Legend of the Galactic Heroes *SPOILERS*

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 21, 2013 10:29 am

Напреднах още 5 серийки.
Интересно е...жалкото обаче е, че ни занимават с миналото на Reinhard и Siegfried...както подсказа и OP-то.
Каката на Reinhard ми е страшно антипатична, пък е главен двигател на амбицията му да стане кайзер. :(
Тук-таме има някои прекалени реакции или дървени диалози в стил Tytania, което пак е сред нещата, които се очакваха. :lol:

Общо взето има достатъчно redeeming качества, а и обещанията за бъдещ развитие правят "Легендата" достатъчно приятна за гледане.

Wenli няма нужда да ми го хвалиш. Аз едва ли не следя поредицата, за да гледам как вечно успява да подложи крак на империята въпреки, че собствените му хора го поставя невъзможни ситуации... :lol:
(И знам какво става нататък с него, наспойлих се по случайност.)
инфодъмповете тук са епични
Всъщност ги споменах само заради разсъжденията за приликите с Бараяр. Принципно нямам нищо против тях, ако са правилно употребени...а тук засега са...
Пак казвам - не разбирам от тея неща
То и аз не разбирам от тактика и стратегия ама разни изрази от типа "дадоха ти лявото крило, това е силна позиция" може да имат някакъв исторически смисъл, но в космоса, където всичко е 3D ми звучат странно.
А и примерно превземането на Iserlohn от Rosen Ritter-те изглеждаше доста смехотворно (особено, като почнаха да се секат с брадви :lol:).
Съгласи се, че сцената не крещи "реализъм", дори да не си изкарала и един ден в казарма.
OK, тук трябва да приемем, че "Рицарите" са се промъкнали някак покрай евентуално безбройните системи за сигурност и множество check point-ове, защото това им е работата и те я владеят перфектно.

Това не е проблем на ниво сюжет, а просто демонстрация, че заглавието не гони реализъм. Нито на тактическо, нито на стратегическо ниво. Всички конкретни военни действия са леко замъглени и условни. Такава е идеята на автора.
На мен това ми харесва много.
За жалост ефектът се проваля, когато задълбае в спомените или настоящите преживявания на някой от героите (те обикновено са прекалено експресивни).
Затова харесвам филма повече.
в случая особеностите в конкретната част на космоса
В зависимост дали е по-нащърбен или по-хлъзгав :lol:
Шегичка де, разбирам какво имаш в предвид, а и такива неща са традиция за японците (за справка SBYamato 1974 - там какви безумия по темата има, не е истина).
За анимацията - няма как
То и аз не твърдя, че е имало друг начин, но не мога да не я спомена.
а не некви извращения с пембени коси и финтифлюшки по дрехите
Въпрос на вкус.
Аз харесвам и едното и нито другото, стига да са красиво изпълнени и да съответстват на останалия стил...а не примерно да имаме genki loli със зелена коса и къса поличка, насред хора облечени като крепостни селяни...
Ето откъде била пост-таймскиповата простотия на Гинтама
Аз схванах референцията, защото бях гледал филма, а и дисковете със сериите вече беряха прах в един кашон в килера.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 21, 2013 5:31 pm

Дааа, каката на Райнхард и аз не мога да я понасям. Как да е - нататък изчезва и почти не ни занимават с нея, а и мисля че си минал през най-неприятното и лигаво от миналото на Райнхард, поне в ОВАта (в Гайдените има още). Малко му е идиотска мотивацията, ама и по-тъпи съм виждала, а и добре му се връзва с цялостния характер и това, което прави нататък. Аз и Райнхард много го обичам - бе и двамата с Янг са страхотно развити, мисля.

Между другото и Райнхард е имал моменти като тея на Янг, в които много му се пречкат. Те са в Гайдените обаче - там ни го показват как се издига в йерархията, щото в ОВАта вече е бая високо в нея и има достатъчно власт, за да не се занимава с разни лекета постоянно. Обаче демократите верно не знаят как да си ползват кадърните кадри. Някак състоянието на демократичната република ми наподобяваше тъжно много това в България през половината време. А и в други страни, в които демокрацията понастоящем не прилича на нищо вече.

За брадвите - така и не разбрах що ги ползват. В началото мислех, че е за да избегнат активиране на онея етерни частици дето правят голям взрив (забравих как им викат) или щото не искат да се стрелят с лазери, за да не пробият стените на космическия кораб и да го разхерметизират, убивайки не само врага, но и себе си в процеса. Ама нататък имаше битки, в които врага стреля по тях, така че не е заради стената. Има още едно евентуално обяснение - някъде казаха, че по време на тая 150 годишна война двете страни взаимно си контрират технологиите до няква степен дето прави тея технологии неизползваеми вече. И са стигнали до ниво, в което за наземните битки ползват кучета и гълъби като преди 1000 години. Та защитните им костюми отразяват лазера в няква степен - може да са от специална материя, която да се справя с разни електромагнитни лъчения, ама да не издържат на механиката на добрата стара брадва. :lol:

За тактиката и 3Д космоса - не винаги е такъв. От време на време има разни астероиди, гравитационни полета от черни дупки или звезди, слънчеви ветрове и т.н., които им ограничават терена. Имат и някви навигационни коридори, през които уорпват насам-натам. Т.е. не могат да карат спокойно из целия вакуум там. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 22, 2013 10:15 am

защитните им костюми отразяват лазера в няква степен
Да ама ги видях да използват граната, която не я спира никакви костюми. Какъв е проблемът да се направи оръжие, които използва насочено лъчение на същите частици?
Брадвите може да имат някакъв смисъл, но някак ми изглеждат неудобни...ако примерно ползваха нещо, като индианските томахавки (евентуално сгъваеми, за да могат да се носят скрити).
специална материя, която да се справя с разни електромагнитни лъчения, ама да не издържат на механиката на добрата стара брадва
Пък тогава да се стрелят с дартове и стрели...8-)
астероиди, гравитационни полета от черни дупки или звезди, слънчеви ветрове
Ъхъ, това имах в предвид под "нащърбен космос".

астероиди - единичен едва ли би представлявал опасност за космически флот (все едно морска флотилия да се сблъска с остров), а в така наречените астероидни пояси разстоянията са толкова големи, че може да отличиш другите астероиди от звездите само чрез телескоп (май единствената фантастика, която го отразява вярно е "Пирати от астероидите" на Азимов).
черни дупки - четох статия, че гравитационното привличане на една черна дупка е аналогично на звезда - т.е. кораб може да я избегне по същия начин...а това, че във литературата я ползват, като аналог на морски маелстрьом не е коректно...
слънчеви ветрове - аре ся, дори да приемем, че може някак да повлияе, пътуващите в космоса трябва прекрасно да се научили да се справят с него и да го компенсират.

Като говорим за реализъм, май във филма добре бяха се възползвали от променливите условия в атмосферата на газов гигант.
Имат и някви навигационни коридори
Да, в info dump-а споменаха за тях.
Би било добре ако са ги обяснили нататък, защото са ключов момент в какви условия се развива войната и как изглежда стратегията и.

Примерно в Бараяр тези "коридори" зависеха от структурата на Wormhole Nexus-а.


Та какъв ми е пойнта тук - авторът не ги е използвал сериозно всичките тези елементи. Просто ги е сложил защото го кефят и ги е набъркал в история.

Повечето от тях са space opera традиции, анимета не падат по-назад в употребата им: масови примери в Uchuu Senkan Yamato и Uchuusen Sagittarius.
(За Cross/Banner Of Space не помня...те са ми свързани с някакви безкрайни стратегически тиради или пък с неща нямащи нищо общо с космос и битки.)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 22, 2013 2:55 pm

Кво имаш предвид под "граната"? Ако е няква обикновена - там те смачква механично ударната вълна, не те убива лъчение. Та отразяващ костюм няма да ти помогне много. А томахавките са твърде малки и не могат да пробият броня - щото колкото и да е, тоя костюм бронира до няква степен. Те затва ползват някви брадвища, все едно изкарани от европейското средновековие. :lol:

За астероидите - има разни астеродини пояси - не помня единични астероиди. И там астероидите бяха бая нагъсто. Не знам доколко е достоверно това. За останалото - те знаят как да се справят с гравитационните полета и слънчевите ветрове - просто казвам, че трябва да ги взимат предвид като си измислят тактиките, което е яко. Уормхоловете са обяснени нататък - по-прозаично им е обяснението, обаче пак ми допада. Изобщо, няква мисъл е вкарана във всичко и може да се намери обяснение дори за по-идиотските наглед неща.

Бе трябва да го погледна тва Ямато - започва да ми звучи все по-обещаващо. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 22, 2013 4:02 pm

Кво имаш предвид под "граната"?
Ми хвърлиха там нещо и то гръмна със странен блясък. Атакуваните измънкаха псевдо sci-fi название, което не запомних...не обърнах особено внимание...май за осколки и картеч се ползват заредени частици...
А томахавките са твърде малки
Зависи от томахавката, пък и тя с късото си острие, в което е концентрирана тежестта, е по-подходяща за пробиване на брони (както примерно стрелите със стоманен наконечник, които могат спокойно да пробият рицарска броня) вместо тези тук, които са с дълго и закривено острие.
Томахавката е добра и за хвърляне.

Доколкото имам спомени за средновековни бойни брадви и алебарди, всичките са големи и тежки.
(по-големи от твоите "брадвища" и се държат с две ръце)
Размерът тук ми напомнят повече за разни бухалки с шипове, боздугани и онази джаджа с топката и веригата.
(Признавам малко неудобни за носене под униформата :lol:)
Не знам доколко е достоверно това.
Четох изрична статия по темата...в някакъв nerd-ски сайт, като io9. Има го и описанието в споменатата книга на Азимов.

Иначе и аз не съм летял между Марс и Юпитер или да кажем отвъд Плутон в Kuipers Belt дето нещата били доста по-нагъсто (в астрономически смисъл) и било фрашкано с кометообразни тела.
Бе трябва да го погледна тва Ямато
То е в друг жанр - приключенски.
Дъртите серии могат да ти се видят прекалено примитивни (мен това ме кефеше). Новият римейк е готин, пооправили са му астрономията и има много повече имперска политика, униформи, паради и Зиг Хайл (или както е там на Гамиласки), но още излиза под формата на OVA (14 серии до сега, от 26).
Същите серии щели да тръгнат и по ТВ...дори четох май тази година...но не виждам официална информация.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Mar 22, 2013 4:52 pm

За астероидите - да, alshu е прав, дори и между Марс и Юпитер са много, много нарядко, съвсем не като в повечето научнофантастични филми. А в Kuiper belt са още по-нарядко - той е с един порядък по-широк :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 22, 2013 5:13 pm

Е, то не аз съм прав, а сорсовете... :o

За Kuiper belt-а дори се обърках...казах, че е по-гъст...а той съдържа повече маса...но разпръсната на огромно разстояние...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 22, 2013 7:47 pm

Значи тва за гранатата - може преди това да са освободили във въздуха от онея запалителни частици - зефир ли им викаха, кво ли... Те се активират с разни електромагнитни лъчения май. И доколкото си спомням ги ползваха като щурмуваха Изерлон.

За астероидите - ненам... Ако са резултат от сравнително наскоро разбила се планета или спътник, може и да са нагъсто ебентуално? Май в един от атсероидните пояси коментираха нещо по тоя повод. Беш ли му майката...

Бтв, ей тоя сайт има разно инфо за ЛОГХ - там човек може да почете за разни технологии (ма написаното не е никак изчерпателно, както и в сериала не е изчерпателно това дето ни показват). Ама сайтът е ценен с други неща - хронология, списък на използвани класически произведения в различните епизоди (с тайминг) и т.н.
http://gineipaedia.com/wiki/Portal:Main

алшу обади се като излезе цялото Ямато да го погледна. Аз с олдскуула нямам проблем пер се, ама невинаги ми харесва. Трябва да тествам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Mar 25, 2013 11:25 am

За "брадвищата".

Amelia, тези брадви, не били като онези...

Попаднах на брадвите, за каквито говореше по-горе.
Те са големи и се държат с две ръце. (Май империята ползва двуостри, а Алианса алебарди.)
Аз говорех за едни доста по-дребни, които Rosen Ritter-те използваха при промъкването в Iserlohn. Те ми изглеждат абсолютно непрактични. (без да съм експерт по хладните оръжия)

Иначе се дотъркалях до 24-ти епизод.
Е, както казах - има много любопитни неща, но има и глупости. Отвличането на каката, драмата която се случи, когато Алианса раздаде храна на фермерите, а после им иззе и резерви, но най ме дразнят масовите самоубийства сред офицерите на Алианса.
Каква чест при тях бе, нали са капиталисти и демократи - рационални хора?
Знаят че вината не е тяхна и сега най-важното е да оцелеят.

Абе, всеки пък когато шоуто го избие на дълбоки и силни чувства, следват смехотворно неадекватни сцени на които не мога да повярвам. Като историята с онзи висок червенокос пич (с голямата брадва), дето Райнхард го пусна (идея на Оберщайн), за да може собствените му хора да го утрепат заради подозренията в предателство.

Случи се и един-два пъти да преместят фокуса от интересни политически събития, към напълно ненужни детайли от живота на персонажи, които така или иначе ги убиват по-късно.
(Никакви там plot point-ове.)

Райнхард някак ми стана по-симпатичен. Преди беше почти безчувствена стратегическа машина, сега почна да си изтървава нервите. Колкото и да е странно, така го харесвам повече.
Не че няма леки неадекватности в образа му.
В един момент не му пука за цивилното население, а във следващия изведнъж се загрижи...де да знам...закъсняло хуманизиране от страна на автора?

Оберщайн отнася цялата ми любов към LOTGH. Имам слабост към по-дребни злодейчета, които се присламчват към по-големи и успяват да вършат безобразия от тяхно име :twisted: :twisted: :twisted: .

Akira Kamiya се включи мощно към каста също в ролята на дребен, но симпатичен злодей (Bagdash)...но с гласа на Kogoro Mouri, а не на стандартния Ryo Saeba.

Съгласен съм, че сеютата са все известни (май чух и Umibozo, ама не ми се проверява всичко) и че играят убийствено.

Да видим как ще се развие нататък. Доминионът (воден лично от Лекс Лутър :lol:) и действията на агентите от Земята ми изглеждат обещаващо.
Last edited by alshu on Tue Mar 26, 2013 7:56 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Mar 25, 2013 7:26 pm

Не ги помня кви брадви ползваха в Изерлон. Там може да са взели по-малки, щото да ги скрият по-лесно - нали инфилтрираха крепостта с измама.

С каката квото и да се случи, все е досадно - никак не я харесвам тая жена. Подозирам, че нямаше да ми е толкова неприятна, ако не говореше с този ужасно гнусен превзет бабешки глас. А иначе онова с храната и фермерите си беше съвсем ок като идея, само да не ни го бяха представили под формата на плиткоумна мелодрама с някъв чиляк, дето цял живот си мечтал да намери необитаема планета да си сее разни неща по нея и фермерската щерка, дето се заби с него. Та да, понамирват се и такива глупости от време на време, ама като цяло е доста добре.

За масовите самоубийства в армията - казах ти, че много самурайски го раздават. :lol: Японци, кво да ги правиш? Ама донякъде кефи - няква романтична мъжественост лъха от цялото това нещо, а ЛОГХ като цяло е пребозало с идеализма на моменти, така че му тичка. Като цяло, и в двете армии има разни страхливи боклуци, ама има и от типа командири дето са склонни към харакири. Търпят се в общи линии.

Оберщайн ми е един от любимците! Не бих го нарекла злодей (истинските злодеи в това аниме са малко), просто е тотално безкомпромисен за някои неща, ма като цяло работи за общото благо. И всички го мразят - аз затова си го обичам, щото ми е жал. Стигна ли дотам, дето прибра някво старо псе да си го гледа и храни с варено пилешко месо? Култ!
И като дизайн ме кефи с тея фини черти на лицето, супер студените сини очи и двата бели кичура в бретона.

Image
:drool: :drool:

Бтв, дай пример с ненужни детайли за живота на персонажи, дето си взимат. Понякога ни дават доста инфо за някви ключови за момента персонажи (те може и да са краткоживущи и пак да са ключови), ама не помня чак пък фокус на важни политически събития да се е измествал. Има и моменти, в които нещо дребно и наглед незначително, което се случва сега, има последствия 50 епа по-късно. Та затва питам, че не мога да се сетя за някви значителни простъпки на анимето в тая посока.

Райнхард е много нервна личност поначало, ама то като се е хванал на тва хоро, няма как да живее спокойно. Той и не може, щото му става скучно. Ще го видиш нататък - доволно емоционална твар е и е просто прекрасен с всичките си съвършенства и несъвършенства. Гайдените му доизграждат образа, въпреки много тъпите сюжети в тях. Но трябваше да ги видя тях, за да ми стане по-достоверно това, че Кирхиайс е толкова значителен за него, колкото се опитват да ни го изкарат в ОВАта.
Иначе него винаги са ни го обрисували като харизматичния строг, но справедлив владетел, който държи всичко в стоманена десница с нанизана отгоре й кадифена ръкавица, та не знам къде се е случило това да не му пука за населението. Имаш предвид може би дето реши да им вземат храната? Нали идеята там беше олигофрените от Алианса да дойдат да ги хранят - не е като Райнхард да е убил цивилните там собственоръчно. Да не говорим, че дребните жертви по време на тая цялата калимера бледнеят пред изродщината, дето Оберщайн му сипа с неутронната бомба над оная планета.

На мен Земляните са ми най-досадното нещо в цялото аниме, наред с каката на Райнхард. Някви изтрещели илюминати, дето не виждам как биха могли наистина да свършат всичките злосторства, които свършиха.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Mar 26, 2013 8:52 am

казах ти, че много самурайски го раздават
Да де, ама не са самураи...от имперците бих го очаквал, защото уж са благородници...
Ама донякъде кефи - няква романтична мъжественост лъха от цялото това нещо
Пффф.
Не бих го нарекла злодей
Дааа бе...и не ревнува Рейнхард, нали...
дето прибра някво старо псе да си го гледа и храни с варено пилешко месо
Не съм стигнал, но това може да го пишеш към излишните детайли.
дай пример
Моля, със собствените ти думи -
само да не ни го бяха представили под формата на плиткоумна мелодрама с някъв чиляк, дето цял живот си мечтал да намери необитаема планета да си сее разни неща по нея и фермерската щерка, дето се заби с него
Райнхард е много нервна личност поначало
За мен не беше толкова очевидно. Фръцкаше, като примадона, когато му беше скучно...но от един момент нататък почна да си изтървава нервите в грешни моменти и да допуска дребни грешки...и въобще да се държи малко по-човешки.
Имаш предвид може би дето реши да им вземат храната? Нали идеята там беше олигофрените от Алианса да дойдат да ги хранят - не е като Райнхард да е убил цивилните там собственоръчно.
1. Както и да го погледнеш, той ги остави на произвола на Алианса...който може да реши да не ги храни въобще.
2. Ако му пукаше за тях, нямаше да използва такава тактика.
3. Нямам проблем с това де не му пука за пейзаните, но пък при ядрената атака изведнъж се оказа че му пука...точно тази атака му докара много по-големи тактически и политически предимства...
Разбирам да беше казал "Това е излишно разхищение на имперски ресурси!" ама - цъ.
Та хайде да решат, пука ли му или не.
С други думи очовечавайки (за което писах по-горе) са прекалили и някак не съответства на предишния му образ.
дребните жертви по време на тая цялата калимера
Дребни, големи...дали ще умрат от глад или радиация...щом е готов да ги ползва за пушечно месо, значи не трябва да му пука и от мащаба, стига да е на далавера.
не помня чак пък фокус на важни политически събития да се е измествал
Ми примерно претупаха как се организира опозицията срещу Райнхард или как Рицарите на розата превзеха не-знам-коя-си планета от "Освободителите", за да ни покажат...не помня вече какво, но не беше важно хич...
С други думи, не ми излизай с "Анимето е перфектно и всичко се случва с дълбок смисъл. Абсолютно всеки персонаж е важен.".
Ако държиш, ще взема да следя сериозно точно за такива моменти и като срещна ще ги изложа тук.
На мен Земляните са ми най-досадното нещо
И кво, едно от най-обещаващите неща се оказва скука така ли?
Бре да му се не види.
неутронната бомба
Не са неутронни бомби. Бяха си стандартни термоядрени...иначе нямаше да има такива разрушения... 8-)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 26, 2013 4:42 pm

Анимето бтв си е доволно добро и чудесно обмислено, а ти търсиш под вола теле, щото аз много го хвалих тука и ти или си почнал да очакваш твърде много или ми връщаш за всичкото оплюване от моя страна на анимета, които ти харесваш. :lol:

А от тоя пример:
Ми примерно претупаха как се организира опозицията срещу Райнхард или как Рицарите на розата превзеха не-знам-коя-си планета от "Освободителите", за да ни покажат...не помня вече какво, но не беше важно хич...
нищо не разбрах. :lol:
Ква опозиция? Тея около Брауншвайг и Литенхайм? Липщад-ци ли? Закво е важно да гледаме как се събират некви 3500 аристократи-рандъмляци? Това дето ни показаха от тях е повече от достатъчно, мисля. За там е важно да видим колко са прости повечето аристократи и как сред тях има и 1-2-ма свестни, като Фаренхайт и Меркац. Дълбоко няма нужда да ми навлизат в детайли - то човек може да направи цял сериал само от това, ма то си е нормално за ЛОГХ, където стават толкова много работи през цялото време.
Кви "Освободители"? Алианса ли тва? Розенритерите не са ли към тях? Баси, ептен не си спомням за кво говориш тука.
А това дето са ни показали може и да е било важно в светлината на следващите случки, ама сега няма как да знам. :lol:

Иначе съм супер несъгласна - дребния детайлец с псето на Оберщайн, за което бтв само ЧУВАМЕ докато Ройентал и Митермайер (май) клюкарят за него на по чашка, му доизгражда образа и го прави нещо повече от стандартен двуизмерен темерут. Той ни показва, че тоя човек, който обира цялата негативна енергия на Империята, щото всички го мразят, понеже той върши необходимите гадни неща, все пак има нужда от няква любов в живота си (въпреки думите му че не му пука, че е мразен) и само куче може да му даде такава безпрекословно и без да го предаде. Точно ей тези дребни детайлчета за мен правят ЛОГХ нещо повече от посредствено аниме или стандартна спейс оперица с малко политика в нея. И бтв, Оберщайн не ревнува Райнхард. :lol:

За образа на Райнхард - продължавам да не виждам никакъв проблем в тая част на нещата. Първо, той много добре знаеше, че Алианса ще ги храни известно време, щото нали се бият в гърдите, че са по-добри и човечни от Империята и са тръгнали да "освобождават" имперското население. После вече, като опря ножа до кокала и Алианса си събра манджата, това все пак не доведе до масовото унищожение на цялото население на тея планети, както се случи с избомбената. Много ясно, че Райнхард щеше да им върне храната като приключат битката си с Алианса. Дотогава онея щяха да погладуват малко, ама имат цяла планета на разположение - все ще си намерят храна отнякъде. На планетата, дето гледахме мелодрамата с фермерската щерка таман бяха почнали да зреят някви жита там. Сериозно ли равняваш това с тоталната анихилация настъпила на еди коя си планета след като я бомбардираха с квото там я бомбардираха? Много ясно, че Райнхард ще се дърпа от някви такива геноцидни изстъпления - сега ще си влачи наказанията и вината за това до края на дните си. На мен ми е съвсем консистентен като поведение тук.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Mar 26, 2013 5:52 pm

а ти търсиш под вола теле
Докато възприемаш действията ми така, наистина няма смисъл да пиша.
или ми връщаш за всичкото оплюване от моя страна на анимета
Са ме изкара дребнав и отмъстителен...благодаря за което
:lol: :lol: :lol: .

Но ще те контрирам - щом едно аниме ме кефи, ни най-малко не ми пука, че някой не го е харесал и го плюе...е, може да се опитам да предизвикам спор, но по-скоро за спорта, а не да защитавам нечия репутация :lol: :lol: :lol: .

С други думи - това което пиша за LOTGH са ми съвсем непосредствени и unbiased реакции...никаква там политика и стари сметки 8-)
Тея около Брауншвайг
Да, тея.
Закво е важно да гледаме как се събират некви 3500 аристократи-рандъмляци?
На мен щеше да ми е любопитно, да ги видя в ролята на агитатори и въобще как въртят политиката...или примерно, колко елементарни и алчни са...т.е. все политика...вместо нея ми набутаха ежедневието на някой...не помня кой...
Кви "Освободители"? Алианса ли тва? Розенритерите не са ли към тях?
"Освободителите" направиха военен преврат нали?
Ян тръгна да ги мачка и да възстановява старата власт. Една от първите върнати планети беше заслуга на шефа на Розенритерите, който е от хората на Ян.
Е, победата му не я дадоха...а ми дадоха пак нещо, дето не го исках...
Следващият пък при подобно "отместване на фокуса", ще го запомня и ще го обсъдим в детайли.
Той ни показва, че тоя човек...има нужда от няква любов в живота си...и само куче може да му даде такава безпрекословно и без да го предаде.
OK ти се кефиш на такива детайли, а на мен ми замърсяват ефира и горят времето за по-любопитни неща - политическите машинации от голям мащаб и битките.

Аз Оберщайн си го харесвам по-безчовечен...пък и това с кучето може да е просто злобен слух.
Оберщайн не ревнува
Виж реакциите и погледа му в 25-ти епизод.

онея щяха да погладуват малко
Само дето не беше ясно колко ще се проточи кампанията.
бяха почнали да зреят някви жита там
Според думите на самите фермери нямаше да изкарат до реколтата без запаси...пък и точно ти трябва да знаеш, че човек не може да се храни само с жито...или поне не продължително...
Сериозно ли равняваш това с тоталната анихилация
От стратегическа гледна точка не би трябвало да има голяма разлика.

В единия случай не рискува чак толкова, но и не печели чак толкова.
В другия не рискува, а направи печели при почти пълно бездействие...е и някакви там пропагандни материали.

И в двата животът на хората е ресурс.

Неконсистентността е, в това че в първия не му мигна и окото, а във втория го изби на чувства, въпреки че Оберщайн му беше отнел и този избор.

Т.е. или трябваше да се тюхка и в двата случая или да не го взима навътре и в двата.
Трети вариант - първият път да се тюхка, а втория вече да е претръпнал.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 26, 2013 7:06 pm

Аа, вярно е това за дъртия далматинец на Оберщайн, определено. Май ни го бяха показали веднъж. Иначе откъде ще знам, че е далматинец? :lol:
И така неговият персонаж ми става пъти по-интересен - иначе ще си е некво поредно аниме клише там. А това неговото не е ревност, а неодобрение за това, че Райнхард открито фаворитизира Кирхиайс пред всичките си подопечни, което в някакъв момент може да доведе до проблеми в Империята. Пичът просто не мое да разбере емоционалната страна на нещата.

Ненам, аз нямам проблем с дребните очоевечаващи детайли за тоя и оня персонаж, особено ако те са от по-главните. Иначе тва аниме ще заприлича ептен на учебник по история, ама от българските, дето ми бяха безобразно скучни за четене някога.

За неконсистентността на Райнхард - да не забравяме, че той все пак не заповяда категорично онези на планетата да бъдат спасени, т.е. има си го елемента на Нехуманност С Глъбинен Мотив. Беше решил да мисли до последния момент кво да ги прави, ама Оберщайн не му остави избор накрая. Т.е., човекът може и да го тресе идеализъм, ама е достатъчно рационален, за да не го избие на някво Наруто поведение. Това не значи, че е фен на подобни изпълнения и че няква такава брутална масова смърт не му оставя горчив вкус в устата. Със селяните по планетите си беше измил ръцете - там страданията си бяха пряк резултат от малоумието на Алианса и неспособността на демократите да се справят с няква такава ситуация. Честно, продължавам да не виждам никакъв проблем в така развития образ на Райнхард.

А, "Освободителите" са тея с преврата... Така ли се бяха нарекли? Еми и там не виждам смисъл да гледаме битката за всяка планета поотделно - иначе това аниме никога няма да свърши. Са, аз харесвам Шенкоп и сбирщината му, ама предпочитам да не ми филмират всяко участие на Розенритерите в бойните дейности.

За Брауншвайг - видяхме как върти политиката. Там са си типичните дворцови интриги, а Брауншвайг и Литенхайм дори не са особено умни, за да знаят как да ги направят така че да не загубят - са, спомни си взрива дето оня дядка го направи в имението на Брауншвайг. Ояла се, разплута, самозабравила се аристокрация, която и хабер си няма от това как стоят нещата в собствената й Империя и как се води война. Събирането е ясно как е станало - не е нужна и кой знае ква агитация там. Много аристократи мразят Райнхард и в червата, щото е част от простолюдието и сестра му му е издействала високото положение, чукайки кайзера, а и щото тоя почва да представлява съвсем реална заплаха с толкова мощ зад себе си. Показаха ни по-важното - колко некадърно си ползват ресурсите - там като Литенхайм се изнесе с половината им войска от Изерлон номер 2, за да преследва некви дребни цели, само щото му беше доскучало, а на Брайншвайг му беше писнало да го гледа наоколо. Помня, че Меркац беше особено скандализиран. И после като останаха само една шепица малоумници, дето отидоха да се самоубият срещу флотилията на Райнхард. Изобщо, това колко са елементарни и алчни се вижда от далече.

С други думи - това което пиша за LOTGH са ми съвсем непосредствени и unbiased реакции...никаква там политика и стари сметки
НЕ ТИ ВЯРВАМ!!!!! :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Mar 27, 2013 10:37 am

Amelia
Иначе откъде ще знам, че е далматинец?
Ако не помниш визуално да е далматинец...и никога не са го показвали...обяснението е просто...
Стигнах до серията (27-ма).
Там в прав текст казват, че е далматинец, че е стар, разглезен и че хапвал само пилешко...та Оберщайн трябвало посред нощ да му търси храна (Това последното не го разбрах, толкова ли трудно се намира пилешко в империята? Или пък се шашкат от това, че на човек може да му пука за домашен любимец?).
Но признавам, че звучи точно като - http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/ChekhovsGun
Споменават го ей така между другото, а после се появява кучето и останалата част от слуха се оказва вярна или поне много вероятна.
А това неговото не е ревност, а неодобрение
Това са думите му...но според мен погледите и реакциите му говорят нещо по-различно и нюансирано...ъъъ и имах в предвид ревност от по-общ тип, а не непременно сексуална.
Честно, продължавам да не виждам никакъв проблем в така развития образ на Райнхард.
То и аз не го виждам като непреодолим проблем, а като glitch в начина по който се разказва историята.
От моя гледна точка трябваше да прояви поне известно съчувствие първия път или втория да е леко по-безчувствен и да е повече ядосан на Оберщайн и най-вече на тъпизмите на Брауншвайг.
Реално погледнато една военна намеса, не гарантираше спасението на хората. Войските на Брауншвайг е трябвало просто да изстрелят едни ракети, как да ги спреш на време?
За Брауншвайг - видяхме как върти политиката...
Да, всеки средно интелигентен зрител може да я сглоби тази картина... point-ътъ ми е, че аз бих предпочел да гледам това, вместо това което ни предложиха тогава.
Еми и там не виждам смисъл да гледаме битката за всяка планета поотделно...
Не, особен дълбок смисъл няма, но все пак го предпочитам пред....ъъъ мелодрамата, която обикновено дават в замяна...


Като стана дума за мелодрама (или там какъвто термин предпочитате) в 26 епизод точно тя пък ми хареса много.
Там един от персонажите си тръгва, Рейнхард е в депресия, а адмиралите му са на ръба на паниката.
Тук идва Оберщайн, строява ги в три редици, праща го по задачи и решава кризата - epic win.

Други забележки до 29-та серия - разни дреболии.
Нещо не ми е ясно, защо Юлиан дето вече го пращат да пилотира изтребител (или там на каквото е аналог онази джаджа), продължава да живее при Вен-ли (не Ян, както съм го писал по-горе Янг), да му готви и пере.
Няма ли да го пратят на определен военен пост или всичко това беше някаква безумна идея "да вкуси истинска битка"?
Това не го разбрах.
НЕ ТИ ВЯРВАМ!
Хубаво...кажи кое мое любимо аниме си обвинила несправедливо, само за да ме ядосаш...поне да знам, за какво си го връщам на гърба на твое любимо аниме :idea: :lol: :lol: :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests