САЩ се разпадат?!?!?!

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 23, 2012 7:43 pm

Кво общо имат някогашните русофили с темата и защо изобщо се намесват в нея? Кво? И по Стамболово ли време са приказвали, че САЩ се разпада щото има прилики със СССР? Ще ми обясниш ли, цайсе, за кво изобщо пусна тоя последен пост, щото аз не мога да разбера предназначението му, илюстративните примери в него и като цяло корелацията с мнението на Разаел?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Nov 23, 2012 8:45 pm

Самият Стамболов е бил русофоб, бтв.
Русофили са били Иван Вазов, Теодор Теодоров, Константин Стоилов, Иван Гешов, Драган Цанков, Стоян Данев...
Какво да са писали за Америка те? И плс, какъв фактор са били САЩ по онова време? Най-ярката представа за САЩ в Европа в края на ХІХ в. са турнетата на Бъфало Бил - за тях ли да пишат? :roll:
Май единствено колегата Алеко Константинов й е обърнал някакво внимание в "До Чикаго и назад."
Никога не съм криел, че съм русофил - но да ме пращат в Студената война...
Hemos pasado!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Nov 23, 2012 8:50 pm

Zeiss_optik wrote:
Razaelski wrote:По-скоро светата Путинова империя ще се удави в Китай а на нас пенсиите ще ни ги вдигнат на 1000 лева, отколкото да се случи разединение на САЩ. Това са някви болни бъртвежи да побъркан русофил дето си живее още във Студената Война.
Мдаммммм.... това е резултатът от четенето на клюки по диагонала за сметка на неотварянето на собствените си учебници. Да ги беше разгърнал - щеше да знае, че у нас е имало цели русофилски партии, далеч преди началото на Студената война и преди СССР да съществува. Но не е - затова не знае.
Дължа едно огромно ИЗВИНЕНИЕ на Симеон... Щото постът на Razaelski изкърти мивките. :D
Знам бе, знам бе. Рософобите и Русофилите от учебника по история за 6 клас :wink: Сега обясни кредибилито на поста си и кажи за каква мивка става дума. Щото ако е от съветско време само едно хилти ще свърши работа, че тогава са ги ляли от бетон :lol:

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Nov 23, 2012 8:53 pm

Razaelski, ако ти се спори за това - открий си тема. А после стой далеч от хилтито.
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 23, 2012 9:41 pm

Zeiss_optik wrote:Самият Стамболов е бил русофоб, бтв.
Русофили са били Иван Вазов, Теодор Теодоров, Константин Стоилов, Иван Гешов, Драган Цанков, Стоян Данев...
Какво да са писали за Америка те? И плс, какъв фактор са били САЩ по онова време? Най-ярката представа за САЩ в Европа в края на ХІХ в. са турнетата на Бъфало Бил - за тях ли да пишат? :roll:
Май единствено колегата Алеко Константинов й е обърнал някакво внимание в "До Чикаго и назад."
Никога не съм криел, че съм русофил - но да ме пращат в Студената война...
Да, знам и точно това имам предвид и аз. Русофили и русофоби има в България от много отдавна. Закво обаче изобщо почна да приказваш за тях и по какъв начин поста ти се свързва с мнението на Разаел и цялата дискусия дотук? Ей това искам да ми обясниш. Закво изобщо съществува този пост?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Nov 23, 2012 9:49 pm

Аз ли започнах да говоря за русофили? :shock:
Ето кой започна:
Razaelski wrote:побъркан русофил дето си живее още във Студената Война
Заради което моля онова, което не е по темата - да се заличи.
Hemos pasado!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Nov 23, 2012 10:14 pm

Zeiss_optik wrote:Аз ли започнах да говоря за русофили? :shock:
Ето кой започна:
Razaelski wrote:побъркан русофил дето си живее още във Студената Война
Заради което моля онова, което не е по темата - да се заличи.
Бате ти две поредни страници ни вадиш примери с СССР ....

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Nov 23, 2012 11:18 pm

Да - за да разясня на Симеон защо не може да сравнява двете системи.
А ако ти се дрънка за русофили и Студената война - открий си тема!
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 23, 2012 11:26 pm

Кои две системи не могат да се сравняват? Ти не сравняваш ли двете системи от момента, в който ни цитира Бжежински? :shock:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Fri Nov 23, 2012 11:37 pm

А човек, който от тази тема научи за съществуването на Збигнев Бжежински и който като каже "невъзможност на системата да се самоиздържа", има предвид само и единствено ситуацията по време на Горбачовите експерименти - той може ли? Затова беше. Ако ти се струва, че и то не е по темата - прати го за сапун.
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 24, 2012 12:02 am

Мили ми Цайс. Нека ти разясня какво се случва вече цяла страница. Ти се въртиш като риба на сухо, защото абсолютно нямаш какво да кажеш повече по въпроса. Нямаш грам аргумент за СВОЯТА теза, и за да отместиш вниманието от тоя простичък факт, атакуваш другите юзъри. Кой колко знаел, кой какво къртел. Моето момче, ако сме толкова зле и неинформирани, би следвало да ти е по-ЛЕСНО да ни затапиш с аргументи, не по-ТРУДНО :lol:

Две страници сравняваш САЩ със СССР, сега внезапно се оказва, че не можело.

Драгъне, Британската империя я ми припомни само британци ли включваше? :lol: Щото САЩ има само американци. Един жител на тая държава няма, който да не се самоопределя като Американец първо и чак тогава като какъвто там щат го е споуннал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 24, 2012 12:14 am

Те тва те.

Почваш някъв разговор и му даваш няква посока. Излагаш някви аргументи и цитираш някви авторитети. Ние отговаряме на базата на това, което си ни дал. 5 поста по-късно ти почваш да критикуваш цитираните от теб авторитети, плясваш тотално несвързано с квото и да е от логиката на разговора мнение и накрая казваш, че това, което си правил през цялата тема до тоя момент не трябвало да се прави, ВИДЯ ЛИ БЕ, СИМЕОНЕ. Все едно Симеон е почнал да го прави, при положение че той просто следва посоката, която ТИ си задал в тая дискусия. Можеш ли набързо да минеш през мненията си и да синтезираш някакво логически консистентно нещо, с което да продължим темата? Ако не можеш, викам да я приключваме, щото си се оплел като пиле в кълчища в собствените си аргументи и постовете ти си вече тотално неразбираеми в контекста на дискусията досега.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 24, 2012 12:19 am

От миналата страница
Indeed, there are several alarming similarities
between the Soviet Union in the years just prior to its
fall and the America of the early twenty-first century
И аз се обърках вече за какво става дума :shock:

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sat Nov 24, 2012 12:47 am

Roland wrote: Две страници сравняваш САЩ със СССР, сега внезапно се оказва, че не можело.
А, може - ставаше дума, че ти не можеш да го направиш:
Zeiss_optik wrote:
Roland wrote:Чакай, чакай, понеже съм объркал полско с руско име, мнението ми за това колко е неадекватно да се сравняват СССР и САЩ като политически системи е невалидно?
То е невалидно, но не точно по тази причина.
Причината е, че не си в час и с двете политически системи.
Виж - аз и още трима, писали по темата можем.
Hemos pasado!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 24, 2012 3:25 am

Хубу, ти и другите трима писали по темата, дето могат да обсъждат приликите между САЩ и СССР трябва ли да продължават да го правят, последно?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests