Онуй за Опиц

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jan 02, 2013 3:12 pm

WOW - http://dnes.dir.bg/news/margarita-popov ... 16994?nt=4

Президенството показва гръбнак ... това е неочаквано.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Jan 02, 2013 5:40 pm

Да го беше показал този гръбнак срещу някой истински престъпник. А не срещу възрастен човек, защитаващ имуществото си. Не че искам да сме като Америката, където можеш да застреляш крадец без угризения и после дори няма да те плеснат през ръцете за това провинение. Но липсата на защита от страна на държавата кара хората да прибягнат до тези крайни мерки на саморазправа. Страхуват се, стават параноични. А с тази присъда на народа се казва следното - "Вас може да ви обират и бият, но вие нямате право да се отбранявате".

Няма да навлизам в подробности, но съм сигурен, че има план, в чието изпълнение дейно участие взима и политическия ни елит, целящ да се изгонят всички българи от България :roll:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 02, 2013 5:54 pm

Да заключиш човек под заплаха с незаконно оръжие и когато се опита да избяга, да го разстреляш като улична котка в междублоковото пространство, без изобщо да те е застрашил по какъвто и да било начин, е равносилно на това да си защитаваш личното имущество, казваш?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 5:58 pm

Браво на Марга - с тоя Опиц много дълго време се занимавах да му разучавам случая и да образовам разни първносигнални познати как стоят нещата в действителност.

В интернет дълго време течеше някаква пропаганда от която излизаше че опасни рецидивисти (задължително бивши затворници, цигани и наркомани)са влезли с шут в дома на честния и милозлив старец, почнали са да го бият и крадат а той някак си, на ръба на оцеляването по-случайност е извадил отнякъде случайно оръжие и оак по-случайност е стрелял в последния момент.

Интелигентния човек обаче му стига да направи една десет секундна проверка в интернет за да види някои странни факти по случая. Като например че милозливия старец е бивш служител на МВР известен с пиянски стрелби по животни, сватбарски стрелби на празници и богата колекция от незаконни оръжия модифицирани от него за по-големи поражения.

Ето решението на съда - прочетете фактите
http://www.vks.bg/vks_p10_168.htm

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 6:36 pm

Хе-хе... :mrgreen:
Но това не е ли за темата "Северна Америка - по-близка, отколкото ни се иска"?
Щото никой друг не я приближавал толкова. :D
Hemos pasado!

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Jan 02, 2013 6:50 pm

RRSunknown - признавам, бях сравнително бегло запознат със случая, изказването ми беше провокирано до голяма степен от лични изживявания с нагли обирджии и инертни полицаи. Ако фактите са такива, действително човекът заслужава присъда. Което не променя обаче казаното от мен за липсата на протекция от страна на държавата - това няма да доведе до нищо хубаво. Обирите ще вземат да се превърнат в основното средство за препитание не само сред циганите, но и българите. Страшно ми е като си помисля какво се случва по по-малките градове и селата, където е като Дивия Запад... с тази разлика, че е на Изток :roll:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 6:53 pm

Те отдавна са - само че истинските обирджии са много по- тежко въоръжени от хората които ограбват.

В повечето малки градове всъщност няма нито тежки престъпления, нито убийства.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 7:06 pm

RRSunknown wrote:Браво на Марга - с тоя Опиц много дълго време се занимавах да му разучавам случая и да образовам разни първносигнални познати как стоят нещата в действителност.

В интернет дълго време течеше някаква пропаганда от която излизаше че опасни рецидивисти (задължително бивши затворници, цигани и наркомани)са влезли с шут в дома на честния и милозлив старец, почнали са да го бият и крадат а той някак си, на ръба на оцеляването по-случайност е извадил отнякъде случайно оръжие и оак по-случайност е стрелял в последния момент.

Интелигентния човек обаче му стига да направи една десет секундна проверка в интернет за да види някои странни факти по случая. Като например че милозливия старец е бивш служител на МВР известен с пиянски стрелби по животни, сватбарски стрелби на празници и богата колекция от незаконни оръжия модифицирани от него за по-големи поражения.

Ето решението на съда - прочетете фактите
http://www.vks.bg/vks_p10_168.htm
Решението - добре, а мотивите към него?
У нас въпросът с притежаването на оръжие е решен в ущърб на гражданите.
Бил пригодил газов пистолет за стоп-патрони. Да, според нашия закон това е престъпление. Но да се позамислим щеше ли Опиц да го направи, ако законът не беше направен така, че да откаже законопослушния гражданин от идеята да придобие оръжие? Именно законопослушния - защото дори и с преправен пистолет - нали не е хукнал да граби, изнудва и убива с него? Ами... не е. Бил известен със "сватбарски стрелби"... Лошо, наистина, но докато не е наказан (а той не е!) - никой не може го докаже. Ако имаше законен пистолет - пак надали щеше да нарани някого до случая с грабителя. Но в дадената ситуация - пак щеше да застреля оня наркоман. Или както бил казал адвокатът на родителите му - да "прекъсне полета на една млада птица"... с 92 ареста. И тук трябва да се запитаме: въпросната млада птица очевидно 92 пъти е летяла към затвора - кой и защо е прекъсвал полетите й натам? Щото ако беше в затвора - сега нямаше да е на оня свят. Така, че работата не е само в буквата на закона, отнесена към Опиц - къде е била тая буква на закона цели 92 пъти? А и "буквата убива, а духът животвори" (2 Коринтяни 3:6). Опиц би трябвало да бъде помилван и ми е много мъчно, че това не се случи. :x
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jan 02, 2013 7:19 pm

Много просто - онова с 92та ареста се оказа поредния градски мит. Няма НИЩО, което да може да оправдае тоя урод, а мястото му е в затвора, определено, щото той дори не съзнава каква изродщина е извършил.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 02, 2013 7:21 pm

Има я само дребничката подробност, че Опиц няма от къде да е знаел творческото минало на жертвата - то е установено едва при идентифицирането на убития... По същия начин един такъв може да ме гръмне мен, ако сбъркам входа. Изглеждам подозрително - брадясал, дългокос... Търся във входа хора, дето ги няма, пък тия, дето ги има, са ги обирали намсиколко пъти, така че я да ме вземат за заложник и при опита да направя нещо да ме гръмнат. Ей така, за всеки случай.

Егати, Опиц е убил човека от метър и половина. Дори и наистина да си е защитавал имуществото - а той НЕ ГО Е ПРАВИЛ - можел е и е трябвало да нанесе несмъртоносна рана.

Опиц е задържал незаконно, без НИКАКЪВ повод, непознат човек и след това го е убил с незаконно оръжие.
А по отношение на това за котките:
http://pravda.bg/%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0% ... %B8%D1%86/
http://www.blitz.bg/news/article/154835

Редакция: Докато пишех това, се е появил постът на Амелия. Не знам дали това за 92-та ареста е градски мит, но ако е... Тогава Опиц няма никакво оправдание.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 7:25 pm

Защо да е мит?
И как един сравнително известен български художник изведнъж стана "урод"? Напротив - считам, че е много по-качествен и по-полезен за обществото човек от застреляния наркоман.

бтв: сега видях за котките. Това е ужасно! Аз самият веднъж застрелях едно бездомнно куче, което беше нападнало бременно момиче пред съседния вход - но да се убие котка е жестокост, от която настъхвам! Във всеки случай - Опиц е трябвало да бъде наказан още тогава. И пак надали щеше да застреля рецидивиста.
Last edited by Zeiss_optik on Wed Jan 02, 2013 7:35 pm, edited 1 time in total.
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jan 02, 2013 7:31 pm

Zeiss_optik wrote:И как един сравнително известен български художник изведнъж стана "урод"?
Ами лесно - взел е за заложник и в последствие е убил непознат без абсолютно никакъв повод. Честно, много силно предпочитам един невъоръжен наркоман на улиците пред човек, способен на такова убийство.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Jan 02, 2013 7:41 pm

tigermaster wrote:Честно, много силно предпочитам един невъоръжен наркоман на улиците пред човек, способен на такова убийство.
Ще се изненадаш колко много и колко качествени хора са способни. А наркоманите са обществена заплаха и ако лечението им не даде резултат - съжалявам, но куршумът е последната превантивна мярка.
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jan 02, 2013 8:07 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Non-lethal ... Ammunition

Всеки който претендира за защита трябва оръжието му да е било заредено с едно от тези.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 8:24 pm

Цайс ти да не си малоумен нещо. Сравняваш садизма към котки със самозащита от бясно куче.

Човек който смята за нормално да дере котки на пътя с бръснарско ножче, да ги дави с камък на шията или просто да стреля в очите в 99% от случаите би го направил и с хора. Оттам нататък няма нужда да си Фройд за да видиш дали такъв човек е правилно да му се даде бойно оръжия което да размахва по повод и без повод. Утре сина ти без да иска ще ритне топка на някой такъв и оня ще извади пистолета и ще го застреля. (имаше и такъв случай).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests