Хрониките на Абсурдистан - страната на Булгарбаши

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Jul 03, 2012 10:09 pm

Ще обещават като побеснели, а след това ние няма да сме разбрали. Пак.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jul 03, 2012 10:48 pm

Трудно може да се слушат и да се хваща вяра на приказките на човек, който опрашва всяка попаднала му под носа политическа сила. То е ясно, че тоя човек ясна политическа позиция НЯМА, НЕ Е ИМАЛ и НЯМА И ДА ИМА. Просто иска да е в политиката, за да се нагуши.

Аз наистина не знам за кого може да се гласува вече. Не остана нито един политик в България, когото да отчитам като "по-малкото зло", за което да мога да си дам гласа. Зловещо е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jul 03, 2012 11:05 pm

Яд те е че не си могъл да си я позволиш или какво, та действаш с такава ad hominem атака?
Нем, яд ме е, че в политиката влизат хора, които нямат елементарна култура. А другото е, че щом Кунева работи с такива екземпляри, значи преставете си що за стока е жената.[/quote]

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jul 03, 2012 11:22 pm

ProxyFantasy wrote:
Яд те е че не си могъл да си я позволиш или какво, та действаш с такава ad hominem атака?
Нем, яд ме е, че в политиката влизат хора, които нямат елементарна култура.
Защото винаги културата е определяла качествата на държавника ... Рейгън беше президент 2 мандата както и буш младши. Трудно е да си ги представиш да четат Джеймс Джойс и да слушат Рахманинов, докато обсъждат качествата на Un Chien Andalou и революционните техники използвани там. Отново има само личностна нападка неподкрепена с факти.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Wed Jul 04, 2012 6:17 am

За мен лично политик трябва да е единствено човек, който може да бъде полезен на парламента в някоя комисия заради качествата си, знанията си и интелигентното си мислене.

Мацката с какво ще допринесе за развитието на политиката в България?

С абсолютно нищо. Тя надали има опит в решаването на каквито и де е въпроси от национално значение. Също надали може да предложи на избирателите си повече от празни надежди, зад които няма човек, който да има качествата да ги реализира. От статията успях да уловя желанието й да стане "известна", коментирана.

Това е моето мнение, то сигурно е доста подвластно на мисленето и разбиранията ми. Ами според теб тази "мацка" става ли за министър на културата например?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 04, 2012 6:57 am

Бате, произволна пръчка е казала на маса, че иска да влиза в политиката. Друга произволна пръчка е решила, че така ще си запълни колонката в долнопробния сайтец. Дай да не го правим на баси въпроса, м?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 04, 2012 7:33 am

ProxyFantasy wrote:Това е моето мнение, то сигурно е доста подвластно на мисленето и разбиранията ми. Ами според теб тази "мацка" става ли за министър на културата например?
След вежди рашидов и стефан данаилов, твърдо да. Няма как да е по зле от тях.

Едит: Да не говорим че това министерство е напълно излишно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 04, 2012 8:43 am

Израел предложи два самолета за гасенето на пожара в защитената местност "Бистришко бранище" на Витоша, но часове, след като прие помощта, страната ни я отказа. Огънят вече обхвана 200-250 декара гора, предаде БНР.
Само за ден пожарът нарасна пет пъти на площ, заяви директорът на пожарната главен комисар Никола Николов, цитиран от "Дневник".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 04, 2012 9:13 am

Amelia wrote:Аз наистина не знам за кого може да се гласува вече. Не остана нито един политик в България, когото да отчитам като "по-малкото зло", за което да мога да си дам гласа. Зловещо е.
Аз лично, живот и здраве, мисля отново да гласувам за Иван Костов. Може би защото съм достатъчно глупав, за да продължавам да не схващам защо всички други, и "леви", и "десни" се държат като бесни всеки път, когато стане дума за него.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Jul 04, 2012 9:52 am

Amelia wrote:Аз наистина не знам за кого може да се гласува вече. Не остана нито един политик в България, когото да отчитам като "по-малкото зло", за което да мога да си дам гласа. Зловещо е.
Аз мисля отново да застана твърдо зад бате Бойко. Със сигурност се оля за доста неща по време на управлението си, поне ако човек чете медиите (които са тоооолкова честни и независими, че нямам думи просто), и то поради една-единствена причина: това е първият политик, който изпълни предизборното обещание, заради което гласувах за него, а именно, сецна изборния туризъм в Кърджали. Сигурно са му не едно и две прегрешенията, но факта си остава - откак съм станала пълнолетна гласувам за този, който ми обещае да спре изборния туризъм, но най-накрая доживях да видя избори, които не включват 60-80 автобуса турци, паркирани пред избирателните секции в кърджалийско.

Тъй че... бате Бойко може твърдо да разчита на гласа ми :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 04, 2012 10:08 am

Медиите се слагат на "бате" ти Бойко, всъщност.

Но да, изпълни предизборно обещание, което осигури по-малко гласове за опонентите му - огромен успех, наистина. И изискващ толкова жертви... Да не говорим колко всеобхватно засяга и подобрява живота на всички то. За разлика от примерно новите цени на тока, различни странни сделки, наличието на министър на културата-простак и т.н. Добре. Почти толкова добър аргумент е колкото че тридневната му брада го прави готин.
Last edited by Morwen on Wed Jul 04, 2012 10:29 am, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 04, 2012 10:10 am

Не бива да гласувате за Бойко. Липсва му нещо, не мога да посоча какво точно, но му липсва нещо. Смятам, че не е сред най-добрите ни управници.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Jul 04, 2012 10:39 am

Сега е моментът темата да се заключи и премести в прането. Докато още не сте започнали да се препирате наистина кой за кого трябва да гласува.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 04, 2012 11:04 am

О, стига, забавляваме се ;)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 04, 2012 11:20 am

Липсва му възпитание, образование и емпатия. За сметка на това в излишък има арогантност и наглост, на които би му завидял и Шака Зулу. Дори Ахмед Доган не би си позволил да изтърси реплика като оная с пържолките.

Липсват му познания, необходими за поста, който заема. Най-нещастните хора в страната вероятно са пиарите му, които сигурно като мен са получи кръгово оплешивяване, защото изпадат в паника всеки път, когато той се появи пред микрофон.

Изборният туризъм в Кърджали, а и по други градове всъщност, лесно би могъл да се реши по нормален законов път. За държавно управление гласуват хора, които доказано живеят в България. И така е редно. Не мога да си обясня защо турчин от Турция или българин от Чикаго (на когото децата му не знаят и дума български между впрочем) би имал правото да избира кой да ме представлява в местния парламент.

Боеций има голям проблем с осмислянето на реалността. Така например е в състояние точно на ден да промени три пъти важно за страната решение. Да не говорим за изцепките му и на международна сцена. Дюнерите ни пазят от атентати, ще предложа да приключим по-бързо разискванията относно Италия и Испания, че да гледаме мача, държавите около нас буквално се разпадат и какво ли още не. Въобще, тук ще си позволя да цитирам Тони Филипов, д-р: "Честно да ви кажа, досега толкова просто нещо на толкова видно място досега не сме имали!"
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests