Мнения за форумното държание

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 2:29 pm

"Па са фанАли за ръце и се целунАли" станаха малко последните постове...Особено Морви, която се опита да извърти спора към съвсем друга тема при условие, че много добре е наясно с проблема и знае за какво иде реч.

Първо към Vash, че е последен в темата: съжалявам, но смятам, че нямаш достатъчно наблюдения по въпроса и не си достатъчно редовен постър, за да има това ти мнение тежест, не смятам, че си участвал (а) в повечето по-нажежени дискусии тук.

Ицо, според мен много добре го каза на предната страница, аз понеже съм по-младичък (все още) и винаги първо се хвърлям с рогата напред да се опитвам да реагирам на нещо, което не ми харесва и не е справедливо с цел то да бъде променено (и толкова ми е акълът, но едва ли ще спра). Та ще цитирам пасъра:
Повече хора писаха (и говориха) по въпроса откакто съм във форума. Промяна няма. На тях им омръзна да обсъждат темата, на мен вече също. Не зависи от нас, има си триумвират, той си решава кое как да е.
В Шадоуденс винаги е имало и ще има админски произвол докато се подкрепят пристрастно и се демонстрира специално отношение към определени хора (една от които е Амелия, която дори си казва в прав текст, че такова нещо съществува и дори не изразява някакво негативно мнение по въпроса, въпреки че не е справедливо). Честно ако не познавах хората тук наживо не знам дали бих поствал, ясно ми е, че Симеон ще се появи през нощта и ще напише "който не му изнася знае къде е вратата". Да, знам къде е вратата. Ползвам си я редовно, дори единият път беше май за почти година. Обаче тук продължават да си постват Морви и Пенчев, Емо, Ицо, Ники, Жоро и Мели, Драгъна, Ян, че всъщност дори и самите Симеон, АлДим и Амелия които извън форума са пичове, които си познавам РЛ и ми е приятно да се виждам с тях (доколкото често е възможно) и имат какво да кажат за това или онова и бих искал да ги чуя.

Колкото повече време този проблем не се решава, толкова повече юзъри губите, казвал съм ви го наживо на всичките. Проблемът с малката активност не се корени само в това, че списанието стана нередовно излизащо и всички си направиха блогове.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 4:02 pm

Имаш някакво право да ме обвиняваш във фурнаджийска лопатност, щото то наистина прилича на такова.

Но нещата аз всъщност ги виждам така:
1. Наистина намерението ми не е да соча проблемите в личността на някого, защото всички си ги имаме, въпросът е колко ще им позволим да се проявят. Не мисля, че другарският съд ще оправи нещо, но смятам, че посочването на гадните резултати/примери може при добра воля до постигне недопускането им повторно.
2. Някак не мога да възприема нещата черно-бели. Ся, че нещата не са бели като еко маргаритки, не са. Но не са и черни като петролен разлив на БП. В смисъл, не мога да кажа, че никога не е имало пристрастия. Но не бих казала, че е имало и администраторски произвол (особено пък постоянен, защото сигурно имаш някой антипример). Да не говорим, че за по-важните неща трябват двама админи, не един.
3. Специално за Симеон - ясно ми е, че не е най-лекият характер и колкото и ти да не ми вярваш, всъщност много съм се карала с него в общата ни история. Обаче лично за мен проблемът е по-скоро в споровете му като страна и в отношението към събеседниците. Защото смятам, че колкото и понякога да се позовава на това, че е админ като че ли това му дава уиздъм+12 и интелиджънс +∞, той не се ръководи от това си отношение при действията си като админ. И конкретното това с отворената врата, и да не е било формулирано така, е "на който не му харесва, вратата е отворена и в двете посоки", както съм го чувала да казва в по-малко афектирано състояние.

Ся, факт е че не съм отваряла подфорума за игри освен инцидентно и не мога да говоря за него.
Last edited by Morwen on Mon Jun 18, 2012 5:22 pm, edited 3 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 4:17 pm

А мен силно ме интересува точно мнението на Ваш. Щото той е човек, когото не познаваме изобщо в реалния живот и сме само на форумно общуване с него. Не си пием кафето с него и ептен нямаме специално отношение към него. Щото, Коле, ти също си един от "специалните". Ако не беше, досега щяха да са те баннали няколко пъти като ти избият чивиите, щото тогава ставаш по-безобразен и от мен. Сам си преценявай дали е справедливо или не е.

Та, бих се радвала, ако може повече хора, с които не се познаваме наживо, да ни напишат тук дали според тях има админски произвол и дали се чувстват по някакъв начин обидени от специалното отношение на администрацията към специалните потребители във форума. Щото в нашата софийска тайфица има твърде много натрупана карма, с което губим квато и да е обективност по тоя въпрос и не можем да се разделим на специални и неспециални.

едит: БТВ, нашият произвеждащ и толериращ зло зъл админ на злото (Симеон тва), който се размахва тука като някъв пример за специални отношения, админски произвол и прочее, на свой ред си е взимал вербално толково много пъти, по толкова брутални начини от толкова много хора в тоя форум, че може преспокойно да се появи тука и да реве, че е жертва на тормоз и той кат Колето и адаша. Просто някои хора така си комуникират, някои дискусии ескалират повече от други и т.н., и т.н.
Last edited by Amelia on Mon Jun 18, 2012 4:26 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 4:23 pm

Въпросът е, че ако има някой според който има админски произвол/пристрастия/уотевър, който не познава хората тук в РЛ, той най-вероятно ще си е тръгнал. Почти сигурно е, че хората, които постват тук или не смятат така, или/и имат някакви други връзки.

Не е ли крайно време тази тема да се отцепи?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 18, 2012 4:46 pm

Честно казано, не исках да пиша по тази тема, обаче Амелия помоли да се изкажат и хора, с които постващите тук не се познават лично, та...

ОК... Ще ми се само да кажа, че това, което видях тук в последните няколко дена, ми е страшно неприятно. Не сме се срещали, обаче повечето хора, изказали се тук, през шестте години, откакто съм регистриран тук, са успели по един или друг начин да спечелят уважението ми... А сега зяят, да ме прощавате за израза, един срещу друг, а разговорът между Трип, Роланд и Феанор в крайна сметка почна от една - деанам - нищожна, ако и по-хаплива забележка и изби в ненужно изгрубяване, демонстрации на социален статус и прочие глупости и от двете страни. Нямаше нужда.
Не е приятно за гледане това, сериозно. Да бяхте малоумниците във форума на Арената, щеше да е разбираемо, ама сте интелигентни хора.

А администраторски произвол спрямо себе си тук точно не съм усещал никога. Може и да е `щото съм културен, де да знам :) Това "на който не му харесва, да се маха" съм го чел, написано от админите на всеки форум, в който съм бил регистриран през живота си. Само по себе си не мисля, че означава нещо сериозно.
Поне се надявам да не е...

Както и да е, мислех да драсна нещо и за математиката и музиката или за сравняването на изречения с математически изрази, обаче тук не му е нито времето, нито мястото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Jun 18, 2012 4:50 pm

Админски произвол - не. Иначе определено сте крайно неприветлива сган :lol:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Jun 18, 2012 4:55 pm

Премествам си мнението от другата тема.
Amelia wrote:А мен силно ме интересува точно мнението на Ваш. Щото той е човек, когото не познаваме изобщо в реалния живот и сме само на форумно общуване с него.
Ами благодаря, но имам известно притеснение да се впускам в тема, където драмата може би произлиза от лични отношения, за които да не знам.

Но в името на справедливостта и истината (тм), няма произвол от модераторите и администраторите в Shadowdance.

Защото, откакто съм тук, подигравателно и грубо отношение винаги се е търпяло. Към всички. Дори пълни ексцесии са били оставяни да продължават месеци или години - веднага се сещам за Шайха и най-ранния Силвър. За бога, Цайса се опита да саботира списанието по най-нахален и отвратителен начин и все още си поства фашизмите спокойно.

Разбирам, че може би някои хора не се харесват, но освен ако не дадат доказателства за цензури и банани, тези твърдения не са много убедителни.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Jun 18, 2012 5:11 pm

Познавам се с всички, но пък никога не съм участвала особено активно във форумния живот, както си личи и по броя постове, затова реших и аз да си кажа.
Като цяло съм съгласна с коментара на Морвето - може и да няма админски произвол, но това не значи, че е нямало изцепки.
Или да го кажа така - "произвол" чак няма, но "пристрастия/уотевър" има, разбира се.
Аз не съм се убила да участвам в дискусии, но съм се зачитала в доста и горе-долу имам представа. Според мен в дискусиите трябва да се защитават собствените позиции, а не да се пише само с цел защита на конкретен потребител.
Получава се всъщност следното - ако твърдо не си на позицията на "протежето", не пишеш, за да не се скарате и да го подсечеш, но ако дори малко си на неговата страна в дискусия, в която той/тя участва, се впускаш да го пазиш като лъвица лъвчето си. И това се забелязва и предполагам дразни част от потребителите.
Относно обиден и т.н. език - това си е стил на комуникация на част от екипа, малко по-остър изказ имат просто и човек с времето свиква. Те си комуникират по същия начин и в други форуми, където нямат права, така че не смятам, че острият език трябва да се обсъжда много задълбочено.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 18, 2012 5:23 pm

Аз за толкова постове, съм изплющявал доста пъти - не помня да са ме банвали (макр че веднъж дваж исках да ми изтрият акаунта) или да са редактирали нещо, макар че често темите са заминавали в архива в последствие.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Jun 18, 2012 5:56 pm

Като непознаваща (вече) повечето потребители тук (освен някои много стари кримки :lol: ) мога да се изкажа съвсем кратичко по темата.

Не мисля че има някакъв админски произвол във форума. Просто такова впечатление може би се създава поради факта, че повечето ни админи са много активни, доста гласовити, и както писа някой по-горе, не цепят много-много басма, та по-обидчиви потребители може и да са се засегнали на моменти. Аз си спомням че навремето бях доста чувствителна (ееех, отдавна беше :roll: ) и знам че веднъж-дваж се е случвало да се разстроя кой какво е писал, но сега да ме убият не мога да се сетя ни за човек, ни за повод...

И изцепки може да е имало, макар че аз не се сещам за такива. Иначе, когато тона не е много заядлив, повечето задевки по темите по-скоро ме развеселяват :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jun 18, 2012 6:03 pm

Админски произвол не бих казал че има. Чат-пат се разменят разни доста по-остри и крайни мнения из разните теми, но тъй като обикновено действащите лица в тези спорове се познават лично, ми се струва може би нормално.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 6:20 pm

Просто такова впечатление може би се създава поради факта, че повечето ни админи са много активни, доста гласовити и както писа някой по-горе, не цепят много-много басма, та по-обидчиви потребители може и да са се засегнали на моменти.
От чисто любопитство - кои точно от админите ти се виждат такива?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 9:25 pm

И от модераторите също, моля!

Като цяло ме интересува има ли хора, които се чувстват некомфортно да споделят мнението си в който и да е от подфорумите ни, поради агресия на модериращия и администриращия екип. Агресията може да е вербална и с действие (триене на мнения, банване и т.н.). Ще се радвам да си кажете - ще ни е много полезно, най-малкото, за да ни стане ясно дали наистина сме толкова масово непоносими и авторитарни или просто от години въртим зла администраторска конспирация срещу 2-3 особено многострадални и гласовити жертви.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jun 18, 2012 10:59 pm

Не че някой ме пита, но при все че не се и вра много в спорове досега на произвол не съм бил нито жертва, нито свидетел. Аз не пиша, но чета всички теми и не съм видял случай на админска или модераторска намеса без даден човек или хора да са минали границата на добрия тон, в стари или нови теми. Има точно 1 - 2 пъти когато ми е правена по - остра забележка и в ретроспект са били нужни. Това е като да си гледам фейсбука отпреди година - две - фейспалмвам от собствената си тъпотия.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Jun 18, 2012 11:15 pm

Мда, и аз така - не пиша навсякъде, но чета почти навсякъде и макар да е факт, че избягвам теми, които са особено "взривоопасни", досега не ми се е случвало да ми направи кофти впечатление някакво действие от страна на "администрацията". Трябва да кажа, че ако бях забелязала такова нещо, дори и да не е насочено към мен, пак би ме накарало да спра да се вясвам във форума, просто не ме кефят такива работи.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests