Cloud Atlas

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Dec 03, 2012 3:20 pm

Да, ясно, че нямат общо с тръгването през март, въпросът е дали имат общо с нетръгването през ноември-декември.

Той и нормалният трейлър, който се повъртя из кината, не беше най-френдли за масовия зрител.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Dec 04, 2012 12:45 am

Почти всеки филм, зад който не стои могъщ студиен финансов гръб го сполетява такава съдба, независимо дали наоколо има хобити или Бондове. Flight и той е разтеглен. И The Master също. Moonrise Kingdom пък тръгна във Франция месец и половина преди премиерата в САЩ, а все още (въпреки че вече го има на BR) не е пуснат в Япония. Няма никаква логика в тези неща - вероятно всичко се свежда до запълване на дупки в програмите на локалните разпространители на случаен принцип.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Mon Dec 17, 2012 11:15 am

С Наско Славов стигнахме до следната логика:

Филмът е правен без участието на Холивуд и се води немска продукция. Направо – инди.

Как могъщите студия ще осигурят добро разпространение и реклама на „независим“ филм? Че колко чичковци-паричковци, които досега са стояли извън играта, изведнъж ще си кажат: „Я! Ми то можело да се прави добро кино и от индитата! И да си избива парите после! Що не взема да инвестирам в едно-две?“

Страховита перспектива си е. За Холивуд.

Това е единственият филм през последните две години, за който си наруших обета да не ходя на кино. И ПАК ще отида. Най-малкото – за да им го фръгна...

Но това наистина е най-малкото. :)

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Dec 17, 2012 3:30 pm

Аз имам и една друга теория. Те хамериканците умрат да се гушат в краката на спасителят им Джийсъс и всякакви идеи противоречашти на креационизма са плашещи.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Dec 17, 2012 3:42 pm

Razaelski wrote:Аз имам и една друга теория. Те хамериканците умрат да се гушат в краката на спасителят им Джийсъс и всякакви идеи противоречашти на креационизма са плашещи.
А, сигурно говориш за Междузвездни войни, Хари Потър и Здрач :P
(и, между другото, бас ловя, че на клавиатурата ти има и буква "щ", и запетайка :P )
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Dec 17, 2012 3:44 pm

Запетайка има, но бутона "шт" ми е счупен.
И не, Междузвездни войни, Хари Потър и Здрач са отвратително фемили френдли - здраво семейство = традиционална християнска доктрина. Филма адресира прераждания и, до някъде се бъзика с идеята за великият месия портретирайки Сонми като такъв. Това си е мое наблюдение.

Опитвам се да си обясня що флопна така мошно. Според мен не е заради това, че е инди продукт. Най-вероятно е защото хамериканците им е трудно да разбират филми с фрагментарна композиция.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 17, 2012 6:01 pm

Ммда. Аз затова се чудех защо всички казваха в чуждестранни ревюта, че Инсепшън бил сложен като сюжет. Може би аз съм тъп, но като го гледах не видях нищо сложно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 17, 2012 6:05 pm

A обясни ендинга на Инсепшън като си го разбрал?

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Dec 17, 2012 6:21 pm

RRSunknown wrote:A обясни ендинга на Инсепшън като си го разбрал?
Въпреки, че не попита мен ще ти отговоря. Цялостното послание на финала на филма е, че “reality” is a relative concept... Дали е останал в състояние на сън или не, няма никакво значение :lol: В Cloud Atlas нямаше пъзел и отворен финал. Всъщност много малко мислене има за да си подредиш всичко :wink:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 17, 2012 9:50 pm

RRSunknown wrote:A обясни ендинга на Инсепшън като си го разбрал?
Защо да ти го обяснявам? Нолан нарочно го е оставил отворен за интерпретации. Аз лично смятам че няма значение дали финала е сън или не, важното беше че Дом е щастлив. Това беше и според мен причината камерата да приближи към вратата на задния двор и че не показа дали тотема спира или продължава, вече нямаше значение. Happy?
И сложността за която говореха повечето ревюиращи се отнасяше по - скоро за различните слоеве сън. Говоря и за ревюта не на някакви блогъри или критици, ами и за ревюта на обикновени зрители в YouTube, демек най - масовият американски зрител.
Last edited by Claymore on Mon Dec 17, 2012 11:08 pm, edited 2 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 17, 2012 9:52 pm

Се тая , вярвай си че всичко е простичко е се схваща от раз. :roll:

Факта че се изкара много велик и разбрал Инсепшън, докато изстаналите неандреталци го "изкарват" сложен ме издразни и хейтърската ми ми натура не пропусна да се прояви с провокиращия ми въпрос.

Раз обаче ми развали кефа от безмисления спор като се включи адекватно, да пресече в зародиш надхващането.

Сега ясно ли е? /инсерт добронамерено намигване :wink: /

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Dec 17, 2012 11:28 pm

RRSunknown wrote:Се тая , вярвай си че всичко е простичко е се схваща от раз. :roll:

Факта че се изкара много велик и разбрал Инсепшън, докато изстаналите неандреталци го "изкарват" сложен ме издразни и хейтърската ми ми натура не пропусна да се прояви с провокиращия ми въпрос.

Раз обаче ми развали кефа от безмисления спор като се включи адекватно, да пресече в зародиш надхващането.

Сега ясно ли е? /инсерт добронамерено намигване :wink: /
Мензиса ли те хванал тия дни или кво?

Дали го е схванал както ти смяташ че е правилно си е само твой филм. По важното е, че е схванал смисъла на самия филм. Щото имам доста ерудирани приятели които не го вденаха.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 17, 2012 11:31 pm

Много труден мензис - избивам комплексите си , и чакам бана в предколедна депресия.


Не мисля че е схванал идеята на инсепшъл - той го го твърди което не го прави истина.
Аз като злобен, но прост хейътър (мразител) просто се възползвах да излея злоба по случая.

Надявам се да не съм му скършил крилата на момчето - ако е умно ще разбере, че хора с ментални проблеми са неизбежни в интернет и няма да ми обръща внимание изобщо.

В случая съм направо за триене - защото както наблюдателните са забелязали, просто троля в тема за филм който не съм гледал, и я измествам - на това му се вика тролщина или спам.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 17, 2012 11:43 pm

Или пък си тури тва за аватар ;р
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Квото те кефи, аз смятам че ти е по-високо нивото ама ти си знаеш.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests