек играеш, ако се вярва на конспиративните постове.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Mon Oct 19, 2015 6:04 pm

на мен предстои още да видя секретен паладин (и то говоря за над 200 игри които съм играл след експанжъна)- падат ми се само мейджове, друиди и патрони - и шамани . В момента гравитирам около 12-13 ранк.
А играя равномерно с контролен воин, фрийз мейдж, хендлок, миддруид , мидхънтър, мидпаладин без секрети, мек мейдж и чат пат драгън прийст. И с патрона редовно играех но откак обявиха нърфа не съм го и пускал.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Mon Oct 19, 2015 8:24 pm

Човеек, тва е невъзможно, при мен сикрет паладина е най-често срещания противник, поне 1/4 от мачовете са срещу някакъв такъв. Играя почти само с мидрейндж хънтър и токен паладин.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sun Nov 08, 2015 4:46 pm

нов експанжън другата седмица -45 фиксирани карти, повечето изглеждат ташак но има и идейни - уви като че ли идейните клонят към агро стратегиите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests