Pacific Rim

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 18, 2013 8:53 pm

Сашко ходи да го гледа за втори път без мен оня ден, ма сега нещо ми се пригледал и на мен. Ще взема да изнасиля благоверния да потрети... Ама ще го гледаме в 2Д, че 3Дто ми разказа играта нещо. Буквално ми прилоша от него. И филмът успя да ме изкефи на макс со все вертигото и сичко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 18, 2013 10:51 pm

Мен второто ми гледане беше на 3D и при все, че ме изкефи идея повече от първото, не мисля, че е съществена разлика.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 19, 2013 6:34 am

Начи преди малко трети лица (приятелски) ми се обадиха да ме питат купила ли съм билетите за утре. Кфи билети бе??? :shock:

Оказа се, че он, благоверният, се разбрал с тях без да ми каже, да ходим утре да го гледаме заедно всичките. Ей са закупих билетите за въпросната прожекция. ЩЕ СЕ РАЗМАЖЕМ!!!

ПП. Приготвям си и кесийка за повръщане щото пак ще сме на 3D IMAX-a...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5257
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jul 19, 2013 10:41 am

На мен пък нищо ми нямаше от дигиталното 3D, както и от Iron Man 3...за разлика от Star Trek Into Darkness от който щяха да ми изтекат очите.
Пък трейлърите на последния, но гледани в друг салон, уж си бяха добре.
Подозирам, че става дума за различни настройки на машините, макар че работили там (на Стамболийски) ми твърдят, че нямало разлика.

:neutral:

IMAX-а (пак там) ме изморява най-много, затова го избягвам.

Amelia, на какво го гледахте първия път?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Jul 19, 2013 10:50 am

alshu wrote:На мен пък нищо ми нямаше от дигиталното 3D, както и от Iron Man 3...за разлика от Star Trek Into Darkness от който щяха да ми изтекат очите.
Пък трейлърите на последния, но гледани в друг салон, уж си бяха добре.
Подозирам, че става дума за различни настройки на машините, макар че работили там (на Стамболийски) ми твърдят, че нямало разлика.

:neutral:

IMAX-а (пак там) ме изморява най-много, затова го избягвам.

Amelia, на какво го гледахте първия път?
Бтв, от всички кина, които съм посещавал в София, 3D-то в Арената на България Мол-а ми се струва най-добро. И аз нямам представа за някакво калибриране ли става въпрос, но там винаги се чувствам много добре... а и звукът е размазващ.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 19, 2013 10:58 am

Само аз ли никога не съм изпитвал дискомфорт от кое да е 3Д, дори онова най-началното супер гнусно, дето постоянно вадеше предмети от екрана, да ти бъркат в очите?
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jul 19, 2013 11:16 am

Аз съм изпитвал дискомфорт за около 15-тина минути, като гледах 3D за първи път. От тогава единствено се нервирам, че 99% от 3D прожекциите, поне при нас на Cinema City са едно 20% по-тъмни, от стандартните. За щастие при Pacific Rim това го нямаше, но пък не беше разпънат на целия екран, щото нали не може всичко да е перфектно.

Като ходя пак утре или в Неделя, ще искам да ми обяснят защо е такава резолюцията.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1948
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Jul 19, 2013 11:20 am

И аз съм така, никога не ми е пречело 3d-то по никакъв начин(лека отметка, издразниха ме доста lans-flare-овете и експлозиите от трейлъра на ST Into darkness, но не на физическо ниво, просто не бяха приятни за гледане). А онова началното е мега яко. Супер му се накефих като ходих на Пасифик Рим-а(тва ми беше първия IMAX, и то на рд-то на брат ми, кво да кажа, best bd party ever :D ).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5257
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jul 19, 2013 11:58 am

Това е, щото сте нечувствителни :lol: :lol: :lol:.

(Бъзик де.)

Или просто нямате проблеми със зрението...ето аз имам астигматизъм (но още не съм се стегнал да си поръчам очила) и оплакванията ми са - напрежение/умора на очите, сълзене.
Никога не ми се е случвало, чак да ме боли глава или да ми се е повръща.

А иначе самотно 3D си има досадни кусури - неподходящ употреба от страна на авторите, грозна форма на фалшивите 3D обекти, лоша интеграция на специалните ефекти, насичане, ghost images (заради несъвършеното филтриране) и т.н.

А и признайте, че когато камерата премести фокуса от един персонаж на друг усещането не е много приятно. :?

Pacific Rim е от малкото филми, в които смятам че употребата на 3D е подходяща.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 19, 2013 6:15 pm

Аз имам едно око по-увредено от другото след оптичен неврит. Те и двете изкараха неврит, де, ама лявото си го отнесе повече и виждам малко по-зле с него - по-бледи цветове, малко по-лоша картина като цяло. Четенето с него е малко по-трудно и т.н. Разликата е малка, ама явно има ефект при 3Дто. Досега само от Хобитът не съм кръстосвала очите, дето е с тая новата технология с многото кадри. Освен това съм с цайси и като нанижа и ВТОРИЯ чифт отгоре, вече става тегаво - все едно съм с някъв средновековен апарат за изтезаване, закачен на носа и ушите. Тежат, разместват се и т.н. Много е досадно.
Иначе 3Дто на Пасифик Рим е доста добро. Обикновено има доста повече разфокусиране и размазване при смяна на далечен с близък кадър или при бързо движение на камерата. Така екшънът е напълно непоносим. Примерно като гледах Оз имаше един момент, в който ни въртяха камерата, за да видим красотата на приказната земя. Еми аз лично нищо не видях, за вас не знам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jul 19, 2013 9:44 pm

Основният проблем е безумният ghosting, който убива всички сцени с повече движение на камерата. Единствено Хобитът засега показа решение на проблема с вдигането на фреймрейта, макар че и това си има странен ефект.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jul 19, 2013 9:53 pm

Аз пък имах проблеми с Хобита, а с Pacific Rim и Гетсби - не, пък при нас вече всички ЗД филми са с RealD3D.
Edit: Уау, страшно много известни личности са скъсали да хвалят филма, преди премиерата. Защо не събра повече пари в Америка тогава? :roll: Сега чакаме да излезе ДВД-то... :mrgreen:

http://www.ibtimes.co.uk/articles/48698 ... t-sing.htm

Took my Clarion Class to see a preview of Pacific Rim. We stumbled out happy from the adrenaline rush of a perfect monsters v robots film.

— Neil Gaiman (@neilhimself) July 5, 2013

Holy Toho. Guillermo just kaiju'd my eyeballs.

— edgarwright (@edgarwright) July 4, 2013

Но Хидео Коджима го е казал най - добре: Pacific Rim is the ultimate otaku film that all of us had always been waiting for. Who are you, if you are Japanese and won't watch this? Заместете Japanese с geek. :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jul 19, 2013 10:44 pm

Аз си мисля, че с тоя хайп няма начин да не е стабилен в бокс офиса поне още 1 седмица.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 19, 2013 11:14 pm

Аз се надявам всъщност сега да има силен уикенд, щото виделите го ходят насам-натам, пищят от възторг и му бичат ебаси рекламата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 19, 2013 11:30 pm

Да, ако има филм последните години, който заслужава да стане култов и да набере скорост втория си уикенд, това определено е този :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 4 guests