2012 Post Mortem

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 6:53 pm

Ти се радвай че ЕА поеха BIO защото Mass Effect беше екслузив на MS a Dragon Age изобщо нямаше да излезе защото беше на стенд бай.

А Eurogamer напследък много им падна нивото - някакви абсурдни статии и оценки почнаха да слагат.

Тоя хал
:lol: :lol: :lol:
Аз пък съм много доволен от хала - чак вчера сметнах че имам 35 яки игри купени които има да наваксвам.

Кеф ти AAA игри, кеф ти Dishonored , кеф ти инди игрици, кеф ги GOG, кеф ти безплатни MMO и шутъри, кеф ти римейкове - вече всичко има.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 7:55 pm

Ма да си умреш от кеф... Инди сцената се развива със сериозни темпове и бая игрици съм си накупил в Steam, но ААА боксува и читавите ААА заглавия за годината се броят на пръстите на едната ми ръка.

Между другото ЕА купиха BioWare чрез лека измама, нищо повече. Ако директно бяха опитали да ги купят, едва ли щеше да стане, но уви... Вече BioWare не съществува и докторите се оттеглиха. Не очаквам нищо от този бранд.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Dec 16, 2012 8:03 pm

Това важи за всяка година. Радвай се че в момента PC отново е първокласна платформа и всичко интересно се случва на нея.

А тази година си беше бая силна откъдето и да я погледнеш. Dishonored, XCOM, Borderlands 2, Darksiders 2 и дори Spec Ops: The Line който ей така за бъзик показа че и модерните шутъри могат да имат читава история.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 8:03 pm

Тази бУксува защото отложиха много заглавия за 2013 която ще избухне като в 2011 (от която още имам да наваксвам).

/Офф
Дори още в началото излиза Bioshock Infinity, GTA5, Last of Us, MG Rising, Crysis 3, Beyond Two souls, Tomb Raider, Gears of War Judgement, God of War, Metal Gear GZ, Dead space 3, Dragon Age 3 ,Lords of Shadows 2 Destiny на Бънджи, Starcarft 2 HOS - бая ААА заглавия без да броя сапунките на EA/Аct/Ubi

А дори и 2012 година имаше бая AAA заглавия като Dishonored, Far Cry 3, Mass Effect 3, Borderlands 2, max Payne 3, Halo 4, Darksiders 2, Resident evil 6, XCOM, - за какво говорим.


И наистина си умирам от кеф защото ми ремиксират стари класики, правят нови и кадърни инди игрички от позамрели жанрове като Куест, Стратегии и Платформъри с яка графика - изобщо много материал, както казах съм е заринал и нямам физическо време дори да наваксам.


Мрънкането по масовия вкус е като това да се чудиш защо Лейди Гага и Джъстин Бийбър са популярни - предмет на социологията , а не на някакви реални качества и ХАЛ на индустрията.
И Преди игри като Planescape и Undying фалирваха зловещо, сега поне могат да ги кикстартнат и да има за всеки без да е ААА 30 милионно заглавието.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 8:59 pm

И кефите ли им се на всичките тия игри? Защото от изброените повечето не стават. МЕ3 е пълен боклук, Borderlands 2 е още от старото, Dishonored я изтраях точно 15 минути, Max Payne 3 беше някаква шега студиото вече удари кепенците, от части заради слабите продажби на Darksiders 2(понеже е много по-слаба от 1-цата) THQ за малко да фалират, Resident Evil 6 флопна зверски. Един добър XCOM, читав Far Cry и още няколко игри не спасяват годината. Как точно разводняването на франчайзи може да се нарече прогрес? Преди години, когато корпоративните задници от ЕА/Ubi/Act още не бяха толкова тлъсти и могъщи, студията създаваха франчайзите, които те сега доят с посредствените си игри.

А за 2013 не съм затаил дъх, прекалено много игри, за които се смяташе, че е невъзможно да фейлнат, фейлнаха тази година. Затова една по една, като излизат, и след впечатления от играчи, и след доста пиратстване ще се купува. Напоследък пиратствам наред и не съжалявам за това, защото ААА-тата са зле. Изключние направи XCOM, където се почувствах длъжен да я купя, толкова беше добра. AC3, ако не беше от Ubisoft, също щях да я купя.

Както казах, единствено Kickstarter ме обнадеждава за бъдещето, защото там разработчиците имат творческа свобода. Не че и там няма да има провали, но поне няма да си личи ръката на пъблишъра.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 9:01 pm

Ние се кефим - както и да го мисля сме по на далавера.

Пък и ти си чакай да те огрее някъкъв супер специален стандарт направен специално за теб, а през това време вместо да цъкаш и да се забавляваш (както масата хора правят) изливай разочарованието си в общи приказки срещу алчните корпорации и давай с много, ама много катефоричен тон определение кое е боклук, кой флопнал и кое било разводнено.
Last edited by RRSunknown on Sun Dec 16, 2012 9:04 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 9:03 pm

Не е лъжа, кефа си е кеф.

Не бери грижа, все още се намира по нещо, което да ми хване окото. Пък и танковете винаги ги има. :wink:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Dec 16, 2012 9:07 pm

Aldim-e може ли да отцепиш последните постове в тема 2012 post mortem.

Да можем да се флеймим яко ;)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 9:07 pm

Ми освен да те посъветвам да поспреш игрите за половин-една година. Имам чуството, че си прегорял от пренасищане. Всеки го е имал този период - за мен беше 2007-2008 година.

To и в секса ако прекалиш в един момент почва да няма угодия, и почваш да търсиш/да правиш извращения защото всичко стандартно ти се струва "пълен боклук", "по-слабо от преди", "не изтрайваш и 15 минути"

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 9:12 pm

Разбира се, че съм се наститил, наситил съм се от едно и също. И съм поспрял, до толкова, че пиратствам, виждам за какво иде реч и трия. Когато съм попадал на нещо, което ме радва и искам да играя, купил съм го, но последно време става все по-рядко. Затова и Kickstarter за мен е спасението, защото разнообразието е голямо, и хората имат свободата да реализират идеите си, било то за класическо RPG, Star Citizen, най-различни рибуути, нови идеи, все неща, които големите пъблишъри не правят, защото за тях са рискови инвестиции. Е тук поне, когато нещо ни хареса, можем да го подкрепим, пък каквото стане, стане.

Към това да добавя, че не смятам, че вината е у мен, за това, че ААА игрите с нищо не са мръднали, освен технически.
Last edited by Amikae on Sun Dec 16, 2012 9:14 pm, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 9:14 pm

И съм поспрял, до толкова, че пиратствам, виждам за какво иде реч и трия
Точно е наркоманската крайна фаза на пренасищането - теглиш, правиш пет крачки в играта и отсичаш -боклук!.

Следващата фаза е цикльорстване по навик в онлайн игра и постепенно спиране на целия гейминг.

Така бях и аз, и Aldim доколкото знам имаше такъв период.
Last edited by RRSunknown on Sun Dec 16, 2012 9:15 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 9:14 pm

RRSunknown wrote:
И съм поспрял, до толкова, че пиратствам, виждам за какво иде реч и трия
Точно е наркоманската крайна фаза на пренасищането - теглиш, правиш пет крачки в играта и отсичаш -боклук!.
Твърдиш ли, че повече от 15 минути в Dishonored щяха да ми покажат геймплейни механики, които да харесам и да продължа да играя? Примерно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 16, 2012 9:16 pm

С такава нагласа и такова пренасищане и презадоволяване и Анжелина Джоли да ти правеше свирка пак нямаше да ти хареса.

Ако търсиш нещо тотално ново и различно обърни се към Роланд - той ще те ориентира как стават нещата.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Dec 16, 2012 9:24 pm

Е стига, само на мен ли ми е очевидно? Не искам някаква революция, ама поне някакъв творчески живец да има, някаква по-интересна механика. Като съм заговорил за Dishonored, още от първите 15 минути разбрах точно каква игра ще бъде, без да чета ревюта. Стандартни механики, Skyrim стайл. Наблегнато е доста на стелт, който обаче не е класически Splinter Cell стелт, а куца история, където се разхождам из стаи пълни с народ, вървя им директно зад гърбовете и не ме чуват, или пък ме виждат от някакъв странен ъгъл и някак разбират точно къде съм, и ми се изсипват. Още в началото знаех, че няма да я играя стелт, а ще избивам всичко наред. Но понеже избиването се състоеше в бутон машинг и да речем някакви по-засукани active умения евентуално, то не видях смисъла да го играя само за историята, която я ми хареса, я не, по-вероятно не. Ако ще да е просто пуцалка, по-бива AC3, там поне има визуално удоволствие.

Не знам защо намесваш сексуалната ми ориентация между другото, скоро май ще бъда дискриминиран. Роланд също. :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Dec 16, 2012 9:46 pm

Amikae wrote:
RRSunknown wrote:
И съм поспрял, до толкова, че пиратствам, виждам за какво иде реч и трия
Точно е наркоманската крайна фаза на пренасищането - теглиш, правиш пет крачки в играта и отсичаш -боклук!.
Твърдиш ли, че повече от 15 минути в Dishonored щяха да ми покажат геймплейни механики, които да харесам и да продължа да играя? Примерно.
15 минути в Dishonored ти показват един невероятен свят който си струва да го explore-ваш. Стелта е много яко реализиран и логичен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests