Windows - 8th time is the charm or new ME

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 19, 2012 8:14 pm

Добре бе пич, кое ми е безмисленото - ръсиш някакви пълни измислици несъотвестващи нито на реалноста, нито на статистиките за продажби.

Какво очакваш - да те тупна по рамото за ентусиазма?


Чудиш се (макар че няма нищо за чудене) за Windows 8 превъзхождал - отговарям ти с едно изречение (никакъв спам).

След което ти се впускаш с някакви смехотворни "доказателства" да "доказваш" че всъщност не е така, таблетите и смартфоните не са изместили стандартнтата обемиста кутия на компютъра, а основния ти аргумент е че видиш децата много, много да искали да играят игри нищо че статистически това което се играе масово на PC са флаш шитовете на Фейсбук.

Всъщност единственото което правиш че прилагаш някакви твои проекции за нещата , към реалноста.


Ако много държиш мога да намеря някаква статистика какво искат децата (Ipad искаха 35% ако не се лъжа), колко са намалели хардуерните продажби на PC системи за сметка на смартфоните, таблетите и пресносимите компютри нисък клас. Ако искаш мога да извадя и статистика какъв процент от домакинствата играят на PC и какво. Но едва ли е нужно защото това са някакви неща, които едва ли не всеки ги знае освен ако не си е заврял главата в пясъка и отказва да следи световните новини от години насам.

Майкрософт не са случайна фирмичка, ей така пускаща нещо за експеримента а са една от най-големите софтуерни компании в света и много добре са изчислили пазарно и дизайнерски къде и как да се целят. И решенията им са внимателно изчислени и премислени многократно а не взети по-някаква невероятно случайност.

Което много добре щеше да го знаеш ако следеше какво говорят, и ходеше по семинари на майкрософт (които се организират постоянно и бг фирмите които не са гаражни гледат да участват поне отвреме на време).
Last edited by RRSunknown on Wed Dec 19, 2012 8:50 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 19, 2012 8:28 pm

Децата си имат конзоли за Call of Duty-то. Останалото е Angry Birds, което го играят на смартфоните или таблетите си.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 19, 2012 8:50 pm

Абе доста народ си кара с "домашен" лаптоп вече вместо с кутиища, или поне тия дето могат да си позволят някой по-евтин. което си е за xp и 7 ресурси.
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 19, 2012 8:52 pm

RRSunknown wrote:Добре бе пич, кое ми е безмисленото - ръсиш някакви пълни измислици несъотвестващи нито на реалноста, нито на статистиките за продажби.

Какво очакваш - да те тупна по рамото за ентусиазма?


Чудиш се (макар че няма нищо за чудене) за Windows 8 превъзхождал - отговарям ти с едно изречение (никакъв спам).

След което ти се впускаш с някакви смехотворни "доказателства" да "доказваш" че всъщност не е така, таблетите и смартфоните не са изместили стандартнтата обемиста кутия на компютъра, а основния ти аргумент е че видиш децата много, много да искали да играят игри нищо че статистически.

Всъщност единственото което правиш че прилагаш някакви твои проекции за нещата , към реалноста.


Ако много държиш мога да намеря някаква статистика какво искат децата (Ipad искаха 35% ако не се лъжа), колко са намалели хардуерните продажби на PC системи за сметка на смартфоните, таблетите и пресносимите компютри нисък клас. Ако искаш мога да извадя и статистика какъв процент от домакинствата играят на PC и какво. Но едва ли е нужно защото това са някакви неща, които едва ли не всеки ги знае освен ако не си е заврял главата в пясъка и отказва да следи световните новини от години насам.

Майкрософт не са случайна фирмичка, ей така пускаща нещо за експеримента а са една от най-големите софтуерни компании в света и много добре са изчислили пазарно и дизайнерски къде и как да се целят. И решенията им са внимателно изчислени и премислени многократно а не взети по-някаква невероятно случайност.

Което много добре щеше да го знаеш ако следеше какво говорят, и ходеше по семинари на майкрософт (които се организират постоянно и бг фирмите които не са гаражни гледат да участват поне отвреме на време).
Има логични причини PC продажбите да са много по-малко, отколкото бяха. Технологичният процес достига лимита си. Хардуерът от години е достатъчно производителен за всяка нужда. Хората нямат причина да ъпгрейдват или да сменят. Правят го само ентусиастите.

Таблетите от друга страна са модерна джаджа, мобилният пазар е огромен, ние продаваме много таблети сега по празниците. Но това не означава, че таблета има за цел да измести десктоп машините. Технологично е неспособен да го направи. Има ограничена функционалност. Това е консуматор на интернет, нищо повече, и по никакъв начин не влияе на продажбите на десктоп машини. Самата тъч технология предлага удобство само при мобилното устройство или по-специфични професионални приложения. За домашна десктоп употреба, за което и говорим тук в темата за Windows 8, десктоп операционна система, не намирам силни страни на тъча. Освен, ако не те кефи да се прегърбиш пред монитора и да махаш с ръце, докато си отваряш пощата, maybe that's your thing.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 19, 2012 8:54 pm

Това е консуматор на интернет, нищо повече, и по никакъв начин не влияе на продажбите на десктоп машини
Ей за това говоря че пишеш без да помислиш. Осъзнаваш ли че 90% от домакинствата ползват само интернет, и купуваха десктопи единствено за да ползват интернет и за някаква ограничена мултимедия.

Прегледай тази статия и ще видиш как 90% ще си ползват с лекота преносимия компютър в близкото бъдеще.
http://www.theverge.com/2012/11/30/3710 ... ws-8-apple
Last edited by RRSunknown on Wed Dec 19, 2012 8:59 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 19, 2012 8:58 pm

RRSunknown wrote:
Това е консуматор на интернет, нищо повече, и по никакъв начин не влияе на продажбите на десктоп машини
Ей за това говоря че пишеш без да помислиш. Осъзнаваш ли че 90% от домакинствата ползват само интернет, и купуваха десктопи единствено за да ползват интернет и за някаква ограничена мултимедия.
90% от десктоп потребителите също гледат и филми. И са свикнали да го правят на голям екран.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 19, 2012 9:02 pm

Абе човек, моля те - помисли малко.
Мъничко преди да си напишеш поста.

Осъзнай че на Запад от Калотина хората гледат филми на телевизор или проектор със съответните устройства легалните си филми, не на DVDrip на стола пред компютъра си.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Dec 19, 2012 9:04 pm

Стига с тоя запад, бре. Ти на какво гледаш филми? На какво пишеш коментарите си в този форум? На таблет ли?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 19, 2012 9:15 pm

Amelia wrote:Е това как се затварят аппове си е достатъчно интуитивно за всеки ползвал Уиндоус или таблет някога, аре стига.
Ти сериозно ли? Интуитивно е да хванеш с мишока в горния ръб и да завлачиш надолу? Кое точно го подсказва на интуицията ти на Уиндоус юзър, кристално кълбо ли? Няма НИКАКВО visual clue за това. Дори на таблет.

Да не говорим, че ако пуснеш твърде рано, не работи, което е още по-объркващо.
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 19, 2012 9:15 pm

Аз не съм никакъв фактор че Майкрософт да ме вземат под внимание.
Фактора са домакинствата с САЩ, Западна Европа, Япония и Корея.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 19, 2012 9:41 pm

Уиндоус юзера знае клавишните комбинации alt+tab и alt+f4. Таблет юзера знае да затваря програми с драгване на апа към някой от ръбовете. Останалото е близко до акъла - или до интуицията. Аз си затворих първите апове с алт+ф4 преди да знам квото и да е за тая система, когато се разправях сама с нея първия път, докато Александър спеше.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 19, 2012 10:40 pm

Аз бая време ползвам таблет (епълски) и никога не съм затварял така апове - там си натискаш бутона, той ти вади таскбара и така ги затваряш. На андроид също не можеш да затвориш апп по тоя начин - пак отваряш лентата с апове и от нея драгваш (това го има и на уин8).

Обзалагам се, че мнозинството американски потребители са също така.

алт+ф4 никога не съм ползвал, макар да знам за него - мразя да работя с клавиатура (и пръсти), като имам мишка.

независимо от наличието на тоя шорткът, да се разчита на него при дизайна на интерфейс, е меко казано смехотворно
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Dec 19, 2012 11:01 pm

Баси странния програмист, честно! Болшинството програмисти, които познавам си мрат да ползват клавиатурата и гледат на мишката като на необходимо зло. :lol:
На моя таблет аповете се затварят като с пръст ги запофична към горния ръб на таблета. Андроид съм ползвала малко - телефонът ми беше с такъв, но него за друго освен за разговори и като будилник и менструално календарче не съм го ползвала. То и с тея неща едва се справяше горкия. Като цяло не го намирах за особено интуитивен и предпочитам Уиндоус да не се моделира по него.

За аповете на Уин 8 в метро режима - трябва само малко да побъзикаш с мишката, за да го схванеш. Аз интуитивно търсех нещо горе или горе в дясно. Там намерих ръчичката, видях, че мога да хвана и да мърдам прозореца на апа, но понеже бях с мауспада на лаптопа, а не бях забучила микша в него, не можах да осъществя пързалянето на прозореца към някой от ръбовете. Тогава просто се сетих, че прозорци се затварят с алт+ф4 - и аз не го ползвам всеки ден бтв - и така се оправих. Ей тва е мисловния поток, който доведе до затварянето на апа, без и хабер да си имам как се борави с това нещо. Изцяло на интуиция.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Dec 20, 2012 2:42 am

И сериозно си изкривяваш душата да кажеш, че е интуитивно? :)

Бтв къф е тоя таблет дето не е иОС и не е Андроид?
На иОС не се затварят така апове.
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 3:05 am

С WebOS e. Иначе, сериозно, и аз имам проблеми с Уиндоус 8 и си предпочитам 7-цата ама ми се струва, че прекалявате с мрънкането на моменти. Повечето неща в него са си чиста Уиндоуска логика. Имаш нужда от 5-минутен туториъл, за да научиш по-основните шорткъти и новостите около сърча и оттам насетне всичко е ОК. Много по-наболял проблем ми е това, че на моменти Мозила и ВЛС не се разбират с Уиндоуса и нещата се забатачват до необходимост от рестарт. Въпреки че от няколко дни не ми е правил никакви проблеми.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest