Земетресението

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 22, 2012 4:12 pm

Абе да се надяваме, че ще се разминава леко.


В кръга на шегата - В Перник мъже с винкели издирват кой е тоя Рихтер.
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 22, 2012 4:45 pm

Оф мене цялата паника ми е бая смешна вече, тук на работа съм провел вече сигурно 30 разговора за това земетресение и искам да се застрелям, ако още някой ме попита какво съм правил през нощта. Факт, силно беше, ама айде малко да бъдем по-разумни. Аз лично си заспах като пич още в 3:08. След това естествено ме събудиха родителите на приятелката ми, които трескаво трябваше 3 пъти да проверят дали тя е добре съответно в 5, 6 КАКТО И 7:)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue May 22, 2012 5:00 pm

Хичкок на живо в София (гарвани нападат хора): http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4826591
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 22, 2012 5:09 pm

Muad_Dib wrote:Оф мене цялата паника ми е бая смешна вече, тук на работа съм провел вече сигурно 30 разговора за това земетресение и искам да се застрелям, ако още някой ме попита какво съм правил през нощта. Факт, силно беше, ама айде малко да бъдем по-разумни. Аз лично си заспах като пич още в 3:08. След това естествено ме събудиха родителите на приятелката ми, които трескаво трябваше 3 пъти да проверят дали тя е добре съответно в 5, 6 КАКТО И 7:)
Е, хората са далече, не знаят, че не е станал чак апокалипсис, то така звучеше...:) Факт, че имаше известна психоза, де, ама и трусовете си ги биваше.
Иначе радвам се за теб, че си се наспал, но дано железните нерви не ти изиграят лош номер някой път.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue May 22, 2012 5:12 pm

Muad_Dib wrote:Оф мене цялата паника ми е бая смешна вече, тук на работа съм провел вече сигурно 30 разговора за това земетресение и искам да се застрелям, ако още някой ме попита какво съм правил през нощта. Факт, силно беше, ама айде малко да бъдем по-разумни. Аз лично си заспах като пич още в 3:08. След това естествено ме събудиха родителите на приятелката ми, които трескаво трябваше 3 пъти да проверят дали тя е добре съответно в 5, 6 КАКТО И 7:)
Аха ето поредният мачо пич, който не е усетил нищо, но се е събудил от паниката на съседите. Ох ще ме попилеете от смях. След снощният стрес малко балканска мачовщина ми идва забавна.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Tue May 22, 2012 5:47 pm

Паниката на съседите беше основно по новините. Поне в моя и съседните блокове нямаше нито един човек излязъл на улицата. Поне след първия трус, след по-нататъшните не съм проверявал.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue May 22, 2012 5:55 pm

Goshko wrote:Паниката на съседите беше основно по новините. Поне в моя и съседните блокове нямаше нито един човек излязъл на улицата. Поне след първия трус, след по-нататъшните не съм проверявал.
Както казах долу беше най-голямата нощна разходка на кучета и проверка по автомобилите

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue May 22, 2012 10:23 pm

Muad_Dib wrote:Оф мене цялата паника ми е бая смешна вече, тук на работа съм провел вече сигурно 30 разговора за това земетресение и искам да се застрелям, ако още някой ме попита какво съм правил през нощта. Факт, силно беше, ама айде малко да бъдем по-разумни. Аз лично си заспах като пич още в 3:08. След това естествено ме събудиха родителите на приятелката ми, които трескаво трябваше 3 пъти да проверят дали тя е добре съответно в 5, 6 КАКТО И 7:)
На мен още ми е треперещо, та хич не ми е смешно..
Има хора на които са им се чупели прозорците, с малки деца са и са прекарали нощта по колите. Земетресенията са страшно нещо и не бива да се успокояваме, че по принцип у нас няма много силни земетресения или че това конкретно е приключило благополучно на тоя етап.
Вместо това, да вземем да си спретнем сървайвал китовете, че просто никога не се знае.
Така де, явно зависи кой в какъв блок е бил наистина, но това земетресение ме накара да се замисля за ужаса, който са изпитали хората в бедстващите райони от последните години и макар да съм убедена, че моят страх е бил нищо сравнен с техния, пак ми става страшно. Бтв пулсът ми до късния следобед беше супер ускорен и ми беше адски лошо, имаше и няколко други познати с подобни проблеми, така че може би е и въпрос на чувствителност и степен на уплаха. Почти се замислям дали да не взема да ида при някоя врачка да ми лее куршум против страх :?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Tue May 22, 2012 11:28 pm

tigermaster wrote:Ъхъ...
Снощи най-блажено си спях и си сънувах сценка от "Легенда за Кора" - този сериал е един от двата, които следя с най-голямо удоволствие в последно време, бтв, та бая ми се е набил в тиквата - гледах спаринг между земен и огнен повелител или нещо от този род. Земният повелител махна с ръка да разтресе земята...
И земята се разтресе, та чак се събудих. В началото не бях съвсем сигурен, че съм буден, де...
Неприятно.
А после през цялото време имах чувството, че леглото ми се тресе, та не можах дори да задремя както си му е редът. Не знам това самовнушавал ли съм си го или съм усещал слаби трусчета, ама...
Човеееече, мислех си, че съм само аз!! :D
Аз не сънувах нищо от "Легенда за Кора", но също си мислех за Земни повелители по време на и след земетресението. Всъщност, така се приспах - доста по-спокойно е да си мислиш за любим сериал, отколкото за това ще се строшат ли стъклата на прозореца при нов трус. :mrgreen: Следя "Легенда за Кора" с голям кеф и е АДСКИ яка. :D
А за земетресението не мисля, че някой излезе навън. Но ние сме стабилен градеж, та не се усети много силно. От първия трус нямам спомен, защото почти го проспах и дрънченето на стъклата ме събуди на финала, а втория трус усетих сякаш леглото ми е на колелца и някой го мести. :lol: Третия го усетих в просъница, но много бързо пак заспах.
Сутринта се шокирах много от това, че всички посред нощ са писали във Фейсбуук. А аз, мислейки си за Земни повелители, просто си откъртих. :lol:

п.п. Яко българско сайтче за "Легенда за Кора". :mrgreen:
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed May 23, 2012 12:04 am

Еск wrote:п.п. Яко българско сайтче за "Легенда за Кора". :mrgreen:
Готин сайт, да...
Споменат съм няколко пъти там, бтв, понеже повечето от субтитрите за сериала, качени по българските сайтове за преводи на филми, са мое дело.
Подозирам, че това е една от причините, поради които ми се е набил така в главата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Wed May 23, 2012 12:13 am

Във Варна се усети слабо и предполагам само, който не е спял е разбрал какво става. Аз цъках Диабло като започна да ми се клати стола, погледнах полилея, потвърдих си съмненията и продължих да си цъкам, тъкмо бях на Belial :lol:

Сигурна съм, че е било ужасно и всички искат да споделят преживяното, това го разбирам, обаче неадекватните реакции на медиите не мога да ги разбера. Само всяват паника в хората и показват порутени бараки, които сигурно и преди това са били порутени..
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed May 23, 2012 10:03 am

Arlina wrote:...неадекватните реакции на медиите не мога да ги разбера.
А аз, честно казано, много бих се изненадала ако реакцията беше адекватна... :roll:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 23, 2012 10:08 am

Razaelski wrote:
Muad_Dib wrote:Оф мене цялата паника ми е бая смешна вече, тук на работа съм провел вече сигурно 30 разговора за това земетресение и искам да се застрелям, ако още някой ме попита какво съм правил през нощта. Факт, силно беше, ама айде малко да бъдем по-разумни. Аз лично си заспах като пич още в 3:08. След това естествено ме събудиха родителите на приятелката ми, които трескаво трябваше 3 пъти да проверят дали тя е добре съответно в 5, 6 КАКТО И 7:)
Аха ето поредният мачо пич, който не е усетил нищо, но се е събудил от паниката на съседите. Ох ще ме попилеете от смях. След снощният стрес малко балканска мачовщина ми идва забавна.
И да не ти дива забавна на мен са ми адски смешни "мъжете", които се разтреперват от рандъм няколкосекунден трус, девойките ги разбирам горе-долу, примерно предполагам, че на Мели и е било наистина тегаво от това, кеото написа.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed May 23, 2012 11:23 am

Доста яка статия за реакциите на хората:

http://www.webcafe.bg/id_1021300891
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed May 23, 2012 1:08 pm

Muad_Dib wrote:
Razaelski wrote:....
.....
Толкова ли е трудно да се разбере, че на различни места в София трусът се е усетил различно и е довел до различни щети?

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 25 guests