Протест срещу поправките в Закона за горите

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 19, 2012 4:21 pm

Да, най-забавното е, че законът за горите не влияе върху ставащото на Банско (което е УЖАСНО, да не си помислите), защото там е защитена територия и действа друг закон.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 19, 2012 5:01 pm

Министърът на културата Вежди Рашидов заяви днес пред Би Ти Ви, че по негово мнение протестите против поправките в Закона за горите не са изцяло спонтанни.

"Не бих казал, че изцяло са спонтанни, на обществото... Плакатите са им много професионално написани, те струват пари, явно много храна има за художниците, които пишат плакати, много са красиви", посочи Рашидов.
Да коментирам ли въобще...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 19, 2012 5:34 pm

То цялото интервю е ТОТАЛНОТО гг
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 19, 2012 5:55 pm

Аз не бях прочела цялото...
"Няма нищо страшно, пенсионерите ще си ходят по гората, няма цялата гора да изчезне, но трябва да има и съоръжения. Не мога непрекъснато внучките да си ги изпращам в Австрия да се пързалят, излиза ми малко по-скъпо", каза Рашидов.
Е, кво, всъщност мислим за българските пенсионери - защото всички те естествено плащат ските на внучетата си, след което нямат друг избор освен да хванат гората... която няма да е изчезнала съвсем цялата, все пак...

Може ли министърът на културата ни да се изказва така...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jun 19, 2012 6:12 pm

http://www.otizvora.com/2012/06/4541/

В шок съм. Как може една гадна, долна...журналистка да се държи по този начин. Как може изобщо някой да и дава това право. През цялото интервю исках да и набия ебаси крошето, а принципно жена не бих ударил и с роза, както се казва.
БТВ просто се излагат на толкова различни фронтове. Там не е останало капка срам, както и достойнство. Не знам как човека издържа до края на това интервю. 2 милионната им аудитория трябва да ги е срам, че са си губили времето с такива пе*дераси...
Диана Найденова заслужава публично унижение... Просто ме изкара извън нерви...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 19, 2012 6:17 pm

Бтв, как е бил провокиран побоят над оператора?
Някой знае ли?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jun 19, 2012 6:24 pm

След като изрично му е казано, че Велев не иска да бъде заснет от камера на БТВ, Филчев го е ругал и яростно провокирал. Освен всичко друго няма обяснение защо „лумпенът”, както навсякъде беше определен Чавдар Велев, е с извадено рамо, а уж само той е раздавал шамари и удари.

Агресивен и мним екоактивист – така определиха в новините Велев.

Негови близки и приятели, както и хората, намирали се наоколо при инцидента, още събират фактите и настояват цялата истина да излезе наяве. Твърди се дори, че Филчев първи е посегнал и нататък грозната сцена е преминала в саморазправа.
От http://afera.bg/skandalno/25294.html

Не се и учудвам. Тези навлеци са толкова нахални, че на човека не са му издържали нервите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 19, 2012 6:37 pm

Няма нито една сигурна версия за това какво е станало.
Със сигурност побойникът не е света вода ненапита и с почти стопроцентова сигурност операторът е имал своята вина.
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 19, 2012 6:50 pm

Принципно BTV имат навика да лешоядстват и да дразнят хората при репортажите си. От катуница насам много пъти са им чупили камерата и са ги прогонвали и то само тях.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Jun 19, 2012 7:04 pm

http://dnes.dir.bg/news.php?id=11389384&
едно жалко мнение на министъра на НЕкултурата.

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Wed Jun 20, 2012 4:00 pm

bTV проявиха такава наглост, каквато не съм очаквала дори от тях. Преди половин час влизам във фейсбук и гледам следния статус:

"bTV пуска кадри от НАШИТЕ протести на Орлов, над които слага надпис: "В подкрепа на Закона за горите", паралелно тече интервю с главния лобист на ски олигархията Филип Цанов!!!" :shock:

Оказа се вярно, репортажът е качен на сайта им (кадрите от протеста са от 1:48 нататък). Мисля, че някой в тази телевизия си е поставил за цел да стигне нивото на обективност на Фокс Нюз, че и да го мине.

В същото време се появи този забавен репортаж на Нова, в който виждаме участниците на "контрапротеста" - чистачки в общината, докарани от местния кмет, за да "не вземат еколозите гората". :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 20, 2012 4:14 pm

Това е абсурдно... :shock:
Егати, дори и да не го бях прочел тук, то... Тия наистина ли са очаквали никой да не види разликата???

Ето още малко глупост от там:
http://btvnews.bg/bulgaria/diana-naiden ... am-se.html
Просто исках да чуя от организаторите на протеста: "Съжаляваме, че колегата ви Иван Филчев е с комоцио"
Ама, Диано, овцо тъпа, колко пъти човекът ти каза, че съжалява за това?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jun 20, 2012 4:37 pm

А един приятел който за последните 5 години обиколи света три пъти със самолет, изведнъж стана еколог за ски пистите ... забавно е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Jun 20, 2012 4:46 pm

The Dragon wrote:А един приятел който за последните 5 години обиколи света три пъти със самолет, изведнъж стана еколог за ски пистите ... забавно е.
А връзката между закона за горите и това, че човека е летял вместо да ходи пеша и увеличава вредните емисии е?
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 20, 2012 5:22 pm

Eми може би летенето със самолет е антиекологична проява, която прави странна защитата му на горите?.... Или нещо такова, може би.

Edit: Не че и аз смятам за особено силна иронията, ако Дани това е имал предвид. Никой не е напълно зелен. Няма как.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests