2012 Post Mortem

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jan 01, 2013 2:44 pm

Според Gametrailers
Игра на годината е X-com, подвластници са Journey и Walking Death - кой каза че нямало оригиналност и интересни заглавия :mrgreen:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jan 01, 2013 4:08 pm

Пст. X-Com е бомба, личи си, че са се опитали да направят качествена игра, а не просто да ме милкнат. Затова и си свалих пиратската шапка за нея.

Иначе аз си преигравам KOTOR1-2, и са си все така едни от най-добрите RPG-та. Сигурно по над 10 пъти съм ги изигравал. The Restored Content MOD на KOTOR2 добавя една прилична маса съдържание, включително The HK Droid Factory, все неща, които Obsidian не са успели да довършат.

Както и да е, и двете игри за мен са извънредно по-добри от съвременните RPG-та, с изключение може би на ME1-2 и Skyrim, които имат добри качества. Циври ми се при мисълта, че повече RPG-та от този ранг вероятно няма да видим. Ниенте KOTOR3, на ти SWTOR. Макар, че и него го играя от пуста фенщина да рина историята...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Jan 02, 2013 10:28 am

Личи си колко РПГ геймър си, щом МЕ и Скайрим са ти еталони в жанра :twisted:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jan 02, 2013 12:01 pm

Абе гледах VGAs в неделя, не спечели ли Walkind Dead GOTY-то?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Jan 02, 2013 2:02 pm

Claymore47_Fen wrote:Абе гледах VGAs в неделя, не спечели ли Walkind Dead GOTY-то?
За различни награди иде реч :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 02, 2013 2:15 pm

Delegat wrote:Личи си колко РПГ геймър си, щом МЕ и Скайрим са ти еталони в жанра :twisted:
Просветли ме тогава, какво излязло последните години е на качественото ниво на горепосочените? Тук не говорим дали са по-добри от класиките, защото просто не са, но за последните години какво по-добро е излизало? В смисъл, то и това достатъчно красноречиво си говори за състоянието на геймърството в момента.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jan 02, 2013 2:24 pm

Amikae wrote:
Delegat wrote:Личи си колко РПГ геймър си, щом МЕ и Скайрим са ти еталони в жанра :twisted:
Просветли ме тогава, какво излязло последните години е на качественото ниво на горепосочените? Тук не говорим дали са по-добри от класиките, защото просто не са, но за последните години какво по-добро е излизало? В смисъл, то и това достатъчно красноречиво си говори за състоянието на геймърството в момента.
Нека да започнем с факта че МЕ не е РПГ ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 02, 2013 2:59 pm

Оф айде почваме пак с простотиите... Ся 30 страници ще си разясняваме дефиницията на ролева игра и защо аджеба ME е ролева игра. Мисля доста време се тролвахме и детролвахме точно по тия теми. Аз самият не съм въодушевен от МЕ3, даже не само края ми смърди, а и почти всичко останало. И да МЕ3 вече може да се каже, че не е RPG, защото всичко е аутодиалог, но ME1 и 2 са, особено 1, където стрелянето беше, колкото да го има.

Така или иначе проблема е, че от Planescape Torment, Baldurs Gate, KOTOR, NWN, Icewind Dale и т.н., минахме на игри, като Dragon Age 2, ME3, Fallout 3, като последната игра, в която е опитано нещо ново е МЕ1, след което всичко тръгна с главата надолу, като Бетесда си правят все едно и също, имаме един традиционен DA:O, който на малкия пръст не може да стъпи на класиките, един МЕ2 и всичко друго е талаж give or take.

И геймингът бил на добро ниво, и имало яки заглавия. Всяка година ни тъпчат с rehasho-ве, половината големи франчайзи вече излизат ежегодно и са абсолютно еднакви. И си внушаваме, че заради 2-3 по-оригинални игри, ала X-COM и The Walking Dead нещата вървят. Пълна стагнация. Всичко живо се насира в гащите и не иска да рискува да направи нещо ново, без multiplayer, без половината съдържание да ти е заключено в DLC-та от по 10 долара.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 4:43 pm

Бива те обаче да изкривяваш реалноста през някаква твоя си призма.

Абсолютно всички хора с които съм говорил за ME1 твърдят, че това е екшън от трето с ММО елементи и конвейрни диалози.

Не и ти обаче - според играта има възможност за различни (Неекшънски) начини за отиграване на мисии, разклонени ситуации и реален - нескриптиран диалог в който има взаимоизключващи се реплики водещи до коренноразлични поседствия.


Когато правиш от мухата слон и в главата ти е каша лесно всички заглавия стават с DLC-та с много заключено съдържание (макар че само 2-3 игри са така и то на EA). Дори не е и половината - обикновено става дума за някакви екстрички за най-запалените. Навремето пускаха експажъни и адони за по 60 долара (което не си го знаел защото докато си дърпал от арената ти е все тая дали длц и експанжън теглиш). Близард първо обявяваха герои, карти и скрийншоти за WC3 и Диабло 2 и после чак в експанжъна ги пускаха да ти продадат двойно играта. Това всички ги хвалехме защото всички теглехме и ни беше все тая колко струва. Сега пак се теглят ДЛЦ-тата но се роптае против "алчните".



От недостатъчната ти геймърска подготовка (за която намекна делегата) пък произтича това, че явно просто не си запознат нито с актуалните РПГ качествени игри (има много такива - Divinity 2, Venetia, Аlfa protocol, New Vegas, Risen, Xenoblade chronicles, Avadon и колкото щеш ако наистина ти се играе РПГ а не лъскав екшън на който да си мериш кадрите на новото видео) , нито че РПГ игрите дори в миналото никога не са били върха на сладоледа в графика, продажби и признание и се играеха предимно от запалени геймъри. Както и явно не си наясно че още 98-99 години някои PC пoредици изкарваха 8 и 9 част. Друго обяснения няма за оплакването ти от rehash в година в която се прескачат оригиналните заглавия, а голмите поредици бяха толкова малко, че GT обединиха всички видове шутъри в една категория за пръв път поради липса на AAA заглавия.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 02, 2013 6:52 pm

You serious? Говориш ми за геймърска подготовка, след което листваш, като RPG-та игри, които са не по-малко пуцалки от ME1. Ама това сериозно ли? Викаш в изброените от теб игри има "най-различни(Неекшънски) начини за отиграване на мисии, разклонени ситуации и реален - нескриптиран диалог"... Изобщо играл ли си ги тия игри или си драскаш за спорта?

А как разбра "едно време" дали съм си купувал експанжъните? Звездите ти го говорят? :lol: Едно време излизаха експанжъни, които имаха мащаб и визия, като за отделни игри, и си струваха парите. Сега излизат кръпки с пушкалак и разни мисийки за по час два, дето струват по 15$. И трябва да си набримчил мощно fanboy mode, за да кажеш, че само при 2-3 игри на ЕА го има това, имайки предвид, че абсолютно всички игри го имат. Даже най-тежко изявено е в любимото ти COD, където мап паковете станаха пословични и показателни за геймърския кретенизъм. 20$ за 5 карти, sure why not?

Ма аз нямам проблем, че ти плащаш повече за по-малко, прави им бизнеса на хората, само не знам защо си мислиш, че моята реалност е крива. Айде молим. :roll:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 6:58 pm

Общи приказки като тия за едно време подхождат повече на пенсионерите отколкото на млад човек с претенции за компетентност.

Като ще говориш с примери говори с числа.

С имало едно време започват детските приказки обикновено :wink:


Бива те да плямпотиш празни приказки но се басирам че дори не си чувал за Xenoblade, Avadon и Venetia че да ми даваш оценка за геймплея им. (Хинт -първата е на Wii и шанса да си я виждал е 0%)

"Всички" явно е променлива добиваща случайна стойност в зависимост от това какво ти си харесал. Защото аз не се сещам за нищо което да е 15 долара и да е два часа. Обратно - сещам се за експанжъна Heart of the Winter на ID който се изиграваше за цели дванадесет часа и струваше 80 лева в Пулсар. Малко по-добри бяха 13-те часа на Throne of Bhaal. Чака да се сетя за други - а да, 3DO пускаха всяка година Might and Magic без никаква промяна с една и съща 90-тарска 2д графика на пълна цена. Fallout 2 съм го превъртал за 20 минути. Единицата се минаваше на 100% за точно 15 часа с всички куести. Tales of the sword coast за BG1 беше цели 15 часа от които 5 часа бяха обикаляне на бавна скорост - чудесен начин за уплътняване на геймплейно време.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 02, 2013 7:08 pm

Това дава ли ти някакво credibility?

Правиш разлика между моите коментари и твоите нали? Аз не правя догадки дали съм по-велик геймър от теб. Аз смърдя за нещата, които не ме кефят. От друга страна ти влизаш с бутонките, тия игри не си ги играл, тия неща не си ги купувал, неподготвен си, едикакъв си. Виж сега, с путьовски работи не ми се занимава. Моята гейм колекция не я притежавам за да се дървя на такива, като теб какви игри съм си купувал и съм играл. Ти даже, както винаги си без ясна позиция. Просто си плямпаме некви препирни.

Та какво казваше последно, че не разбрах, преди или сега те кефеха повече игрите. Дай нещата да са по-малко за теб и повече за т'ва, което се флейми, деба. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 7:10 pm

Кефят ме еднакво - това е. Кое има да му разбираш чак толкова ?

Вкарвам опита единствено защото преди да почнеш с "доброто старо време" забравяш че говорип с хора които вече са били с по-десет години гемърски опит на различни платформи по времето за което ти говориш като някаква древна класика.

Аз имах манията да си записвам часовете на игрите още от 94-95 година когато се играеше по-клубове и винаги мога да проверя кое как е било тъй като си пазя сейвовете на Baldurs gate 1 заедно с някакви записки какво ми еправило впечатление тогава.

Момент да проверя за мега класиката Baldurs Gate 2 - 38 часа 100% куести. Като 70% от реалния геймплей е бил екшън в дънжъни.
Last edited by RRSunknown on Wed Jan 02, 2013 7:16 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jan 02, 2013 7:14 pm

RRSunknown wrote:Кефят ме еднакво - това е. Кое има да му разбираш чак толкова ?
Ами това е приказка вече. Макар че ми е трудно да си го представя, предполагам те кефят по различен начин и двете. Щото днешно време философията и подхода на гейм правещите са доста по-различни. Мен лично това сегментирано съдържание ме отблъсква здраво. И то става вече стандарт в игрите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 02, 2013 7:19 pm

Виж сега - гейминга се променя. Преди десет години любимия ми жанр бяха RTS-сите и Стратегиите заедно с РПГ-тата.
Сега играя търд пърсъни - преди игра оупън свят беше немислима.

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 21 guests