Световната Констипация Срещу България, Ран-Ът и Кемтрейлсите

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 16, 2013 2:41 pm

Тръгна точно оттам, че реших вместо да размиваме, както викаш, в общи приказки за величието на величието и конспирациите на конспирациите, да поговорим това родолюбие, дето Жоро говори за него, в какво може да се изрази на практика.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 16, 2013 3:02 pm

Ми за селския туризъм по принцип е як вариант стига да може да се стига до тях, примерно Боженци ми се видя много добре направено. Нищо не пречи вместо грозни хотели да се спретне тук там едно хобитово с ''еко'' надслов и добра реклама тип - семейна къща за суинг партита :D Но за целта някак трябва да се подходи с мисъл, отношение и минимум алчност :( и няма само чужденците и Жоро да ходят. :D
:ninja:

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Jan 16, 2013 3:05 pm

Ами да, предложението за селата е интересно, стига да не се опорочи и превърне в евтина туристическа атракция.

Иначе като говорим конкретно, за мен лично трябва да се тръгне от популяризиране на изкуството. Не случайно всички режими (нацизъм, комунизъм и т.н.) са разчитали на него - чрез него се разпространяват послания по един лесен, приятен и общодостъпен начин, изгражда се ценностна система. Трябва да се издигнат талантливите (подчертавам талантливите, а не псевдоинтелектуалците, които пропагандира същото като чалгата - пошлост и простотия) автори на книги, кинаджии и музиканти. Защото популярни "творци" като Азис, 100 Кила и Криско влияят изключително много на подрастващото поколение и му дават модел за поведение, който няма да доведе до нещо градивно.
Трябва да се правят и филми, които да не оплюват само местната действителност, а да показват и светлина в тунела.

Под 'трябва' не ме разбирайте погрешно, не казвам, че някого трябва да се задължава, не живеем вече в тоталитаризъм. Това е по-скоро апел към хората в съответните сфери да се замислят за последствията от своите произведения върху живеещите в България.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 16, 2013 3:28 pm

Доста съгласен съм с теб, а иначе Морвето отдавна е супер анти-спорт

Емо, аз под "изкуствени" имах предвид изкуствено вдигнати селца, а не изкуствено съживени традиции. Например в Копривщица, която при това е резерват и не можеш да строиш каквото си искаш - дори там е очевидно разликата между "къща от камъни" и "къща от бетон с лепнати каменни плочи отгоре". Очевидно е и не кефи.

Иначе както казах в България има много селца-резервати, кои по-известни, кои не чак толкова. Не е като да е нещо ново.

За циганската култура - да, това ми е една от идеите и според мен работи на много нива, а и има доста ноу-хау, но сме далеч още оттам уви.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 16, 2013 3:35 pm

Е, аз пък нямам предвид жалки имитации на възрожденско строителство. Нека изглеждат малко по-съвременни, но да предлагат автентични неща, а не просто повърхностен gloss. А ново ще е да им се обърне внимание на тия селца, че те не са нещо ново съм склонен да ти повярвам безпрекословно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 16, 2013 4:48 pm

Да, не се рекламират изобщо или/и правилно, дали заради бюджет или просто хората занимаващи се с такава дейност нямат ясна представа за силата на рекламата в нета и колко евтини са сайтовете, не че и мултимилионни комплекси по златни пясъци или онуй с пампорово дето се кичил сайта със снимка от колорадо. Ама все пак имат присъствие не само в рандъм рекламни порталчета с телефон и 2 снимки. Лично аз се изкефих доста на идеята в Ахелой на Вайнярдс и Флорал хилс, макар изпълнението да е побългарено, но като цяло малко са местата в който може да се почувстваш близо до природата, хем на спокойствие и удобства, хем на окейна цена за сега.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 16, 2013 6:17 pm

@Мр.Нободи и Жоро

Мен ако питате пък трябва да почнем с образованието. Щото без него в момента няма откъде да вземем свестни хора на изкуството или свестни хора на каквото и да е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 16, 2013 6:17 pm

Това е ясно и доста ортогонално на въпроса за патриотизма
This is it. Ground zero.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Jan 16, 2013 6:31 pm

Това е така на 100%. Обаче съществува един друг въпрос - дали да бъде по методите, познати ни досега? Защото ми се струва, че те са крайно неефективни и че алтернативното обучение може повече да грабне вниманието на зомбираните от компютърни, плейстейшън, ексбокс, уии и сума ти още конзолни игри деца. А и зубренето на разни предмети никога не е било приоритет на малчуганите.

Всъщност като се замисля трябва да се тръгне от родителите не по-малко. Защото те възпитават децата си да бъдат егоистични надути зверове, които отговарят нагло на учителките си още от 1 клас. Работата с подобни създания се превръща все повече в чиста проба мазохизъм. А как да се повлияе на родителите? Чрез културата, с която биват облъчвани (разбирайте изкуствата) :) . Тъй че по-скоро трябва едновременно да се раздвижат тези механизми, насочени към различните поколения (с изключение може би на пенсионерите, тяхното мислене е гранит и няма пробиване). Нужно ни е едно ново Възраждане и то бързо :arrow:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Jan 19, 2013 12:23 pm

Hemos pasado!

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 19 guests