Онуй за Опиц

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 04, 2013 7:08 pm

Окей, Данчо Иконата не трябваше да бъде осъден на неквито пет години, а да бъде наврян в затвора за максималния възможен срок, защото е социопат-убиец, заплаха и за хора, и за животни. В конкретния случай съдът отново не си е свършил работата с жалките си пет годинки. Застрелял невъоръжен човек, когото някой си заподозрял в нечисти намерения, щото носел не знам какво си шалче и казал, че отиват при човек, дето го няма в тоя вход и айде сега да вземем нещо да го канонизираме. Както казах, много искрено се надявам Данчо Иконата да си го получи в затвора. Мисълта тая твар да плъпне отново на свобода искрено ме плаши.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Jan 04, 2013 7:38 pm

В действителност Йордан Опиц е решил един сериозен социален проблем: на улицата има един наркоман и грабител по-малко. Факт.
Решил го е грубо, жестоко, с цената на престъпление - но го е решил.
Преди него обаче държавата е имала възможност точно 92 пъти да го реши - но не го е направила.
И... Марфе, като споделяш, че те плаши мисълта Опиц отново да е на свобода - помни, че Господ винаги ни чува. :wink:
Представи си една не много вероятна, но възможна ситуация: другарчето на оня нарко да се разочарова от София ("Тука ни избиват, баси!") и да се изтърси в нашия град. Ако нахълта в моя дом - да оцелее най-много до средата на коридора, ами ако нахълта в твоя? Да не вземеш да съжалиш, че Опиц не е гръмнал и него?
Hemos pasado!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 04, 2013 7:46 pm

Искрено се радвам, че съзнанието ми работи на абсолютно различни честоти от твоето.

За протокола, ако да не дава Бог ме сполети нещо подобно - подобно в смисъл някой да ме обере*, а не че някой във входа ми ще пита къде е Петър, – ще се възмущавам, че държавата си чеше паламарките, вместо да си върши работата, а няма да съжалявам, че някъв социопат не се разхожда и не пуца наляво-надясно по улиците с надеждата да улучи някой, дето си го заслужавал, разбираш ли.

--------------
*Жертва съм на обир и джебчийство като повечето българи, но нито за миг не ми е било мъка, че по улицата не се разхожда опасен луд със заредено оръжие. Вместо това неизменно се питам къде са патрулките, които навремето обикаляха денонощно, къде е полицията и къде е съдът, който в случая с Данчо Иконата също си е чесал паламарката, вместо да му даде адекватното наказание.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Jan 04, 2013 8:01 pm

Marfa wrote:За протокола, ако да не дава Бог ме сполети нещо подобно - подобно в смисъл някой да ме обере*, а не че някой във входа ми ще пита къде е Петър, – ще се възмущавам, че държавата си чеше паламарките, вместо да си върши работата, а няма да съжалявам, че някъв социопат не се разхожда и не пуца наляво-надясно по улиците с надеждата да улучи някой, дето си го заслужавал, разбираш ли.
Не, не разбирам. :oops:
На първо място не разбирам откъде дойде това "пуца наляво-надясно по улиците" - щото Опиц е стрелял по човек един-единствен път. Но не по улиците, а пред входа си. И не по объркал входа, а по грабител.
На второ място не разбирам как така виждаш вината на държавата, позволила крадецът, който те е обрал да е на свобода, но не виждаш същата вина на същата държава, позволила друг рецидивист да е на свобода: ако беше в затвора - нямаше да го убият.
:oops:
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 04, 2013 8:03 pm

Zeiss_optik wrote:В действителност Йордан Опиц е решил един сериозен социален проблем: на улицата има един наркоман и грабител по-малко. Факт.
Което намалява вероятността да бъда обран от такъв с някаква толкова микроскопична част от процента, че просто няма накъде повече. Т.е. Опиц не е решил абсолютно НИКАКЪВ проблем. ТОВА е факт. А е имало шанс този човек да се поправи. Може би дори вече се е бил поправил. Само дето няма как да разберем това, защото беше разстрелян от убиец психопат под измислен претекст. После и приятелката му се самоуби от мъка.
Красивичко.

Впрочем, преди няколко месеца, когато научих за случая, естествено, потърсих и малко за подвизите на Опиц спрямо котките. Попаднаха ми неща от преди човекоубийството, извършено от него, да стане национално известно. За нещастие не пазя линковете, но... Има го, примерно, това, че е заплашил с пистолет жена, дръзнала да му направи забележка за стрелбата по котки. Споменавам го заради думите ти, че това му садистично хоби не било доказано. Ами... Ходи подавай жалба за уличните котки, че да докажеш нещо законно, срещу човек, размахващ пищов както си ще, който на всичкото отгоре е и бивш служител на полицията, та има и аверчета между ченгетата...

А някой, случайно, да е доказал, че Мариан Янчев е отишъл там, за да краде? Ама строго и неопровержимо, имам предвид, а не с разни глупости от рода на "ама еди-кой-си си позна шалчето"...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 04, 2013 8:48 pm

Добре, хора, няма ли да го разкараме тоя изциклизирал трол вече?
Цайсе, айде изчезни оттука - толкоз ли няма форуми за фашизоиди като тебе из нета, та си се наврял като някъв глист при нас?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Jan 04, 2013 9:02 pm

Amelia, нали знаеш, че човек, който е наясно колко налудничави и неприемливи са собствените му вярвания, изпитва необходимостта постоянно да влиза в спор с други хора и да ги доказва пред тях?

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Jan 04, 2013 9:21 pm

tigermaster wrote:
Zeiss_optik wrote:В действителност Йордан Опиц е решил един сериозен социален проблем: на улицата има един наркоман и грабител по-малко. Факт.
Което намалява вероятността да бъда обран от такъв с някаква толкова микроскопична част от процента, че просто няма накъде повече. Т.е. Опиц не е решил абсолютно НИКАКЪВ проблем.
В този форум със със сигурност има математици. Не ми е известен точният брой на частните жилища в България - но ми се струва, че ако онзи беше оцелял, шансът той да влезе точно в дома на Тайгъра е многократно по-висок от възможността да спечелиш джакпота от 6 от 49. И все пак - доста народ играе тото, нали?
tigermaster wrote:А някой, случайно, да е доказал, че Мариан Янчев е отишъл там, за да краде? Ама строго и неопровержимо, имам предвид, а не с разни глупости от рода на "ама еди-кой-си си позна шалчето"...

Т. е. - притеснява те не точно това, което Опиц е извършил, а онова, което се страхуваш, може би е в състояние да извърши?

И...
@ Амелия: не се карам с никого, не троля, чета всичко, толерантен съм към всички и очаквам същата толерантност, която считаш, че се полага и на теб - без да си толерантна.
Hemos pasado!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 04, 2013 9:33 pm

Lord wrote:Amelia, нали знаеш, че човек, който е наясно колко налудничави и неприемливи са собствените му вярвания, изпитва необходимостта постоянно да влиза в спор с други хора и да ги доказва пред тях?
QFT
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 04, 2013 9:37 pm

Аз не знам някой тука да се кефи дори на ред написан от цайса ама толерантност някаква се вихри да :).
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 04, 2013 10:24 pm

Ако някой не иска да отговаря на Цайса просто да не го прави - едва ли ще тръгне сам да си говори.
Аз участвам в спорове когато искам да защитя някаква теза макар, че е много по-лесно да гледам сеира отстрани и да го раздавам непукист.

Мисля че конкретната тема се изчерпа отдавна - започнаха да се повтарят и потретят цели пасажи писани преди време (макар и от други потребители).

Не става дума за кефене и да се тупаме по рамото колко сме велики, а всички останали хейтъри а за някакво изясняване на фактите за всеки който иска да чете. Цайса не обижда никого на лична основа, и не нарушава правилата на форума (а на мен лично ми е помагал с адвокатски съвет преди време без да е длъжен).

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jan 04, 2013 10:36 pm

За мен това си е Win/Win ситуация. Некво келеме си е взело демидж + некъв боклук ще лежи в затвора и ще го ебат ежедневно мангалите. Може да са 5 години, ама за 5 години ебане гъза надали ще зарастне... :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 04, 2013 10:44 pm

Zeiss_optik wrote:
tigermaster wrote:
Zeiss_optik wrote:В действителност Йордан Опиц е решил един сериозен социален проблем: на улицата има един наркоман и грабител по-малко. Факт.
Което намалява вероятността да бъда обран от такъв с някаква толкова микроскопична част от процента, че просто няма накъде повече. Т.е. Опиц не е решил абсолютно НИКАКЪВ проблем.
В този форум със със сигурност има математици. Не ми е известен точният брой на частните жилища в България - но ми се струва, че ако онзи беше оцелял, шансът той да влезе точно в дома на Тайгъра е многократно по-висок от възможността да спечелиш джакпота от 6 от 49. И все пак - доста народ играе тото, нали?
tigermaster wrote:А някой, случайно, да е доказал, че Мариан Янчев е отишъл там, за да краде? Ама строго и неопровержимо, имам предвид, а не с разни глупости от рода на "ама еди-кой-си си позна шалчето"...

Т. е. - притеснява те не точно това, което Опиц е извършил, а онова, което се страхуваш, може би е в състояние да извърши?

И...
@ Амелия: не се карам с никого, не троля, чета всичко, толерантен съм към всички и очаквам същата толерантност, която считаш, че се полага и на теб - без да си толерантна.
К-к-какво???
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Jan 06, 2013 6:52 pm

„Нито ще раздавам политически индулгенции, нито сълзливо ще подписвам без основание и без правила укази заради неясни причини и в противоречие с конституцията и със закона” - Вицепрезидента

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jan 06, 2013 6:55 pm

Така казано, доста добре звучи.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest