Modern Family

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Modern Family

Post by Roland » Mon Nov 12, 2012 5:06 am

Image



Не мога да повярвам, че няма тема за тоя сериал. Аз както обикновено се присъединявам към хорото с няколко години закъснение, но в момента съм към края на първи сезон и съм изпълнен с телешко обожание. Няма герой, който да не харесвам, всички епизоди към момента са разкошни, въобще... уин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Tue Nov 13, 2012 7:49 pm

FINALLLYY!

И аз не можех да повярвам, ама знаеш ли вкусове разни. :D

Та аз попаднах на сериала още докато преполовяваше първия си сезон в Америката случайно и реших да му хвърля око заради добрия стар Ал Бън... така де Ед О'Нийл. (а аз принципно тогава не следях нищо дето вече не е пускано по бг тв-то). Когато му четох сюжета обаче бях готов да се откажа - идеята за двойка гейове хич не ми се понрави, защото ми беше втръснало от холивудските гейове направени като циврещи, вряскащи нежни и раними жени с мустаци (или обезкосмени мустаци) с изкривени китки и капачки. Не, мерси. Та добре че беше Ед(Ал Бънди струва колкото двама гейове и отгоре) и му дадох шанса.
При което сериалът си го гледам и до днес с абсолютния кеф. Причината, която за малко не ме отказа, сега ми е един от най-големите плюсове: толкова правилни гейове не бях виждал на екран - нито са прекалено "женствени", нито пък са прекалено "мъжкари" изобщо някакъв уникален точно нацелен баланс. Също ме кефи и как си разменят "ролите". Една ситуация единия е "мъж", а другия "жената", а в друга ситуация "позициите" се променят.
Но не само те - останалите герои също са великолепни до един. Да тръгна да ги разкостявам един по един ще е отегчително. Трите семейства успяват винаги да ме забавляват и аз просто нямам спомен да са имали слаб епизод за три сезона.
Най си харесвам Ариел Уинтър(Алекс) - момичето има страхотен талант, жалко че ролята й е от най-неразчупените в сериала на зубъра.
Та така - силен сериал с много силен актьорски състав и силни сценарни решения. Залага на "умния" хумор, на семейната нотка и "уроците от живота", може да не те разсмее на всяка секунда, но поне си оставаш с усмивка.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 13, 2012 9:59 pm

...О.о
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 13, 2012 10:23 pm

Как да интерпретирам горния пост? Мисля, че имахме правило за постове само със смайлита в тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 14, 2012 12:13 am

Има и многоточие там...

Интерпретирай го кат освръхчовешко въздържание :lol: И земи гледай сериала, той общо взето за теб и хора с твоята заетост е правен. 20-минутни несвързани помежду си серии, пълни с гениалност.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 14, 2012 1:15 am

Ок, но продължавам да не разбирам и многоточието там.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 14, 2012 2:09 am

Ако някога отново намериш време за мен в скайп, ще ти го разясня.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Thu Nov 15, 2012 10:15 pm

Интерпретирай го кат освръхчовешко въздържание
Аз нямам нужната база за интерпретация, та ако може да ми се разясни и с повече от четири точки и две О-та, с какво моето мнение е предизвикало такова въздържание, моля.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Nov 16, 2012 2:57 pm

Какво значи правилни гейове? И има ли правилни хетеро персонажи?
Питам просто.
Иначе харесвам Ерик Стоунстрийт много, тъй че ще проверя сериала.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Fri Nov 16, 2012 4:08 pm

Какво значи правилни гейове? И има ли правилни хетеро персонажи?
Значи такива които не ти се навират в лицето - "Хей вижте ни ние сме гейове!!! Ох как ми се изкриви китчицата, ох, колко ми е високо гласчето! Ама вижте ни слепци такива!!!!". Такива типажи в американски филми и сериали с лопата да ги ринеш и ми е втръснало да ми ги навират. А тука в сериала такова самоцелно навиране няма. Изградени са и показани с премереност, като все пак си остават същите хора със същите идеи и морални проблеми и дилеми, които предизвиква тяхната ориентация. Да не говорим, че те отглеждат дете, една от най-болните теми. И гледайки този сериал за пръв път човек консерва да си каже "ама то това гейове да отглеждат деца не било лоша идея." Точно под това имах предвид ползвайки епитета "правилни". Щото това е единствената гей двойка, показана на екран, (под въпроса за ограничението доколкото аз съм видял) които създават "правилна" семейна атмосфера на едно осиновено дете при все цялата му противоречивост на тематиката нали.

Това за правилно хетеро персонажи изобщо не съществува като понятие.
Last edited by LightOne on Fri Nov 16, 2012 4:29 pm, edited 1 time in total.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Nov 16, 2012 4:11 pm

Много отдавна.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Fri Nov 16, 2012 4:35 pm

Това отдавна тогава трябва да включва зората на кинематографията.
Има ги всякакви хетеро персонажи. Те не са стереотип.
Докато гейовете на екран си стоят бетонирано еднотипни.

И разликата защо е така е разбираема. Сериалът е крачка напред в разчупването.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Nov 16, 2012 5:01 pm

Има всякакви стереотипни хетеро-персонажи също така. Да, от зората на кинематографията. От 15-ина години насам има и доста по-разнообразни гей-персонажи, така че може да обуздаеш малко обобщенията :)

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Fri Nov 16, 2012 5:20 pm

Това което беше важното го казах. Гей двойката в сериала е готина по правилния начин. Нито е прекалено свръхнатрапчива, нито прекалено неестествена. Не разбрах защо тази ми констатация-хвалба се приема все едно нещо противоположно съм казал спрямо тях.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 16, 2012 6:00 pm

Просто думата "правилен" е малко... особена в случая, щото предполага, че разни хора са неправилни. Поне в първия ти пост. После става ясно, че говориш за клишета от попкултурата, които не само че дразнят ами и като цяло насаждат и затвърждават вредни стереотипи. Та в тоя контекст "правилен" върви по-добре. Викам при това положение да я приключваме тая дискусия и да се върнем към сериала. Пък аз ще призова да не се скача на всяка потенциално политически некоректна забележка към хомосексуалните хора, особено в мнения, които са като цяло позитивни към тях. Чувствителни гейове, които постоянно виждат заплаха и обида към тях, са ми неприятни за общуване колкото и поп-клишетата с меките китки и колкото чувствителните феминистки, които постоянно виждат заплаха и обида към тях. Човек се научава да живее с някои досадни стереотипи и да пропуска разни мнения покрай ушите си - казвам го като жена, която всекидневно слуша някви неща за пола си с най-различна степен на ебавка и сериозност в тях. Комуникацията би се затормозила прекалено, ако вземем да оправяме всяка една такава простъпка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests