HearthStone

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Mon Sep 07, 2015 10:31 pm

Mind control е стартова карта - не знам защо не си я отворил .

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Re: HearthStone

Post by Gribo » Tue Sep 08, 2015 2:43 pm

Сигурно не е играл достатъчно с прийст. Coldie, един съвет - следи новата free to play поредица на Trump - https://www.youtube.com/watch?v=mhJEWcC6cvU Започва от нулата преди няколко дена и качва по едно видео на ден, като идеята му е да стигне до легенда в рамките на месеца (предни пъти е успявал, но това беше преди повече от година и тогава имаше по-малък card pool). Засега играе priest, ама е казал, че този път няма да се ограничава до клас, тъй като му е по-трудна задачата.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Tue Sep 08, 2015 6:08 pm

Първият ден ме пускаше с/у такива с моите карти, баланса ми беше добър около 6 на две. Не знам защо следващите два дни започна да ме пуска с/у такива с много по силни карти, и просто ме пребиват, само 2-3ма успях да сваля под 10 живот. Имат карти, като дават +4 хелт само за 3 мана. Един ми изкара легендарен миньин с около 7/7 който всеки рунд вадеше някакви ненормални миньони, например единият беше 10/10. Нямам дори картата която дава таунт на миньон, нямам майнд контрол, нямам и тази която копира карти от противника, купил съм около 7-8 дека.
А гайдове, още не съм гледал, но май, ще се наложи.
Хубава е играта, но на първо място са картите, нямаш ли карти каквито и стратегии да мислиш, а и зависи как ще ти дойдат.
С маг играя, но май ще се ориентирам да видя друида, с тази изродска карта +8 хелт само за 3 мана.

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Re: HearthStone

Post by Gribo » Tue Sep 08, 2015 6:37 pm

Така, без да се засягаш, от поста ти мога да заключа, че нямаш почти никакъв опит с такъв тип игри. Бих те посъветвал към горната поредица да потърсиш и за видеотата Trump Teachings, в които той обяснява множество базови концепции, които са валидни за Hearthstone. Бих те посъветвал и да погледаш малко как играят популярните играчи (включително въпросния Тръмп), за да видиш отигравания, които те правят машинално, но на теб може и да ти е трудно да прецениш.

Не се заблуждавай, че на високите ранкове (около 20), на които играеш това, че някой има хубави карти, е основната причина да те бие. Играчите там са достатъчно слаби, за да можеш да ги победиш с добре конструирано тесте с базови карти, ако имаш по-добро разбиране на играта. Освен това трябва да вдигнеш десето ниво със съответния герой за да отключиш карти като Mind Control, те не се падат от бустери. Това може да го направиш и срещу компютърните опоненти. Хинт - картата, която ти дава 8 живот за три мана е слаба, не я играй.

Относно Pay 2 Win съображенията ти - можеш да ги избегнеш по два начина:

- Играй Арена - там всички са на едно дередже и играеш с каквото ти се падне и с каквото си драфтнал (първо най-добре погледай няколко арени, за да не се разочароваш веднага) и ползвай Cheat sheet за поредността на pick-овете (Hearth Arena например). Аз може да играя почти ексклузивно арена и да се считам за над средното ниво или дори доста приличен арена играч, ако не се лигавя и внимавам какво се случва, но въпреки това винаги си сверявам пиковете с Hearth Arena, като едва след това взимам решение коя карта да избера.

- има бюджетни тестета, които в момента са от най-силните във формата - потърси в гугъл за Face Hunter и Patron Warrior (особено Hunter-a). Zoo-lock aggro също е доста евтино да сглобиш, макар и да не е толкова силно като предните две.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Tue Sep 08, 2015 9:24 pm

не че нещо ама преди 2 дена един китаец стана трети на първенството на Азия с дек съставен само от начални карти (basic). А Коленто стана европейски шампион с дек с 800 дъст (половината от това колчиество получаваш само от базовите куести за игра срещу компютъра).

Иначе мсхемата е следната - ако в първия ден един купи карти а друг играе безплатно първия ще има някъкъв авантаж известно време но с напредването на времето този авантаж сериозно намаля по две причини
А) Дековете са само по 30 карти без значение колко си събрал в колекцията - единствените карти които имат значение са тези 30 които се играят в мача. Да разбира се ако имаш Огре за 8 мана а отреща ти Рагнарос ти си в дисадвантиж ако са едновременно на терен. Но в момента в който ти самия събереш дори 1 ценна 8 мана карта нямаш никакво предимство от това че си купил или събрал още 5 силни карти за 8 мана - няма как да ги включиш и изиграеш в дека си- те са излишни.
Б) имаш само 2 карти от вид в дека си и по една легендарна - всяка твоя трета карта която ти се е паднала е безмислена . Точката в която дори само с безплатна игра събираш 90% от всички карти е доста бърза. Всички останали карти ти дават леко предимство (но не решаващо) с много маргинални изключения в лицето на някои изключително специфичени карти около които да се завърти цялата стратегия.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Fri Sep 11, 2015 10:48 pm

Аз взех да поопрявам нещата, последните игри вадя по добър баланс, малко по добре си комбинирах тестето, но според мен въпроса не е толкова дали картите ти са начални а какво дават, засега нямам особено добри карти, а специално за 8 хелт, 3 мана е все пак това е мейджър друид картата, както примерно за мага е полиморфа. Не ми казвайте че 8 хелт за 3 мана не е добра карта:)
Стратегията е много важно, но все пак това е игра с карти, и много зависи какво, ще ти дойде. Примерно съм имал игри в които ми идват само съппорт карти на 90% и просто нищо не мога да направя.
А най-лудата ми игра беше в която един маг ме смъкна до 3 живот а той беше на 27, нямах никакви хийл карти не ми и дойдоха до края но ми дойдоха демидж и таунт карти а той остана на по една карта и за 3 рунда го смъкнах до 3, но в крайна сметка ме би с клас умението по 1 дмг:)
А иначе, ако някой може да ми обясни дисенчантинга какво дава и какво му е приложението, това още не ми е ясно.
А иначе опит с никакви подобни игри нямам. А и гайдове не съм гледал още.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Sat Sep 12, 2015 5:09 pm

Какво, ще ме посъветвате, класик или експанжън карти да си купувам?

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Re: HearthStone

Post by Gribo » Sat Sep 12, 2015 6:00 pm

Дизенчантването на карти ти дава определено количество дъст. С този дъст може да си правиш сам карти, които не са ти се падали от бустери (например rare, който ти се повтаря или не ти трябва, можеш да счупиш за 20 дъст. За да крафтнеш който и да е rare, ти трябват 100).

8 хелт за 3 мана клони към безполезно. Абсолютно несравнимо е с полиморф, което е много по-силна карта и въпреки това не се играе много-много, защото е бавна.

В началото е по-добре да отваряш класик бустери.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sat Sep 12, 2015 10:22 pm

coldie wrote:а специално за 8 хелт, 3 мана е все пак това е мейджър друид картата, както примерно за мага е полиморфа. Не ми казвайте че 8 хелт за 3 мана не е добра карта:)
Два коментара
1.healing touch e бейсик карта отключена за всички по 2 броя - няма как да я нямаш
2. Не само че не е мейджър а е една от по-слабите възможни карти - трейдваш я 1 срещу нула и губиш авантаж, (друида разчита сериозно на авантаж във всичките си стратегии). Не печелиш никакъв борд контрол, не римуваш нищо. Евентуално печелиш един ход време но друда за разлика от магьосничката не може да си позволи да протака играта докато му падне Win condition. Често срещана грешка на новобранците е да си въобразяват, че живота е най-важното нещо в играта. На практика обаче авантажа, темпото и борд контрола са важните неща и нищо тях не печелиш с healing touch . Единственото което става като я играеш е ,че изоставаш още повече по-горните показатели.


Полиморфа струва 4 мана и оставя 1/1 на борда. Защо не се играе много в момента- защото
А) вместо да я ползва срещу слаби и мид гейм миниъни можеш да ползваш файърбол който римува почти всичко с някои специални изключения, без да оставя 1/1 на борда и който може да бъде ползван и за финишър - тоест двойна функционалност,
Б) Разполагаш с флеймстрайк която може да премахне целия борд на противника от ърли и някои мид миниъни.
В) Картата Big game hunter която убива 90% от най-яките и скъпи миниъни и остава на борда със сериозен презънс от 4/2. Тоест на следващия ход противника трябва да я премахне с което трейдва 2 за 1 и губи авантаж.
Г) за четири мана в момента полиморф се бори за място в дека с карти като Piloted Shredder, Goblin blastmage, Fireball, Water elemental И т.н.
Д) В момента единствените 3 карти могат да бъдат доста неприятни потенциално ако нямаш специфично полиморф са Силванас при пълен твой бор, Old Sneed Shredder и Tirion - за всичко останало си има файърбол и big game hunter.




Ако термините авантаж, темпо и борд контрол не ти говорят нищо те съветвам да се ограмотиш :) има добри статии в нета например
http://www.hearthpwn.com/forums/hearths ... -advantage
иначе дълго ще те мачкат дори да си пълен с легендарни.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Mon Sep 14, 2015 4:40 pm

Защо все ми избира менюто "Worthly wepon" ? Защо не ми избира мод от другите опции?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Mon Sep 14, 2015 4:43 pm

RRSunknown wrote:
coldie wrote:а специално за 8 хелт, 3 мана е все пак това е мейджър друид картата, както примерно за мага е полиморфа. Не ми казвайте че 8 хелт за 3 мана не е добра карта:)
Два коментара
1.healing touch e бейсик карта отключена за всички по 2 броя - няма как да я нямаш
2. Не само че не е мейджър а е една от по-слабите възможни карти - трейдваш я 1 срещу нула и губиш авантаж, (друида разчита сериозно на авантаж във всичките си стратегии). Не печелиш никакъв борд контрол, не римуваш нищо. Евентуално печелиш един ход време но друда за разлика от магьосничката не може да си позволи да протака играта докато му падне Win condition. Често срещана грешка на новобранците е да си въобразяват, че живота е най-важното нещо в играта. На практика обаче авантажа, темпото и борд контрола са важните неща и нищо тях не печелиш с healing touch . Единственото което става като я играеш е ,че изоставаш още повече по-горните показатели.


Полиморфа струва 4 мана и оставя 1/1 на борда. Защо не се играе много в момента- защото
А) вместо да я ползва срещу слаби и мид гейм миниъни можеш да ползваш файърбол който римува почти всичко с някои специални изключения, без да оставя 1/1 на борда и който може да бъде ползван и за финишър - тоест двойна функционалност,
Б) Разполагаш с флеймстрайк която може да премахне целия борд на противника от ърли и някои мид миниъни.
В) Картата Big game hunter която убива 90% от най-яките и скъпи миниъни и остава на борда със сериозен презънс от 4/2. Тоест на следващия ход противника трябва да я премахне с което трейдва 2 за 1 и губи авантаж.
Г) за четири мана в момента полиморф се бори за място в дека с карти като Piloted Shredder, Goblin blastmage, Fireball, Water elemental И т.н.
Д) В момента единствените 3 карти могат да бъдат доста неприятни потенциално ако нямаш специфично полиморф са Силванас при пълен твой бор, Old Sneed Shredder и Tirion - за всичко останало си има файърбол и big game hunter.




Ако термините авантаж, темпо и борд контрол не ти говорят нищо те съветвам да се ограмотиш :) има добри статии в нета например
http://www.hearthpwn.com/forums/hearths ... -advantage
иначе дълго ще те мачкат дори да си пълен с легендарни.
Засега изграя предимно с друид, като карти слаба история. Една карта ми харесва - тази която унищожава миньон пои избор, не знам класова ли е, и как да я взема. И мисля, че беше малко мана. Освен това такива като тези по 3 дмг за едно мана, също нямам такива, колкото то до полиморф-а, мисля, че това е класова карта, т.е. само мага може да я има, а може и да греша. Да понятията нищо не ми говорят :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Mon Sep 14, 2015 9:44 pm

Ако им напишеш имената ще ти кажем дали си струват или не .

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Thu Sep 17, 2015 7:22 pm

В момента има куест watch friend play = 40 gold. IGN ми е kpetrov , ако има някой желаещ който ще играе сега и тази вечер да минем куеста.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Sat Sep 19, 2015 11:24 am

RRSunknown wrote:Ако им напишеш имената ще ти кажем дали си струват или не .
струва тя - според мен е една от най-силните карти - мисля, че се казва дедли шот - килва миньон по твой избор.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sat Sep 19, 2015 5:05 pm

Deadly shot е карта на хънтъра която "убива" миниън по случаен принцип.
Почти никой не я използва защото
А) зависиш изцяло от късмета
Б) не печелиш борд контрол
В) понякога да убиеш някой не е оферта защото му задействаш дедратъла.

Картата която наистина убива миниън по твой избор е Assasinate на роуга която също почти никой не я играе защото
А) за цена 5 си струва да убиеш само някой ценен
Б) не печелиш борд контрол
В) понякога да убиеш някой не е оферта защото му задействаш дедратъла.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests