Misfits

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Misfits

Post by Martix » Mon Jun 18, 2012 5:28 pm

Image
Е как може да няма тема на най-добрия супергеройски сериал.
Пълнокръвни персонажи, при това интересни.
Страхотно замислени суперсили, при това неклиширани.
Зряла история, при това с усещаща се пълна липса на арчнемезиси и древно зло(докъдето съм гледал).
Няма хепиендинги, при това наистина няма!
Здрав саундтрак, при това "моля попълнете"
и т.н.

Ако не падне нивото в пъти нататък, засега това е най-върховното нещо в телевизионното кино след откриването на рекламите.
10/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Jun 18, 2012 6:45 pm

Първият сезон много ми хареса, вторият малко ме изтърва с резките промени, но все пак беше 6/6, в трети обаче нещо загубих интерес... иначе си прав, интересни персонажи и интересен сюжет, много добре балансирано беше сериалчето, просто нещо го изгубиха баланса...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 8:27 pm

Аз го гледах и така и не видях да правят нещо смислено със супер силите си. Ненам що изобщо им ги бяха сложили такива.

Иначе е сладурско сериалче. Само дето почвам да си задавам въпроса младежта в Англия прави ли нещо друго освен да се друса по цял ден?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Jun 18, 2012 10:24 pm

Това отзад на фона кв. Надежда ли е :roll:

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Jun 19, 2012 12:59 am

Третият сезон отказвам да го гледам, след като няма Нейтън :( . Каквото и да си говорим - той прави сериала! Ако тръгна да изреждам култовите му реплики ще ме заболят пръстите от писане ('If I was mentally deficiant I would have missed' :P ).
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Jun 19, 2012 2:19 am

А тва леке как го мразя, иначе наистина пуска доста забавни лафове.
смислено със супер силите си. Ненам що изобщо им ги бяха сложили такива.
Точно това му е страхотното на сериала - че не хвърчат, облечени в смешни костюми. А такива са, защото всяка сила само подчертава характера на преносителя си. И това е страхотно. :mrgreen:
Само дето почвам да си задавам въпроса младежта в Англия прави ли нещо друго освен да се друса по цял ден?
И тяхната като нашата :lol:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Jun 30, 2012 8:32 am

Първото ми мнение беше написано след изглеждането само на три епизода. Сега вече изгледах трите сезона и мнението ми съвсем малко се промени. А то е:
Всички изброени плюсове важат с пълна сила и за трите сезона.
1-ви и 2-ри сезон са hands down най-правилното нещо, случвало се на телевизията от много време. А като съотношение продукция/бюджет бият дори игра на тронови и другите мастодонти.
3-ти сезон(включиелно коледния спешъл от 2-ри) е осезаемо по-слаб от предходните, но пак влиза в топ 20 на най-яките сезони, главно заради хепиендът накрая.
Най-после виждаме, супер-сили, които са като продължение на душата, а не лепени по правилото повече е по-добре.
Герои, които са 1: пълнокръвни 2: се развиват и то в неочаквано добри посоки(разбирай непродиктувани от нуждите на сценария и желанията за кръв на зрителя)
За първи път от много време просташкия lowlife хумор не само не отвращава, а напротив - добавя още живот към персонажите
Гадориите, коиго се случват на гадните гадняри(включително 'добрите' герои) са глътка свеж въздух след всичкия хепиенд, дето се сипе от тв-то.
Може би се разбра, но да кажа пак - всички герои са сиви.
И имат мотивация за това, което правят - включително лошковците, които почти нямат екранно време.
Историята е интересна
Продукцията е добра
Актьорите варират от ок до блестящи
Саундтракът е още по-як, отколкото мислех, и то при положение, че не слушам такава музика.
Оригиналност - струи отвсякъде

А сега малко минуси.
Акцентите на почти всички са тежки за ухото - разбирам, защо в САЩ ще правят римейк с техни актьори. Иначе трябва да им го пускат със субтитри.
Няколко логически недомислия и противоречия в историята, но все пак учудващо малко при положение, че в сариала има немалко time travel.
В трети сезон за първи път се появи това, но все пак се появи. Пълнежни епизоди, без връзка с главния арк. За сериал с толкова малко епизоди това беше на-малкото необходимо. Надявам се да не са пресъхнали сценаристите(имаше епизод с убийството на Хитлер wtf???), а ако са - да спрат сериала възможно най-скоро. Няма да понеса да го развалят.

Та това е общо взето. Директно се изстреля в топ 5 на най-любимите ми, и то не на 5-то място
:wink:
В най-слабите си епизоди пак е по-як от соктор Ху да кажем и изобщо е задължителен за всеки търсач на силни усещания.
10/10
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests