Поредният блог

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Поредният блог

Post by Random » Thu Jun 14, 2012 12:58 pm

Та, направих си и аз блог, да не оставам назад. В него имам намерение да списвам основно книжни ревюта, надявам се от време на време по малко собствена проза, както и тук-таме някоя гениална мисъл за каквото дойде. Ще се постарая да го съвместявам успешно с писането за ShadowDance. Блогът ще го пиша на английски, поне такива са ми намеренията засега. Тъй че сигурно няма да блести с най-блестящата стилистика на света, най-много с граматическа тромавост, но прецених, че имам нужда да си упражнявам този аспект на езика колкото се може повече. Някои от ревютата в блога ще бъдат преводи на материали от ШД, което важи и в обратната посока за материалите от ШД, а някои материали ще са си напълно самостоятелни. Надявам се да успявам да публикувам нови неща сравнително често. Много ще съм признателен за всякакъв фийдбек, все още разучавам блогърските технологии, тъй че имайте милост :)

Адресът е:

http://mybiochemicalsky.wordpress.com/

Постнал съм три ревюта засега, следващото вероятно ще е за новата книга на Alastair Reynolds, която засега ме радва изключително много.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jun 14, 2012 1:09 pm

Евала, Саше! :)

Иначе бих ти предложил да сложиш някакъв блогролл Ти пишеш на английски, та линкове към англоезични блогове ще са най на място. Функционалностите на уърдпрес не ги знам, но може би някакъв блогфийд, с последни постове от ролнатите блогове, както и евентуално в материалите да използваш опцията на страницата ти да се показва само някаква част от постовете, а като кликне човек на "прочети още" или нещо такова, да ги пуска в целия материал. Също така, може да сортираш разни линкове към материалите си в категории - "Ревюта", "Творчество" и т.н.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Jun 14, 2012 1:13 pm

Мерси за предложенията, Емо :) И аз разни подобни неща си мисля да направя, но още се ориентирам в интерфейса. Обмислях да е блогспот-блог, но уърдпрес в крайна сметка ми се стори малко по-красив и удобен.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Jun 14, 2012 2:00 pm

Изглежда добре, успех! :thumbsup:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 14, 2012 5:52 pm

Успех, Сашко! :) сега нямам време да го видя, ама ще се постарая довечера :)
This is it. Ground zero.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Jun 14, 2012 6:04 pm

Със сигурност ще го прегледам, много интересно изглежда. Успех с начинанието! ^^

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Jun 15, 2012 10:29 am

Каква яка картинка. :) Уърдпрес наистина е по-красив от блогспот. Действително би било прегледно и удобно да си разделиш статиите тематично на секции.
Да имаш вдъхновение много да упражняваш езика и на много теми! :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 10:32 am

Тъкмо щях и аз да пиша за картинката - и цветовете много яко допълват фона отзад :) А уърдпрес наистина е по-хубав, моят блог прилича на циганска черга в сравнение с това :neutral: (това, че нямам усет за дизайн, също ще да е част от причината, де...)

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Jun 15, 2012 10:35 am

Мерси на всички :) Ще ги разделя на теми материалите, но засега тъй или иначе всички са за един раздел, та няма смисъл да правя нови. Като попиша повече, тогава, дотогава ще разучавам разните му там функционалности.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Jun 15, 2012 10:36 am

Картинката мачка. Несъмнено хД. И наистина Уърдпресса изглежда по-добре... блогъра обаче е по-функционален. хД Когато създавах моя...бях на голям кръстопът хДДД, но след малко работа по един блог в уърда разбрах, че с него се работи пъти по-трудно и се зарадвах, че съм работил цялото време на блогъра хД. ^^

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Jun 19, 2012 5:51 pm

Ревю на No Present Like Time на Steph Swainston. Старичко е, отдавна съм го писал, но реших да го пусна все пак, поредицата си струва, та някой може да се надъха, макар че правилната книга е The Year of Our War, която всъщност е и първа.

Освен това днес излязоха два интересни сай-фай романа. Скоро и ревюта, ако ми остане време.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Dec 21, 2012 6:35 pm

Използвам темата, за да попитам някои от блогърите на wordpress какво мислят за новата система за преброяване на това колко души са ви влизали в блога.
Щото днеска сутринта имах 14 потребители, които са влиза средно по 3 пъти (което е ужасно много) и около 50 посещения. Сега имам ОТНОВО 14 посетители, които обаче са влизали по 12 пъти всеки и имам над 160 посещения. Бъгня тотална :x :x :x
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests