The Expandables 2

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 24, 2012 11:58 am

http://www.youtube.com/watch?v=8NWQ6peH ... ure=relmfu
Джеки Чан казва, че би участвал в третия филм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Oct 07, 2012 2:17 pm

Гледах го и аз снощи.
За нещастие въпреки че е по-високо оценен от критика и публика, филмът практически с нищо не е по-добър от първия. Все пак ми допадна, но...
Първият имаше работеща, макар и тъпа история, докато този работи единствено и само като поредица от препратки към други, при това по-добри филми. Да не говорим, че имаше прекалено много минути без експлозии и убийства, в които, за нещастие, имаше и наченки на сериозност. Неравно темпо и силно неконсистентен тон, доколкото през останалото време на филма малко му остава да се превърне в "Смотаняци 3".
Друг проблем е фактът, че поне двама от Заменимите бяха напълно ненужни. Извадете Тери Крюс и Ранди Котюр и се губят около пет реплики, не повече. Участието на последния в екшъна беше практически незабележимо, а функцията на Крюс от предишния филм тук беше практически иззета от Шварценегер.

Но пък за сметка на това като се стигне до екшън, филмът си е екшънест, има някои от най-добрите бойни сцени на Джейсън Стейтъм изобщо, а и Долф Лундгрен е егати образа. Злодеят на Ван Дам също хич не е за подценяване. Дори откъм актьорска игра скри топката на Ерик Робъртс от предния филм.

Както и да е, в крайна сметка изгледах филма с кеф. Не е на нивото на първия, но радва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Oct 12, 2012 4:10 pm

Преди няколко дена и аз го изгледах - не съм се смял толкова много от Just another Pandora's box :) Много екшън (за олд скул старчоци като мен), много лафове и заигравки с различни култови екшъни от миналото, очаквах да бъде приличен, а се оказа доста над средното ниво, което само ме радва :)

Жалко, че Джет Ли го разкараха малко след началото, единт спаринг между него и Скот Адкинс щеше да бъде добре, но явно насилието му е дошло в повече, а той като заклет будист е решил да го раздава пацифистично :) И последния бой между ван Дам и Сталоун можеше да бъде една идея по-дълъг, но това са бели кахъри.

Спечели ме със суровата си визия, хумора и отделните закачки между героите, сцените с трепане бяха отработени и макар и сниман в БГ, не беше чак толкова евтино изглеждащ :) Откриващата сцена беше натъпкана с толкова адреналин, че чак изревах от кеф - добре че не бях сам в тази реакция :) Определено един от топ екшъните на годината - излязох от салона с усмивка, нещо което не се беше случвало от години :)

За мен е стабилно над средата - 8/10 (понеже съм израснал с филмите на всеки един от главните действащи лица и се кефя на безмозъчни екшъни) :D :D :D

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Oct 19, 2012 11:38 am

Аз се сцепих да се хиля на моментите, в които имаше и Български говор... :Д Абе нищо сериозно не е филма, но беше приятна занимавка.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests