Протест срещу поправките в Закона за горите

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Jun 16, 2012 7:59 am

Едно нещо не разбирам. Защо има хора, които ходят на протест за да се покажат що за клоуни, пияници, отрепки са? Първо, че това супер много вреди на останалите, разваля имиджа им, провокира полицаите срещу тях, разводнява главната идея на протеста, Второ, че най-много да ги пребият и да им наложат глоби, санкции и тн. Като ще ходят на протест да са поне с ума си...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jun 16, 2012 9:30 am

И мен това силно ме нервира!
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Jun 16, 2012 12:39 pm

Изненадващо ниска активност по темата :(
Мен лично много ме вълнува и всеки ден съм на протест.
Ето една хубава снимка от вчера.
Spoiler: show
Image
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Jun 16, 2012 1:12 pm

Днес ще има нали?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Jun 16, 2012 1:24 pm

ProxyFantasy wrote:Днес ще има нали?
Ами не знам. Засега да, но сега гледам в нета пускат инфо, че Президентът днес ще наложи вето на закона и в този случай не знам дали ще остане.
Не е най-меродавният източник, но все пак:
http://www.standartnews.com/balgariya-p ... 53709.html
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 16, 2012 4:25 pm

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Jun 16, 2012 4:44 pm

Да, а Бойко&Co ще си го преместят от левия в десния крачол по този повод и ще си го прегласуват, както правеха с всички закони с наложено досега вето. Ще ми се да не беше така.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 16, 2012 6:00 pm

Мен това, което ме натъжава, е че на българския народ като цяло не му е останала воля да прави наистина мащабни протести вече, а медиите са по-настъпени от всякога, чак бай Тошо би завидял. Може нещата да са някакви пъти по-зле, отколкото по соц време, но от 96-7-ма насам огромното мнозинство си търпят и мълчат, докато ги управляват простаци. И най-лошото - подозирам, че тези простаци вече прекрасно представят средностатистическия българин.

Ето ви малък спомен от вече доста далечното минало:
Spoiler: show
Image
Как да е, надявам се да излезе нещо от протестите за горите. Но най-вече - и останалите българи да са способни да се борят за за страната си и да не се дават на пъдаря си Бойко.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jun 16, 2012 6:04 pm

И аз това си мисля. Супер ми е тъжно, че във втори курс със състудентите ми бяхме на протест за някакво кирливо повишаване на цените на картите за транспорт с 10ина лева - бяхме запълнили цялото Цариградско от Плиска до Орлов.

Погледнете сега. Едва се събираме за едно кръстовище за хилядократно по-достойна и важна кауза. Студентите не са там, а са по дискотеките в Студентски.
This is it. Ground zero.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Jun 16, 2012 6:53 pm

Човек се изгражда според обществото в него. Когато останалата част (всички хора над 25 години) изобщо не вземат дейно участие в протести/митинги или изобщо не изразяват обществено мнение, младите хора следват примера им.
И все пак хиляда, хиляда - пак е нещо. Добре е да се започне от някъде.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 16, 2012 7:10 pm

Moridin wrote:Студентите не са там, а са по чалга дискотеките в Студентски.
Fixed. :mrgreen:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Jun 16, 2012 7:24 pm

AlDim wrote:
Moridin wrote:Студентите не са там, а са по чалга дискотеките в Студентски.
Fixed. :mrgreen:
Ми младите са по ориентирани от нас, какво да се прави. Каузи за които да се ядосваш ще има винаги. Това младите мацки да са ти евтини е до време :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jun 16, 2012 7:53 pm

Има предостатъчно евтини мацки по протестите, Драгъне. ;)

Сега погледнах и предишната страница на темата, та да кажа на местния скептик - в историята многократно е доказвано, че има един единствен начин хората да си докарат някакви права и той не е с киснене пред телевизора/компа и инертно примирение с "реалността". Цъкълът на революция-разцвет-падение-революция винаги е бил неразделна част от битието на човека. Останеш ли във фазата на падението, просто изчезваш.

В момента протестите са единственият начин гражданите да взимат превес над корпорациите и пачкоразвяващата идиокрация и да има все пак някакъв намек за демокрация, в която мнението на малкия човек има някакво значение и тежест. Същото важи и за други каузи като настоящата или "леле, ще ни спрат нета!"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 16, 2012 8:32 pm

Остро. Ма тия работи или се организират на микро-ниво, или не се случват. Не можеш да обявиш някъде си, че ще има протест, и после да се изненадваш, че никой не дошъл.

Тук като има нещо за гласуване или протестиране, организациите, които го организират, буквално пращат хора от врата на врата и покриват стотици хиляди гласуващи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Sat Jun 16, 2012 9:38 pm

AlDim wrote: Сега погледнах и предишната страница на темата, та да кажа на местния скептик - в историята многократно е доказвано, че има един единствен начин хората да си докарат някакви права и той не е с киснене пред телевизора/компа и инертно примирение с "реалността". Цъкълът на революция-разцвет-падение-революция винаги е бил неразделна част от битието на човека. Останеш ли във фазата на падението, просто изчезваш.

В момента протестите са единственият начин гражданите да взимат превес над корпорациите и пачкоразвяващата идиокрация и да има все пак някакъв намек за демокрация, в която мнението на малкия човек има някакво значение и тежест. Същото важи и за други каузи като настоящата или "леле, ще ни спрат нета!"
Предполагам аз влизам в ролята на "местния скептик". Хубаво. Исках само да уточня, че въобще не поддържам идеята за примирение с реалността. Просто смятам, че има доста по-ефективни начини да се бориш против.. мм.. Системата?

Уви, тия начини изискват доста време и труд, не е като да си преместиш гъза от градинката, дето обикновено пиете с приятели и да отидеш на Орлов, че да си допивате и лафите там, пък после наводниш със снимки фейса, да видят сите приятели колко си куул и загрижен. Съгласен, че е по-добре от нищо, най-малкото след двеста и петдесет години дори можем да имаме наченки на гражданско общество. И все пак смятам, че тия младежи биха били по-полезни ако се приберат вкъщи и почнат да наливат малко знания в главите си и загасят телевизора, докато мама и баба гледат Перла. Горите, интернета и т.н. и т.н. са следствие, резултат, а не причина. И имат късмет, че българинът обича да тегли от замунда и все още смята планините за "свещено място", та малко се размърдва да ги защити.

Дребна локална победа, в най-добрия случай. И много искам да подчертая, че не желая да обидя някой, за когото тия неща са важни или пък не се радвам, че в крайна сметка законът няма да мине. Просто ми е тъжно колко сме късогледи.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests