Храненето

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Mar 15, 2013 10:35 pm

N страници по-късно.
Strelok wrote:Толкова ли няма какво да кажете? Моля като сте толкова мъдри и всезнайни ми обяснете защо аз съм виновен, че давам разумен и обоснован съвет, а вие пишете не по темата и спамите. Ама като за тъпак, защото не всеки може да се сравнява с вашия велик интелект.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:popcorn: :popcorn: :popcorn:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Mar 15, 2013 10:37 pm

Strelok wrote:Толкова ли няма какво да кажете? Моля като сте толкова мъдри и всезнайни ми обяснете защо аз съм виновен, че давам разумен и обоснован съвет, а вие пишете не по темата и спамите. Ама като за тъпак, защото не всеки може да се сравнява с вашия велик интелект.
Не е разумен, нито обоснован. Протеиновите шейкове са нещо малоумно. На изтощен човек му вършат минимално добро. Трябват ти 20-50 грама протеин на ден. Тялото е добро в това да си пази азотния баланс. При спортистите и културистите е различно защото там целта е да вкараш до край и малко отгоре протеините в мускулите.

За да видиш какво трябва да се яде при поход можеш да видиш швейцарските традиционни национални ястия - Раклет и Фондю. Едното е варени картофи поляти с разтопен кашкавал, а другото разтопен кашкавал изгребван с хляб.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 15, 2013 10:42 pm

@Стрелок

"Ауч, ощипаха ме."

Никой не ти се прави на мъдър и всезнаещ. Съветите ти може и да са донякъде разумни - примерно не се тъпчете с вафли, но не са особено обосновани, да не кажа никак. Средната продължителност на живота при палеолита, вредността на виното, хормоните в млякото (и аз подозирам, че ги бъркаш с ония гадости, с които на някои места тъпчат кравите, но няма как да го разбера) и пр. Освен това усърдно месианстваш, което е особено дразнещо дори за мен, дето почти не поглеждам тая дискусия, като при това се фръцкаш и свръхреагираш ни в клин ни в ръкав.

Тоест за теб "добре де, не пий мляко, като не щеш"=агресивно поведение, Амелия ти се нахвърляла все едно си препоръчвал да убива невръстни кученца и да им яде сърцата... Да ме прощаваш, ама това е някакъв абсурд.

От свое име - а вярвам, че бих могла да твърдя, че говоря и от името на мнозинството участници в тоя скромен форум - тържествено се заклевам, че никой тук няма да те насилва да пиеш мляко против волята ти. Така че се успокой и насочи енергията си към по-продуктивна цел.
Last edited by Marfa on Fri Mar 15, 2013 10:44 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 10:43 pm

The Dragon wrote:
Strelok wrote:Толкова ли няма какво да кажете? Моля като сте толкова мъдри и всезнайни ми обяснете защо аз съм виновен, че давам разумен и обоснован съвет, а вие пишете не по темата и спамите. Ама като за тъпак, защото не всеки може да се сравнява с вашия велик интелект.
Не е разумен, нито обоснован. Протеиновите шейкове са нещо малоумно. На изтощен човек му вършат минимално добро. Трябват ти 20-50 грама протеин на ден. Тялото е добро в това да си пази азотния баланс. При спортистите и културистите е различно защото там целта е да вкараш до край и малко отгоре протеините в мускулите.

За да видиш какво трябва да се яде при поход можеш да видиш швейцарските традиционни национални ястия - Раклет и Фондю. Едното е варени картофи поляти с разтопен кашкавал, а другото разтопен кашкавал изгребван с хляб.
И пропусна всичко друго освен протеиновите шейкове, защото? Вече дадох причини защо ги споменах. Това за 20-50 грама на ден не е вярно.

Швейцарските нациалнални ястия нямат нищо общо. Аз казах, че нямам опит в правенето на походи и казах какво е най-добе според мен и се обосновах. Други хора препоръчаха високо-мазнинно хранене по време на поход. Толкова ли е трудно да дадете съвет и да си защитите позицията? Или да се заяждаш е по-лесно.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 10:48 pm

Marfa wrote:@Стрелок

"Ауч, ощипаха ме."

Никой не ти се прави на мъдър и всезнаещ. Съветите ти може и да са донякъде разумни - примерно не се тъпчете с вафли, но не са особено обосновани, да не кажа никак. Средната продължителност на живота при палеолита, вредността на виното, хормоните в млякото (и аз подозирам, че ги бъркаш с ония гадости, с които на някои места тъпчат кравите, но няма как да го разбера) и пр. Освен това усърдно месианстваш, което е особено дразнещо дори за мен, дето почти не поглеждам тая дискусия, като при това се фръцкаш и свръхреагираш ни в клин ни в ръкав.

Тоест за теб "добре де, не пий мляко, като не щеш"=агресивно поведение, Амелия ти се нахвърляла все едно си препоръчвал да убива невръстни кученца и да им яде сърцата... Да ме прощаваш, ама това е някакъв абсурд.

От свое име - а вярвам, че бих могла да твърдя, че говоря и от името на мнозинството участници в тоя скромен форум - тържествено се заклевам, че никой тук няма да те насилва да пиеш мляко против волята ти. Така че се успокой и насочи енергията си към по-продуктивна цел.
Добре, айде чети малко по-внимателно. Обясних за средната продължителност на живота в палеолита и с какво е свързана, никога не съм казвал, че виното е вредно и за млякото постнах няколко линка, които явно си пропуснала, много жалко.

Така и не обясни какво значи да месианствам, моля те просвети ме. Ако значи да защитавам тезата, която съм написал, тогава ме запиши като месия.

Прочети поста на Амелия, абстрахирай се от личното си отношение и кажи честно, не е ли незаслужено агресивен?

Айде да спреш да постваш извън темата, ако обичаш. Някои хора тук предпочитаме да си говорим за хранене.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 15, 2013 10:56 pm

Четох те внимателно. Не обясняваш нищо, хвърляш някакви спорадични неща в пространството, ако някой те обори ти започваш да се фръцкаш, постът на Амелия ето го къде е:
В моята действителност съм научила какво се случва с храната в организма ни от университетско ниво курсове по биохимия и химия. Знам какво е захар, какво се съдържа в плодовете, какво са аминокиселините и за какво, кога и как се ползват от организма. Също така в моята действителност ти ми пускаш линкове към сайтове за бодибилдинг и препоръчваш протеинови шейкове на човек, който иска храна, даваща мигновен енергиен бууст, и очевидно не разбираш смисъла на изречения като:

"Изобщо, съставките на храната си имат функция и захарните продукти могат и да са нужни и полезни в дадени ситуации.

Бтв, изключително ме забавлява да слушам съвети за натурално и здравословно хранене, от човек, който препоръчва поемането на протеин на прах. Те щото са супер натурални, безкрайно безвредни и суперполезни."

В твоята действителност не знам как е.
Ама ти го четеш като "Не ме карай да убивам малки кученца и да им ям сърцата".

В дискусията пиша, щото почваш да тролиш, а аз искам да те накарам учтиво да спреш да го правиш. Народът и без туй е достатъчно изнервен, че някой да седне и допълнително да създава някакво напрежение, породено от пълна липса на елементарна когнитивна способност.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 11:00 pm

Добре, моля те обясни ми къде троля, къде се фръцкам и къде не обяснявам, с конкретни примери.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 15, 2013 11:06 pm

Това което се чудя е защо почти всички столетници са овчари хранили се предимно с мялко целия си живот.

Дядо ми също кара 96 година и се храни предимно с мляко от всякъкъв вид последните 35-36 години, че и преди това.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Mar 15, 2013 11:11 pm

Защото още никой доморасъл експерт не им е обяснил, че млякото всъщност е вредно и трябва да го заменят с протеинови шейкове?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 11:20 pm

Оф, нямаше да коментирам, но ме накарахте.

1.Тази тема вече я приключихме.
2.Изказах само своята препоръка, никога не съм казал, че говоря неоспорима истина.
3.Не знам статистиката, че почти всички столетници са овчари, хранили се предимно с мялко целия си живот откъде я изкара. Ще е хубаво да посочиш източник.
4.Хората на село ядат домашно мляко, което е доста по-различно от това в магазина.
5.Примера с дядо ти нищо не значи - има и пушачи на по 100 години. Не казвам, че дядо ти не е здрав, просто казва, че един пример нищо не значи.
6.Никъде не съм казвал, че млякото трябва да се замени с протеинов шейк, това е откровено тролене.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Mar 15, 2013 11:25 pm

7. Добави по едно валерианче в следващите си няколко протеинови шейка и не спирай докато си под убеждението, че само ти пишеш по темата, при това разумно и обосновано, а всички други са агресивни тролове, които или пишат извън темата, или са заблудени.

Сериозно, такава неспособност да вникнеш в това, което ти писаха съвсем културно и добронамерено над 10 души, граничи с умствено отклонение.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 11:26 pm

Ти си много заблуден, честно. Айде като си толкова велик покажи ми къде не съм вникнал в това, което са ми написали. Много обичаш да се заяждаш, ама не те бива.

Аман от разбирачи.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Mar 15, 2013 11:29 pm

Вече ти се отдели достатъчно внимание, а с поведението си в тази тема многократно показа, че не го заслужаваш.
Прочети отново дискусията, като специално наблегнеш на тона на собствените си постове.
Ако не можеш да вникнеш в това, което се изписа в последните 6-7 страници, повредата е в твоя телевизор.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Mar 15, 2013 11:33 pm

Добре, нямам какво да кажа, честно. То бива да не разбираш, да спамиш, да се заяждаш, да се буташ където нямаш какво да кажеш и откровенно да обиждаш, но ти прекаляваш. Докато не ми покажеш с конкретен пример къде съм сбъркал твърденията ти не струват нищо.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Mar 16, 2013 12:17 am

Сега проверих Юсеин Болт пие предимно мляко.
Drinking milk after resistance training has been shown to increase the body’s ability to make new muscle and may help improve body composition. In addition, recent studies have shown that drinking milk after an endurance workout may help reduce muscle damage and improve muscle recovery, which in turn may help the body perform better during its next workout.
Отличителна особеност на нашенския спец обаче е неговата убеденост, че е значително по-компетентен от специалистите.
Това напомня самоувереността нa родния "супер-разбирач" от комунистическо време (а и сега), че Западният свят е значително по-изостанал, а това че там се най-силните спортисти е просто някаква случайност, защото българинът е зает с къде по-важни научно-технически достижения, като например проектирането на чушкопека, производството, откриване на лекарствата за РАК и СПИН, запалването на вода и комуникацията на БАН с извънземни.

Напредналите познания на нашенския спец му позволяват да игнорира схващанията на “изостаналия” западен свят и да обедини химия и биология в едно цяло.

Най-голямата гордост на нашенския спец при постване във форуми 100%-вата му убеденост, че знае къде има проблеми и с готовност “помага” на съфорумците си . Всъщност преди да е “открил” сам проблемите, спеца не би влязъл във форума. Той е убеден, че след като “знае” проблема и го посочи, всички ще се съгалсят с него за 20-30 мин., през които съфорумците ще му бъде признателни за безплатните “консултации” и “обучение” по химия и биология.

Ако ли съфорумците не се съгласят веднага, това явно означава, че искат да прецакат спеца
… което разбира се няма как да стане.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests