Мнения за форумното държание

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 11:21 am

Земи тая ШУРОБАДЖАНАЩИНА!!! :lol:
Добре поне че не рекохте, че специалното отношение сме си го извоювали със свирки.

Коле! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 11:23 am

Знам, че ме чакаше да deliver-на в темата, въобще не се прАИ! :wink:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Jun 18, 2012 11:28 am

http://www.youtube.com/watch?v=reT8a-X8 ... page#t=14s

Поздрав за всички с багаж за разтоварване :)

Едит: Абе поздрав за всички направо. Няма да дискриминираме. Пък и руската балада е готина.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 11:37 am

Muad_Dib wrote:Според мен хора като passer-by има с какво да се включат, именно и той като мен често е ставал жертва на подобно отношение.
На въпросния отдавна не му дреме, а и на него като на други хора му омръзна да повтаря едно и също. :wink:

Иначе наистина ще е добре да се отделят офтопик постовете, та който се интересува, да чете дискусия по предмета на темата.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 18, 2012 11:46 am

Ами то хубаво ти е омръзнало да повтаряш едно и също, но този тип на поведение се демонстрира вече години наред без изглед за никаква промяна и е хубаво повече хора да пишат по въпроса, не е като това с Феанор да е изолиран случай.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 11:53 am

Повече хора писаха (и говориха) по въпроса откакто съм във форума. Промяна няма. На тях им омръзна да обсъждат темата, на мен вече също. Не зависи от нас, има си триумвират, той си решава кое как да е.

Не ми се коментира вече, Коле. Големи хора сме, знаем се от години, всеки е наясно какво става и всеки си отговаря за личното поведение.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 11:58 am

Момент, че се опитвам да осмисля факта, че хора с двойно повече постове/ден от моите (тва като вземем и присъщите им хиатуси предвид), се оплакват, че им било неприятно отношението във форума, че им било все по-неприятно да постват, не им дремело и т.н....

Феномени, феномени...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 12:03 pm

Под "отдавна не ми дреме" имах предвид, че не ми дреме от отношението към мен (и други хора), за което спомена Колето.

А във форума поствам, защото все още има хора, с които ми е приятно да общувам тук. Но доста по-рядко отпреди и във все по-малко теми.
Други хора също понамалиха активността си, а някои съвсем я спряха. Но при добро желание всеки може да намери подигравателни "обяснения" защо става това.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 12:10 pm

Именно хората, които най-много пишат имат най-голям шанс да попаднат в неприятна ситуация. Ако въпросът ти е защо не са престанали да пишат тогава - ми защото светът, форумът и отношенията не са само в черно и бяло. Това че доста се кефят на определени неща и хора не отменя правото им доста да не се кефят на други неща или определени прояви.

То и проблемът трудно може да се обобщи генерално, защото на всяко такова обобщение се намира някакъв антипример.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jun 18, 2012 12:24 pm

Това е ясно. Просто, понеже и аз съм INTJ тип, обичам нещата да са ми консистентни. Аз примерно съм консистентно ужасна към почти всички. И не отричам, че има специално отношение към разни потребители, но не виждам в това евентуален Апокалипсис, щото не съм виждала и форум, в който да няма специално отношение към някои потребители. То и в реалния живот е така. Не сме биороботи, за да елиминираме тези човешки фактори. Не мисля, че е нужно, нито пък кой знае колко полезно.

И сега понеже сме в религиозната тема ще използвам притчата с хвърлянето на камъните, за да призова евентуалните камънехвъргачи да си поразровят малко паметта или постовете (ако не са ги изтрили), за да видят дали наистина имат правото да реват толкова горко по разни теми. Щото дори с моята къса памет си спомням кратката, но пълна с вълнение модераторска кариера на някои хора, както и окончателното и безвъзвратно излизане от сякъв контрол в някои подфоруми на други хора. Та айде по-полека с оплакванията и огорченията, а?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 12:32 pm

Не ми се водеше тоя разговор точно тук, но щом настояваш, ОК.

Да поясня за неинформираните, че не обичам недомлъвки - кратката модераторска кариера беше моята в подфорум Сериали (станах мод там без мое знание, впрочем, просто един ден влизам в ШД и бам - повишение в чин! :mrgreen: ) и беше прекратена след няколко мои настоявания, след като прецених, че не искам да съм модератор в настоящата обстановка в ШД, защото не ми е приятно да съм модератор във форум, който някои хора ползват за лично кошче за душевни отпадъци и не се вземат мерки по въпроса.

Морве, проблема мога да ти го обобщя с едно изречение.
В ШД се налагат двойни стандарти на допустимо поведение и отношение към съфорумците, а правилата кучета ги яли.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 18, 2012 12:42 pm

Въпреки че и ние сме хора и сме имали изцепки през годините, все пак продължаваме да имаме право право на мнение по други евентуално по-скорошни изцепки. А и, не знам дали се забелязва достатъчно, аз не се опитвам да хвърлям камъни. Ако исках да хвърлям камъни щях да съм строго лична и да не се ограничавам до тази дискусия и тъжното развитие на споровете по принцип. За което аз не смятам, че Симеон, администрацията на форума или някой друг е единствена или главна причина. Просто поради разни причини този стил на спорене и отношения ескалира твърде много. И в случая говоря за стила на спорене, не за стила на администриране.

И бтв, Амелия, сори, че ще ти разбия илюзиите, не си ужасна. В смисъл, факт, виждала съм те да насолиш човек така, че да ми се иска да му предложа политическо убежище, ама това по-скоро ме е учудвало, а не ме е карало да си кажа "а, типична Амелия от синия период". Да не говорим, че съм те виждала да насолиш човек и съм си мислела, че е точно на място. Същото се отнася и за други хора, които съм упреквала за конкретни неща, но не съм отсвирила, нали.
Last edited by Morwen on Mon Jun 18, 2012 2:01 pm, edited 5 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 1:09 pm

Morwen wrote:И бтв, Амелия, сори, че ще ти разбия илюзиите, не си ужасна.
Факт. Ти си добронамерено остра и по правило търсиш ползотворно развитие във всяка дискусия. :)

Което не ти пречи да се изживяваш като хеликоптер майка на Симеон чат-пат. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 18, 2012 1:21 pm

Извинявам се от името на цялата администрация на форума за потенциални прояви на пристрастие, без да коментирам дали ги има или ги няма. Аз лично ще иницирам диалог за това какво можем да променим като форум в това отношение :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Jun 18, 2012 1:46 pm

Съжалявам, че ви се меся в караницата, но аз досега в този форум админски произвол не съм видял. Важно ми е да изразя това, тъй като смятам, че това е специфична положителна страна на форума и основна причина да е все още приятно място за общуване в нета. :)

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests