PC Games for Gamepads/Controllers?

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jan 23, 2014 8:31 pm

Слава богу! А в самата поредица оправят ли се нататък контролите? :?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 23, 2014 8:45 pm

Не, но май стават по-зле (за справкa - виж Blood Omen 2). :lol:
Някъде между Devil May Cry и God of War Legacy of Kain поредицата се превърна в антикварен продукт. Играе се, но механиката е мега изостанала. Defiance се опита да крадне малко от DMC, но беше too little too late.

Яки игри в този под-жанр на екшън адвенчърите, които можеш да цъкаш на PC, са DMC 4 (3 е много ужасна версия, та пропусни), DmC: Devil May Cry, Metal Gear Rising, Darksiders, Prince of Persia и неостаряващата заради уникалността си Blade of Darkness. Последната не е правена за контролер обаче.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jan 23, 2014 9:03 pm

Геймплеят и контролите са читави само в първия Blood Omen :mrgreen: Но тази поредица и иконична най-вече с историята и героите си, отколкото с нещо друго, и не че съм играл DMC, но God of War е вселени надолу в това отношение.
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jan 23, 2014 9:36 pm

Е, на DMC и GoW въобще не им дреме толкова за историята. И все пак Legacy of Kain поредицата не би ми влязла в топ 10 класация за история наред с Bioshock, Red Dead Redemption, Deus Ex, Grim Fandango, Planescape Torment и т.н...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jan 23, 2014 10:35 pm

Не знам, на мен поне ми импонира повече от изброените, изкл. Тормент. Но то това вече не подлежи на дискусия май.
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jan 23, 2014 11:02 pm

Ще се напъна да я преджапам заради историята тогава. :mrgreen: Dark Souls също май има някаква история, ма май трябва да си я търсиш сам.
А Blade of Darkness я имам в ГОГ, пробвах я и я изтрих, щото не знаех че сейв бутона е в Options поради някаква причина и мислех че трябва като първия Hitman да минаваш целите нива наведнъж. Иначе определено комбата е един от най - добрите които съм виждал в PC игра. Darksiders ги имам в Стийм и са две от игрите заради които си взех пад, новия DMC също изглежда гот и ще го пробвам по - нататък, а MGR ме спечели за каузата с това клипче - http://www.youtube.com/watch?v=PYPjkmCxurY. :lol:
И се надявам, напразно най - вероятно, покрай тия портове на стари конзолни игри (Enslaved, RE4) да портнат и Байонета...
П.П. Като говорим за игри за геймпад за PC, Onimusha 3 добра ли е?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Jan 24, 2014 6:05 am

Onimusha поредицата е скука и остаря много бързо.
Не знам, на мен поне ми импонира повече от изброените, изкл. Тормент. Но то това вече не подлежи на дискусия май.
Ако се абстрахираме от личните предпочитания, смятам че историята на Soul Reaver-ите всъщност има доста кусури. Всъщност сюжетът е доста елементарен въпреки готините идеи. Едно време ме впечатли повече като бях млад и зелен, но при наскорошното ми преиграване, нито беше някакъв шедьовър на тайм травъл фентъзито, нито имаше особена дълбочина на персонажите. Разиел даже ме дразнеше лекичко с предвидимостта и първосигналността си. Кейн може би е малко по-интересен, но той пък е прекалено превзет, за да му се израдвам повече.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 23 guests